Університет співпрацює з понад 100 провідними університетами Європи, Азії й Америки ...
Версія для друку

Заходи і події

QS World University Rankings submission 2023


During statistical data preparation within an annual QS World University Rankings submission, the dean’s offices processed the information for the 2021/22 academic year regarding employment statistics for their graduates. The results are listed below:

Employment statistics Total graduates Total respondents Employed graduates Unemployed graduates In full-time further study Unavailable for work
Number of students 2038 1615 965 128 702 50


Проєкт SUUUpoRT: вільний доступ до освітніх відеоресурсів


Шановні студенти та викладачі ДНУ!

Пропонуємо до вашої уваги ініціативу Технічного університету «Фрайберзька гірнича академія» (ТУ ФГА) під назвою «SUUUpoRT – Структурна підтримка українських університетів зі збереження та відновлення вищої освіти в галузі ресурсів і технологій».
Проєкт має на меті посилення українських університетів у кризовий час через надання вільного доступу студентам та викладачам до освітніх відеоресурсів, кількість яких постійно збільшується, в онлайн-режимі.

Реєстрація задля доступу до поточного переліку освітніх матеріалів і відеозаписів вже відкрита.

Будь ласка, відвідайте тематичну сторінку для отримання більш детальної інформації:
https://tu-freiberg.de/virtuelle-fakultaet/suuuport-project/information

Для реєстрація студентів і викладачів перейдіть за цим посиланням:
https://tu-freiberg.de/virtuelle-fakultaet/suuuport-project/registration

У випадку виникнення додаткових питань звертайся за адресу: support-ukraine@tu-freiberg.de

Із самого початку тривалої розробки програми SUUUpoRT ТУ ФГА схвалює надання студентами та викладачами відгуків щодо контенту, в якому є потреба, та тих сфер, що потребують вдосконалення.

02.09.2022 р.


До уваги всіх зацікавлених! Відкрита онлайн-лекція за темою “Поетеса Зельда” від Аріельського університету (м. Аріель, Держава Ізраїль)


20 жовтня 2021 р. о 15.00 на базі платформи ZOOM відбудеться відкрита онлайн-лекція за темою “Поетеса Зельда”, присвячена широко відомій ізраїльській поетесі Зельді Шнеерсон-Мішковській, біографія якої тісно пов’язана з Катеринославом.

У якості лектора виступатиме представник Аріельського університету (м. Аріель, Держава Ізраїль). Захід відбуватиметься за підтримки Ізраїльського культурного центру «Натів» у м. Дніпро при Посольстві Держави Ізраїль в Україні.

Підключитися до заходу можна за наступним посиланням:
https://us02web.zoom.us/j/4409210991

або через ідентифікатор конференції: 440 921 0991.

16.10.2021 р.


Вітання з нагоди #ErasmusDays 2021


Публікуємо привітання від Голови Представництва ЄС в Україні Матті Маасікаса з нагоди святкування #ErasmusDays 2021 в Україні та співорганізаторів цього заходу.

#ErasmusDays 2021 in Ukraine: привітання від Голови Представництва ЄС в Україні Матті Маасікаса:


#ErasmusDays 2021 in Ukraine: відео-привітання від співорганізаторів заходу:


14.10.2021 р.

Meeting Europe with Erasmus+: Our experience

Шановні студенти, аспіранти та працівники ДНУ!
Наближається святкування Днів Еразмус (UKRAINIAN #ERASMUSDAYS 2021)!

@EUErasmusPlusProgramme – це програма ЄС, яка займається підтримкою освітнього, професійного та особистісного розвитку не лише громадян ЄС, а й інших країн.
Запрошуємо усіх, хто брав або бере участь у реалізації проектів Erasmus, долучитися до цієї міжнародної ініціативи в межах університетського онлайн-заходу “Meeting Europe with Erasmus+: Our experience” протягом 14-16 жовтня 2021.

Усе що потрібно зробити, це розмістити пост у вашому фейсбуці або інсті із вашими враженнями щодо участі у проекті Е+. Приємні спогади, професійний розвиток, перспективи та можливості, що відкриває така мобільність – нехай ваш особистий досвід надихає тих, хто ще розмірковує щодо участі в програмі Erasmus! Будь ласка, додайте до свого посту власне фото на тлі європейського вишу або наукової установи, на базі якої здійснювалась мобільність, та не забудьте додати хештегі #ErasmusDays та #ErasmusUA.

Слідкуйте за новітніми можливостями з академічних обмінів разом з командою Національного офісу Erasmus+ в Україні (@NEOinUkraine) у фейсбуці та за посиланням https://erasmusplus.org.ua/


Підвищення кваліфікації фахівців з публічних послуг за програмою «Управління в органах місцевого самоврядування України для фахівців з публічних послуг громади» за підтримки Програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність (DOBRE)

15 травня 2021 року у Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара розпочалося навчання за загальною професійною програмою підвищення кваліфікації «Управління в органах місцевого самоврядування України для фахівців з публічних послуг громади». Навчання реалізується у рамках Програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність (DOBRE)», яка виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) у партнерстві із Малопольською школою державного управління Краківського економічного університету (MSAP/UEK). У програмі беруть участь викладачі-тренери України та Польщі. Навчальна програма акредитована Національним агентством України з питань державної служби. Курс покликаний підвищити професійний рівень фахівців з надання публічних послуг - представників громад Дніпропетровської області. Докладніше... [завантажити PDF-файл].


Результати участі ДНУ у проекті «Ґендерно орієнтоване бюджетування для розвитку громад»

Сертифікати, що були здобуті представниками ДНУ протягом реалізації ГОБ проекту:
Сертифікат ГОБ проекту від 11-12.06.2019 р.
Сертифікат ГОБ проекту від 25.10.2019 р.
Сертифікат ГОБ проекту від 26.10.2019 р.

Інформація про співпрацю Центру післядипломної освіти Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара із Краківським економічним університетом в межах міжнародного проекту «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність (DOBRE)»

Завантажити документ...

