ДНУ здійснює наукову діяльність за всіма пріоритетними напрямками, визначеними чинним законодавством України ...
Версія для друку

Події

ІV Всеукраїнський Фестиваль інновацій

Міністерство освіти і науки України запрошує представників закладів вищої освіти та наукових установ взяти участь у ІV Всеукраїнському Фестивалі інновацій, який відбудеться 16 травня 2019 року за адресою: м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33, Торгово-промислова палата України, та відвідати заходи, передбачені програмою:
• презентацію проектів у демо-зоні Фестивалю;
• круглий стіл «Розвиток академічного підприємництва в закладах вищої освіти та наукових установах: України»;
• конкурс технологічних стартап-проектів;
• конкурс стартап-проектів, ІТ-Еureka;
• конкурс інноваційних проектів;
• інформаційний день з ід Єврокомісії /EaP PLUS /Horizon 2020 Info Day
• IT-Marathon.
Метою заходу є популяризація академічного підприємництва та презентація бізнесу найкращих проектів вітчизняних вчених та інноваторів. Всеукраїнський фестиваль інновацій проводиться щороку і зарекомендував себе як традиційна подія для амбітних представників інноваційної сфери.
В конкурсах стартапів та інноваційних проектів візьмуть участь найкращі команди інноваторів від закладів освіти та наукових установ України. Вони презентуватимуть свої проекти перед журі, яке складається з представників бізнесу. Переможці отримають цінні призи та подарунки від партнерів та організаторів заходу.
Участь у заходах Всеукраїнського фестивалю інновацій безкоштовна, але потребує попередньої реєстрації за посиланням: https://u.to/GCILFQ


V Всеукраїнський форум студентів, аспірантів і молодих учених

            25-26 квітня 2019 р. в Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара відбувся V ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ СТУДЕНТІВ, СПІРАНТІВ І МОЛОДИХ УЧЕНИХ, який був організований за підтримки Національної академії наук України, Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Дніпропетровської обласної ради, ГО «Асоціація Ноосфера», Державного підприємства «Конструкторське бюро «Південне» імені М. К. Янгеля», Національного центру аерокосмічної освіти молоді України імені О. М. Макарова.

Робота форуму проходила у 6 секціях:
1. Соціально-гуманітарні науки.
2. Розвиток людського потенціалу та формування громадянського суспільства.
3. Економічні науки.
4. Природничі науки та охорона навколишнього середовища.
5. Математичні науки та нові комп’ютерні технології.
6. Новітні технології, речовини та матеріали.

Було подано біля 50 заявок, з них представники таких ВНЗ:
• Київський національний університет імені Т. Шевченка;
• Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна;
• ДУ «Інститут гастроентерології НАМН України»;
• Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка;
• Придніпровська державна академія фізичної культури і спорту;
• Вінницький національний аграрний університет.

У роботі форуму взяли участь 116 учасників. На пленарному засіданні були заслухані такі доповіді:
1. Корольова В. В. Читацька комунікативна тактика пошуку істинного смислу в сучасній драмі.
2. Пальчиков В. О. Oxazaheterocycles and opened heteroatomic compounds from epoxy derivatives.
3. Дяченко А. О. Наполеглевість і праця – провідники до здійснення мрій.
4. Маренков О. М. Реалізація науково-дослідних робіт у молодіжних наукових проектах за державним замовленням МОН України.
5. Литвин М. В. Глобальні цілі сталого розвитку: пріоритети для України.

З доповіддю на секційних засіданнях виступили 18 учасників.
Investforum-2018 в Німеччині
МОН запрошує виші та наукові установи долучитися до Innovation – 2018, у межах якого пройде Конкурс інноваційних стартапів. Він відбудеться 27 серпня 2018 року в КНУ імені Тараса Шевченка (м. Київ, вул. Володимирська, 60).
Для участі в конкурсі потрібно зареєструватись на сайті «Innovation –2018» за посиланням та завантажити презентацію про розробку англійською мовою у форматі ppt.
Дедлайн подачі заявки – 20 серпня 2018 р.
Учасники обов’язково повинні мати готовий прототип та презентацію англійською/німецькою мовами.
Участь – безкоштовна, витрати на відрядження здійснюються за власний рахунок.
Серед усіх поданих заявок оберуть 5 стартапів для презентації на Innovation – 2018. За підсумками усних презентацій (англійською мовою) буде обрано двох переможців. Вони отримають TravelGrant, щоб представити свої розробки на InvestForum-2018 (Halle, Germany).
TravelGrant (до 15 тис грн) покриватиме фактичні витрати для 1 представника стартапу: переліт в обидві сторони, трансфер до місця проведення заходу та проживання (1 доба), а також організаційний внесок за участь на InvestForum-2018 (Halle, Germany).
Innovation – 2018 відбудеться в межах міжнародної конференції НАНО – 2018.

