Програми академічної мобільності
Увага! Стипендії з цифрового гуманізму для молодих дослідників від Інституту наук про людину (Австрія, Відень)
Інститут наук про людину (https://www.iwm.at) запрошує молодих науковців для проведення передових досліджень на перетині цифровізації з соціальними, економічними та геополітичними вимірами. Стипендіальна програма «Цифровий гуманізм» фінансується Федеральним міністерством Австрії з питань клімату, навколишнього середовища, енергетики, мобільності, інновацій та технологій.
Крайдата подання заявок: 22 вересня 2024 року.
Умови
Для покриття витрат на проживання, проїзд, медичне страхування та будь-які інші непередбачувані витрати, пов'язані з перебуванням у Відні,
– 3 000 євро на місяць отримуватимуть ті, хто вже захистив кандидатську дисертацію на момент закінчення терміну подання заявок на стипендію;
– 2 500 євро на місяць отримуватимуть кандидати, які ще здобувають ступінь доктора філософії.
Крім того, Інститут наук про людину надає стипендіатам офісні приміщення з доступом до Інтернету, власні дослідницькі та адміністративні приміщення, а також безкоштовні обіди та інші послуги.
Заявка складається з таких документів:
– аплікаційна форма
– опис проекту (макс. 550 знаків)
– проектна пропозиція (не більше 7500 знаків, включаючи пробіли), що містить опис: а) цілей проекту, б) сучасного стану, в) методів і г) робочого плану
– біографічна довідка з переліком публікацій
– мотиваційний лист
– два рекомендаційні листи від науковців, знайомих з науковою роботою заявника.
Усі аплікаційні матеріали повинні бути англійською мовою.
Організатори просять надсилати заявку разом з рекомендаційними листами в одному pdf-файлі як додаток до електронного листа на адресу:
Kasper Nowak
Fellowship Program Coordinator
fellowships@iwm.at
Тема листа: Digital Humanism Junior Visiting Fellowship Application
Усі деталі про стипендійну програму: https://www.iwm.at/program/digital-humanism-fellowship
До уваги викладачів, аспірантів, кандидатів наук, адміністраторів, фахівців з бібліотечної справи ДНУ! Триває конкурс на здобуття стипендії імені Фулбрайта
Крайдата подання документів – 1 листопада 2024 року.
У конкурсі можуть брати участь особи віком до 45 років з дворічним професійним досвідом.
Умови гранту:
Тривалість гранту – 6-9 місяців. Упродовж академічного року учасники програми проводять індивідуальні дослідження; знайомляться з актуальними надбаннями американських університетів у плануванні навчальних програм, розробці навчальних курсів та їх викладанні; беруть участь у наукових конференціях та семінарах. Також стипендіати можуть відвідувати семінари та лекції в якості вільних слухачів.
До участі у конкурсі приймаються лише індивідуальні проєкти – дослідницькі та такі, що спрямовані на розробку та запровадження нових навчальних курсів, оновлення навчальних матеріалів, вивчення та оволодіння передовими методами навчання та викладання.
Учасники програми отримають:
– щомісячну стипендію
– додаткові кошти для придбання професійної літератури
– медичне страхування
– квиток в обидва боки.
Детальна інформація про стипендію імені Фулбрайта для молодих дослідників: https://fulbright.org.ua/uk/fulbright-research-and-development-program/
Молоді дослідники ДНУ! Постдокторські стипендії імені Марії Склодовської-Кюрі
Триває конкурс на отримання постдокторських стипендій імені Марії Склодовської-Кюрі для науковців, які мають не більше 8 років дослідницького досвіду після захисту кандидатської дисертації.
Кінцевий термін подачі заявок – 11 вересня 2024 року.
Конкурс відкритий для заявок у будь-якій науковій галузі. Це можливість розвинути свою кар'єру, отримати нові навички та міжнародний, міждисциплінарний досвід під час виконання власного дослідницького проєкту за кордоном тривалістю до 24 місяців.
Усі деталі про стипендії імені Марії Склодовської-Кюрі: https://marie-sklodowska-curie-actions.ec.europa.eu/news/msca-opens-eu417-million-call-for-postdoctoral-fellowships
До уваги магістрів ДНУ! Стипендії Уряду Франції 2024-2025
Ви можете реалізувати мобільність тривалістю від 4 до 6 місяців у французькому закладі вищої освіти у рамках програм освітнього рівня магістратури (1-й або 2-й рік навчання). Конкурс відкритий як для франкомовних, так і для англомовних студентів. Прийом документів завершується 31 травня 2024 року.
Усі умови участі в конкурсі: https://institutfrancais-ukraine.com/etudier/bourses/master2
Корисні посилання доступних онлайн-ресурсів французькою та англійською мовами
Університет Ла Сапієнца (м. Рим, Італія) запрошує на навчання
У рамках угоди між Дніпровським національним університетом імені Олеся Гончара та Університетом Ла Сапієнца за Програмою академічних обмінів Erasmus+ оголошено конкурсний відбір для навчання в Університеті Ла Сапієнца.
Конкурсний відбір відбудеться онлайн 12.04.2024 р. о 14:00. Усі конкурсантки мають подати документи до відділу міжнародних зв’язків на електронну адресу iro.dnu226@gmail.com до 12:00 10.04.2024 р.
Відповідно до умов програми студенткам та аспіранткам ДНУ пропонується навчання в Університеті Ла Сапієнца протягом першого семестру 2024-2025 н.р. Типова стипендія – 750-850 євро на місяць та 275 євро на покриття транспортних витрат.
Конкурсантки мають відповідати таким вимогам:
– бути студентками 2-4 курсів бакалаврату або студентками 1-го курсу магістратури, або аспірантками;
– мати високі показники у навчанні (тільки оцінки «добре» та «відмінно» за останні дві сесії);
– володіти англійською або італійською мовою на рівні B2.
Потрібні документи:
– заява на ім’я ректора про допущення до конкурсного відбору, яку підписує претендент, завідувач кафедри та декан факультету;
– CV українською мовою;
– сертифікат, що підтверджує рівень володіння англійською мовою (за наявності);
– довідка деканату про середній бал успішності за всі попередні семестри та про середній бал з англійської мови;
– додаткові матеріали, які свідчать про професійну підготовку претендента (публікації, дипломи, нагороди переможця конкурсу тощо);
– електронна копія закордонного паспорта.
Зверніть увагу!
1. Перш ніж брати участь у конкурсі, переконайтеся у відповідності дисциплін першого семестру 2024-2025 н.р. обох вишів. Ви маєте обрати низку дисциплін загальним обсягом 30 кредитів (ECTS). Ознайомитися з переліком курсів можна за посиланнями:
– студенткам – https://corsidilaurea.uniroma1.it/en;
– аспіранткам – https://www.uniroma1.it/en/pagina/list-phd-programmes
2. Оскільки Посольство Італії в Україні призупинило оформлення віз громадянам України, із цим питання треба звертатися до Посольств та Консульств Італії в інших країнах ЄС.
Університет Аристотеля в Салоніках (м. Салоніки, Греція) запрошує на навчання!
У рамках угоди між Дніпровським національним університетом імені Олеся Гончара та Університетом Аристотеля в Салоніках за Програмою академічних обмінів Erasmus+ оголошено конкурсний відбір для навчання в Університеті Аристотеля в Салоніках. Відбір відбудеться онлайн 23.04.2024 р. о 14:00. Усі конкурсантки мають подати документи до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами на електронну адресу iro.dnu226@gmail.com до 12:00 18.04.2024 р.
Відповідно до умов програми студенткам ДНУ пропонується навчання в Університеті Аристотеля в Салоніках протягом першого семестру 2024-2025 н.р. Типова стипендія – 750-850 євро на місяць та 275 євро на покриття транспортних витрат.
Конкурсантки мають відповідати таким вимогам:
– є студентками бакалаврату 2-4 курсів або 1-го курсу магістратури;
– мають лише оцінки «добре» та «відмінно» за останні дві сесії;
– володіють англійською мовою на рівні В1-B2.
Потрібні документи:
– заява на ім’я ректора про допущення до конкурсного відбору, яку підписує претендент, завідувач кафедри та декан факультету;
– CV українською мовою;
– сертифікат, що підтверджує рівень володіння англійською мовою (за наявності);
– довідка деканату про середній бал успішності за всі попередні семестри та про середній бал з англійської мови;
– додаткові матеріали, які свідчать про професійну підготовку претендента (публікації, дипломи, нагороди переможця конкурсу тощо);
– електронна копія закордонного паспорта.
Зверніть увагу! Перш ніж брати участь у конкурсі, переконайтеся у відповідності дисциплін першого семестру 2024-2025 н.р. обох вишів. Ви маєте обрати низку дисциплін загальним обсягом 30 кредитів (ECTS). Ознайомитися з переліком курсів для студентів Erasmus+ можна за посиланням: https://eurep.auth.gr/en/students/info/courses
Важливо! Більшість курсів викладають грецькою мовою, проте зазвичай є курси для студентів програми Erasmus+ англійською. Крім того, іноді професори проводять приватні заняття зі студентами Erasmus+ або пропонують їм написати/подати роботу замість відвідування курсу/складання іспиту.
Щодо поселення, Університет Аристотеля не має власного гуртожитку для студентів Erasmus+ та не несе відповідальності за це питання. Проте усім учасникам мобільності запропонують перелік апартаментів – і будь-які домовленості про проживання мають бути досягнуті між студентами та орендодавцями напряму. Деталі – за посиланням: https://eurep.auth.gr/en/accommodation-listhttps://eurep.auth.gr/en/accommodation-list
До уваги студентів, аспірантів, молодих викладачів та співробітників ДНУ! Стипендії Республіки Індонезія
Уряд Республіки Індонезія пропонує стипендії за програмою DARMASISWA для вивчення індонезійської мови, культури і мистецтва на 2024/2025 навчальний рік (річне навчання без отримання ступеня).Крайдата подачі документів – 7 квітня 2024 р.
До участі в конкурсі можуть долучитися особи віком від 18 до 32 років.
Щомісячна грошова допомога на проживання, яку отримуватимуть стипендіати, становить 4 700 000 індонезійських рупій (IDR), книжкова – 2 000 000 IDR (одноразово), допомога на поселення – IDR 4 700 000 IDR (одноразово).
Навчання за програмою розпочнеться у вересні 2024 року.
Більше інформації: https://darmasiswa.kemdikbud.go.id
Усі умови участі у програмі DARMASISWA.
Стипендії на навчання, дослідницьке, мистецьке і лекційне стажування у Словаччині 2024-2025
Національна стипендійна програма Словацької Республіки оголошує новий прийом заявок на здобуття стипендій на навчання, дослідницьке, мистецьке і лекційне стажування у Словаччині у 2024/2025 академічному році.
Кінцевий термін подання заявок – 30 квітня 2024 р. Заявки потрібно подавати онлайн на сайтах www.stipendia.sk, www.scholarships.sk. На цих ресурсах також розміщена детальна інформація про стипендії.
Національна стипендіальна програма Словацької Республіки створена для підтримки мобільності іноземних студентів та аспірантів, викладачів ЗВО, дослідників і митців під час їхнього навчання чи дослідницької роботи в словацьких закладах вищої освіти і дослідницьких центрах.
У разі виникнення запитань можна звертатися безпосередньо до адміністраторів цієї програми:
Сільвіа Ліповска (nsp-foreign2@saia.sk) – для претендентів серед студентів та докторантів;
Ондрей Арадски (nsp-foreign@saia.sk) – для претендентів серед викладачів ЗВО, наукових та/або мистецьких працівників.
Нова стипендійна програма від Республіки Корея для магістрів та аспірантів
Термін подання заявок на отримання стипендій GКS за магістерськими та аспірантськими програмами триває до 6 березня 2024 року.
Перелік спеціальностей, яким надається особлива підтримка та які вважаються пріоритетними для повоєнної відбудови України, зазначені у Додатках 2 і 6 Порядку прийому для здобуття вищої освіти у 2023 році, затвердженого Наказом МОНУ від 15.03.2023 №276: https://mon.gov.ua/ua/npa/pro-zatverdzhennya-poryadku-prijomu-na-navchannya-dlya-zdobuttya-vishoyi-osviti-v-2023-roci-nabude-chinnosti-pislya-derzhavnoyi-reyestraciyi-v-ministerstvi-yusticiyi-ukrayini
Усі умови і процедури отримання державної стипендії Міністерства освіти Корейської Республіки
Інститут гуманітарних досліджень Відня надає стипендії імені Яна Паточки для науковців
Кінцевий термін подачі заявок – 14 березня 2024 р.
Стипендіати матимуть можливість п’ять місяців працювати над своєю науковою роботою в Інституті гуманітарних досліджень Відня — з вересня 2024 року по липень 2025 року.
Щомісячна стипендія розміром до 3000 євро покриває усі витрати на час перебування у Відні. Організатори також надають зручний робочий простір та доступ до усіх ресурсів Інституту.
Детальніше: https://houseofeurope.org.ua/opportunity/636
https://www.iwm.at/program/jan-patocka-fellowship
До уваги аспірантів, викладачів та науковців ДНУ! Короткострокова мобільність від Міжнародного Вишеградського фонду
Термін подання заявок: два відкритих дедлайни на рік (1 січня – 30 червня, 1 серпня – 30 листопада)
Тривалість мобільності – від 2 до 10 тижнів. Ви зможете брати участь у наукових проєктах, читати лекції або проводити дослідження в архівах чи бібліотеках.
Стипендія – 500 євро на тиждень.
Заявники повинні мати науковий ступінь або бути аспірантами. Кандидатам надається гнучкість у виборі терміну перебування від 2 до 10 тижнів, що дозволяє створити індивідуальну та актуальну програму стажування.
Заявки приймаються через онлайн-систему: MyVisegrad
Контактна особа (українською):
Yelyzaveta Kushyk (Synetska)
synetska@visegradfund.org
+421 947 961 480
+421 259 203 819
Контактна особа (англійською):
Eva Merenics
merenics@visegradfund.org
+421 259 203 814
Детальніше: https://www.visegradfund.org/apply/mobilities/visegrad-fellowships/
До уваги студентів, викладачів та науковців ДНУ! Стартував конкурс на здобуття стипендій імені Фулбрайта
Програма імені Фулбрайта в Україні оголошує початок прийому заявок для участі в чергових конкурсах на здобуття стипендій імені Фулбрайта для навчання, стажування і проведення досліджень на 2025–2026 академічний рік.
Для студентів старших курсів та випускників ЗВО
• Fulbright Graduate Student Program: Навчання в американських університетах від одного до двох років на здобуття ступеня магістра. Кінцевий термін подачі документів – 16 травня 2024 р.