Сертифікати, що були здобуті представниками ДНУ протягом реалізації проекту DOBRE:

Сертифікат DOBRE від 25.05.2018 р. (PDF)
Сертифікат DOBRE від 30.08.2018 р. (PDF)
Сертифікат DOBRE від 29.11.2018 р. (PDF)

Стисла інформаційна довідка про співпрацю Центру післядипломної освіти Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара із Гуманітарною академією імені Олександра Гейштора (м. Пултуск, Республіка Польща), що здійснювалася в межах Меморандуму про взаємодію та співробітництво у галузі освіти і науки від 22 жовтня 2014 року

Результати участі Навчально-методичного центру післядипломної освіти та підвищення кваліфікації у швейцарсько-українському проекті «Розвиток громадських компетентностей в Україні – DOCCU»

Завантажити документ...

#ВіртуальноРазом — Тижні Німеччини 2020


Інформація про захід та умови участі — за цим посиланням


Брейн-ринг для студентів ДНУ в рамках кампанії «Будуймо Європу в Україні»

Інформуємо, що 12 вересня 2018 р. на базі Наукової бібліотеки Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара за участі Представництва Європейського Союзу в Україні відбудеться інформаційно-розважальний захід – брейн-ринг для студентів на європейську тематику. Захід проводиться в рамках візиту Представництва ЄС до м. Дніпро з інформаційною кампанією «Будуймо Європу в Україні».

З боку ДНУ у якості співорганізатора виступає Інформаційний центр ЄС у м. Дніпро, що діє на базі Науковою бібліотеки ДНУ.

Час та місце проведення події: Наукова бібліотека ДНУ, аудиторія № 312 (3-ій поверх), 11:30 – 13:00.

Студентські канікули у Німеччині — це реальність



У липні 2018 року студенти факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства ДНУ 2-го та 5-го курсів відвідали Німеччину (керівник групи – завідувач кафедри германської філології Ковальова Ярослава Василівна).

Місто Ганновер гостинно першим прийняло студентів з України. Ганновер – Центр федеративної землі Нижня Саксонія, що розташовано на заході Німеччини. Місто відоме своєю стародавньою історією, а також щорічними промисловими ярмарками. Студенти на власному досвіді ознайомилися із головними принципами сучасного європейського життя – ввічливістю, толерантністю та бережливим ставленням до екології. Як зберігати навколишнє середовище поінформував Манфред Венцель, представник від правління сміттєпереробного підприємства – EEW (Energy from Waste). Він провів поверхами своєї фабрики та показав, як працює найсучасніше обладнання, що зберігає навколишнє середовище в чистоті й порядку.

Студенти мали змогу відвідати ратушу та побачити як працюють члени міського самоврядування, пройтися старовинними вулицями Ганноверу, а також ознайомитися з життям студентів Ганноверського університету імені Лейбніца. Заглибитися у атмосферу німецького студентства допомогла українка Ірина Нечепорук, яка завершує навчання у цьому закладі зі спеціальності «Германістика». Вона провела екскурсії у головному корпусі університету, бібліотеці та гуртожитку.

Історія Нижньої Саксонії не можлива без участі королів Ганноверських. Українські студенти відвідали замок Марієнбург, що слугує і зараз музеєм та резиденцією наслідного принца Ернста Августа.

Наступною зупинкою став Гамбург – бурхливе портове місто, розташоване в гирлі річки Ельба. Центральна площа та ратуша вразила яскравістю барв та стрімким потоком людей, які інколи зупинялися на набережній, щоб передихнути від спеки.

Куксхафен навпаки зустрів прохолодою Північного моря, що на декілька годин відступило від берега. Тиша та спокій – так виглядає відпочинок по-німецьки у відомому курортному містечку.

Бремерхафен – молоде місто, що має стародавній порт. Для туристів же цікавим є музей Klimahaus. Хто не мріяв стати учасником навколосвітньої подорожі? Інтерактивний музей провів студентів від Германії до Африки та Антарктики за 8 градусом східної довготи, через пустелі, тропіки та кригу, як справжніх відважних мандрівників.

Бремен запам’ятався духом суворої історії з присмаком дитячої казки у пошуках Бременських музикантів. Коли величні храми вкривають теплі промені вечірнього сонця, старовинне місто стає тихим і домашнім, та з радістю ділиться маленькими таємничками зі студентами.

Щоб відчути атмосферу стародавньої Німеччини, коли люди вірили у надприроднє та бачили справжні відьомські шабаші на горі Броккен, варто завітати до містечка Гослар, історія якого розпочинається у далекому 922 році. Наші студенти побачили маленькі двоповерхові будиночки, вкриті черепицею, почули музичний початок дванадцятої години від головного годинника міста, та побачили резиденцію королів минулого – Kaiserpfalz. Про Середньовіччя там розповідає кожна хатинка, маленька вуличка, а на пам’ять із собою можна було взяти фігурку веселої відьми, адже Гослар розташовано у підніжжя гір Харц, де і знаходиться Броккен.

Німеччина – країна, що вдало поєднує здобутки сучасності та старовинної історії. Подорож надала змогу студентам побачити країну від бурхливого промислового центру до Середньовічного містечка. Але всі вони мають спільні риси: надійність, людяність і природність.
Студентка групи УН-17
Римша Аліна

Радник з питань торгівлі Посольства Канади в Україні подякував ДНУ у «Twitter»

Радник з питань торгівлі Посольства Канади в Україні пан Клінтон Мартін у соціальній мережі «Twitter» висловив свою подяку ДНУ імені Олеся Гончара за активну участь в організації його візиту 24 лютого 2017 р. до університету та обговоренні спільної Канадсько-української угоди про вільну торгівлю (CUFTA) та побажав нашим студентам успішно реалізувати себе у майбутньому.

Посилання на повідомлення у «Twitter»:

https://twitter.com/TCS_Clint/status/839519718159626241
https://twitter.com/TCS_Clint/status/839840339649261571
Корисні посилання щодо торгівлі з Канадою

Інформаційний захід «Університет USAID»

У Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара відбулася презентація проектів Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), присвячених темам демократії та врядування в Україні.

У масштабній інформаційній події під назвою «Університет USAID» взяли участь заступник директора Місії USAID в Україні, Білорусі та Молдові Джон Пеннелл та керівник програми USAID «Справедливе правосуддя» Девід Вон. Разом із українськими експертами для студентів факультетів суспільних наук і міжнародних відносин, систем і засобів масової комунікації, міжнародної економіки, економічного та юридичного факультетів ДНУ вони провели загальний огляд проектів і програм, які сьогодні реалізуються за підтримки американської організації в Україні. «Вже за кілька місяців ми відзначатимемо 25-річчя розбудови нашого продуктивного партнерства. Вважаємо, що за ці роки нашій організації вдалося вибудувати успішні взаємини як з громадянським суспільством, так і з урядовими структурами України. Тому USAID і надалі налаштоване на позитивну співпрацю з Україною, прагнучи якомога більше посприяти економічному та соціальному розквіту вашої країни», – наголосив на відкритті Джон Пеннелл.

