В університеті створені умови для всебічного розвитку особистості ...
Версія для друку

Програми академічної мобільності

DAAD пропонує стипендії для українських науковців «Україна в європейському діалозі»

Стипендійна програма Німецької служби академічних обмінів (DAAD) спрямована на підтримку досліджень українських науковців, які завершують або нещодавно завершили навчання в докторантурі. Вона пропонує доступ до ресурсів Інституту наук про людину (IWM) у Відні для молодих талановитих дослідників, щоб дозволити їм працювати над проєктом за власним вибором. Стипендії відкриті для всіх академічних дисциплін у гуманітарних та соціальних науках. Заявки мають бути подані через онлайн-форму до 16 січня 2023 року.

Вимоги до кандидатів на стипендію:

– бути громадянами України;

– бути зарахованими до докторської програми з гуманітарних чи соціальних наук або отримати ступінь PhD у тих самих галузях протягом останніх чотирьох років.

Перевага надаватиметься кандидатам, які наразі проживають в Україні.

Обрані фіналісти будуть запрошені провести чотири місяці з вересня 2023 року по червень 2024 року в IWM для виконання власних дослідницьких проєктів. Кандидати на постдокторські програми, тобто ті, хто захистив докторську дисертацію до дати кінцевого терміну подачі заявок на стипендію, отримуватимуть 3000 євро на місяць. Кандидати, які наразі здобувають ступінь доктора, отримають 2500 євро на місяць для покриття витрат на проживання, проїзд, медичне страхування та будь-які додаткові витрати, пов’язані з їхнім перебуванням у Відні.

Стипендіатам безкоштовно буде надане офісне приміщення з доступом до Інтернету, дослідницькі та адміністративні приміщення, а також інші послуги.

Детальніше про стипендійну програму: https://www.iwm.at/program/ukraine-in-european-dialogue-junior-fellowshipОголошено конкурс на навчання в Університеті Кордови (Іспанія)

Інформуємо, що з метою виконання Проєкту академічної мобільності Erasmus+ в межах угоди між Дніпровським національним університетом імені Олеся Гончара та Університетом Кордови (Іспанія) оголошується конкурс для відбору здобувачів вищої освіти ДНУ на навчання в Університеті Кордови протягом ІІ семестру 2022/23 н.р. Конкурсний відбір відбудеться у формі співбесіди 13.12.2022 р. о 14:00 (1 корп. ДНУ, ауд. 313) із можливістю доєднатися у дистанційному режимі (у разі неможливості очної участі).

До участі у конкурсі допускаються бакалаври, магістри або аспіранти таких факультетів:
– української й іноземної філології та мистецтвознавства;
– прикладної математики;
– економіки;
– юридичного;
– фізики, електроніки та комп’ютерних систем;
– фізико-технічного;
– механіко-математичного;
– хімічного;
– біолого-екологічного;
– медичних технологій діагностики та реабілітації.

Претенденти мають відповідати таким вимогам:
▪ за посиланням: http://www.uco.es/docencia/grados/modulos-bilingues#english-taught-courses знайти відповідну англомовну освітню програму, в межах якої можна вибрати кілька дисциплін, що відповідають їхньому навчальному плану в ДНУ у ІІ семестрі 2022/23 н.р., загальним обсягом 30 кредитів (ECTS);
▪ мають високі показники в навчанні (лише оцінки “добре” та “відмінно” за останні дві сесії);
▪ володіють англійською мовою на рівні B2;
▪ мають закордонний паспорт, дійсний щонайменше до 30.06.2023 р.

Потрібно подавати такі документи (надсилати до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами в електронному вигляді на адресу iro.dnu226@gmail.com до 14:00 12.12.2022 р.):
▪ заяву на ім’я ректора про допущення до конкурсного відбору, яку підписує претендент, завідувач кафедри та декан факультету;
▪ сертифікат, що підтверджує рівень володіння англійською мовою (за наявності);
▪ додаткові матеріали, які свідчать про професійну підготовку претендента (публікації, дипломи, нагороди переможця конкурсу тощо);
▪ електронну копію залікової книжки з оцінками за останні дві сесії;
▪ електронну копію закордонного паспорта.