Для молодих викладачів та дослідників
• Fulbright Foreign Language Teaching Assistant Program: Стажування з викладання української мови (асистенція американським викладачам) в університетах/коледжах США тривалістю дев’ять місяців. Кінцевий термін подачі документів – 30 червня 2024 р.
• Fulbright Research and Development Program: Проведення досліджень в університетах США тривалістю від шести до дев’яти місяців. Кінцевий термін подачі документів – 1 листопада 2024 р.
Для кандидатів та докторів наук, дослідників та фахівців
• Fulbright Visiting Scholar Program: Проведення досліджень в університетах США, дослідницьких центрах, бібліотеках, музеях, архівах тощо тривалістю від трьох до дев’яти місяців. Кінцевий термін подачі документів – 15 жовтня 2024 р.
Детальніше: https://fulbright.org.ua
До уваги студентів та аспірантів ДНУ! Стипендії уряду Латвії
Латвійське Державне агентство розвитку освіти оголошує про можливість отримати державні стипендії для українських студентів та аспірантів на навчання, дослідницьку діяльність та на участь у літніх школах у 2024/2025 навчальному році.
Подача заявок відкривається 1 лютого і триватиме до 1 квітня 2024 р.
Стипендії на навчання в бакалавраті та магістратурі призначаються на один навчальний рік – терміном до 10 місяців, для аспірантів – до 11 місяців.
Зверніть увагу! Усі навчальні програми англійською мовою в латвійських закладах вищої освіти не є безкоштовними. Латвійський стипендіат може використовувати стипендію на оплату навчання або на проживання та харчування, проте її розмір недостатній, щоб покрити всі витрати в Латвії.
Кандидати на отримання державної стипендії мають пройти реєстрацію на сайті Державного агентства з питань розвитку освіти Латвійської Республіки та подати всі документи онлайн. Більше інформації та форми для заповнення: https://www.viaa.gov.lv/en/latvian-state-scholarships
У разі виникнення додаткових запитань можна звертатися до старшого експерта відділу Study in Latvia Маріки Піри, scholarships@viaa.gov.lv, тел.: +37167814331.
До уваги магістрів, аспірантів, викладачів ДНУ! Безкоштовний 3-місячний онлайн-курс від Гентського університету Бельгії про правову систему ЄС
Магістри, аспіранти, викладачі ДНУ! Хочете дізнатися більше про законодавство та політику ЄС? Записуйтеся на безкоштовний 3-місячний онлайн-курс від Гентського університету Бельгії. Кінцевий термін подачі заявки – 1.03.2024 р.
12 провідних викладачів Гентського університету розкажуть про європейську інтеграцію, відносини ЄС та України; політику у сфері безпеки, сусідства, торгівлі, прав людини.
Додатковий бонус: ви відвідаєте воркшопи, під час яких навчитеся писати грантові заявки.
Навчання пройде з квітня по червень 2024 р. Усі слухачі курсу отримають сертифікати.
Детально про онлайн-курс від Гентського університету: https://houseofeurope.org.ua/opportunity/616
До уваги студентів бакалаврату, магістрів та аспірантів ДНУ! Програми підтримки українських університетів від Міністерства освіти Тайваню
Документи потрібно подавати до польського представництва Тайваню у Варшаві. Кінцевий термін подачі – 29.02.2024 р.
Taiwan Scholarship: https://roc-taiwan.org/pl_pl/post/8172.html надає можливість навчатися на бакалавраті та магістратурі в університетах Тайваню за різними спеціальностями китайською або англійською мовами.
Huayu Enrichment Scholarship for Ukrainian students: https://roc-taiwan.org/pl_pl/post/8111.html пропонує вивчати китайську мову на інтенсивних мовних курсах в акредитованих центрах при тайванських університетах і коледжах. Стипендія покриває витрати на навчання та проживання.
Також Академія Сініка (Тайвань) запустила унікальну програму для аспірантів з різних дисциплін. Передбачається колаборація між аспірантом, його науковим керівником та представником-консультантом з Академії Сініки: https://tigpx.dia.sinica.edu.tw/
До уваги магістрів, аспірантів та науковців ДНУ! Нова програма DAAD підтримки українських університетів
Ви зможете протягом пів року працювати в Німеччині над власним дослідженням та отримати кошти на проїзд, проживання та страхування. Кінцевий термін подачі заявки: 31.05.2025 р.
Розмір щомісячної стипендії:
- 934 євро для студентів магістратури,
- 1300 євро для докторантів,
- 2000 євро для постдокторантів,
- 2150 євро для науковців з докторським ступенем та викладачів ЗВО
- 2300 євро для професорів.
Ваш дослідницький проєкт може стосуватися будь-якої спеціальності (для медичних - окремі вимоги).
Зверніть увагу! Знайти університет, що приймає, в Німеччині — ваша відповідальність. Краще обирати державний або акредитований державою університет або дослідницький інститут, погоджений з науковим керівником у Німеччині.
Ви можете запланувати поїздку до Німеччини з 1 березня 2024 року по 31 січня 2025 року.
Детально про нову програму DAAD: https://houseofeurope.org.ua/opportunity/612
До уваги науковців ДНУ, які здобувають або вже отримали PhD у сфері гуманітарних або соціальних наук: стипендії Інституту гуманітарних досліджень Відня!
Ви матимете можливість протягом чотирьох місяців працювати над своїм дослідженням в Інституті гуманітарних досліджень Відня. Також ви отримаєте щомісячну стипендію розміром до 3000 євро, зручний робочий простір та доступ до усіх ресурсів Інституту.
Дедлайн подачі заявок – 28 січня 2024 року.
Усі деталі: https://houseofeurope.org.ua/opportunity/607
Студенти бакалаврату ДНУ! Одна із найпрестижніших програм обміну у світі Global UGRAD (Global Undergraduate Exchange Program) оголошує відбір на навчання в США протягом семестру – з вересня 2024 або січня 2025.
Дедлайн: 15 грудня 2023
Програму спонсорує Бюро з питань освіти та культури Державного департаменту США. Майбутні лідери з будь-яких спеціальностей проведуть семестр в університетах США, де покращать свої знання та навички та дослідять культуру і цінності США.
Під час програми учасники:
– навчатимуться протягом одного навчального семестру в акредитованих закладах вищої освіти США;
– залучатимуться до волонтерської роботи, семінарів з професійного розвитку та культурного збагачення;
– за бажанням, зможуть подорожувати та познайомляться із студентами зі 100+ країн світу.
Брати участь можуть студенти, які:
– зараз проживають та навчаються в Україні на денній формі навчання на 1-2 курсі бакалаврату;
– старші 18 років на дату початку програми в Сполучених Штатах;
– продемонстрували лідерський потенціал через академічну роботу, залучення в громадську та позакласну діяльність;
– володіють письмовою та розмовною англійською мовою;
– мають можливість розпочати навчання в Сполучених Штатах у вересні 2024 або січні 2025;
– після завершення програми повернуться в Україну та продовжать навчання принаймні 1 академічний рік у рідному університеті в Україні.
Для того, щоб подати заявку на програму, необхідно надати:
–️ заповнену аплікаційну форму,
– 2 рекомендаційних листа,
– копію закордонного паспорта або ID-картки,
– довідку про навчання в університеті на денній формі разом із витягом з оцінками.
Дізнатись більше про програму можна за посиланням: https://ua.usembassy.gov/uk/education-culture-uk/global-ugrad-uk/ або у Telegram-боті: https://t.me/UGRAD_Ukraine_bot
Цікаво! Учасницею програми Global UGRAD нещодавно була студентка біолого-екологічного факультету ДНУ Марина Кучерява. Відгук Марини про навчання в Державному університеті Бойсе ви можете знайти у розділі на офіційному сайті ДНУ: «Враження студентів про перебування за програмами обміну»
Стартує «BridgeUSA» – програма обмінів для українських викладачів
«BridgeUSA: Програма обмінів для українських викладачів» оголошує про відкриття анкети для участі в програмі. Дедлайн заповнення анкет – 29 грудня 2023.
«BridgeUSA» передбачає візити українських викладачів тривалістю 1 місяць в університети США. У програмі можуть взяти участь викладачі та науковці ДНУ, які працюють у таких академічних галузях:
- вирішення конфліктів та досліджень миру,
- інженерія,
- інформаційні технології,
- ментальне здоров’я,
- педагогіка.
Детальнішу інформацію про програму, умови участі, критерії відбору, а також анкету та новини програми можна знайти на сайті Американських Рад з міжнародної освіти, які адмініструють «BridgeUSA»: https://americancouncils.org.ua/programs/bridgeusa-uafp/
Посилання на анкету для участі у конкурсі:
https://ais.americancouncils.org/BridgeUSAUAFP
«BridgeUSA Ukrainian Academic Fellows Program» здійснюється за підтримки Офісу програм обміну приватного сектору Бюро у справах освіти та культури Державного департаменту США. BridgeUSA UAFP спрямована на розбудову взаємозв’язків між українськими та американськими викладачами та науковцями з метою спільних досліджень, обміну педагогічним досвідом, розвитку навчальних курсів, а також публікування наукових праць.
Довготерміновою метою проєкту є допомога українським університетам у підготовці фахівців, критично необхідних для відбудови та відновлення України.
У разі запитань можна писати на скриньку програми uafp@americancouncils.org, або зателефонувати за номером +38 (044) 289 39 52.
До уваги студентів ДНУ, які володіють німецькою мовою!
Ви маєте можливість навчатися семестр в одному з державних університетів Німеччини та отримати щомісячну стипендію розміром 934 євро.
Також ви зможете реалізувати власний науковий проєкт: написати невелику наукову роботу, провести воркшоп або дослідження або записати подкаст.
Кінцевий термін подачі документів – 31 жовтня 2023 р.
Стипендіями опікується Спілка студентських обмінів у Центральній та Східній Європі (GFPS).
Усі деталі: https://houseofeurope.org.ua/opportunity/586
Стипендії на навчання, дослідницьке і лекційне стажування у Словаччині
Триває прийом заявок на здобуття стипендій на навчання, дослідницьке і лекційне стажування у Словаччині в літньому семестрі 2023/2024 академічного року в рамках Національної стипендіальної програми Словацької Республіки. Кінцевий термін подачі документів – 31 жовтня 2023 р.
Національна стипендіальна програма Словацької Республіки була створена для підтримки мобільності іноземних студентів та аспірантів, викладачів ЗВО, дослідників і митців під час їхнього навчання чи дослідницької роботи в словацьких закладах вищої освіти і дослідницьких центрах.
Детальна інформація: www.stipendia.sk, www.scholarships.sk
.Університет Аристотеля в Салоніках (м. Салоніки, Греція) запрошує на навчання та викладання!
У рамках угоди між Дніпровським національним університетом імені Олеся Гончара та Університетом Аристотеля в Салоніках за Програмою академічних обмінів Erasmus+ оголошено конкурсний відбір для навчання та викладання/стажування в Університеті Аристотеля в Салоніках. Відбір відбудеться онлайн 28.09.2023 р. о 14:00. Усі конкурсанти мають подати документи до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами на електронну адресу iro.dnu226@gmail.com до 12:00 26.09.2023 р.
Навчання в Університеті Аристотеля в Салоніках
Відповідно до умов програми студенткам ДНУ пропонується навчання в Університеті Аристотеля в Салоніках протягом другого семестру 2023-2024 н.р. Типова стипендія – 750-850 євро на місяць та 275 євро на покриття транспортних витрат.
Конкурсантки мають відповідати таким вимогам:
– є студентками бакалаврату або 1-го курсу магістратури;
– мають лише оцінки «добре» та «відмінно» за останні дві сесії;
– володіють англійською мовою на рівні B2.
Потрібні документи:
– заява на ім’я ректора про допущення до конкурсного відбору, яку підписує претендент, завідувач кафедри та декан факультету;
– CV українською мовою;
– сертифікат, що підтверджує рівень володіння англійською мовою (за наявності);
– довідка деканату про середній бал успішності за всі попередні семестри та про середній бал з англійської мови;
– додаткові матеріали, які свідчать про професійну підготовку претендента (публікації, дипломи, нагороди переможця конкурсу тощо);
– копія залікової книжки з оцінками за дві останні сесії;
– електронна копію закордонного паспорта.
Зверніть увагу! Перш ніж брати участь у конкурсі, переконайтеся у відповідності дисциплін другого семестру 2023-2024 н.р. обох вишів. Ви маєте обрати низку дисциплін загальним обсягом 30 кредитів (ECTS). Ознайомитися з переліком пропонованих курсів можна за посиланням: https://eurep.auth.gr/en/students/info/courses
Важливо! Більшість курсів викладають грецькою мовою, проте зазвичай є курси для студентів програми Erasmus+ англійською. Крім того, іноді професори проводять приватні заняття зі студентами Erasmus+ або пропонують їм написати/подати роботу замість відвідування курсу/складання іспиту.
Щодо поселення, Університет Аристотеля не має власного гуртожитку для студентів Erasmus+ та не несе відповідальності за це питання. Проте усім учасникам мобільності запропонують перелік апартаментів – і будь-які домовленості про проживання мають бути досягнуті між студентами та орендодавцями напряму. Деталі – за посиланням: https://eurep.auth.gr/en/accommodation-list
Викладання/стажування в Університеті Аристотеля в Салоніках
Відповідно до умов Програми науково-педагогічним працівникам ДНУ пропонується викладання/стажування в Університеті Аристотеля в Салоніках протягом 5 днів у другому семестрі 2023-2024 н.р. Учасники отримають грант 160 євро на день та покриття транспортних витрат – 275 євро.
Конкурсанти мають володіти англійською мовою на рівні B2.
Потрібні документи:
– заява на ім’я ректора про допущення до конкурсного відбору, яку підписує претендент, завідувач кафедри та декан факультету;
– список публікацій за останній рік;
– опис курсу, який пропонується для викладання (для teaching mobility).
До уваги старшокурсників та магістрів: магістерські програми від DAAD!
Якщо ви вже маєте диплом бакалавра або якщо навчаєтеся на останньому курсі бакалаврату чи перший рік – у магістратурі, обирайте магістерську програму в одному із німецьких ЗВО та отримайте фінансування на перебування в Німеччині протягом 1-2 років.
Дедлайн подачі заявок – 15 листопада 2023 року.
Зверніть увагу! Стипендія DAAD не покриває плату за навчання в університеті. Якщо обрана магістерська програма платна, вам доведеться самостійно покрити витрати на навчання.
Детально про магістерські програми від DAAD: https://houseofeurope.org.ua/opportunity/559
До уваги молодих науковців!
DAAD пропонує вам продовжити дослідницьку діяльність в одному з університетів Німеччини. Тривалість програми – 7-12 місяців. Щомісячна стипендія покриває витрати на проживання, подорож туди й назад, страхування та навчальні матеріали.
Дедлайн подачі заявок – 15 листопада 2023 року.