«EUREKA INFO DAY»
5 жовтня 2018 року в Міністерстві освіти і науки України планують провести інформаційний день «EUREKA info day». До участі запрошують науковців, молодих вчених, власників стартапів, представників малого та середнього бізнесу.
Під час інформаційного дня учасникам розкажуть про види проектів «EUREKA», як до них долучитися, критерії відбору тощо. Передбачається також спілкування з безпосередніми учасниками проектів «EUREKA» від України.
Місце проведення: м. Київ, бульв. Тараса Шевченка 16, 4 поверх, актова зала
Вхід вільний, за попередньою реєстрацією.
Реєстрація відкрита до 28 вересня 2018 року за посиланням: https://goo.gl/forms/olhx1lLt6mtyFPut1
Докладну інформацію з програмою заходу зареєстровані учасники отримають на вказані електронні скриньки 1 жовтня.
Нагадуємо, що в червні 2018 року було призначено нового координатора проектів програми «EUREKA» від України Олену Харіну. У разі виникнення будь-яких запитань щодо програми звертайтесь, будь ласка, за телефоном: 287 82 17 або надсилайте листи на електронну пошту: olena.kharina@gmail.com або kharina@mon.gov.ua
На сайті МОН також оновлено розділ «Міжнародна програма «EUREKA», де можна дізнатися, що таке «EUREKA», як розпочати проект, про участь України в програмі тощо.
Основна мета програми – сприяти інноваційному підприємництву між малими та великими підприємствами, науково-дослідними інститутами та університетами. В її межах учасники можуть співпрацювати за такими напрямами:
• інформаційні технології; • зв'язок; • енергетика; • медицина та біотехнології; • транспорт; • нові матеріали; • роботи та промислова автоматизація; • лазери; • екологія.
Однією з головних переваг «EUREKA» є те, що дедлайн подачі заявок на участь в мережевих проектах програми відсутній.

До уваги науковців!

Презентація семінару «Публікації для науковця і установи: як, де по чому,чи варто братися, що з неї буде». Поради щодо написання статей, представлення та коректного підрахунку здобутків науковця і підрозділу.


  21-24 листопада 2017 р. Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара став учасником Міжнародного Форуму “INNOVATION MARKET” (МФІМ), який проходив у Міжнародному виставковому центрі (м. Київ). “INNOVATION MARKET” – це місце зустрічі новаторів, винахідників, виробників провідних інноваційних технологій, авторів Startup-проектів з представниками підприємств – потенційних споживачів, зацікавлених в технологічному оновленні виробничих процесів, акселераторами інвестиційних проектів, експертами в різних галузях економіки, консультантами у сфері захисту інтелектуальної власності, представниками авторитетних інвестиційно-фінансових установ України та Китаю, з політичними лідерами України.


    У рамках проведення Форуму проходила Китайсько-українська наукова виставка технологій та інновацій, Українсько-китайський круглий стіл та Networking для молодих підприємців, Форум українсько-китайського співробітництва. Більше 80 учасників з Китаю: корпорації, компанії, науково-дослідні інституті, вищи навчальні заклади, лабораторії, постачальники обладнання тощо.
  Університетська експозиція була представлена рекламними плакатами інноваційних проектів, зразками та макетами унікальних розробок науковців ДНУ, роздатковими матеріалами. Свої наукові здобутки представили НДІ енергетики, фізико-технічний факультет, кафедра харчових технологій хімічного факультету та НДЛ фізики кристалів активних діелектриків факультету фізики, електроніки та комп’ютерних систем.