Програма обміну Global UGRAD оголошує відкритий конкурс для студентів бакалаврату

Державний департамент США оголошує відкритий конкурс для участі у 2023-2024 академічному році у програмі обміну для студентів бакалаврату закладів вищої освіти (Global Undergraduate Exchange Program). Кінцевий термін подання анкет – 15 грудня 2022 р., 17:00 EST (за східноєвропейським часом).

Учасників програми відбиратимуть за такими критеріями: академічна успішність, лідерський потенціал, активність у громадському житті, володіння письмовою та розмовною англійською мовою, мотивація та готовність стати учасником програми обміну.

Фіналісти програми Global UGRAD будуть навчатися протягом одного семестру без отримання ступеня в університетах США за будь-якими спеціальностями. Учасникам програми, які планують навчання в США за спеціальностями юриспруденція або медицина пропонується вивчення тільки базових курсів з вищезазначених спеціальностей.

Програма обміну Global UGRAD передбачає оплату проїзду учасників програми до/із США, оплату вартості навчання в американському університеті, проживання та харчування, медичне страхування, необхідні підручники та щомісячну стипендію.

Детальніше про програму Global UGRAD

Словенія надає гранти для науковців

Інститут геології Республіки Словенія в рамках глобальної кампанії We support Science in Ukraine пропонує гранти на дослідження у сфері інформаційних технологій і програмування, геологічного та гідрогеологічного моделювання, а також можливість залучення українських науковців до наукових програм Інституту на довготривалій основі.

Детальна інформація.

Стипендійна програма Global Democracy Ambassador Scholarship для студентів бакалаврату

Інститут міжнародної освіти (IIE) відкриває нову стипендіальну програму - Global Democracy Ambassador Scholarship. У межах Програми десять українських студентів та студенток 1-4 курсів зможуть отримати стипендію для навчання в освітньому закладі в США під час весняного та/або літнього семестру 2023 року. Кінцевий термін подання заявок – 27 жовтня 2022 року.

Під час програми студенти матимуть змогу не лише навчатися за спеціальністю, але й брати участь у заходах для збагачення досвіду, стати амбасадорами демократії та розповідати своїм колегам по кампусу про те, як українці відстоюють демократію.

Детальна інформація про програму (умови участі, інструкція щодо заповнення анкети, лінк на аплікаційну форму, критерії відбору кандидатів, розмір стипендії) - на сайті Програми Фулбрайта або на сайті програми GDAS.

Аплікаційна форма

Електронна скринька для запитань: GDASUkraine@iie.org

Стипендії українським дослідникам від Уппсальського університету (Швеція)

У жовтні 2022 року віце-канцлер Швеції виділила кошти на 20 стипендій, орієнтованих на дослідників з України. Стипендії дозволять українським науковцям проводити час у дослідницькому середовищі. Кожен грант вартістю 150 000 шведських крон присуджується за перебування у Швеції протягом п'яти місяців.

Стипендія може бути призначена лише досліднику, на якого поширюється дія Директиви про тимчасовий захист та який має ступінь PhD на момент подання заявки. Власні причини подання заявки та опис академічного досвіду мають бути написані англійською мовою. Заявки можна подавати до тих пір, поки діє Директива про тимчасовий захист і доступні стипендіальні кошти.

Більше інформації.

Аплікаційна форма.

Дослідники, зацікавлені в поданні заявки на стипендію, можуть звертатися за адресою: ifss@uadm.uu.se.

Однорічна стипендійна програма для магістрів та аспірантів від Баварії

Вільна земля Баварія запрошує подавати заявки на однорічну стипендійну програму для магістрів та аспірантів із Центральної, Східної та Південно-Східної Європи на 2023/24 навчальний рік через BAYHOST. Усі документи потрібно подати онлайн, а кінцевий термін подачі заявок – 1 грудня 2022 року.

Стипендії призначені для фінансування магістерських та аспірантських програм у закладах вищої освіти Баварії. Річні стипендії можуть бути продовжені двічі на термін до 3-х років; стипендія становить 861 € на місяць. Також можна профінансувати однорічне навчання в Баварії в рамках аспірантської програми в рідній країні.