Серія інформаційних подій «Університет USAID», яка є одним із напрямів роботи Агентства в Україні, насамперед, покликана забезпечити глибше розуміння українським студентством діяльності та програм USAID. «Такі «університетські» дні ми щороку проводимо у різних містах України, також додатково організовуємо і так звані «містечка USAID». Під час цих заходів ми намагаємося якнайширше поінформувати студентський загал про програми, які Агенція здійснює в Україні, а також просто поділитися нашим досвідом, який може, певним чином, прислужитися молоді в майбутньому», – підкреслив пан Пеннелл.

Під час загальної презентації учасники зустрічі ознайомилися із концепцією запропонованих програм USAID, в яких розглядаються виклики, що сьогодні постають перед Україною, зокрема у сфері верховенства права, протидії корупції та захисту прав людини. Так, для слухачів експерти підготували п’ять коротких виступів на актуальні нині теми реформування судової системи, процесів децентралізації, електронного врядування, антикорупційних заходів, протидії торгівлі людьми. У кожному з них студенти ДНУ змогли віднайти свій професійний інтерес. Зокрема, в залі прозвучали доповіді: «Роль і місце судів у демократичному суспільстві» (проект «Справедливе правосуддя»), «Децентралізація – роль громад у розвитку країни» (програма «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність»), «Open the Data: чим корисні відкриті дані?» (проект «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах»), «Зруйновані мрії: як захистити себе від ризиків стати жертвою торгівлі людьми» (проект «Протидія торгівлі людьми»), а також «Права людини – сучасна зброя самозахисту» (проект «Права людини в дії»).

Подальше обговорення зазначених тем відбувалося в окремих секціях. Під час інтерактивних занять учасники заходу отримали можливість відкрито поспілкуватися з лекторами й здобути більше інформації із питань, що їх цікавлять. Для закріплення знань спеціалісти проектів USAID запропонували молоді різноманітні інтерактивні ігри (наприклад, «#ГраСвітГромада», «Місто», «Датаполіс»), творчі майстерні та семінари («Професія правника в США, судова практика та верховенство права», «Юридична освіта, заснована на практиці та розвитку навичок: роль юридичних клінік», «Створення та управління місцевою громадою: виклики, міфи та реальність», «Правила безпечної міграції та працевлаштування» тощо).

Для довідки: Агентство США з міжнародного розвитку (United States Agency for International Development, USAID) є провідною установою Уряду Сполучених Штатів Америки з виконання програм міжнародної економічної та гуманітарної допомоги. Створене у 1961 році президентом Д.Кеннеді, воно вже протягом 56 років спрямовує свою роботу на підтримку економічного і соціального зростання, розвитку торгівлі, сільського господарства, системи охорони здоров'я; надає екстрену гуманітарну допомогу; сприяє запобіганню конфліктам та підтримці демократії у більш ніж 100 країнах світу. В Україні USAID працює з 1992 року, надаючи допомогу переважно у сферах розвитку економіки, демократії і самоврядування, охорони здоров'я. Протягом трьох останніх років програми USAID спрямовуються на підтримку реформаторських зусиль уряду України в питаннях протидії корупції, економічної стабілізації, посилення національної безпеки, допомоги внутрішньо переміщеним особам, постраждалим в результаті конфлікту на Сході країни.

Інформаційно-аналітичне агентство
ДНУ ім. О.Гончара
17.03.2017 р.

Професор Університету Юта прочитав студентам ДНУ лекцію з індійської філософії

Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара відвідав американський доктор індології Раві Моган Ґупта. Для наших студентів професор прочитав лекцію, присвячену виходу в Україні його монографії «Чайтанья-вайшнавська веданта Дживи Ґосвамі: коли знання зустрічає відданість».

Раві Моган Ґупта є доктором філософських наук, професором кафедри релігієзнавства Чарльз Ред університету та керівником релігієзнавчої програми в Університеті Юта. Прикметно, що, вступивши до університету у 13 років, він уже в свої 17 років здобув вищу освіту з філософії та ступінь бакалавра з математики, був нагороджений срібною медаллю – найвищою університетською відзнакою. У 22 роки став одним із наймолодших випускників Оксфордського університету, отримавши ступінь доктора із індології. На сьогодні професор Ґупта – екс-президент Товариства індо-християнських досліджень і співдиректор дослідницького проекту з «Бгаґават-Пурани» в рамках Оксфордського центру досліджень індуїзму. Він також є членом комітету виконавців у Міністерстві розвитку освіти США. Викладає санскрит у Бгактіведанта коледжі, є автором п’яти книжок та багатьох статей.

Приїзд відомого дослідника у наше місто є спільною ініціативою Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара та Міжнародної релігієзнавчої школи вивчення вайшнавізму «Вайшнавська традиція крізь століття», яка в рамках своєї видавничої програми вперше здійснила переклад книги Р.М. Ґупти українською.

«Книга шановного професора Ґупти, насамперед, присвячена темі поєднання традиції і сучасності, науки й духовності, сердечності й інтелектуальності. У ній він детально досліджує, де саме висока духовна думка зустрічається з тим, що ми називаємо наукою. Зазначу, що ця проблема є насправді дуже непростою і для західної, і для східної філософії. Тож, думаю, це видання зацікавить як теологів, так і вчених, які займаються релігієзнавчою думкою. Послухати про це буде корисно і нашим студентам, які в рамках нещодавно відкритої спеціальності «Релігієзнавство» вивчають усі релігійні традиції світу, в тому числі й вайшнавізм», – пояснив завідувач кафедри філософії ДНУ Віктор Окороков.