Усі деталі: https://houseofeurope.org.ua/opportunity/560
Урядові стипендії Чехії для магістрів та докторантів
Чеська Республіка пропонує урядові стипендії для навчання в магістратурі або докторантурі у закладах вищої освіти Чехії. Кандидатам з України на 2024-2025 академічний рік надається 20 стипендій, серед яких 15 – для навчання чеською мовою та 5 – англійською. Заявки приймаються до 30.09.2023 року.
Рекомендовані галузі для кандидатів з України: технічні спеціальності (енергетика, машинобудування, виробництво та обробка, транспорт), математика та статистика, інформатика, кібербезпека, економіка та фінанси, хімія, сільське господарство та екологія.
Більше інформації про стипендійну програму Ви знайдете на вебсторінці Міністерства освіти, молоді та фізичного виховання Чеської Республіки
Реєстрація кандидатів на урядову стипендію – за посиланням: http://registr.dzs.cz/registr.nsf
У разі виникнення технічних труднощів під час реєстрації, звертайтеся за адресою: registr@dzs.cz
До уваги магістрів та аспірантів ДНУ! Річна стипендіальна програма Вільної Землі Баварія 2024/25
Федеральна земля Баварія запрошує українських магістрів та аспірантів подати заявку через сайт BAYHOST на участь у програмі річних стипендій на 2024/25 навчальний рік. Усі документи мають бути подані онлайн; останній термін подання заявок для тих, хто подає їх уперше, – 1 грудня 2023 року.
Річні стипендії можуть бути двічі продовжені на термін до 3-х років; розмір стипендії становить 934 євро на місяць.
Можливе також фінансування стажування в університетах Баварії протягом 1-го року в рамках програми PhD, за якою аспірант вже навчається в Україні.
Детальніше про річну стипендіальну програму Баварії: https://www.uni-regensburg.de/bayhost/stipendien/incoming/index.html
Якщо у Вас виникнуть додаткові запитання або коментарі, будь ласка, звертайтеся до:
Katrin Döppe
Scholarship programs | Stipendienprogramme
BAYHOST
Bavarian Academic Center for Central, Eastern and Southeastern Europe
Bayerisches Hochschulzentrum für Mittel-, Ost- und Südosteuropa
Universitätsstraße 31 | D-93053 Regensburg
Тел.: +49 (0)941-943-5049
E-mail: doeppe@bayhost.de
www.bayhost.de
BAYHOST запрошує студентів бакалаврату на Міжнародну літню школу зі сталого розвитку 2023
Студенти бакалаврату! BAYHOST – Баварський академічний центр Центральної, Східної та Південно-Східної Європи запрошує вас із 26 червня по 1 липня на Міжнародну літню школу зі сталого розвитку 2023 (Вайден, Оберпфальц, Німеччина). Дедлайн подачі заявки – 15 травня 2023 р. Протягом тижня 30 іноземних студентів працюватимуть над 3-ма реальними бізнес-викликами з кількома експертами зі сталого розвитку.
Ви зможете:
– вчитися,
– ділитися досвідом,
– розробляти та впроваджувати концепції сталого розвитку!
Окрім роботи над реальними проектами та отримання користі від віртуальних та виїзних сесій, ви працюватимете з промисловим клієнтом та попрактикуєтесь у роботі в команді, щоб знайти шляхи досягнення його цілей сталого розвитку. Вас заохочуватимуть мислити нестандартно та шукати реалістичні, орієнтовані на застосування результати.
Наприкінці програми ви отримаєте глибше розуміння викликів та можливостей у сфері сталого розвитку, а також практичні навички, які можна застосувати у вашій кар'єрі та особистому житті.
Вимоги:
– мова: англійська (мінімум рівень В2 відповідно до загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти),
– успішна участь у попередньому тестуванні.
Витрати:
Безоплатно. Витрати на проживання, усі сніданки, обіди та одну вечерю також покриває організація.
Заявка: www.oth-aw.de/summerschool
Якщо у вас виникнуть запитання, звертайтеся за адресою: isss@oth-aw.de
Magda Mazurek
Student Assistant BAYHOST
Bavarian Academic Center for Central,
Eastern and Southeastern Europe
Universitaetsstrasse 31D-93053 Regensburg
T ++49 (0)941-943-5586 | F ++49 (0)941-943-5051
info@bayhost.de | www.bayhost.de | facebook
Стипендії на навчання, дослідницьке, мистецьке та лекційне стажування у Словаччині
Стартує прийом заявок на здобуття стипендій на навчання, дослідницьке, мистецьке та лекційне стажування у Словаччині у 2023/2024 навчальному році в рамках Національної стипендіальної програми Словацької Республіки. Кінцевий термін подачі документів:
– 30 квітня 2023 р. – для отримання стипендії протягом наступного академічного року;
– 31 жовтня 2023 р. – для отримання стипендії протягом літнього семестру наступного академічного року.
Заявки подаються онлайн на сайтах www.stipendia.sk, www.scholarships.sk.
Національна стипендіальна програма Словацької Республіки створена для підтримки мобільності іноземних студентів та аспірантів, викладачів ЗВО, дослідників і митців під час їхнього навчання чи дослідницької роботи в словацьких закладах вищої освіти і дослідницьких центрах.
Університет Ла Сапієнца (м. Рим, Італія) запрошує на навчання та викладання
У рамках угоди між Дніпровським національним університетом імені Олеся Гончара та Університетом Ла Сапієнца за Програмою академічних обмінів Erasmus+ оголошено конкурсний відбір для навчання та викладання в Університеті Ла Сапієнца. Конкурсний відбір відбудеться онлайн 24.03.2023 р. о 14:00. Усі конкурсанти мають подати документи до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами на електронну адресу iro.dnu226@gmail.com до 12:00 21.03.2023 р.
Навчання в Університеті Ла Сапієнца
Відповідно до умов програми студенткам та аспіранткам ДНУ пропонується навчання в Університеті Ла Сапієнца протягом першого семестру 2023-2024 н.р. Типова стипендія – 750-850 євро на місяць та 275 євро на покриття транспортних витрат.
Конкурсантки мають відповідати таким вимогам:
– бути студентками 2-4 курсів бакалаврату або студентками 1-го курсу магістратури, або аспірантками;
– мати високі показники у навчанні (тільки оцінки «добре» та «відмінно» за останні дві сесії);
– володіти англійською або італійською мовою на рівні B2.
Потрібні документи:
– заява на ім’я ректора про допущення до конкурсного відбору, яку підписує претендент, завідувач кафедри та декан факультету;
– CV українською мовою;
– сертифікат, що підтверджує рівень володіння англійською мовою (за наявності);
– довідка деканату про середній бал успішності за всі попередні семестри та про середній бал з англійської мови;
– додаткові матеріали, які свідчать про професійну підготовку претендента (публікації, дипломи, нагороди переможця конкурсу тощо);
– копія залікової книжки з оцінками за дві останні сесії;
– електронна копія закордонного паспорта.
Зверніть увагу! Перш ніж брати участь у конкурсі, переконайтеся у відповідності дисциплін першого семестру 2023-2024 н.р. обох вишів. Ви маєте обрати низку дисциплін загальним обсягом 30 кредитів (ECTS). Ознайомитися з переліком пропонованих курсів можна за посиланнями:
– студентам – https://corsidilaurea.uniroma1.it/en;
– аспірантам – https://www.uniroma1.it/en/pagina/list-phd-programmes
Викладання в Університеті Ла Сапієнца
Відповідно до умов Програми науково-педагогічним працівникам ДНУ пропонується викладання в Університеті «Ла Сапієнца» протягом 5 днів у першому семестрі 2023-2024 н.р. Учасники отримають грант у розмірі 160 євро на день та покриття транспортних витрат – 275 євро.
Конкурсанти мають володіти англійською або італійською мовою на рівні B2.
Потрібні документи:
– заява на ім’я ректора про допущення до конкурсного відбору, яку підписує претендент, завідувач кафедри та декан факультету;
– список публікацій за останній рік;
– опис курсу, який пропонується до викладання.
Стартував конкурс на здобуття стипендій імені Фулбрайта
Програма імені Фулбрайта в Україні / Київський офіс Інституту Міжнародної Освіти оголошує початок прийому заявок для участі в чергових конкурсах на здобуття стипендій імені Фулбрайта для навчання, стажування і проведення досліджень на 2024–2025 академічний рік.
Для студентів старших курсів та випускників ЗВО
• Fulbright Graduate Student Program: Навчання в американських університетах від одного до двох років на здобуття ступеня магістра. Кінцевий термін подачі документів – 16 травня 2023 р.
Для молодих викладачів та дослідників
• Fulbright Foreign Language Teaching Assistant Program: Стажування з викладання української мови (асистенція американським викладачам) в університетах/коледжах США тривалістю дев’ять місяців. Кінцевий термін подачі документів – 30 червня 2023 р.
• Fulbright Research and Development Program:Проведення досліджень в університетах США тривалістю від шести до дев’яти місяців. Кінцевий термін подачі документів – 1 листопада 2023 р.
Для кандидатів та докторів наук, дослідників та фахівців
• Fulbright Visiting Scholar Program: Проведення досліджень в університетах США, дослідницьких центрах, бібліотеках, музеях, архівах тощо тривалістю від трьох до дев’яти місяців. Кінцевий термін подачі документів – 15 жовтня 2023 р.
Детальніше: https://fulbright.org.ua
Стипендії на дистанційні дослідження для українських науковців
Французький центр досліджень гуманітарних та соціальних наук (CEFRES) у співпраці з Міністерством закордонних справ і міжнародного розвитку Франції, Посольством Франції в Україні, Французьким інститутом в Україні та чеськими партнерськими інституціями пропонує стипендії для українських науковців, які залишаються в Україні. Розмір стипендії – 2000 євро. Кінцевий термін подачі заявок – 15 березня 2023 р.
Стипендіати матимуть доступ до усіх архівів Французького центру наукових досліджень та можливість присвятити дев’ять місяців дослідженню у сфері гуманітарних або соціальних наук. Також організатори запропонують відвідати тижневий воркшоп у Празі з 18 по 24 вересня.
Детальніше: https://houseofeurope.org.ua/opportunity/470
Стипендії для науковців від Університету Джорджа Вашингтона
Університет Джорджа Вашингтона (м. Вашингтон, США) оголошує програми на отримання стипендій для українських викладачів та науковців з українознавства і міжнародних відносин, які наразі перебувають в Україні або працювали в Україні до початку воєнних дій. Кінцевий термін подачі заявок – 17 лютого 2023 року.
Для подачі заявки кандидатам потрібно надіслати англомовне резюме, заповнити анкету за посиланням:https://bit.ly/3CU5CVI, подати пропозицію щодо наукової роботи та рекомендаційний лист. Відібрані кандидати будуть запрошені на співбесіду у форматі онлайн.
У разі виникнення будь-яких запитань щодо участі у програмах, можна звертатися за роз’ясненнями за електронною поштою: ieresgwu@gwu.edu.
Детальніше про стипендійні програми.
DAAD пропонує стипендії для українських науковців «Україна в європейському діалозі»
Стипендійна програма Німецької служби академічних обмінів (DAAD) спрямована на підтримку досліджень українських науковців, які завершують або нещодавно завершили навчання в докторантурі. Вона пропонує доступ до ресурсів Інституту наук про людину (IWM) у Відні для молодих талановитих дослідників, щоб дозволити їм працювати над проєктом за власним вибором. Стипендії відкриті для всіх академічних дисциплін у гуманітарних та соціальних науках. Заявки мають бути подані через онлайн-форму до 16 січня 2023 року.
Вимоги до кандидатів на стипендію:
– бути громадянами України;
– бути зарахованими до докторської програми з гуманітарних чи соціальних наук або отримати ступінь PhD у тих самих галузях протягом останніх чотирьох років.
Перевага надаватиметься кандидатам, які наразі проживають в Україні.
Обрані фіналісти будуть запрошені провести чотири місяці з вересня 2023 року по червень 2024 року в IWM для виконання власних дослідницьких проєктів. Кандидати на постдокторські програми, тобто ті, хто захистив докторську дисертацію до дати кінцевого терміну подачі заявок на стипендію, отримуватимуть 3000 євро на місяць. Кандидати, які наразі здобувають ступінь доктора, отримають 2500 євро на місяць для покриття витрат на проживання, проїзд, медичне страхування та будь-які додаткові витрати, пов’язані з їхнім перебуванням у Відні.
Стипендіатам безкоштовно буде надане офісне приміщення з доступом до Інтернету, дослідницькі та адміністративні приміщення, а також інші послуги.
Детальніше про стипендійну програму: https://www.iwm.at/program/ukraine-in-european-dialogue-junior-fellowship
Оголошено конкурс на навчання в Університеті Кордови (Іспанія)
До участі у конкурсі допускаються бакалаври, магістри або аспіранти таких факультетів:
– української й іноземної філології та мистецтвознавства;
– прикладної математики;
– економіки;
– юридичного;
– фізики, електроніки та комп’ютерних систем;
– фізико-технічного;
– механіко-математичного;
– хімічного;
– біолого-екологічного;
– медичних технологій діагностики та реабілітації.
Претенденти мають відповідати таким вимогам:
▪ за посиланням: http://www.uco.es/docencia/grados/modulos-bilingues#english-taught-courses знайти відповідну англомовну освітню програму, в межах якої можна вибрати кілька дисциплін, що відповідають їхньому навчальному плану в ДНУ у ІІ семестрі 2022/23 н.р., загальним обсягом 30 кредитів (ECTS);
▪ мають високі показники в навчанні (лише оцінки “добре” та “відмінно” за останні дві сесії);
▪ володіють англійською мовою на рівні B2;
▪ мають закордонний паспорт, дійсний щонайменше до 30.06.2023 р.
Потрібно подавати такі документи (надсилати до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами в електронному вигляді на адресу iro.dnu226@gmail.com до 14:00 12.12.2022 р.):
▪ заяву на ім’я ректора про допущення до конкурсного відбору, яку підписує претендент, завідувач кафедри та декан факультету;
▪ сертифікат, що підтверджує рівень володіння англійською мовою (за наявності);
▪ додаткові матеріали, які свідчать про професійну підготовку претендента (публікації, дипломи, нагороди переможця конкурсу тощо);
▪ електронну копію залікової книжки з оцінками за останні дві сесії;
▪ електронну копію закордонного паспорта.
Програма обміну Global UGRAD оголошує відкритий конкурс для студентів бакалаврату
Державний департамент США оголошує відкритий конкурс для участі у 2023-2024 академічному році у програмі обміну для студентів бакалаврату закладів вищої освіти (Global Undergraduate Exchange Program). Кінцевий термін подання анкет – 15 грудня 2022 р., 17:00 EST (за східноєвропейським часом).