Додаткова інформація – на сайті BAYHOST.Стипендії на навчання, дослідницьке і лекційне стажування у Словаччині

Стартує прийом заявок на здобуття стипендій на навчання, дослідницьке і лекційне стажування у Словаччині в літньому семестрі 2022/2023 академічного року в рамках Національної стипендіальної програми Словацької Республіки. Кінцевий термін подачі документів – 31 жовтня 2022 р.

Національна стипендіальна програма Словацької Республіки створена для підтримки мобільності іноземних студентів та аспірантів, викладачів ЗВО, дослідників і митців під час їхнього навчання чи дослідницької роботи в словацьких закладах вищої освіти і дослідницьких центрах.

Додаток

Детальна інформація: www.stipendia.sk, www.scholarships.sk.

Освітній проект «Світ у Сербії» пропонує стипендії українським студентам

Освітній проект «Світ у Сербії» пропонує українським студентам 8 державних стипендій на навчання за будь-якою спеціальністю будь-якого університету Сербії на вибір кандидата.

Документи на отримання стипендії потрібно надсилати в електронному вигляді до Посольства України в Республіці Сербія для їх подальшої передачі Міністерству освіти, науки та технологічного розвитку Республіки Сербія. Кінцевий термін подачі документів – 28 жовтня 2022 р.

Перелік необхідних документів та більш детальна інформація.

Стипендії для аспірантів на проведення досліджень у Хорватії або Сербії

Центр передових досліджень Південно-Східної Європи (Університет Рієки, Хорватія) та Інститут філософії та соціальної теорії (Університет Белграда, Сербія) оголошують спільний конкурс на отримання стипендій солідарності для українських учених, які перебувають під загрозою через війну в Україні та є внутрішньо переміщеними особами або шукають притулку в сусідніх країнах. Дедлайн подачі науково-дослідницької пропозиції – 15 жовтня 2022 р.

Мета стипендій – створити умови науковцям для розвитку власних дослідницьких проектів, які вони не можуть реалізувати в умовах війни. Теми дослідження можуть охоплювати широку сферу гуманітарних і соціальних наук, мистецтв; фундаментальні, прикладні та міждисциплінарні дослідницькі проекти .

Заявниками можуть бути громадяни України, які проживають в країні чи за кордоном, є аспірантами або отримали ступінь доктора філософії протягом останніх 10 років і навчаються або працюють в українському закладі освіти. Стипендії є гнучкими, з можливістю вибору для нерезидента та резидента. Стипендія відповідатиме середній місячній зарплаті хорватських/сербських дослідників. Крім того, організатори покривають витрати на проїзд та беруть участь в оренді квартири для стипендіатів.

Дослідники можуть пропонувати проекти, починаючи з січня 2023 року та тривалістю від 4 до 12 місяців. Науковці, які подають заявку на проживання, можуть обирати місце проживання між Белградом, Новим Садом, Рієкою, а також іншими установами Західних Балкан. Обов’язковими є дві зустрічі стипендіатів під час стипендії, що відбуватимуться в Рієці та Белграді, а також регулярне відвідування семінарів та заходів, організованих установою, що приймає.

Аплікант має надіслати до 15 жовтня на адресу cas@uniri.hr та institut@ifdt.bg.ac.rs:

– науково-дослідницьку пропозицію обсягом 1000 слів;

– резюме з бібліографією, вказавши місце проживання.

Результати першого конкурсу стипендій солідарності будуть доступні не пізніше кінця листопада 2022 року.

Детальніше

Канадська організація Mitacs запрошує студентів на стажування

Триває набір студентів для участі у науково-дослідницькому стажуванні Mitacs Globalink Research Internship у 2023 році. Канадська організація Mitacs запрошує студентів 3-го курсу денної форми навчання українських університетів різних освітніх спеціальностей (інженерні, технічні, математичні, гуманітарні та соціальні науки) взяти участь у програмі Сanada's Mitacs Globalink Research Internship Program for Ukraine, що триватиме 12 тижнів в одному з канадських університетів.