Про те, що одна з його робіт колись буде перекладена українською мовою, Раві М. Ґупта навіть не мріяв, говорить він сам. «Одного дня я був щиро здивований отримати електронного листа з повідомленням про те, що моя філософська книга вже перекладена українською. Зізнаюся, для мене це стало повною, однак, дуже приємною несподіванкою. Наразі вийшла тільки сигнальна версія примірників, розрахована, скоріше, на внутрішнє коло читачів. Але я знаю, що кількість українців, які вивчають релігійну ведичну традицію, постійно зростає. Тому маю надію, що з часом більша кількість зацікавлених отримає можливість глибше ознайомитися з ідеями Дживи Ґосвамі», – відзначив автор.

Власне, дослідження професора Раві Могана Ґупти присвячене одному з найвидатніших індійських теологів XVI століття Дживі Ґосвамі. У своїй книзі автор послідовно демонструє те, як Джива Ґосвамі тлумачить основні ведантистські положення з перспективи «Бгаґават-Пурани» – одного з трьох найвеличніших текстів індійської цивілізації (поряд із «Махабхаратою» та «Рамаяною»). Аналізуючи коментарі Дживи Ґосвамі, зібрані у праці «Чатухсутрі Тіка», доктор Ґупта в цілому розгортає перед читачами метафізичний контекст центральної для теології послідовників Шрі Чайтаньї (1486-1534) концепції незбагненної природи Господа.

«Я вперше у вашій країні, й скажу, що вона вже принесла мені багато приємних вражень, – розповів Раві Моган Ґупта. – З приємністю можу відзначити дніпровську аудиторію, яка ставила мені по-справжньому розумні й серйозні запитання. В свою чергу, я прагнув донести вашим студентам, що в нинішній час науки і технологій зовсім не варто применшувати важливості гуманітарних наук. Маю переконання (і вчу цьому своїх американських студентів), що метою університету, найперше, має бути створення вселенськи універсальної живої істоти; що освіта сприяє не лише побудові успішної кар’єри, а передусім, формує цілісну особистість», – сказав професор.

Для дніпровських слухачів у Палаці студентів ДНУ Раві Моган Ґупта також прочитав відкриту лекцію «Традиція і сучасність як єднання сердечності та інтелектуальності». Цю ж доповідь професор представив у Посольстві Індії в Україні в Києві.

Інформаційно-аналітичне агентство
ДНУ ім. О.Гончара
13.03.2017 р.

Україна-Канада: продовження спільної історії успіху

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара відвідав Радник з питань торгівлі Посольства Канади в Україні пан Клінтон Мартін. Для студентів факультетів економіки, міжнародної економіки, суспільних наук та міжнародних відносин ДНУ він провів неформальну презентацію співробітництва Канади та України.

Починаючи свій виступ, іноземний гість відзначив позитивний досвід взаємин між нашими країнами. «Україну й Канаду завжди пов’язували тісні історичні відносини. Насамперед, наші довірливі й надійні взаємини дружби склалися завдяки поколінням українських іммігрантів. Так, минулого року ми відзначали 125-ту річницю першої хвилі української еміграції до Канади. За цей час українська громада не лише стала невід’ємною частиною нашої держави, але й помітно вплинула на її суспільно-політичне і культурне життя. Наразі діаспора українців налічує 2,7 млн. осіб, що становить майже 10% від загальної чисельності населення нашої країни. Відтак, Канада є другою країною у світі (після Російської Федерації) за числом етнічних українців», – наголосив пан К.Мартін. Він також підкреслив, що міцні зв’язки між країнами, виплекані поколіннями українських іммігрантів, нині, вже у ХХІ столітті, посилюються щирою двосторонньою зацікавленістю у створенні збалансованого та взаємовигідного партнерства.

Власне, питанням економічних відносин Канади з різними країнами світу, в тому числі з Україною, й була присвячена основна частина зустрічі. Клінтон Мартін презентував студентам ДНУ інформацію про основних економічних партнерів та напрями торгових відносин своєї країни. Зокрема, він звернув увагу на те, що Канада сьогодні є однією з найбільших торговельних країн у світі, державою з надзвичайно високими бізнес-стандартами, яка зацікавлена в якнайбільшому розширенні кола свого стратегічного економічного партнерства. «Варто зазначити, що вже зараз ми маємо досить продуктивні комерційні відносини з Україною. Це, безумовно, позитивний старт, але ми маємо намір робити ще більше. Тому для того, щоб і надалі залишатися вигідною та цікавою для Канади (та й загалом успішно конкурувати на міжнародному рівні), Україна, на наш погляд, повинна використовувати нові можливості європейської інтеграції. Наприклад, керуючись загальноєвропейськими стандартами, модернізовувати своє виробництво, усувати технологічні бар’єри і виробляти дійсно конкурентноздатну та якісну продукцію; займатися створенням нових підприємств і пошуком нових західних партнерів тощо. Чи то пак, у цілому, більше фокусуватися на знищенні корупції та виробленні чіткої стратегії використання своєї нинішньої геополітичної ситуації», – порадив комерційний консультант.

На переконання канадської сторони, одним із прикладів такого результативного стратегічного вибору України може бути спільна Канадсько-українська угода про вільну торгівлю (CUFTA), започаткування переговорів з якої розпочалося ще в 2010 році. Ця домовленість є важливим етапом у двосторонніх відносинах Україна-Канада, адже відкриваючи нові можливості для ведення бізнесу, вона сприяє цілковитому поглибленню торговельного та економічного співробітництва наших країн. Наразі Угода про вільну торгівлю знаходиться на останньому етапі ратифікації.

Саме про завершення процесу створення зони вільної торгівлі між Україною та Канадою, про її переваги та конкретні очікування на рівні із закордонним гостем дискутували студенти-економісти та міжнародники ДНУ. Приємно вражений їхньою поінформованістю, професійними знаннями та рівнем володіння англійською мовою, фахівець запевнив: розвиток ефективної міжнародної співпраці України з новими економічними партнерами – в руках такої освіченої і креативної молоді. «Упевнений, ви як майбутні власники бізнесу, експортери, економічні консультанти чи дипломатичні представники незабаром самі станете частиною прогресивних рішень й ефективно розвиватимете міжнародні торговельні відносини своєї країни. Тому з самого початку вашої кар’єри будьте сміливими, не бійтесь ризикувати і приймати виклики – це завжди цікаво!» – побажав дніпровським студентам Клінтон Мартін.

Інформаційно-аналітичне агентство
ДНУ ім. О.Гончара
27.02.2017 р.