Учасників програми відбиратимуть за такими критеріями: академічна успішність, лідерський потенціал, активність у громадському житті, володіння письмовою та розмовною англійською мовою, мотивація та готовність стати учасником програми обміну.
Фіналісти програми Global UGRAD будуть навчатися протягом одного семестру без отримання ступеня в університетах США за будь-якими спеціальностями. Учасникам програми, які планують навчання в США за спеціальностями юриспруденція або медицина пропонується вивчення тільки базових курсів з вищезазначених спеціальностей.
Програма обміну Global UGRAD передбачає оплату проїзду учасників програми до/із США, оплату вартості навчання в американському університеті, проживання та харчування, медичне страхування, необхідні підручники та щомісячну стипендію.
Детальніше про програму Global UGRAD
Словенія надає гранти для науковців
Інститут геології Республіки Словенія в рамках глобальної кампанії We support Science in Ukraine пропонує гранти на дослідження у сфері інформаційних технологій і програмування, геологічного та гідрогеологічного моделювання, а також можливість залучення українських науковців до наукових програм Інституту на довготривалій основі.
Стипендійна програма Global Democracy Ambassador Scholarship для студентів бакалаврату
Інститут міжнародної освіти (IIE) відкриває нову стипендіальну програму - Global Democracy Ambassador Scholarship. У межах Програми десять українських студентів та студенток 1-4 курсів зможуть отримати стипендію для навчання в освітньому закладі в США під час весняного та/або літнього семестру 2023 року. Кінцевий термін подання заявок – 27 жовтня 2022 року.
Під час програми студенти матимуть змогу не лише навчатися за спеціальністю, але й брати участь у заходах для збагачення досвіду, стати амбасадорами демократії та розповідати своїм колегам по кампусу про те, як українці відстоюють демократію.
Детальна інформація про програму (умови участі, інструкція щодо заповнення анкети, лінк на аплікаційну форму, критерії відбору кандидатів, розмір стипендії) - на сайті Програми Фулбрайта або на сайті програми GDAS.
Електронна скринька для запитань: GDASUkraine@iie.org
Стипендії українським дослідникам від Уппсальського університету (Швеція)
У жовтні 2022 року віце-канцлер Швеції виділила кошти на 20 стипендій, орієнтованих на дослідників з України. Стипендії дозволять українським науковцям проводити час у дослідницькому середовищі. Кожен грант вартістю 150 000 шведських крон присуджується за перебування у Швеції протягом п'яти місяців.
Стипендія може бути призначена лише досліднику, на якого поширюється дія Директиви про тимчасовий захист та який має ступінь PhD на момент подання заявки. Власні причини подання заявки та опис академічного досвіду мають бути написані англійською мовою. Заявки можна подавати до тих пір, поки діє Директива про тимчасовий захист і доступні стипендіальні кошти.
Дослідники, зацікавлені в поданні заявки на стипендію, можуть звертатися за адресою: ifss@uadm.uu.se.
Однорічна стипендійна програма для магістрів та аспірантів від Баварії
Вільна земля Баварія запрошує подавати заявки на однорічну стипендійну програму для магістрів та аспірантів із Центральної, Східної та Південно-Східної Європи на 2023/24 навчальний рік через BAYHOST. Усі документи потрібно подати онлайн, а кінцевий термін подачі заявок – 1 грудня 2022 року.
Стипендії призначені для фінансування магістерських та аспірантських програм у закладах вищої освіти Баварії. Річні стипендії можуть бути продовжені двічі на термін до 3-х років; стипендія становить 861 € на місяць. Також можна профінансувати однорічне навчання в Баварії в рамках аспірантської програми в рідній країні.
Додаткова інформація – на сайті BAYHOST.
Стипендії на навчання, дослідницьке і лекційне стажування у Словаччині
Стартує прийом заявок на здобуття стипендій на навчання, дослідницьке і лекційне стажування у Словаччині в літньому семестрі 2022/2023 академічного року в рамках Національної стипендіальної програми Словацької Республіки. Кінцевий термін подачі документів – 31 жовтня 2022 р.
Національна стипендіальна програма Словацької Республіки створена для підтримки мобільності іноземних студентів та аспірантів, викладачів ЗВО, дослідників і митців під час їхнього навчання чи дослідницької роботи в словацьких закладах вищої освіти і дослідницьких центрах.
Детальна інформація: www.stipendia.sk, www.scholarships.sk.
Освітній проект «Світ у Сербії» пропонує стипендії українським студентам
Освітній проект «Світ у Сербії» пропонує українським студентам 8 державних стипендій на навчання за будь-якою спеціальністю будь-якого університету Сербії на вибір кандидата.
Документи на отримання стипендії потрібно надсилати в електронному вигляді до Посольства України в Республіці Сербія для їх подальшої передачі Міністерству освіти, науки та технологічного розвитку Республіки Сербія. Кінцевий термін подачі документів – 28 жовтня 2022 р.
Перелік необхідних документів та більш детальна інформація.
Стипендії для аспірантів на проведення досліджень у Хорватії або Сербії
Центр передових досліджень Південно-Східної Європи (Університет Рієки, Хорватія) та Інститут філософії та соціальної теорії (Університет Белграда, Сербія) оголошують спільний конкурс на отримання стипендій солідарності для українських учених, які перебувають під загрозою через війну в Україні та є внутрішньо переміщеними особами або шукають притулку в сусідніх країнах. Дедлайн подачі науково-дослідницької пропозиції – 15 жовтня 2022 р.
Мета стипендій – створити умови науковцям для розвитку власних дослідницьких проектів, які вони не можуть реалізувати в умовах війни. Теми дослідження можуть охоплювати широку сферу гуманітарних і соціальних наук, мистецтв; фундаментальні, прикладні та міждисциплінарні дослідницькі проекти .
Заявниками можуть бути громадяни України, які проживають в країні чи за кордоном, є аспірантами або отримали ступінь доктора філософії протягом останніх 10 років і навчаються або працюють в українському закладі освіти. Стипендії є гнучкими, з можливістю вибору для нерезидента та резидента. Стипендія відповідатиме середній місячній зарплаті хорватських/сербських дослідників. Крім того, організатори покривають витрати на проїзд та беруть участь в оренді квартири для стипендіатів.
Дослідники можуть пропонувати проекти, починаючи з січня 2023 року та тривалістю від 4 до 12 місяців. Науковці, які подають заявку на проживання, можуть обирати місце проживання між Белградом, Новим Садом, Рієкою, а також іншими установами Західних Балкан. Обов’язковими є дві зустрічі стипендіатів під час стипендії, що відбуватимуться в Рієці та Белграді, а також регулярне відвідування семінарів та заходів, організованих установою, що приймає.
Аплікант має надіслати до 15 жовтня на адресу cas@uniri.hr та institut@ifdt.bg.ac.rs:
– науково-дослідницьку пропозицію обсягом 1000 слів;
– резюме з бібліографією, вказавши місце проживання.
Результати першого конкурсу стипендій солідарності будуть доступні не пізніше кінця листопада 2022 року.
Канадська організація Mitacs запрошує студентів на стажування
Триває набір студентів для участі у науково-дослідницькому стажуванні Mitacs Globalink Research Internship у 2023 році. Канадська організація Mitacs запрошує студентів 3-го курсу денної форми навчання українських університетів різних освітніх спеціальностей (інженерні, технічні, математичні, гуманітарні та соціальні науки) взяти участь у програмі Сanada's Mitacs Globalink Research Internship Program for Ukraine, що триватиме 12 тижнів в одному з канадських університетів.
Програма Mitacs Globalink Research Internship включає:
● роботу над спільним проєктом з професором канадського університету (враховуючи наукові інтереси, знання та попередньо отриманий досвід студента);
● переліт маршрутом «Україна-Канада» та «Канада-Україна»;
● трансфер з аеропорту до місця проживання;
● стипендію на житло та харчування;
● медичне страхування;
● зарахування на період стажування до канадського університету;
● підтримку студентів-менторів канадського університету;
● можливість відвідування заходів, воркшопів, семінарів з професійного розвитку;
● сертифікат, що підтверджує проходження програми Globalink Research Internship.
Для участі у програмі Globalink Research Internship студенти подають такі документи:
● 1. Онлайн-заявка на участь у програмі.
● 2. СV з описом наукових інтересів (шаблон).
● 3. Лист-рекомендація від професора чи наукового керівника з описом досвіду досліджень та наукових інтересів (інструкція).
● 4. Виписка з оцінками від університету (підтвердження рівня середнього академічного балу вище 80%).
Рівень володіння мовою визначається професором з Канади під час Skype-інтерв’ю.
Дедлайн подачі заявок – 22 вересня 2022 року. Детальні вимоги та інструкції щодо заповнення документів розміщені на сайті Mitacsua.org.
Завершується набір на Fulbright Visiting Scholar Program 2023-2024
Наближається кінцевий термін подання заявок на цьогорічний добір Fulbright Visiting Scholar Program 2023-2024 –15 жовтня 2022 р. Запрошуються до участі у конкурсі усі, хто займається дослідницькою працею.
Fulbright Visiting Scholar Program передбачає проведення досліджень в університетах США, дослідницьких центрах, бібліотеках, музеях, архівах тощо від трьох до дев’яти місяців.
Кваліфікаційні вимоги. У конкурсі можуть брати участь:
– викладачі й дослідники наукових товариств, навчальних та дослідницьких інституцій найвищого рівня (університети, інститути та академії), які на момент подання заявки мають науковий ступінь кандидата наук або доктора філософії/доктора мистецтва, доктора наук;
– дослідники без наукового ступеня з повною вищою освітою (спеціаліст, магістр), з досвідом науково-дослідної роботи не менше семи років і науковим авторитетом у відповідній галузі знань, з наявними публікаціями (статті, монографії або ж розділи у монографіях) у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) наукових фахових виданнях;
– діячі культури й мистецтва, фахівці з бібліотекарства та музейної справи, журналісти та громадські діячі – з повною вищою освітою (спеціаліст, магістр), досвідом науково-дослідної роботи не менше семи років, значними професійними досягненнями, науковим доробком в обраній галузі дослідження (статті, монографії або ж розділи у монографіях) у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) фахових наукових виданнях.
Не можуть брати участь у конкурсі ті, хто проживав за кордоном п'ять років поспіль упродовж шестирічного періоду, що передує даті подання заявки. У такому разі тривалість перебування, що становить дев'ять місяців і більше протягом календарного року, вважається повним роком за кордоном.
Офіс Програми імені Фулбрайта у 2022 році прийматиме документи від конкурсантів – громадян України, які перебувають в Україні, а також тих громадян України, які після 24 лютого змушені були покинути країну через війну.
Галузі спеціалізації: гуманітарні, соціальні, точні, технічні та природничі дисципліни.
Загальні вимоги до кандидатів:
– мати українське громадянство та проживати в Україні на час проведення конкурсу;
– знати англійську мову на рівні, достатньому для професійного спілкування в англомовному науковому середовищі;
– повернутися в Україну на 2 роки після завершення терміну гранту відповідно до вимог візи J-1, що її отримують учасники програм обмінів.
Умови гранту:
– щомісячна стипендія;
– медичне страхування;
– квитки на трансфер у прямому та зворотному напрямках.
Детально про Програму, перелік документів для участі в конкурсі та вимоги до їх оформлення, а також про перебіг конкурсного відбору за посиланням: https://fulbright.org.ua/uk/fulbright-visiting-scholar-program/
Уряд Великої Британії пропонує стипендії Chevening для студентів і викладачів
Глобальна програма стипендій уряду Великої Британії Chevening надає фінансування на магістерську освіту (однорічні магістерські програми та MBA). Стипендія покриває навчання, проживання, переліт і візу.
Отримати стипендію можуть представники різних спеціальностей, вік кандидатів необмежений. Тобто навчатися за програмою можуть і студенти, і викладачі.
Щоб стати стипендіатом/стипендіаткою, потрібно мати:
– диплом бакалавра;
– щонайменше 2 роки досвіду роботи (стажування і волонтерства враховуються);
– чітке бачення кар’єрного розвитку після навчання.
Щоб розпочати шлях на програмі Chevening, потрібно подати заявку до 1 листопада 2022 року. А також – вступити на навчання в університеті Великої Британії до 13 липня 2023 року. Стипендіат(к)и самостійно обирають місце навчання – Oxford, Cambridge, LSE, King’s College та інші престижні університети Британії.
Вичерпна інформація про програму Chevening і процес подачі документів знаходяться на ресурсі https://www.chevening.org/.
Відкритий університет Кіпру пропонує вакансію для науковців України
Відкритий університет Кіпру (OUC), який спеціалізується на відкритій та дистанційній освіті, оголошує термінову вакансію для науковців, які є громадянами України. Успішний кандидат співпрацюватиме з викладачами OUC для проведення гуманітарних досліджень у сферах, які його/її цікавлять (наприклад, історія, археологія, література, історія мистецтва, лінгвістика, театрознавство, політичні та соціальні науки тощо), запропонує серію лекцій і спеціальних семінарів для спільноти Відкритого університету Кіпру та громадськості.
Кінцевий термін подачі заявки – 23 серпня 2022 року.
Детальніше: https://www.ouc.ac.cy/index.php/en/news-events/news/2447-ukraineresearcher.
Польська програма «Солідарні з Україною» оголошує додатковий набір для аспірантів
Розпочався додатковий набір на програму «Солідарні з Україною», яка реалізовуватиметься з 1 серпня до 30 вересня 2022 року та фінансуватиметься Національним агентством академічних обмінів (Польща). Для цього Варшавський університет отримав 350 тис. злотих. Набір призначений для докторантів (аспірантів) для виконання роботи над дисертацією.
Деталі:
– http://bwz.uw.edu.pl/2022/07/12/program-solidarni-z-ukraina-dodatkowy-nabor-dla-doktorantow/
Оголошено конкурс на навчання та викладання у Вроцлавському університеті (Польща)
Інформуємо, що з метою виконання Програми академічних обмінів «Еразмус+» в рамках угоди між Дніпровським національним університетом імені Олеся Гончара та Вроцлавським університетом оголошується конкурс для відбору 3 студенток та 1 науково-педагогічної працівниці ДНУ для навчання та викладання у Вроцлавському університеті протягом академічного року 2021-2022.
Запрошуються студентки усіх спеціальностей, крім юридичних. Конкурсантки мають відповідати таким вимогам:
– бути студентками 2-3 року навчання за першим (бакалаврським) рівнем;
– мати високі показники у навчанні (тільки оцінки «добре» та «відмінно» за дві останні сесії);
– володіти англійською мовою на рівні B2;
– мати закордонний паспорт.
Студенткам потрібно підготувати такі документи:
– заяву на ім’я ректора про допущення до конкурсного відбору, підписану претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
– CV англійською мовою;
– довідку деканату про середній бал успішності за всі попередні семестри та про середній бал з англійської мови;
– копію закордонного паспорту.