Програма Mitacs Globalink Research Internship включає:

● роботу над спільним проєктом з професором канадського університету (враховуючи наукові інтереси, знання та попередньо отриманий досвід студента);

● переліт маршрутом «Україна-Канада» та «Канада-Україна»;

● трансфер з аеропорту до місця проживання;

● стипендію на житло та харчування;

● медичне страхування;

● зарахування на період стажування до канадського університету;

● підтримку студентів-менторів канадського університету;

● можливість відвідування заходів, воркшопів, семінарів з професійного розвитку;

● сертифікат, що підтверджує проходження програми Globalink Research Internship.

Для участі у програмі Globalink Research Internship студенти подають такі документи:

● 1. Онлайн-заявка на участь у програмі.

● 2. СV з описом наукових інтересів (шаблон).

● 3. Лист-рекомендація від професора чи наукового керівника з описом досвіду досліджень та наукових інтересів (інструкція).

● 4. Виписка з оцінками від університету (підтвердження рівня середнього академічного балу вище 80%).

Рівень володіння мовою визначається професором з Канади під час Skype-інтерв’ю.

Дедлайн подачі заявок – 22 вересня 2022 року. Детальні вимоги та інструкції щодо заповнення документів розміщені на сайті Mitacsua.org.Завершується набір на Fulbright Visiting Scholar Program 2023-2024

Наближається кінцевий термін подання заявок на цьогорічний добір Fulbright Visiting Scholar Program 2023-202415 жовтня 2022 р. Запрошуються до участі у конкурсі усі, хто займається дослідницькою працею.

Fulbright Visiting Scholar Program передбачає проведення досліджень в університетах США, дослідницьких центрах, бібліотеках, музеях, архівах тощо від трьох до дев’яти місяців.

Кваліфікаційні вимоги. У конкурсі можуть брати участь:

– викладачі й дослідники наукових товариств, навчальних та дослідницьких інституцій найвищого рівня (університети, інститути та академії), які на момент подання заявки мають науковий ступінь кандидата наук або доктора філософії/доктора мистецтва, доктора наук;

– дослідники без наукового ступеня з повною вищою освітою (спеціаліст, магістр), з досвідом науково-дослідної роботи не менше семи років і науковим авторитетом у відповідній галузі знань, з наявними публікаціями (статті, монографії або ж розділи у монографіях) у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) наукових фахових виданнях;

– діячі культури й мистецтва, фахівці з бібліотекарства та музейної справи, журналісти та громадські діячі – з повною вищою освітою (спеціаліст, магістр), досвідом науково-дослідної роботи не менше семи років, значними професійними досягненнями, науковим доробком в обраній галузі дослідження (статті, монографії або ж розділи у монографіях) у вітчизняних та/або іноземних (міжнародних) фахових наукових виданнях.

Не можуть брати участь у конкурсі ті, хто проживав за кордоном п'ять років поспіль упродовж шестирічного періоду, що передує даті подання заявки. У такому разі тривалість перебування, що становить дев'ять місяців і більше протягом календарного року, вважається повним роком за кордоном.

Офіс Програми імені Фулбрайта у 2022 році прийматиме документи від конкурсантів – громадян України, які перебувають в Україні, а також тих громадян України, які після 24 лютого змушені були покинути країну через війну.

Галузі спеціалізації: гуманітарні, соціальні, точні, технічні та природничі дисципліни.

Загальні вимоги до кандидатів:

– мати українське громадянство та проживати в Україні на час проведення конкурсу;

– знати англійську мову на рівні, достатньому для професійного спілкування в англомовному науковому середовищі;

– повернутися в Україну на 2 роки після завершення терміну гранту відповідно до вимог візи J-1, що її отримують учасники програм обмінів.

Умови гранту:

– щомісячна стипендія;

– медичне страхування;

– квитки на трансфер у прямому та зворотному напрямках.

Детально про Програму, перелік документів для участі в конкурсі та вимоги до їх оформлення, а також про перебіг конкурсного відбору за посиланням: https://fulbright.org.ua/uk/fulbright-visiting-scholar-program/Уряд Великої Британії пропонує стипендії Chevening для студентів і викладачів

Глобальна програма стипендій уряду Великої Британії Chevening надає фінансування на магістерську освіту (однорічні магістерські програми та MBA). Стипендія покриває навчання, проживання, переліт і візу.