Методичне забезпечення для мультилінгвальної освіти

У Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара вийшла друком серія перекладних видань з питань багатомовності. Книги стали результатом реалізації міжнародного проекту TEMPUS ІV «Розробка та впровадження освітніх програм мультилінгвальної підготовки вчителів в університетах Грузії та України» (DIMTEGU).

Видання презентувала кафедра англійської філології факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства ДНУ, яка, власне, й здійснила переклад з англійської вагомих та актуальних праць закордонних провідних фахівців у галузі мультилінгвізму. До роботи долучилися також кафедри української мови та літератури. Окрім того, керівник проекту TEMPUS-DIMTEGU в ДНУ, завідувач кафедри англійської філології, професор Алла Анісімова об’єднала різні покоління викладачів, щоб виконати такий великий обсяг роботи, зокрема, молоді викладачі завдяки проекту багато чому навчилися, набули нового досвіду.

До уваги учасників проекту та гостей заходу були представлені 18 найменувань хрестоматій, серед них «Психолінгвістичні особливості багатомовності», «Актуальні проблеми білінгвізму», «Мовна політика: проблеми міноритарних мов», «Мультилінгвізм крізь призму культури», «Виховання мультилінгвів: теорія та практика» та інші. Книги вийшли накладом понад три з половиною тисячі примірників. Під час урочистого закриття проекту TEMPUS-DIMTEGU комплекти хрестоматій отримали в подарунок представники кафедр іноземних мов інших дніпровських ВНЗ.

«Це перший такий масштабний міжнародний проект для нас, філологів університету, – відзначила декан факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства, професор Ірина Попова. – Його вдалося виконати на дуже високому, належному рівні. Чотири роки тривав проект, і в мене склалося враження, що це була щоденна робота, нерідко – й уночі, щоб виконати все, як потрібно. Було непросто. І сьогодні ми маємо як результат не лише перекладені книги, якими, сподіваюсь, будуть успішно користуватися і в нашому університеті, і колеги з інших вишів. Це також обладнаний новими освітніми засобами мультимедійний клас, перша в Україні спеціалізація «Мультилінгвальна освіта». У межах проекту були чудові поїздки до Прибалтики, Грузії, Німеччини, щоб обмінятися досвідом з колегами-філологами з інших країн. Це семінари і конференції в Україні, де була змога нам усім спілкуватися. Я завжди говорю, що українське філологічне співтовариство – дуже хороше. І ми маємо й надалі пам’ятати, що нам немає чого ділити, а потрібно лише ділитися досвідом та знаннями».

Виконавці проекту з приємністю відзначили, що в процесі роботи отримували задоволення від додаткових знань, що до проекту мали лише уявлення про поняття мультилінгвізму, а тепер знають про нього значно більше і прагнуть передавати досвід іншим. «Проект – це колосальна робота. Втішає, що є практичні результати, – підсумувала керівник проекту в ДНУ Алла Анісімова. – Ми сподіваємося, що це будуть не лише наші здобутки, вони стануть в нагоді іншим вищим навчальним закладам, – і ця хороша справа буде продовжуватися. Сподіваємося невдовзі на нові проекти».

Інформаційно-аналітичне агентство
ДНУ ім. О.Гончара
27.02.2017 р.

Новий міжнародний проект на підтримку підготовки докторів філософії

На початку лютого в рамках проекту «Структурне співробітництво у проведенні докторських досліджень, тренінги з передачі навичок та підготовка до написання наукових праць у вищих навчальних закладах України» відбувся навчальний візит представників Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара до Університету Тампере (Фінляндія).

У програмі мобільності брали участь представники кафедри іноземних мов для гуманітарних спеціальностей факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства, зокрема завідувач кафедри, професор Елла Гончаренко, канд. філол. наук, доцент Олена Бесараб, старший викладач Наталя Стирнік та канд. філол. наук, доцент Людмила Байсара – директор Регіонального центру інтенсивного навчання іноземних мов та підготовки до оцінювання рівня знань за системою міжнародних сертифікатів.

Проект розрахований на три роки. Його координатором та розпорядником гранту є Вільнюський університет (Литва), партнерами – університет Тампере (Фінляндія), Вільнюський університет (Вільнюс, Литва), Технологічний Інститут (Лімерик, Ірландія) та університет Люм`єр Ліон 2 (Франція).

Метою програми є створення у рамках реформ вищої освіти в Україні п’яти докторських центрів (DOC HUB), до яких входять Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара, Національний університет «Києво-Могилянська академія», Харківський національний економічний університет, Національний університет «Львівська політехніка» та Миколаївський національний університет імені В.О. Сухомлинського. Учасники проекту планують розробити та впровадити програми з академічного (наукового) письма англійською мовою для аспірантів (освітньо-науковий рівень – доктор філософії (PhD).

Представники ДНУ у складі групи науковців провідних ВНЗ України ознайомилися із сучасними практичними курсами та європейським досвідом, актуальними методиками викладання академічного (наукового) письма, програмою підготовки науковців в університеті Тампере та основними дисциплінами для аспірантів, що навчаються за програмою «Доктор філософії», а також взяли участь у семінарах за відповідною тематикою.

Кафедра іноземних мов для
гуманітарних спеціальностей
22.02.2017 р.


Урочистий день для іноземних студентів

У Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара урочисто отримали дипломи про вищу освіту 32 іноземні студенти.

Розпочали захід із вручення чотирьом найстараннішим вихованцям червоних дипломів, що є гарним показником успішності. Цього року в університеті 32 іноземні випускники, з них 27 – магістри. Вони приїхали навчатися до України з 12 країн – Азербайджану, Туркменістану, Китаю, Киргизстану, Росії, Йорданії, Анголи, Габону, Іраку, Грузії, Республіки Білорусь, Гвінеї. «Загалом сьогодні в ДНУ навчається 270 іноземних студентів з понад 20 країн, – відзначила начальник відділу підготовки фахівців для зарубіжних країн і академічних обмінів Кристина Геті. – Як правило, іноземні студенти починають свої перші кроки в навчанні на підготовчому відділенні, де опановують українську або російську мови. У нашому університеті традиційно іноземним студентам приділяється велика увага, аби вони подолали мовний бар’єр та почувалися в нашій країні комфортно. Тож вони швидко адаптуються до умов навчання і згодом опановують освітньо-кваліфікаційні рівні «бакалавра» та «магістра» разом з українськими студентами в основних групах». Вітаючи вихованців із завершенням навчання, Кристина Віталіївна відзначила: «У нашому університеті ми вперше почули з ваших уст російську та українську мови. Тут вами опікувалися кафедра лінгвістичної підготовки іноземців, що діє на факультеті української й іноземної філології та мистецтвознавства, та відділ підготовки фахівців для зарубіжних країн і академічних обмінів. Кожен з вас тут зустрів друзів і вчителів. Тож хай будуть для вас незабутніми миті перебування у стінах альма-матер». Вихованців також привітали проректор з науково-педагогічної роботи в сфері міжнародного співробітництва ДНУ, професор Михайло Д'яченко, фахівці відділу підготовки фахівців для зарубіжних країн і академічних обмінів, доцент кафедри перекладу та лінгвістичної підготовки іноземців Олена Шкурко.

