На 14 факультетах і в 4 коледжах ДНУ навчається близько 15 тисяч студентів ...
Версія для друку

Юридична клініка ДНУ

Юридична клініка ДНУ як суб’єкт надання правової допомоги
та отримання практичного досвіду студентами

Адреса клініки: 49050, м. Дніпро, вул. Наукова, 13, корпус №9, кім. 302
Телефон:(056) 374-97-22, е-mail: dnipro.honchar.legalclinic@gmail.com
Запис громадян на прийом – понеділок-п’ятниця: тел.: (056) 374-97-22, (067) 568-66-52

Увага! На період карантину юридична клініка ДНУ проводить прийом громадян онлайн за електронною адресою: dnipro.honchar.legalclinic@gmail.com, на сторінці у Facebook: https://www.facebook.com/359596217882510/posts/1039954733179985/?d=n та безпосередньо в приміщенні юридичної клініки.

Юридична клініка ДНУ імені Олеся Гончара – це унікальний суб'єкт надання безоплатної правової допомоги студентами-консультантами юридичного факультету нужденним особам, завдяки чому студенти отримують практичний досвід своєї для подальшої правозахисної діяльності

Юридична клініка була створена як структурний підрозділ ДНУ за наказом ректора від 19.01.2007 р. №35 і є базою для практичного навчання та проведення практики студентів старших курсів юридичного факультету шляхом надання безоплатної правової допомоги соціально-вразливим верствам населення та співробітникам університету, а також для здійснення правопросвітньої діяльності.

Основними завданнями клініки є:
• набуття студентами практичних навичок професії юриста;
• створення місць для проходження студентами навчальної та інших видів практики;
• надання громадянам малозабезпечених верств населення безоплатної правової допомоги;
• проведення заходів з правової просвіти населення.

У юридичній клініці консультантами працюють студенти старших курсів факультету, які під керівництвом кураторів і викладачів-практиків надають роз'яснення, правову інформацію, усні та письмові юридичні консультації з питань адміністративного, земельного, сімейного, трудового, цивільного, права соціального забезпечення та інших галузей права; складають заяви, клопотання, скарги та позовні заяви до суду для населення та співробітників університету.Юридична клініка ДНУ: про зміни до трудового законодавства України
Юридична клініка ДНУ: про поновлення працівника на роботі
Юридична клініка ДНУ: про відмінності між контрактом та строковим трудовим договором
Юридична клініка ДНУ: про законопроєкт у сфері регулювання трудових правовідносин
Юридична клініка ДНУ: про оптимізацію трудових правовідносин
Юридична клініка ДНУ: про нарахування страхового стажу
Юридична клініка ДНУ: про допомогу внутрішньо переміщеним особам
Юридична клініка ДНУ: про права добровольців територіальної оборони
Юридична клініка ДНУ: про трудові відносини в умовах війни
Юридична клініка ДНУ: про організацію трудових правовідносин в умовах воєнного стану
Юридична клініка ДНУ: підтвердження стажу роботи за новими правилами
Юридична клініка ДНУ: прогул як порушення трудової дисципліни
Юридична клініка ДНУ: особливості встановлення випробувального терміну
Юридична клініка ДНУ: прогул за самовільну відпустку

Структура

Директор юридичної клінікиЗабродіна Олена Валентинівна, доцент кафедри цивільного, трудового та господарського права, кандидат політичних наук, адвокат, займається правозахисною діяльністю з 2001 р. Вона здійснює поточне керівництво діяльністю юридичної клініки, відбір студентів юридичного факультету для роботи в юридичній клініці, а також затверджує кандидатури студентів-консультантів для участі у конференціях та олімпіадах.

Старший лаборант юридичної клінікиІзюмська Юлія Іванівна, приймає звернення громадян, веде журнал реєстрації прийому громадян, здійснює контроль проходження навчальної та переддипломної практики.

Правопросвітницька діяльність

Окрім надання правової допомоги, одним із завдань юридичної клініки є здійснення правопросвітницької діяльності, поширення юридичних знань серед населення, шляхом проведення консультантами майстер-класів, лекцій, інтерактивних занять у середніх загальноосвітніх закладах, на інших факультетах університету тощо.

Окрім того, на базі юридичної клініки було проведено п'ять Всеукраїнських науково-практичних конференцій із право просвітницької діяльності, плануються наступні. Юридична клініка бере активну участь в організації та проведенні Міжнародних наукових конференцій студентів, аспірантів та молодих вчених, організованих юридичним факультетом.

Активність юридичної клініки

Консультанти юридичної клініки активно залучаються до різноманітних заходів, як регіональних, так і всеукраїнських. Так, у 2017 р. дві команди юридичної клініки посіли І і II місця у Конкурсі юридичних клінік «Правознавець» та були нагороджені дипломами Координаційної ради молодих юристів м. Києва при Головному територіальному управлінні юстиції у м. Києві. Також регулярно консультанти юридичної клініки беруть участь у Національній Олімпіаді юридичних клінік із консультування клієнтів.Протягом 2018-2019 рр. директором юридичної клініки О.В. Забродіною спільно з консультантами юридичної клініки було організовано проведення низки лекцій з актуальних для учнів правових питань, а також практичний семінар для вчителів із приводу необхідності дотримання прав дитини під час навчального процесу.Юридична клініка ДНУ імені Олеся Гончара є активним учасником Асоціації юридичних клінік України, яка понад 15 років займається розвитком юридичних клінік ЗВО України.

20-22 квітня 2018 р. Асоціація юридичних клінік спільно з міжнародними партнерами здійснювала моніторинг діяльності юридичної клініки ДНУ імені Олеся Гончара за допомогою Інструменту моніторингу юридичних клінік, розробленого на підставі Типового положення про юридичну клініку закладу вищої освіти та Стандартів діяльності юридичних клінік України. Розробка даного Моніторингу також відбувалася на базі юридичної клініки ДНУ. Під час Моніторингу було всебічно проаналізовано діяльність клініки, виявлено як переваги, так і недоліки її роботи, для усунення яких були надані конкретні рекомендації та пропозиції.Юридична клініка ДНУ також активно співпрацює з Головним управлінням юстиції у Дніпропетровській області, Радою адвокатів Дніпропетровської області, правовим клубом PRAVOKATOR, депутатськими громадськими приймальнями.