Пакет документів для претенденток із числа науково-педагогічних працівників:
– заява на ім’я ректора про допущення до конкурсного відбору, підписана претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
– список публікацій за останній рік;
– опис курсу, який пропонується для викладання.
Усім претендентам – і студентам, і викладачам, потрібно надати відповідні документи в електронному вигляді на адресу iro.dnu226@gmail.com до 14:00 25.07.2022 р.
Конкурсний відбір відбудеться у формі співбесіди 26.07.2022 р. о 14:00 у 1 корп., кім. 313.
За більш детальною інформацією звертайтеся до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226), телефон: (056) 374-98-89.
Увага! Стипендії Уряду Мексики
Посольство Мексики в Україні пропонує здобувачам вищої освіти скористатися стипендійними можливостями для навчання в закладах вищої освіти Мексики у 2022/2023 навчальному році.
Подати заявку на участь у конкурсі на стипендії Уряду Мексики необхідно через систему управління академічним співробітництвом (SIGCA) до 23:59 24 липня за центральним часом Мексики.
До участі у конкурсі запрошуються зацікавлені навчатися у Мексиці на бакалавраті, у магістратурі, докторантурі, а також за програмами студентської мобільності бакалаврату та аспірантури.
Більш детальна інформація та перелік необхідних документів – за посиланням:
https://www.gob.mx/amexcid/acciones-y-programas/becas-para-extranjeros-29785
У разі виникнення питань звертайтеся до контактної особи за адресою: infobecas@sre.gob.mx
Стипендії для українських дослідників від італійської Accademia dei Lincei
Національна Accademia dei Lincei (м. Рим, Італія) надає 10 стипендій для українських науковців та дослідників природничих і суспільно-гуманітарних наук. Заявку на допуск до відбору необхідно подати до 18:00 9 червня 2022 року через онлайн-форму за посиланням: https://selezionionline.lincei.it/?lang=en.
Академія деї Лінчеї пропонує:
•4 стипендії для дослідників природничих наук. Розмір кожної стипендії становить 12 000 євро (за 12 місяців);
•4 стипендії для дослідників суспільно-гуманітарної сфери. Розмір кожної стипендії становить 12 000 євро (за 12 місяців);
•1 стипендія POST-DOC для дослідників природничих наук. Розмір стипендії – 23 000 євро (за 12 місяців);
•1 стипендія POST-DOC для дослідників суспільно-гуманітарних наук. Розмір стипендії – 23 000 євро (за 12 місяців).
Для отримання додаткової інформації можна звертатися за адресою: ufficio.premi@lincei.it.
Нові програми від ЄС для українських студентів і науковців
Студентська мережа Erasmus разом з ESN Ukraine та за підтримки ЄС зібрала інформацію про освітні можливості та програми українських студентів і науковців та пропонує з нею ознайомитися на новій платформі за посиланням:
https://unruly-mousepad-0e5.notion.site/Study-for-Ukraine-3cfd9828d03b400799184e4d54dc54e9До уваги користувачів у розділі «Освіта» – покрокова інструкція вступу до ЗВО та отримання стипендій для української молоді в 16 державах-членах ЄС. Окрема програма спрямована на підтримку українських науковців, які вимушено покинули Україну.
Спеціальний проєкт Єврокомісії в межах програми Марії Склодовської-Кюрі передбачає стипендії для докторантів і дослідників, фінансову підтримку їхніх сімей, допомогу у визнанні дипломів, надання житла та роботи.
Деталі щодо реалізації проєкту для українських науковців – на порталі ERA4Ukraine.
До уваги студентів! Прийом заявок на стипендії для стажування в університетах Сербії та В’єтнаму
До 10 червня триває прийом заявок на отримання стипендій від Республіки Сербія на стажування у будь-якому з факультетів сербських університетів. Мінімальний термін стажування – 3 місяці, максимальний – 12. Перелік необхідних документів та важливі деталі – за посиланням: https://mon.gov.ua/ua/news/vidkrito-prijmannya-zayavok-na-stipendiyi-dlya-stazhuvannya-v-serbskih-universitetah-na-20222023-navchalnij-rik
Також до 30 травня триває прийом заявок на стипендії для навчання у закладах вищої освіти В’єтнаму на 2022/2023 навчальний рік. В’єтнамська сторона надає 10 стипендій для навчання в аспірантурі та 5 стипендій для наукового стажування. Усі деталі – за посиланням: https://mon.gov.ua/ua/news/vidkrito-prijmannya-zayavok-na-stipendiyi-dlya-navchannya-u-zakladah-vishoyi-osviti-respubliki-vyetnam-na-20222023-navchalnij-rik
До уваги студентів!
Університет Кіпру надає громадянам України 10 стипендій на навчання у 2022/2023 навчальному році. Подача заявок уже відкрита.
З більш детальною інформацією про стипендійні можливості можна ознайомитися за посиланнями: https://bit.ly/3NONNYJ – освітній рівень бакалавра та https://bit.ly/3wlu3Jp – освітні рівні магістра та доктора філософії.
Форма анкети для участі у стипендійній програмі Університету Кіпру.
Оголошено конкурс на викладання в Університеті «Ла Сапієнца» (м. Рим, Італія)!
Конкурсанти повинні володіти англійською або італійською мовою на рівні B2.
Претендентам, які відповідають наведеним вимогам, необхідно надати наступні документи в електронному вигляді на адресу iro.dnu226@gmail.com до 10:00 15.04.2022 р.:
- заяву на ім’я ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
- список публікацій за останній рік;
- опис курсу, який пропонується для викладання.
За більш детальною інформацією звертайтесь до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226).
Телефон: (056) 374-98-89
До уваги студентів факультету економіки та фізико-технічного факультету!
Інформуємо, що з метою виконання Програми академічних обмінів в межах угоди між ДНУ та Університетом прикладних наук (м. Міттвайда, Німеччина) оголошується конкурс з відбору студентів ДНУ для навчання в Університеті прикладних наук (м. Міттвайда, Німеччина) протягом періоду з 01.10.2022 р. по 28.02.2023 р.
Фінансові умови участі в Програмі:
− витрати на проживання в Німеччині (розміщення в гуртожитку, страховка, харчування тощо) та транспортні витрати – за рахунок учасника;
− оплата навчання – за рахунок учасника у розмірі від 80 до 580 євро за один семестр залежно від обраної програми навчання (вирішується студентом самостійно в Німеччині).
Запрошуємо до участі у конкурсі осіб, які відповідають таким вимогам:
− є здобувачами вищої освіти за першим (бакалаврським) рівнем 2-го або 3-го року навчання таких факультетів:
• факультету економіки;
• фізико-технічного факультету
− мають високі показники в навчанні (лише оцінки “добре” та “відмінно” за останні дві сесії);
− володіють англійською мовою на рівні B2;
− мають закордонний паспорт, який є дійсним щонайменше до 31.03.2023 р.
Претендентам, які відповідають наведеним вимогам, необхідно надати такі документи в електронному вигляді на адресу iro.dnu226@gmail.com до 14:00 15.04.2022 р.:
− заяву на ім’я ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
− сертифікат, що підтверджує рівень володіння англійською мовою (за наявності);
− додаткові матеріали, які свідчать про професійну підготовку претендента (публікації, дипломи, нагороди переможця конкурсу тощо);
− фотокопію залікової книжки з оцінками за останні дві сесії;
− фотокопію закордонного паспорта.
Конкурсний відбір відбудеться у формі співбесіди в онлайн-форматі 18.04.2022 р. о 14:00.
Увага! Стипендійні можливості від Латвії
Державне агентство з питань розвитку освіти Латвійської Республіки пропонує українським здобувачам вищої освіти та науковцям скористатися стипендійними можливостями для навчання/дослідження в закладах вищої освіти Латвії та участі в літніх школах у 2022/2023 навчальному році. Такі можливості надані відповідно до Угоди між Урядом України та Урядом Латвійської Республіки в сфері освіти, науки, молоді та спорту, укладеної 29 вересня 2017 року.
Подача заявок на участь у державній стипендійній програмі та участь у літніх школах для українських студентів та здобувачів на 2022/2023 навчальний рік відкрита та триватиме до 1 квітня 2022 року.
З більш детальною інформацією про Програму можна ознайомитися за посиланням: http://viaa.gov.lv/en/latvian-state-scholarships.
До уваги студенток! Повна стипендія на навчання у Великій Британії
Університет Глазго, що входить до 100 найкращих університетів світу і є топовим у Великій Британії, та Британська Рада оголосили про надання 5 повних стипендій на навчання в магістратурі для українських жінок у STEM-спеціальностях (у галузі сталої енергетики, зміни клімату, громадського здоров’я, психологічних досліджень та ін.)
Кожна зі стипендій гарантує повну оплату за навчання, а також включає щомісячну грошову виплату на житло та їжу, покриває витрати на авіаквиток економ-класу, здачу іспиту IELTS, оформлення візи, медичне страхування та основні навчальні матеріали.
SI-UK – офіційний представник 115 навчальних закладів у Великій Британії, який надає консультації та професійну підтримку студентам, допоможе зібрати пакет документів для вступу, написати заявку на проведення дослідження, мотиваційний лист та надасть допомогу для отримання британської візи.
Детальніше: https://www.studyin-uk.com/
Повний перелік вимог для вступу можна переглянути за посиланням:
https://www.gla.ac.uk/scholarships/britishcouncilscholarshipsforwomeninstem/
Телефон: +380675882525, +380735882525
e-mail: kyiv@studyin-uk.com
Строк подачі документів – квітень 2022, початок навчання – у вересні 2022.
Увага! Науково-педагогічне онлайн-стажування «Теорія і практика науково-педагогічних підходів в освіті» (Рига, Латвія)
International Science Group та ISMA University of Applied Sciences (Рига, Латвія) пропонують професорсько-викладацькому складу Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, а також докторантам, аспірантам та пошукачам наукових ступенів взяти участь у науково-педагогічному онлайн-стажуванні «Теорія і практика науково-педагогічних підходів в освіті».
Початок стажування – 14 лютого 2022 р., завершення – 14 березня 2022 р.
Навчальне навантаження тренінгу складає 6 кредитів (180 годин). Мова спілкування – російська.
Вартість участі у стажуванні складає 4300 грн.
Учасникам потрібно надіслати на адресу internship@isg-konf.com заявку, оформлену згідно з вимогами. Усі, хто долучився до науково-педагогічного стажування, гарантовано отримають сертифікати про його проходження.
Міністерство молоді та спорту оголошує прийом заявок на участь у конкурсі проєктів у рамках здійснення Українсько-Польських обмінів молоддю у 2022 році
Пакет документів на участь у конкурсі має бути поданий до Мінмолодьспорту до 16:00 (за київським часом) 28 лютого 2022 року у друкованій формі (у 2-х примірниках) на офіційному бланку організації на адресу: м. Київ, вул. Еспланадна, 42 к. 418, та електронній формі (kultmolodi@ukr.net).
Інститути громадянського суспільства, заклади, установи можуть подавати на конкурс лише одну заявку. Заявки, подані на конкурс, не повертаються. Заявки на конкурс подаються українською мовою.
З приводу оформлення заявок можна звертатися до відділу міжнародних проєктів ДНУ за телефоном +38-067-146-5157 та на електрону пошту <b>tetyana.dubovyk@gmail.com.
Пріоритети конкурсу 2022 року:
• відкривання спільного минулого і культурної спадщини;
• підтримка активної громадянської позиції та підвищення рівня компетентності молоді для її участі та інтеграції у суспільне життя, в тому числі шляхом популяризації підприємництва та волонтерства;
• поглиблення співпраці та обмін досвідом між молодіжними працівниками, молодіжними центрами та молодіжними організаціями у сфері технічної і галузевої освіти з урахуванням впровадження цифрових технологій;
• зміцнення ініціатив молоді з територіальних громад України та сільських місцевостей і малих міст Республіки Польща з урахуванням викликів сучасного світу;
• зміцнення міжкультурного діалогу шляхом створення умов для відкритості і взаємоповаги серед молоді.
Проєкти, подані на конкурс, мають відповідати одному із зазначених пріоритетів.
Проєкти можуть реалізовуватися на територіях України та Республіки Польща незалежно від місця подання заявки та залежно від обраної форми проєкту:
• молодіжний обмін: Республіка Польща або Україна;
• молодіжні зустрічі (конференції, тренінги, фестивалі тощо): Республіка Польща і Україна (можливість реалізації проєктів в обох країнах);
• інформаційно-просвітницькі проєкти (інформаційні заходи, розповсюдження кращого досвіду через публікації тощо): Республіка Польща і Україна (можливість реалізації проєктів в обох країнах).
Умови реалізації проєктів:
• один проєкт може тривати не менше 5 та не більше 10 днів, не враховуючи дні приїзду і від’їзду учасників підготовчого етапу та підготовчого візиту реалізації проєкту;
• участь у проєктах можуть брати особи віком від 14 до 35 років та особи, що працюють із молоддю;
• кількість учасників проєкту повинна становити 10-40 осіб, у тому числі супроводжуючі чи керівники групи;
• кількість учасників проєкту з України та Польщі має бути рівною;
• підготовчий візит може тривати 2-3 робочих дні, участь у якому беруть не більше 6 учасників.
Партнерів для участі в цій програмі можна знайти на сайті www.otlas.eu.
Детальні умови участі у конкурсі та перелік документів ви знайдете за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0937-16#Text.
Інформація про конкурс та приклади проєктів.
До уваги викладачів ДНУ! Безкоштовне міжнародне стажування «Цифрове майбутнє: змішане навчання»
Команда DigIn.Net 2 за підтримки Університету прикладних наук Анхальт (Hochshule Anhalt, HSA) на базі DUDIZ (Німецько-український центр цифрових інновацій) запрошує на цікаву та насичену програму стажування педагогічних і науково-педагогічних працівників ЗВО ІІI–IV рівнів акредитації незалежно від форм власності та підпорядкування.
Стажування на базі Університету прикладних наук Анхальт передбачає:
– 180 годин стажування та сертифікат;
– новітні унікальні методи викладання;
– розвиток професійних компетентностей;
– досвід науково-дослідної і викладацької діяльності;
– розширення наукових та професійних контактів.
Стажування проходитиме в онлайн-форматі з 4 квітня 2022 р по 31 травня 2022 р. Для його успішного проходження необхідно відвідати не менше 80% занять.
Реєстрація на участь починається з 01.02.2022 р.
Детальніше про програму стажування: https://digin-net.de/stazhuvannya-2/
Оголошено конкурс на навчання у Лодзинському університеті (м. Лодзь, Польща)!
