Університет співпрацює з понад 100 провідними університетами Європи, Азії й Америки ...
Версія для друку

Центр слов'янських мов

 Адреса: пр. Науки, 72, Дніпропетровськ, 49045
1 корпус ДНУ, факультет української й іноземної філології та мистецтвознавства, ауд.901, 1213
Телефон: (056) 374-98-80
e-mail: centr_slovianmov_DNU@i.ua

У Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара на факультеті української й іноземної філології та мистецтвознавства з 1 вересня 2015 року розпочав роботу Центр слов’янських мов.

Мета створення Центру слов’янських мов – популяризувати сучасні слов’янські мови серед студентської молоді, а також поглибити вивчення їх студентами-філологами в проекції на духовну культуру слов’ян.

Центр слов'янських мов

Гаслом його є слова відомого словацького діяча Яна Коллара: «Slávme slávne slávu Slávov slávnych!», що в перекладі означають: «Славімо славно славу слов’ян славних!»

Сучасні слов’янські мови викладають досвідчені фахівці кафедри загального та слов’янського мовознавства:
- польську мову – к.філол.наук, доцент Ю. В. Датченко;
- словацьку мову – к.філол.наук, доцент І. М. Шпітько;
- болгарську мову – ст. викл. Л. В. Поліщук;
- російську мову – к.філол.наук, доцент О. С. Білозор.

Основні заходи Центру покликані познайомити студентів з історією слов’ян як окремого індоєвропейського етносу, їхньою матеріальною та духовною культурою, з особливостями сучасних слов’янських мов.

Центр слов'янських мов Центр слов'янських мов

У фондах Центру наявні відеофільми про слов’янські держави («Slovensko – krajina pod Tatrami», «България», «Rzecz Pospolita»), аудіо- та відеоуроки для вивчення слов’янських мов, нова навчальна література.

Центр слов'янських мов Центр слов'янських мов

У роботі Центру активну участь беруть студенти-філологи. Вони з великим задоволенням готують презентації сучасних слов’янських мов, у яких відображають їх особливості, залучають художні й музичні твори слов’ян; знайомлять з найбільшими політичними та культурними центрами слов’янських держав; національними традиціями, звичаями слов’янських народів тощо.