Родзинкою урочистостей стало відвідання весільної процесії, адже напередодні, у День усіх закоханих, один з іноземних випускників Річард Брауліу Калонжі одружився. Підтримати Річарда прийшли наречена-українка та мама, яка приїхала з далекої Гвінеї. Студенти-іноземці дякували викладачам за всебічну допомогу й терпіння, ґрунтовні знання, обіцяли часто згадувати університет. Від них – кілька історій про навчання й життя в Україні.

Альфа Манфумбі Чун з Габону навчалася на факультеті прикладної математики. «На факультеті я була єдиною іноземкою, і можу сказати, що мені завжди допомагали як однокурсники, так і викладачі. Хоча з усмішкою згадую, як спочатку мене побоювалися одногрупники, а потім почали нормально сприймати, допомагали, давали конспекти, – розповіла дівчина. – Важко і страшно було вивчати мову, але мовні труднощі швидко подолала. Обрала ДНУ, тому що хотіла бути програмістом: не в кожному ВНЗ була така спеціальність, до того ж у Дніпрі багато гарних будівель. Мені подобається Україна, якщо знайду роботу, то із задоволенням залишуся тут».

Самех Бало з Іраку спочатку навчався в Луганську, з початком бойових дій на сході України переїхав до Дніпра. «Запитав у іноземному деканаті вашого університету, чи є спеціальність «Механіка» й отримав ствердну відповідь. Так я опинився в ДНУ, – розповів юнак. – Спочатку закінчив бакалавріат за цим напрямом, потім продовжив навчання в магістратурі й закінчив її з червоним дипломом. Планую повертатися на батьківщину. В університеті викладачі добре до нас, іноземців, ставилися, допомагали, з терпінням пояснювали все, за що їм дуже вдячний. Одногрупники теж ставилися до мене доброзичливо, як до українця. Вчитися було нелегко, і я вважаю, що це нормально, адже зі студентами потрібно бути строгими. Можу сказати, що мовного бар’єру не відчуваю: після вивчення російської мови на підготовчому відділенні не виникало труднощів у спілкуванні».

Іслам Алмугхід з Йорданії здобув в Україні фах політолога. «Спочатку я навчався в Донецьку у медичному навчальному закладі, а потім передумав, захотів стати політологом, – розповів Іслам. – У ДНУ також навчається мій брат. Планую вступати до аспірантури у вашому університеті».

Абдулайе Тур з Гвінеї в Україні з 2010 року, навчався у Харкові на підготовчому відділенні, потім переїхав до Дніпра. «У Дніпрі чотири роки навчався в будівельній академії. Потім вступив до магістратури ДНУ на спеціальність Міжнародна економіка, – розповів Абдулайе. – Україна має гарні стосунки з моєю країною, тому я обрав вашу країну для навчання. Вважаю, що завдяки українському диплому зможу отримати гарну роботу. На мою думку, освіта в іншій країні – важливий життєвий досвід. Вдома перед влаштуванням на роботу обов’язково потрібно буде постажуватися десь, тому що за роки життя в Україні я звик до української специфіки, тож потрібно буде звикати знову до життя на батьківщині. За шість років я знайшов багато друзів серед українців, з такою підтримкою набагато легше подолати всі труднощі. Думаю, що це будуть незабутні спогади для мене – моменти взаємної підтримки. Дуже люблю танці, займався хіп-хопом, але через написання диплому змушений був залишити хобі, яке обожнюю. Танці мені допомагають розслабитися й отримати додаткову енергію. Думаю, що неважливо, отримав ти червоний чи звичайний диплом, головне, які знання здобув і чи можеш застосовувати їх у реальному житті».

Інформаційно-аналітичне агентство
ДНУ ім. О.Гончара
17.02.2017 р.

Посол ЄС в Україні: «Ми збільшимо можливості академічних обмінів для українських студентів»

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара відвідала делегація Представництва Європейського Союзу в Україні на чолі з Послом ЄС в Україні паном Хюґом Мінґареллі.

Голова Представництва ЄС в Україні пан Хюґ Мінґареллі взяв участь у відкритій дискусії з науковцями, викладачами та студентами нашого університету. У розмові з університетською публікою він зізнався, що захоплений освітнім потенціалом нашого регіону. «Для мене це велика честь бути сьогодні тут – в найбільшому університеті Дніпровського регіону, де навчається близько 13 000 надзвичайно розумних молодих людей. Загалом, за два дні перебування в Дніпрі я особливо здивований кількістю місцевих освітніх закладів, наукових установ та інноваційних центрів», – поділився своїми враженнями пан Х. Мінґареллі. Він підкреслив, що головна місія його візиту: «Насамперед, вираження нашої солідарності з людьми цього регіону, які борються за цілісність і суверенітет держави. Україна для Європейського Союзу – це пріоритетна країна. І зараз, коли вона переживає непрості часи, хочу сказати: у цій війні за незалежність ви не одні, ми стоїмо разом з вами», – наголосив дипломат. Зокрема, Хюґ Мінґареллі пояснив, що Європейський Союз бажає допомогти здійснити модернізацію в політичній та економічній сферах нашої країни. Найперше, через поширення європейського досвіду становлення демократичного суспільства, боротьби із корупцією, реформуванні правової системи, розвитку прав людини, медіа тощо. «Ми вже зараз відзначаємо ті успішні урядові ініціативи, проведені у вашій країні за останні три роки. Зі свого боку, плануємо і надалі підтримувати програми з реформування державного управління і процесів децентралізації, надавати інвестиції для розвитку українського макроекономічного ринку, енергетичного сектору. В перспективі співпраці – підтримка регіонального бізнесу, допомога внутрішньо переміщеним особам, розширені програми академічних обмінів. Україна для Європи – це стратегічний партнер, тож ми маємо ще багато способів допомогти вашій країні у цей складний час», – повідомив Посол.