Інформуємо, що з метою виконання семестрової програми міжнародного обміну Mobility Direct в рамках угоди між Дніпровським національним університетом імені Олеся Гончара та Лодзинським університетом (м. Лодзь, Польща) оголошується конкурс з відбору студентів ДНУ для навчання у Лодзинському університеті у другому семестрі 2021–2022 н.р. (з 21.02.2022 р. по 11.07.2022 р.).
Фінансові умови навчання в польскому університеті:
– безоплатне навчання (попередньо у дистанційній формі, за умови покращення епідеміологічної ситуації можливе офлайн-навчання);
– витрати на проживання в Польщі, оформлення візи, страхування – за рахунок студента;
– транспортні витрати, студентський, читацький квитки – за рахунок студента.
У конкурсному відборі можуть брати участь студенти наступних факультетів:
– економіки;
– хімічного;
– юридичного;
– української й іноземної філології та мистецтвознавства;
– прикладної математики;
– історичного;
– фізики, електроніки та комп’ютерних систем;
– систем і засобів масової комунікації.
Конкурсанти повинні відповідати наступним вимогам:
– бути студентами ІІ–ІІІ курсів або І курсу магістратури;
– мати високі показники у навчанні (тільки оцінки «добре» та «відмінно» за дві останні сесії);
– володіти англійської / польскої мовою на рівні В2;
– мати закордонний паспорт, який є дійсним щонайменьше до 01.12.2022 р.
Претендентам, які відповідають вищевказаним вимогам, подати наступні документи до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корп. 1, кімн. 226) до 10:00 13.12.2021 р.:
– заяву на ім’я ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
– CV українською мовою;
– мотиваційний лист українською мовою;
– характеристику, яка підписується куратором групи та завідувачем кафедри;
– довідку деканату про середній бал успішності за всі попередні семестри та про середній бал з англійської мови;
– міжнародний сертифікат, що підтверджує рівень знання англійської (польської) мови (за наявності). Студенти, які не мають такого сертифікату, після обрання на навчання від ДНУ мають пройти Skype-співбесіду з координатором програм міжнародного обміну від Лодзинського університету;
– додаткові матеріали, які свідчать про професійну підготовку претендента (публікації, дипломи, нагороди переможця конкурсу тощо);
– копію залікової книжки з оцінками за дві останні сесії;
– копію закордонного паспорта.
Конкурсний відбір відбудеться у формі співбесіди 13.12.2021 р. об 11:00 (корп. 1, кімн. 313).
До уваги студентів та молодих науковців! Хакатони для Східної Європи #Green4Europe
ГО «Енергійна країна», берлінський технічний центр N3XTCODER та Асоціація сталого розвитку Грузії за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини й за сприяння міжнародних партнерів запрошують студентів та молодих науковців Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара долучитися до серії хакатонів для Східної Європи #Green4Europe. В Україні хакатон відбудеться 1 грудня 2021 року з 10:00 до 18:00.
Організатори мають на меті об’єднати завтрашніх лідерів і творців змін на основі проєктів і технологій в Україні, Грузії та Німеччині.
Під час хакатону учасники:
– отримають нагоду застосувати свої навички до реального продукту;
– об'єднають зусилля з галузевими експертами і партнерами нашої мережі;
– краще зрозуміють, як саме технологічні інновації можуть сприяти більш сталій мобільності.
Команди-фіналісти хакатону 1-го грудня будуть запрошені на фінальний хакатон онлайн у Німеччині 8 грудня 2021 року, 10:00 – 18:00
Деталі та реєстрація: https://www.bit.ly/green4europe
Сторінка події: https://fb.me/e/17Px33XP8
Інформаційний лист #Green4Europe
Конкурс на віртуальні обміни Erasmus+ триває!
Національний офіс Erasmus+ в Україні інформує про відкриття конкурсу в межах нової Програми на віртуальні обміни у сфері вищої освіти та молоді.Назва: Virtual Exchanges with other specific regions in the world.
Бюджет регіону на конкурс: 750 000 євро.
Тривалість проєктів: 36 місяців.
Мінімальне партнерство: 2 організації з різних країн-членів Програми та 2 організації з різних країн-партнерів Програми.
Кінцевий термін подання заявок: 22 лютого 2022 р.
Конкурсна програма та правила за посиланням.
Якщо виникають запитання щодо деталей заявки, запрошуємо звертатись до ЕАСЕА за е-адресою: EACEA-EPLUS-VlRTUAL-EXCHANGES@ec.europa.eu
Планується Інформаційний день 30 листопада, деталі уточнюються.
Анонс програми наведений за посиланням (сторінка Національного офісу Е+).
Докладніше англійською мовою – за посиланням (завантажити PDF-файл).
Увага! Уряд Словаччини надає стипендії на реалізацію мобільності студентів, аспірантів та викладачів
Дедлайн подання заявок на літній семестр 2021/2022 н.р. – 31 жовтня 2021 р. до 15:00.
Заявки подаються в режимі онлайн на веб-сайті https://www.scholarships.sk/en/
У разі виникнення питань щодо умов участі в програмі можна звертатися до Ондрея Арадски (nsp-foreign@saia.sk).
Завершення наступного кола подання заявок на навчання в 2022/2023 н.р. відбудеться 30 квітня 2022 р.
До уваги науково-педагогічних працівників!
Конкурсанти повинні відповідати наступним вимогам:
- мати науковий ступінь;
- володіти англійською мовою на рівні B2.
- заяву на ім’я ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
- список публікацій за останній рік;
- опис курсу, який пропонується до викладання.
Будь ласка, ознайомтесь з детальною інформацією щодо анонсу конкурсу від грецького університету.
За більш детальною інформацією звертайтесь до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами Управління міжнародного співробітництва (корпус 1, кімната 226).
Телефон: (056) 374-98-89
Оголошено конкурс на навчання в Університеті Аристотеля (м. Салоніки, Греція)!
Конкурсанти повинні відповідати наступним вимогам:
● бути студентами 3 курсу або магістрантами, або аспірантами;
● мати високі показники у навчанні (тільки оцінки «добре» та «відмінно» за дві останні сесії);
● володіти англійською мовою на рівні B2.
Претендентам, які відповідають вищевказаним вимогам, подати наступні документи до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами Управління міжнародного співробітництва (корпус 1, кімната 226) до 14:00 28.10.2021 р.:
● заяву на ім’я ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
● CV українською мовою;
● характеристику, яка підписується куратором групи та завідувачем кафедри;
● мотиваційний лист українською мовою;
● довідку деканату про середній бал успішності за всі попередні семестри та про середній бал з англійської мови;
● додаткові матеріали, які свідчать про професійну підготовку претендента (публікації, дипломи, нагороди переможця конкурсу тощо);
● копію залікової книжки з оцінками за дві останні сесії;
● Learning Agreement [завантажити doc-файл] (англійською мовою, відповідно до умов Програми; кількість кредитів має складати 30 (за системою ECTS));
● копію закордонного паспорту.
Для пошуку курсів, що викладаються англійською мовою, пропонуємо ретельно ознайомитися з наступними посиланнями:
Erasmus+ Courses: https://eurep.auth.gr/en/students/info/courses
Study Guide: https://qa.auth.gr/en/studyguide
Faculties & Schools: https://www.auth.gr/en/faculties-en/
Конкурсний відбір відбудеться у формі співбесіди в онлайн-режимі 29.10.2021 р. о 14:30.
За більш детальною інформацією звертайтесь до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами Управління міжнародного співробітництва (корпус 1, кімната 226).
Телефон: (056) 374-98-89
Оголошено конкурс на навчання в Університеті Кордови (м. Кордова, Іспанія)!
У конкурсному відборі можуть брати участь студенти наступних факультетів:
- факультету психології та спеціальної освіти;
- факультету економіки;
- юридичного факультету;
- біолого-екологічного факультету;
- хімічного факультету;
- факультету фізики, електроніки та комп’ютерних систем;
- факультету прикладної математики.
Конкурсанти повинні відповідати наступним вимогам:
- бути студентами 2-3 курсів;
- мати високі показники у навчанні (тільки оцінки «добре» та «відмінно» за дві останні сесії);
- володіти англійською мовою на рівні B2;
- мати закордонний паспорт.
- заяву на ім’я в.о. ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
- CV українською мовою;
- характеристику, яка підписується куратором групи та завідувачем кафедри;
- мотиваційний лист українською мовою;
- довідку деканату про середній бал успішності за всі попередні семестри та про середній бал з англійської мови;
- додаткові матеріали, які свідчать про професійну підготовку претендента (публікації, дипломи, нагороди переможця конкурсу тощо);
- копію залікової книжки з оцінками за дві останні сесії;
- копію закордонного паспорта;
- Learning Agreement [завантажити doc-файл], що затверджується завідувачем кафедри (інформація стосовно курсів Університету Кордови, що викладаються англійською мовою, знаходиться за посиланням: http://www.uco.es/internacional/extranjeros/en/courses#courses).
І етап – тестування з англійської мови 25.05.2021 р. о 14:00 (корпус 5, Регіональний навчально-методичний центр інтенсивного навчання іноземних мов та підготовки оцінювання рівня знань за системами міжнародних сертифікатів);
ІІ етап – співбесіда 26.05.2021 р. о 14:30 (корпус 1, кімната 313).
До ІІ етапу будуть допущені конкурсанти, результати мовного тестування яких відповідатимуть рівню В2.
Корисна інформація від іспанського університету для учасників Програми «Еразмус+» доступна за посиланням:
http://www.uco.es/internacional/extranjeros/en/documents-erasmus-action-ka107.
За більш детальною інформацією звертайтесь до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226).
Телефон: (056) 374-98-89
12.05.2021 р.
Презентація стипендіальних можливостей Польскої академії наук
Пропонуємо також завантажити докладний опис Програми PASIFIC: постдокторські стипендії в інститутах Польської академії наук у форматі PDF: Програма PASIFIC.pdf
07.05.2021 р.
Відеопрезентація "Конкурс Еразмус+ 2021 р.: як завантажувати аплікаційні форми?"
Національний офіс Еразмус+ в Україні запрошує ознайомитись з короткою відеопрезентацією щодо пошуку актуальних конкурсів та завантаження аплікаційних форм. Нагадуємо, що з цього року всі конкурси форми заявок будуть розміщені на Funding&Tender Opportunities Portal. Більше корисної інформації за посиланням: https://erasmusplus.org.ua/novyny/3501-2021.html
07.05.2021 р.
Увага! Уряд Республіки Індонезія надає стипендії для навчання за рівнями бакалавра, магістра та PhD
Увага! Уряд КНР надає можливість навчання за освітніми рівнями "Магістр" та "PhD"
https://drive.google.com/drive/folders/1GSLrL_8NjZcozIWJ_c9Y6Dnhs_mZAJJF?usp=sharing://drive.google.com/drive/folders/1GSLrL_8NjZcozIWJ_c9Y6Dnhs_mZAJJF?usp=sharing
Кандидатам, які мають намір взяти участь у зазначених освітніх програмах, необхідно заповнити форму до 21 квітня 2021 року за посиланням:
https://forms.gle/SVwmzWpNGrYozN9DA
16.04.2021 р.
Увага! Уряд Литви надає стипендії для навчання у магістратурі на 2021/2022 н.р.
Опис докладний програми, умови участі та вимоги до аплікантів наведені за посиланням:http://studyin.lt/scholarships/full-time-master-degree-studies/
09.04.2021 р.
Увага! Національне агентство з питань академічного обміну Польщі (NAWA) надає стипендії
Докладніше: https://nawa.gov.pl/en/scientists/the-ulam-programme
2. Програма ім. Беккера – це програма, яка фінансує перебування польських науковців в іноземних наукових установах. Це можливість для ваших партнерів в Польщі, у т.ч. з Польської академії наук, на проведення досліджень в Україні.
Докладніше: https://nawa.gov.pl/en/scientists/the-bekker-programme
Увага! Уряд Словаччини надає стипендії для здобувачів вищої освіти, дослідників та митців
Подання заявок триває до 30 квітня 2021 року, 16:00 за братиславським часом.
Детальніше за посиланням:
08.04.2021 р.
Увага! Німецька служба академічних обмінів (DAAD) анонсувала онлайн-захід "PhD у Німеччині"
https://www.facebook.com/events/555801968733083/07.04.2021 р.
Уряд Королівства Саудівська Аравія надає стипендії на навчання в саудівських університетах
Детальна інформація розміщена у PDF-файлі (завантажити).
17.03.2021 р.
Увага! Уряд Латвійської Республіки надає стипендії здобувачам вищої освіти та науковцям на навчання та проведення досліджень у ЗВО Латвії
Детальна інформація розміщена за наступним посиланням: https://viaa.gov.lv/eng/scholarships_gov/latvian_scholarships/17.03.2021 р.
Увага! Уряд Республіки Казахстан надає стипендії на навчання українським студентам!
В рамках угоди між Міністерством освіти і науки України та Міністерством освіти і науки Республіки Казахстан про співробітництво в галузі освіти і науки, укладеної в м. Києві 14 вересня 2010 року, надаються стипендії на повний курс навчання: за програмами бакалаврату – 30 стипендій, магістратури – 10 стипендій.Детальна інформація розміщена у PDF-файлі (завантажити).
16.03.2021 р.
Оголошено конкурс на навчання в Університеті «Ла Сапієнца» (м. Рим, Італія)!
Інформуємо, що з метою виконання Програми академічних обмінів «Еразмус+», за якою учасникам надається стипендія у розмірі 850 євро на місяць та покриваються транспортні витрати у розмірі 275 євро, в рамках угоди між Дніпровським національним університетом імені Олеся Гончара та Університетом «Ла Сапієнца» (м. Рим, Італія) оголошується конкурс для відбору студентів та аспірантів ДНУ для навчання в Університеті «Ла Сапієнца» у першому семестрі 2021-2022 н.р. (відповідно до умов Програми).Ознайомитись з переліком спеціальностей Університету «Ла Сапієнца» можна за посиланнями:
- студентам – https://corsidilaurea.uniroma1.it/en;
- аспірантам – https://www.uniroma1.it/en/pagina/list-phd-programmes.
- бути студентами 2-4 курсів бакалаврату або студентами 1 курсу магістратури, або аспірантами;
- мати високі показники у навчанні (тільки оцінки «добре» та «відмінно» за дві останні сесії);
- володіти англійською або італійською мовою на рівні B2.
- заяву на ім’я в.о. ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
- CV українською мовою;
- характеристику, яка підписується куратором групи та завідувачем кафедри;
- мотиваційний лист українською мовою;
- довідку деканату про середній бал успішності за всі попередні семестри та про середній бал з англійської мови;
- додаткові матеріали, які свідчать про професійну підготовку претендента (публікації, дипломи, нагороди переможця конкурсу тощо);
- копію залікової книжки з оцінками за дві останні сесії;
- Learning Agreement [завантажити doc-файл] (відповідно до умов Програми).