Відповідаючи на питання студентів факультетів суспільних наук і міжнародних відносин, систем і засобів масової комунікації, міжнародної економіки, історичного та хімічного факультетів про освітні програми Європейського Союзу для українців, Хюґ Мінґареллі визнав: існуючих програм міжнародного академічного обміну ЄС для такої кількості освіченої молоді з України недостатньо. «Українські студенти і науковці становлять великий інтерес для Європейського Союзу. Можливо, ми, справді, маємо робити більше у напрямку академічних обмінів для вас: створювати нові можливості й поширювати більше інформації про них. Тому що вже зараз в Україні є надзвичайно велике число фантастичних молодих людей, які володіють цінними якостями, які прагнуть модернізувати рідну країну, втілюючи нові погляди і підходи задля демократичного розвитку своєї Батьківщини. І наші нові освітньо-наукові програми, вважаю, будуть одним із гарних способів допомогти у цьому», – підкреслив пан Мінґареллі.

Серед інших питань, якими цікавилися студенти ДНУ, були особистий дипломатичний досвід гостя у країнах, що переживали збройні конфлікти, його ставлення до Брекзіту, а також різні аспекти євроінтерграції України.

Також разом із керівником Відділу преси та інформації Представництва Європейського Союзу в Україні паном Юргісом Вілчінскасом пан Посол провів офіційну зустріч з керівництвом ДНУ. Зокрема, ректор Микола Поляков розповів гостям про досвід багаторічної співпраці Дніпропетровського національного університету з вищими навчальними закладами та науковими установами Європейського Союзу. Ним було наголошено, що активне співробітництво ДНУ з європейськими партнерами здійснюється, насамперед, завдяки участі наших студентів та співробітників в програмах академічної мобільності та науково-інноваційних програмах ЄС (таких, як Erasmus Mundus, Erasmus+, TEMPUS та інших), дії міжнародних угод про співробітництво та програм надання двох дипломів, а також функціонуванню на базі ДНУ інформаційних центрів та представництв Європейського Союзу. «Загалом, на цей час між ДНУ та університетами ЄС укладено 51 угоду про міжнародне співробітництво. Наведу лише декілька результативних показників такої співпраці. На сьогодні ДНУ є безумовним регіональним лідером у реалізації проектів транс’європейської програми взаємообмінів між університетами TEMPUS. Починаючи з 1994 року, ДНУ виграв уже 19 таких проектів. Загалом, за ці роки в рамках виконання програм академічної мобільності до університетів Європи були направлені понад 300 студентів та близько 100 співробітників нашого університету. Починаючи із середини 2000-х років, у нас активно виконується програма отримання двох дипломів – на сьогодні діють сім відповідних угод з університетами Німеччини, Франції та Польщі, – відзначив Микола Вікторович. – Крім того, важливу роль в інтеграції до європейського освітнього простору та у поглибленні нашої співпраці з європейськими організаціями відіграють й численні міжнародні центри, які діють на базі ДНУ. Це, до прикладу, Інформаційний центр ЄС (розташований у Науковій бібліотеці ДНУ); Компетентісний центр ОБСЄ (діє на факультетах суспільних наук і міжнародних відносин та міжнародної економіки); Національний контактний пункт програми «HORIZON 2020» за напрямом «Космос»; регіональне представництво Німецької служби академічних обмінів (DAAD), Українсько-німецький центр та Центр португальської мови (на базі факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства)», – наголосив ректор.

Про інші успіхи у сфері міжнародних відносин ДНУ з країнами Європи говорили на зустрічі й проректор із науково-педагогічної роботи у сфері міжнародного співробітництва Михайло Д’яченко, проректор з наукової роботи Володимир Карплюк та декан фізико-технічного факультету Олександр Петренко.

Інформаційно-аналітичне агентство
ДНУ ім. О.Гончара
08.02.2017 р.

Дніпропетровський національний університет імені Олеся Гончара посів восьму сходинку в рейтингу українських вищих навчальних закладів 2016 року за даними наукометричної бази даних SciVerse Scopus. Про це повідомляє сайт Освіта.ua.

Наукометричний моніторинг суб’єктів науково-видавничої діяльності України здійснювала видавнича служба «УРАН» на замовлення Освіта.ua. Підсумки рейтингу ВНЗ сформовані з показників бази даних Scopus, де можна відстежувати цитованість наукових статей, які публікує навчальний заклад або його співробітники. Сьогодні до бази даних Scopus входять 128 українських ВНЗ. Загалом Scopus постійно індексує понад 20 тисяч наукових журналів, 370 книжкових серій та 5,5 млн праць конференцій.

У рейтинговій таблиці ВНЗ України ранжовані за індексом Гірша – кількісним показником, що враховує кількість наукових публікацій та кількість їх цитувань. Згідно з рейтингом, найвищий індекс Гірша серед університетів України мають Київський національний університет ім. Т. Шевченка (73), Харківський національний університет ім. Каразіна (57) та Львівський національний університет ім. Франка (46). Відзначимо, що до першої десятки ВНЗ серед дніпровських вишів увійшов лише Дніпропетровський національний університет ім. О. Гончара (з індексом Гірша 33), Український державний хіміко-технологічний університет – 16-й у рейтингу, Дніпропетровська державна медична академія – 23-тя.

Інформаційно-аналітичне агентство
ДНУ ім. О.Гончара (за матеріалами Освіта.ua)
17.01.2017 р.

Україна – Болгарія: онлайн-сесія міжнародної студентської наукової конференції

На економічному факультеті ДНУ імені Олеся Гончара спільно з факультетом суспільних наук Університету професора доктора Асена Златарова, м. Бургас (Болгарія) відбулася чергова онлайн-сесія міжнародної студентської наукової конференції «Теорія і практика сучасного менеджменту». Такий науковий захід проведено у рамках виконання двосторонньої угоди про наукове співробітництво між нашим університетом та зазначеним ВНЗ Болгарії.