І етап – тестування з англійської мови 10.03.2021 р. о 14:00 (корпус 5, Регіональний навчально-методичний центр інтенсивного навчання іноземних мов та підготовки до оцінювання рівня знань за системами міжнародних сертифікатів);
ІІ етап – співбесіда 11.03.2021 р. о 14:30 (корпус 1, кімната 313).
До ІІ етапу будуть допущені конкурсанти, результати мовного тестування яких відповідатимуть рівню В2.
За більш детальною інформацією звертайтесь до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226).
Телефон: (056) 374-98-89
Оголошено конкурс на викладання в Університеті «Ла Сапієнца» (м. Рим, Італія)!
Інформуємо, що з метою виконання Програми академічних обмінів «Еразмус+», за якою учасникам надається грант у розмірі 160 євро на день та покриваються транспортні витрати у розмірі 275 євро, в рамках угоди між Дніпровським національним університетом імені Олеся Гончара та Університетом «Ла Сапієнца» (м. Рим, Італія) оголошується конкурс для відбору науково-педагогічних працівників ДНУ для викладання в Університеті «Ла Сапієнца» протягом 1 тижня у першому семестрі 2021-2022 н.р. (відповідно до умов Програми).Конкурсанти повинні відповідати наступним вимогам:
- мати науковий ступінь;
- володіти англійською або італійською мовою на рівні B2.
- заяву на ім’я в.о. ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
- список публікацій за останній рік;
- опис курсу, який пропонується до викладання.
За більш детальною інформацією звертайтесь до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226).
Телефон: (056) 374-98-89
Програма імені Фулбрайта в Україні
для науковців, викладачів та студентів старших курсів ДНУ
4 БЕРЕЗНЯ 2021 РОКУ о 16:00
На зустрічі за участі координатора Програми та її випускників ви дізнаєтесь про:
- можливості, які надає Програма;
- умови участі у конкурсах на отримання фулбрайтівських стипендій;
- особливості заповнення анкети та вимоги до поданих матеріалів.
Окрім того, зустріч слугуватиме доброю нагодою довідатись про цілі й традиції Програми, що цьогоріч святкує 75-у річницю діяльності, а також пізнати історії наукових пошуків і напрацювань її учасників.
Детальніше про можливості, які надає програма, можна дізнатися https://fulbright.org.ua.
Також пропонуємо ознайомитися з інформаційним постером у форматі PDF (завантажити), що містить інформацію про актуальні стипендіальні можливості Програми імені Фулбрайта в Україні.
Долучитись до участі ви зможете, заповнивши реєстраційну форму.
Увага! Програма імені Фулбрайта в Україні надає стипендії на навчання, стажування та проведення наукових досліджень
Завантажити перелік стипендіальних програм у форматі PDF17.02.2021 р.
BAYHOST (Bavaria) provides with new academic exchange opportunities
BAYHOST (Bavarian Academic Center for Central, Eastern and Southeastern Europe) informs that a new marketing initiative "Research in Bavaria" recently launched by the Bavarian State Ministry of Science and the Arts and Bavarian universities.The initiative targets young academics from all over the world, in particular potential doctoral candidates and post-doctoral researchers, as well as guest lecturers. We want to spark their interest in academic and scientific opportunities in the region, to put them in touch with their peers at Bavarian universities and thereby promote international scientific exchange.
"Research in Bavaria" consists of an online information portal, featuring a research database, a blog with contributions by international researchers and news, as well as social media channels.
Web portal: http://www.research-in-bavaria.de
Facebook: https://www.facebook.com/researchinbavaria
Twitter: https://twitter.com/researchbavaria
“Study in Bavaria”: Younger students who are interested in doing a Bachelor's or Master's program in Bavaria, can find useful information on www.study-in-bavaria.de
For some years already, the portal provides tips on how to plan a stay abroad, the course offer at Bavarian universities and student life in Bavaria.
It includes a list of study programs in English (https://www.study-in-bavaria.de/degree-courses-in-english)
and summer schools in English (https://www.study-in-bavaria.de/summer-winter-schools).
11.02.2021 р.
THE LANE KIRKLAND SCHOLARSHIPS!
Leaders of Change FoundationThe Program offers two semesters of studies in one of five Polish academic centers (Warsaw, Cracow, Wrocław, Poznań, Lublin) and at least two weeks of professional internship in state, private and non-governmental organizations. The program also offers an extensive training and workshop program. The program is addressed to young leaders and experts, holding university degrees, interested in the development of democracy, economy and civil society in their countries and the region.
FIELDS:
- Economics and Management
- Administration / Management (i.e. business, NGOs, culture, education or healthcare)
- Public Administration (Central or Local Government Administration)
- Law
- Social Sciences (Social Psychology, Sociology)
- Political Science and International Relations
- Environmental and Climate Protection
- Security and Cybersecurity
- Crisis Management
- Development Policy and Humanitarian Aid
KIRKLAND RESEARCH PROGRAM:
Within the Kirkland Research Program, we offer a scholarship for a one-semester research stay in Poland during the 2021/22 academic year for candidates with a PhD degree who have an established academic position.
FIELDS:
- Economics and Management
- Administration / Management (i.e. business, NGOs, culture, education or healthcare)
- Public Administration (Central or Local Government Administration)
- Law
- Social Sciences (Social Psychology, Sociology)
- Political Science and International Relations
- Environmental and Climate Protection
- Security and Cybersecurity
- Crisis Management
- Development Policy and Humanitarian Aid
The information in Ukrainian (download...)
Уряд Словаччини виділив громадянам України стипендії для навчання на 2021/2022 навчальний рік!
Детальний опис програми, вимоги до аплікантів та аплікаційні форми наведені за посиланням:https://www.minedu.sk/bilateral-scholarships-for-20212022/
22.01.2021 р.
Програма PASIFIC: постдокторські стипендії в інститутах Польської академії наук
Кожному стипендіанту PASIFIC буде надано щомісячну стипендію у розмірі близько 2500 євро netto (чистими). У разі переїзду до Польщі обраного кандидата разом з сім’єю, існуватиме можливість отримати додаткову фінансову допомогу. Стипендіати PASIFIC матимуть у розпорядженні бюджет до 93 000 євро на реалізацію проекту.
ЗАВАНТАЖИТИ PDF-ФАЙЛ ІЗ ОПИСОМ ПРОГРАМИ
17.12.2020 р.
Уряд Угорщини виділив громадянам України стипендії для навчання на 2021/2022 навчальний рік!
Відповідно до програми освітнього обміну між Міністерством освіти і науки України та Міністерством людських ресурсів Угорщини на 2016-2018 роки, яку продовжено до 31 грудня 2021 року, угорська сторона надає стипендії для українських студентів на навчання в Угорщині.Навчання відбуватиметься за кількома програмами на освітніх рівнях «Бакалавр» і «Магістр» та освітньо-науковому рівні «Доктор філософії».
Термін подання заявок – 15 січня 2021 року.
Більше інформації:
Оголошення МОН України
https://stipendiumhungaricum.hu/
Корисні матеріали:
Інформаційний бюлетень для бакалаврських та магістерських програм
Інформаційний бюлетень для програм на здобуття ступеня «Доктор філософії»
До уваги здобувачів вищої освіти ДНУ за всіма рівнями!
КНР надає стипендії на навчання та мовне стажування у 2021 році!
Детальна інформація про програму, умови участі та відповідні анкети наведені у вигляді PDF-файлу (завантажити).11.12.2020 р.
Оголошено конкурс на навчання в Університеті Париж-Сакле (м. Орсе, Франція)!
У конкурсному відборі можуть брати участь студенти за другим (магістерським) рівнем вищої освіти та аспіранти факультету фізики, електроніки та комп’ютерних систем ДНУ (спеціальність 104 – «Фізика та астрономія»).
Конкурсанти повинні відповідати наступним вимогам:
- бути магістрантами першого року навчання або аспірантами;
- мати високі показники у навчанні (тільки оцінки «добре» та «відмінно» за дві останні сесії);
- володіти англійською мовою на рівні B2.
Претендентам, які відповідають вищевказаним вимогам, подати наступні документи до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226) до 10:00 09.12.2020 р.:
- заяву на ім’я в.о. ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
- CV українською мовою;
- характеристику, яка підписується куратором групи та завідувачем кафедри;
- мотиваційний лист українською мовою;
- довідку деканату про середній бал успішності за всі попередні семестри та про середній бал з англійської мови;
- додаткові матеріали, які свідчать про професійну підготовку претендента (публікації, дипломи, нагороди переможця конкурсу тощо);
- копію залікової книжки з оцінками за дві останні сесії;
- Learning Agreement англійською мовою (відповідно до умов Програми).
За більш детальною інформацією звертайтесь до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226).
Телефон: (056) 374-98-89
До уваги науково-педагогічних працівників та науковців!
У конкурсному відборі можуть брати участь науково-педагогічні працівники та науковці біолого-екологічного факультету.
Конкурсанти повинні відповідати наступним вимогам:
- мати науковий ступінь;
- володіти англійською мовою на рівні B2.
- заяву на ім’я в.о. ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
- список публікацій за останній рік;
- опис курсу, який пропонується до викладання (teaching mobility);
- опис програми тренінгу (training mobility).
Телефон: (056) 374-98-89
Оголошено конкурс на навчання в Університеті Кордови (м. Кордова, Іспанія)!
У конкурсному відборі можуть брати участь студенти та аспіранти біолого-екологічного факультету (спеціальність 101 – «Екологія»).
Конкурсанти повинні відповідати наступним вимогам:
- бути студентами 3 курсу або магістрантами, або аспірантами;
- мати високі показники у навчанні (тільки оцінки «добре» та «відмінно» за дві останні сесії);
- володіти англійською мовою на рівні B2.
Претендентам, які відповідають вищевказаним вимогам, подати наступні документи до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226) до 12:00 27.11.2020 р.:
- заяву на ім’я в.о. ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
- CV українською мовою;
- характеристику, яка підписується куратором групи та завідувачем кафедри;
- мотиваційний лист українською мовою;
- довідку деканату про середній бал успішності за всі попередні семестри та про середній бал з англійської мови;
- додаткові матеріали, які свідчать про професійну підготовку претендента (публікації, дипломи, нагороди переможця конкурсу тощо);
- копію залікової книжки з оцінками за дві останні сесії;
- Learning Agreement англійською мовою (відповідно до умов Програми).
За більш детальною інформацією звертайтесь до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226).
Телефон: (056) 374-98-89
До уваги науково-педагогічних працівників!
Конкурсанти повинні відповідати наступним вимогам:
- мати науковий ступінь;
- володіти англійською мовою на рівні B2.
- заяву на ім’я в.о. ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
- список публікацій за останній рік;
- опис курсу, який пропонується до викладання.
За більш детальною інформацією звертайтесь до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226).
Телефон: (056) 374-98-89
Оголошено конкурс на навчання в Університеті Аристотеля (м. Салоніки, Греція)!
Конкурсанти повинні відповідати наступним вимогам:
● бути студентами 3 курсу або магістрантами, або аспірантами;
● мати високі показники у навчанні (тільки оцінки «добре» та «відмінно» за дві останні сесії);
● володіти англійською мовою на рівні B2.
Претендентам, які відповідають вищевказаним вимогам, подати наступні документи до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226) до 12:00 17.11.2020 р.:
● заяву на ім’я в.о. ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
● CV українською мовою;
● характеристику, яка підписується куратором групи та завідувачем кафедри;
● мотиваційний лист українською мовою;
● довідку деканату про середній бал успішності за всі попередні семестри та про середній бал з англійської мови;
● додаткові матеріали, які свідчать про професійну підготовку претендента (публікації, дипломи, нагороди переможця конкурсу тощо);
● копію залікової книжки з оцінками за дві останні сесії;
● Learning Agreement [завантажити doc-файл] (англійською мовою, відповідно до умов Програми; кількість кредитів має складати 30 (за системою ECTS)).
Конкурсний відбір відбудеться у формі співбесіди в онлайн-режимі 17.11.2020 р. о 14:30.
Будь ласка, ознайомтесь з детальною інформацією щодо анонсу конкурсу [завантажити PDF-файл] від грецького університету.
За більш детальною інформацією звертайтесь до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226).
Телефон: (056) 374-98-89
Оголошено конкурс на навчання в Університеті прикладних наук м. Міттвайда (Німеччина)!
Інформуємо, що з метою виконання Програми надання двох дипломів у рамках угоди між Дніпровським національним університетом імені Олеся Гончара та Університетом прикладних наук м. Міттвайда (Німеччина) оголошується конкурс з відбору студентів ДНУ для навчання в Університеті прикладних наук м. Міттвайда у другому семестрі 2020–2021 н.р. (з 01.03.2021 р. по 31.07.2021 р.).У конкурсному відборі можуть брати участь студенти наступних факультетів:
• факультету економіки;
• фізико-технічного факультету.
Конкурсанти повинні відповідати наступним вимогам:
• бути студентами 3 курсу;
• мати високі показники у навчанні;
• вільно володіти англійською або німецькою мовою;
• мати закордонний паспорт.
Претендентам, які відповідають вищевказаним вимогам, подати наступні документи до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226) до 12:00 26.10.2020 р.:
• заяву на ім’я ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
• CV українською мовою;
• мотиваційний лист українською мовою (1 сторінка);
• характеристику, яка підписується куратором групи та завідувачем кафедри;
• довідку деканату про середній бал успішності за всі попередні семестри та про середній бал з англійської мови;
• додаткові матеріали, які свідчать про професійну підготовку претендента (публікації, дипломи, нагороди переможця конкурсу тощо);
• копію залікової книжки з цінками за дві останні сесії;
• копію закордонного паспорта.
Конкурсний відбір відбудеться у формі співбесіди в онлайн-режимі 27.10.2020 р. о 14:00.
За більш детальною інформацією звертайтесь до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226).
Телефон: (056) 374-98-89
Увага! Оголошено конкурс на навчання в Британії в рамках програми «Chevening»!
Cпеціальність та вік не важливі.
Вимоги до аплікантів та умови участі:
- лідерські якості;
- 2 роки досвіду роботи;
- вільна англійська;
- успішно пройти відбір на стипендію та до обраного університету;
- після завершення навчання повернутись до України щонайменше на 2 роки.
Вичерпну інформацію про програму і процес подачі документів шукайте тут: https://www.chevening.org/.
Більше про програму і стипендіатів Chevening в Україні – на сторінці Посольства Британії в Україні: https://www.facebook.com/ukinukraine/.