Заступник декана економічного факультету, доцент Сергій Касян під час інтернет-діалогу з болгарськими партнерами наголосив на значущості організації таких конференцій для розвитку культурно-наукового діалогу між студентами, аспірантами, викладачами університетів України та Болгарії, підкреслюючи спільні лінгвістичні детермінанти таких комунікацій на основі загальної слов’янської культури. Завідувач кафедри економічної теорії та маркетингу, професор Ніна Дучинська зазначила тривалу співпрацю представників академічних шкіл України та Болгарії, спільність наших науково-методичних підходів до розв’язання багатьох макроекономічних проблем, висловивши спільну думку, що слід розвивати подібну співпрацю науковців, освітян обох держав.

Доцент кафедри економіки і управління Університету професора доктора Асена Златарова, м. Бургас (Болгарія) Стоян Транев від імені організаційного комітету висловив слова подяки учасникам конференції, які у такий сучасний спосіб обмінюються знаннями, демонструючи власні наукові позиції. Студентка другого курсу факультету суспільних наук болгарського університету-партнера Весислава Атанасова, яка навчається за спеціальністю «Туризм», англійською мовою розповіла про особливості організації туристичного бізнесу в Болгарії, специфіку діяльності філій туристичних компаній. Відзначимо вагомий внесок у наукове модерування цієї інтернет-конференції, що стала вже регулярною, Івана Димитрова – професора кафедри економіки і управління Університету професора доктора Асена Златарова.

Голова студентської ради економічного факультету нашого університету Катерина Іотова у своїй доповіді «Особливості податкової системи України із урахуванням світового досвіду», що підготовлена під науковим керівництвом декана економічного факультету, професора Сергія Смирнова, висвітлила розроблені рекомендації щодо реформування податкової системи України з метою розвитку соціального захисту та підвищення рівня життя населення. Викладач кафедри статистики, обліку та економічної інформатики Дар’я Бесчастна слушно підкреслила інтенсифікацію наукової взаємодії студентів наших ВНЗ, означаючи туристичну й освітню привабливість українських регіонів. У ході конференції виник жвавий і плідний діалог, під час якого сторони обмінялися питаннями й відповідями стосовно специфіки запровадження змін у податковій системі держав, розширення туристичної привабливості міст і територій Болгарії та України.

Отже, проведення таких конференцій сприяє поглибленню науково-освітнього, культурного діалогу між студентами та викладачами України і Болгарії, що є вагомою складовою європейської інтеграції нашої країни.

Заступник декана економічного факультету,
доцент Сергій Касян
03.01.2017 р.


Результати візиту представників кафедри германістики до Спілки російськомовних інвалідів Німеччини "Unter einem Dach"

В межах договору про співпрацю між Дніпропетровським університетом імені Олеся Гончара та Спілкою російськомовних інвалідів Німеччини "Unter einem Dach", який діє з 27.09.2016 року, студенти факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства (відділень германської і англійської філології) та перекладачі мали змогу практикувати навички писемного перекладу ділової літератури (Sachprosa) з німецької мови, набувати знання щодо соціальних реалій Німеччини, зокрема системи охорони здоров’я, і водночас безкорисно допомагати хворим людям ознайомлюватися з необхідною для їхнього життя в Німеччині інформацією.

З 30.01.2017 до 06.02.2017 група студентів була запрошена в місто Ганновер (Німеччина), де проживають члени Спілки російськомовних інвалідів з метою безпосереднього спілкування з опікуваними. Водночас, програма відвідування українських студентів охоплювала різноманітні заходи. Їм було запропоновано відвідати технічний університет імені В. Лейбніца, взяти участь у семінарі з мовознавства, познайомитися із системою навчання в німецьких вишах, попрацювати в бібліотеці університету, замовити обід у студентській їдальні, оглянути студентській гуртожиток та приєднатися до студентської молоді під час перегляду фільму в університетському кінотеатрі. Крім академічних заходів на українських студентів чекали екскурсії замками Нижньої Саксонії, сторінки історії та сучасності федеральної землі Саксонії в Історичному музеї та Музеї прикладного мистецтва, набуття соціальних компетенцій під час "круглого столу", організованого німецькими волонтерами для африканських біженців, поїздка до Гамбургу та багато іншого.

Проектна група, яку представляють викладачі кафедри германської філології та правління Спілки російськомовних інвалідів Німеччини, планує розроблення нових форм співпраці та запрошує приєднуватися всіх, хто цього бажає.

Завідувач кафедри
германської філології доц. Я.В. Ковальова

«Zivilgesellschaftliches Leben in Dnipro/Громадянське суспільство в м. Дніпро»

З 31 жовтня по 17 січня в ДНУ імені Олеся Гончара відбувався проект «Zivilgesellschaftliches Leben in Dnipro/Громадянське суспільство в м. Дніпро», організований лектором DAAD (Німецької служби академічних обмінів) Олафом Міттельштрасс за підтримки фонду цієї служби. У проекті взяли участь понад 20 активних студентів з різних вищих навчальних закладів Дніпра, які пройшли конкурсний відбір. Метою проекту було сприяння розвитку громадського суспільства в місті Дніпро, а також підвищення ініціативності студентства.

Протягом першого тижня учасники проекту взяли участь в лекційних заходах за темами «Сучасна урбаністика», «Функція мультиплікаторів», «Гендерні питання сьогодення», «Проект-менеджмент», під час яких мали змогу послухати досвідчених лекторів DAAD, які приїхали з Запоріжжя, Харкова, Києва і громадських активістів міста Дніпро. Отриманні теоретичні знання знадобилися студентам в другій частині проекту – проходженні стажування в одній із громадських організацій Дніпра. Місяць практики в таких НДО як «Громадське ТБ Дніпро», «Культура Медіальна», «Гендерний клуб Дніпро» надав учасникам змогу долучитися до розбудови громадського суспільства в Дніпрі та отримати безцінний досвід. За слушною думку наукового керівника проекту з Німеччини Андрія Притули, студенти мали усвідомити гідність і відповідальність власної ініціативи, ознайомитися з можливими шляхами щодо реалізації конкретних дій, засвідчити наявність однодумців серед молоді міста Дніпро.

Важливою особливістю проекту були мови спілкування – українська, німецька та англійська. Учасники отримали сертифікати міжнародного взірця.

Кафедра германської філології