Увага! Актуальні стипендіальні програми Німецької служби академічних обмінів (DAAD) для України
DAAD пропонує стипендії для студентів, аспірантів, викладачів та вчених. Тут Ви знайдете стислий огляд стипендійних програм для України:https://www.daad-ukraine.org/uk/poshuk-stipendij/stypendialni-programy-dlya-ukrayiny-2/
Флаєр із описом стипендіальної програми для молодих дослідників:
docs/international/Flyer_BAYHOST_Jahresstipendien_en.pdf
Study in Bavaria!
"BAYHOST": One-year scholarship program sponsored by the Free State of Bavaria for graduates of Central, Eastern and Southeastern European states.More detailed information: https://www.uni-regensburg.de/bayhost/english-1/bayhost/english/scholarships/study-in-bavaria/index.html
Вебінар “Study in Germany”
Подальшу інформацію Ви знайдете тут:
https://www.daad-ukraine.org/files/2020/04/RZ-onlineBroschure-info-sessions-Sued-Osteuropa-Zentralasien-2020-72dpi-copy.pdf
Реєстрація за посиланням:
http://daad.reflact.com/studyingermany_may2020/event/event_info.html?campaign-id=DAAD_Ukraine_2
Онлайн стажування для педагогічних і науково-педагогічних працівників на базі Економічного університету у місті Краків, Польща (04 – 29 травня 2020 р.)
Пройти навчання та отримати цінні знання від цікавих лекторів – основна ціль стажування. Стажування організовано за допомогою програмного комплексу ZOOM з перекладом матеріалів та онлайн конференцій на українську мову.
Детальніше...
Уряд Республіки Казахстан виділяє 40 стипендій на навчання за програмами бакалавріату (30 стипендій) та магістратури (10 стипендій) у 2020-2021 р.
Завантажити PDF-файл із описом програми, вимогами до аплікантів та анкетоюПочався конкурс українсько-латвійських науково-дослідних проєктів на 2021-2022 роки, дедлайн подачі заявок — 18 травня
Детальніше...Міжнародний фонд Мацумае (Японія) виділяє 20 стипендій для молодих вчених!
Міжнародний фонд Мацумае (Японія) щорічно виділяє 20 стипендій для іноземних молодих вчених з метою проведення ними досліджень в японських державних та/або приватних університетах, наукових центрах або компаніях.Тривалість стажування: 3–6 місяців (із квітня 2021 р. по березень 2022 р.)
Пріоритетні галузі для досліджень: природничі науки, інженерія, медицина.
Деталі – за посиланням (клік).
Студентам українських вишів та науковцям пропонують пройти навчання або літню школу в Латвії – заявки прийматимуться до 1 квітня 2020 року (перейти за посиланням…)
Fulbright Graduate Student Program
Навчання в американських університетах від одного до двох років на здобуття ступеня магістра. У конкурсі можуть брати участь студенти старших курсів, випускники ВНЗ.
Післядипломна освіта в США (graduate studies) є поєднанням навчання з індивідуальною дослідницькою працею. Система цього рівня освіти передбачає широкий спектр можливостей: здобуття магістерського ступеня (master's program); навчання за суміжною спеціальністю; підготовка до кваліфікаційних іспитів і вступу до аспірантури (doctorate program).
Галузі спеціалізації: гуманітарні, соціальні, точні, технічні та природничі дисципліни.
Документи приймають до 16 травня щороку.
Деталі – за посиланням (клік).
Словацька Республіка надає стипендії студентам, науковцям та викладачам!
Відповідно до Програми співробітництва між Міністерством освіти і науки України та Міністерством освіти Словацької Республіки в галузі освіти словацькою стороною надаються стипендії на навчання та стажування громадян України в закладах вищої освіти Словаччини. Зокрема, у 2020–2021 навчальному році передбачені квоти:– до 5 студентів на часткове навчання до ЗВО терміном до 10 місяців;
– до 3 студентів 5 курсу за спеціальністю «Словацька мова» терміном до 5 місяців;
– до 5 стажистів та докторантів/аспірантів (з метою викладання лекцій або проведення науково-дослідницьких робіт для викладачів ЗВО/дослідників) із загальним терміном перебування до 10 місяців;
– до 5 осіб для участі у літній школі з вивчення словацької мови та культури у серпні 2020 року.
У разі потреби можлива мовна підготовка як складова частина навчання.
Словацька Республіка забезпечить українським громадянам:
– безкоштовне навчання;
– виплату стипендій у розмірах, встановлених для іноземних студентів і докторантів/аспірантів у Словаччині;
– проживання у студентських гуртожитках.
Крайні термін подачі заявок – 10 квітня 2020 року.
Більш детальна інформація про умови участі у мобільності, перелік необхідних документів тощо – за посиланням (клік).
До уваги студентів та аспірантів ДНУ! Уряд Франції надає стипендії на навчання у магістратурі та аспірантурі!
Обсяги фінансування:– навчання у магістратурі (Master) за будь-якою дисципліною тривалістю від 6 до 9 місяців – 700 євро/місяць;
– навчання в аспірантурі під французько-українським подвійним науковим керівництвом для роботи над дисертацією: три наукові стажування по 3 місяці впродовж 3 років – 1060 євро/місяць.
Подача документів на конкурс триває до 09 березня 2020 р. (включно).
Детальніше (клік)…
До уваги студентів та науковців ДНУ!
Вишеградська четвірка надає стипендії на навчання та дослідження
Міжнародний Вишеградський фонд надає стипендії на здобуття ступеню «магістр» та на навчання для осіб, що вже здобули магістерський рівень, в університетах країн Вишеградської групи (Вишеградської четвірки) – Чехії, Угорщини, Польщі та Словаччини.
Студенти/дослідники можуть подаватися на навчання/проведення наукового дослідження до будь-якого акредитованого закладу вищої освіти в межах Вишеградської четвірки на строк до 4 семестрів.
Розмір стипендії складає до 2500 євро на семестр для однієї особи + 1500 євро на семестр для приймаючої сторони.
Кінцевий термін подання заявки – 15 березня 2020 р.
Уся інформація стосовно цієї стипендіальної програми може бути знайдена за наступним посиланням:
https://www.visegradfund.org/apply/mobilities/visegrad-scholarship/
До уваги студентів, аспірантів, науковців та викладачів!
У ДНУ відбудеться презентація Програми академічних обмінів імені Фулбрайта (США)
Інформуємо, що 03 лютого 2020 року у 1-у корпусі ДНУ (13-й поверх, аудиторія 1306) о 14:30 відбудеться презентація Програми академічних обмінів імені Фулбрайта.
Аудиторію буде ознайомлено із новітніми можливостями, що надає Програма, та умовами участі у конкурсах на отримання фулбрайтівських стипендій для навчання на магістерських програмах та стажування в університетах США з викладання української мови.
Презентацію будуть проводити представники Інституту міжнародної освіти та офісу Програми імені Фулбрайта в Україні.
На захід запрошуються студенти старших курсів, аспірнати, науковці та викладачі всіх спеціальностей.
До уваги студентів та викладачів! Уряд Чеської Республіки надає стипендії для вивчення чеської мови в рамках Літньої школи слов’янських студій
Усі витрати, пов’язані із перебуванням та навчанням учасників, покриває чеська сторона.
Детальний опис програми, вимоги до аплікантів та аплікаційні форми наведені за наступним посиланням:
http://195.113.76.20/eu-and-international-affairs/summer-schools-of-slavonic-studies
Кінцевий термін подачі заявок – 28 лютого 2020 року.
Увага! За Програмою Петра Яцека з українських досліджень надається грантова підтримка дослідникам у галузі соціальних та гуманітарних наук
В рамках Програми Петра Яцека з українських досліджень (Університет Торонто, Канада) надається грантова підтримка дослідникам у галузі соціальних та гуманітарних наук. Кінцевий термін подачі заявок – до 15 лютого 2020 р.Докладніше… (завантаження PDF-файлу із описом програми, умовами участі та вимогами до аплікантів)
До уваги студентів!
Інформуємо, що з метою виконання Програми академічних обмінів «Еразмус+», за якою надається стипендія у розмірі 850 євро на місяць та покриваються транспортні витрати, в рамках угоди між Дніпровським національним університетом імені Олеся Гончара та Університетом Деусто (м. Більбао, Іспанія) оголошується конкурс для відбору студентів ДНУ для навчання в Університеті Деусто у другому семестрі 2019–2020 н.р. (відповідно до умов Програми).У конкурсному відборі можуть брати участь студенти наступних факультетів:
• механіко-математичного факультету;
• факультету прикладної математики;
• фізико-технічного факультету;
• факультету фізики, електроніки та комп’ютерних систем;
• факультету економіки;
• факультету суспільних наук і міжнародних відносин;
• факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства;
• факультету психології та спеціальної освіти;
• юридичного факультету;
• факультету медичних технологій діагностики та реабілітації.
Конкурсанти повинні відповідати наступним вимогам:
• бути студентами 2-3 курсів;
• мати високі показники у навчанні (тільки оцінки «добре» та «відмінно» за дві останні сесії);
• володіти англійською (іспанською) мовою на рівні B2;
• мати закордонний паспорт.
Претендентам, які відповідають вищевказаним вимогам, подати наступні документи до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226) до 12:00 30.10.2019 р.:
• заяву на ім’я ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
• характеристику, яка підписується куратором групи та завідувачем кафедри;
• мотиваційний лист українською мовою;
• довідку деканату про середній бал успішності за всі попередні семестри та про середній бал з англійської мови;
• додаткові матеріали, які свідчать про професійну підготовку претендента (публікації, дипломи, нагороди переможця конкурсу тощо);
• копію залікової книжки з оцінками за дві останні сесії;
• копію закордонного паспорта;
• документи англійською мовою (у паперовій та електронній (pdf-файл) формах), відповідно до умов Програми:
– Curriculum Vitae (Europass);
– Copy of transcript of records (including academic year 18-19);
– Learning Agreement, що затверджується завідувачем кафедри (кількість кредитів з курсів Університету Деусто має складати 30 (за системою ECTS), з яких щонайменше 18 ECTS кредитів (3 курси) – ОБОВ’ЯЗКОВО з профільних дисциплін; також до 30 ECTS кредитів можуть входити кредити з курсів іспанської та баскської мов (інформація стосовно курсів Університету Деусто, що викладаються англійською мовою, знаходиться на сайті:
www.deusto.es/cs/Satellite/estudiantes/en/international-4/incoming-students-0/exchange/academic-offer-0?cambioidioma=si).
Конкурсний відбір буде проходити у 2 етапи:
І етап – тестування з англійської мови 30.10.2019 р. о 14:30 (корпус 5, Регіональний навчально-методичний центр інтенсивного навчання іноземних мов та підготовки до оцінювання рівня знань за системами міжнародних сертифікатів);
ІІ етап – співбесіда 31.10.2019 р. о 14:30 (корпус 1, кімната 313).
До ІІ етапу будуть допущені конкурсанти, результати мовного тестування яких відповідатимуть рівню В2.
Будь ласка, ознайомтесь з детальною інформацією щодо анонсу конкурсу (завантажити) від іспанського університету.
За більш детальною інформацією звертайтесь до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226).
Телефон: (056) 374-98-89
Оголошено конкурс на навчання в Університеті Кобленц-Ландау (м. Майнц, Німеччина)!
• факультету фізики, електроніки та комп’ютерних систем (спеціальності: 104 «Фізика та астрономія» та 105 «Прикладна фізика та наноматеріали»);
• біолого-екологічного факультету (спеціальність 101 «Екологія»);
• факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства (спеціальність 035.04 «Філологія (германські мови та літератури (переклад включно))» (освітня програма – німецька мова та література)).
Конкурсанти повинні відповідати наступним вимогам:
• бути студентами 4 курсу або 1 курсу магістратури (для студентів ФФЕКС);
• бути студентами 4 курсу (для студентів БЕФ);
• бути студентами 3-4 курсів (для студентів ФУІФМ);
• мати високі показники у навчанні (тільки оцінки «добре» та «відмінно» за дві останні сесії);
• вільно володіти англійською мовою (для студентів ФФЕКС та БЕФ);
• вільно володіти німецькою мовою (для студентів ФУІФМ);
• мати закордонний паспорт.
Претендентам, які відповідають вищевказаним вимогам, подати наступні документи до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226) до 12.00 18.04.2019 р.:
• заяву на ім’я ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
• CV українською мовою;
• характеристику, яка підписується куратором групи та завідувачем кафедри;
• мотиваційний лист українською мовою;
• довідку деканату про середній бал успішності за всі попередні семестри та про середній бал з іноземної мови;
• додаткові матеріали, які свідчать про професійну підготовку претендента (публікації, дипломи, нагороди переможця конкурсу тощо);
• копію залікової книжки з оцінками за дві останні сесії;
• копію закордонного паспорта.
Конкурсний відбір буде проходити у 2 етапи:
І етап (для студентів ФФЕКС та БЕФ) – тестування з англійської мови 18.04.2019 р. о 14.30 (корпус 5, Регіональний навчально-методичний центр інтенсивного навчання іноземних мов та підготовки до оцінювання рівня знань за системами міжнародних сертифікатів);
ІІ етап – співбесіда 19.04.2019 р. о 14.30 (корпус 1, кімната 313).
За більш детальною інформацією звертайтесь до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226).
Телефон: (056) 374-98-89
До уваги науково-педагогічних працівників та науковців!
У конкурсному відборі можуть брати участь науково-педагогічні працівники та науковці наступних факультетів:
• факультету прикладної математики (Computer Engineering);
• факультету фізики, електроніки та комп’ютерних систем (Computer Engineering);
• механіко-математичного факультету (Mathematics);
• хімічного факультету (Food Science and Technology, Chemistry);
• біолого-екологічного факультету (Biology);
• факультету економіки (Business Studies, Management Science, Accountancy, Financial Management);
• факультету суспільних наук і міжнародних відносин (International Relations, Sociology, Philosophy);
• історичного факультету (History);
• факультету медичних технологій діагностики та реабілітації (Physical Education, Sport Science).
Конкурсанти повинні відповідати наступним вимогам:
• мати науковий ступінь;
• володіти англійською мовою на рівні B2.
Претендентам, які відповідають вищевказаним вимогам, подати наступні документи до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226) до 12:00 09.04.2019 р.:
• заяву на ім’я ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
• список публікацій за останній рік;
• опис курсу, який пропонується до викладання (teaching mobility);
• рекомендацію кафедри щодо запропонованого до викладання курсу (витяг з протоколу засідання кафедри) (teaching mobility);
• опис програми тренінгу (training mobility);
• документи англійською мовою (у паперовій та електронній формах), відповідно до умов Програми:
– CV for academic staff (завантажити);
– Academic staff application form (завантажити).
Конкурсний відбір буде проходити у формі співбесіди 09.04.2019 р. о 14:30 (корпус 1, кімната 313).
За більш детальною інформацією звертайтесь до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226).
Телефон: (056) 374-98-89