Отримати стипендію можуть представники різних спеціальностей, вік кандидатів необмежений. Тобто навчатися за програмою можуть і студенти, і викладачі.

Щоб стати стипендіатом/стипендіаткою, потрібно мати:

– диплом бакалавра;

– щонайменше 2 роки досвіду роботи (стажування і волонтерства враховуються);

– чітке бачення кар’єрного розвитку після навчання.

Щоб розпочати шлях на програмі Chevening, потрібно подати заявку до 1 листопада 2022 року. А також – вступити на навчання в університеті Великої Британії до 13 липня 2023 року. Стипендіат(к)и самостійно обирають місце навчання – Oxford, Cambridge, LSE, King’s College та інші престижні університети Британії.

Вичерпна інформація про програму Chevening і процес подачі документів знаходяться на ресурсі https://www.chevening.org/.Відкритий університет Кіпру пропонує вакансію для науковців України

Відкритий університет Кіпру (OUC), який спеціалізується на відкритій та дистанційній освіті, оголошує термінову вакансію для науковців, які є громадянами України. Успішний кандидат співпрацюватиме з викладачами OUC для проведення гуманітарних досліджень у сферах, які його/її цікавлять (наприклад, історія, археологія, література, історія мистецтва, лінгвістика, театрознавство, політичні та соціальні науки тощо), запропонує серію лекцій і спеціальних семінарів для спільноти Відкритого університету Кіпру та громадськості.

Кінцевий термін подачі заявки – 23 серпня 2022 року.

Детальніше: https://www.ouc.ac.cy/index.php/en/news-events/news/2447-ukraineresearcher.
Польська програма «Солідарні з Україною» оголошує додатковий набір для аспірантів

Розпочався додатковий набір на програму «Солідарні з Україною», яка реалізовуватиметься з 1 серпня до 30 вересня 2022 року та фінансуватиметься Національним агентством академічних обмінів (Польща). Для цього Варшавський університет отримав 350 тис. злотих. Набір призначений для докторантів (аспірантів) для виконання роботи над дисертацією.

Деталі:

http://bwz.uw.edu.pl/2022/07/12/program-solidarni-z-ukraina-dodatkowy-nabor-dla-doktorantow/

https://ukraina.irk.edu.pl/pl/offer/BWZ/programme/WA-UW-SOLIDARNI-WIZYTY-BADAWCZE/?from=field:P_WizBadОголошено конкурс на навчання та викладання у Вроцлавському університеті (Польща)

Інформуємо, що з метою виконання Програми академічних обмінів «Еразмус+» в рамках угоди між Дніпровським національним університетом імені Олеся Гончара та Вроцлавським університетом оголошується конкурс для відбору 3 студенток та 1 науково-педагогічної працівниці ДНУ для навчання та викладання у Вроцлавському університеті протягом академічного року 2021-2022.

Запрошуються студентки усіх спеціальностей, крім юридичних. Конкурсантки мають відповідати таким вимогам:

– бути студентками 2-3 року навчання за першим (бакалаврським) рівнем;

– мати високі показники у навчанні (тільки оцінки «добре» та «відмінно» за дві останні сесії);

– володіти англійською мовою на рівні B2;

– мати закордонний паспорт.

Студенткам потрібно підготувати такі документи:

– заяву на ім’я ректора про допущення до конкурсного відбору, підписану претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;

– CV англійською мовою;

– довідку деканату про середній бал успішності за всі попередні семестри та про середній бал з англійської мови;

– копію закордонного паспорту.

Пакет документів для претенденток із числа науково-педагогічних працівників:

– заява на ім’я ректора про допущення до конкурсного відбору, підписана претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;

– список публікацій за останній рік;

– опис курсу, який пропонується для викладання.

Усім претендентам – і студентам, і викладачам, потрібно надати відповідні документи в електронному вигляді на адресу iro.dnu226@gmail.com до 14:00 25.07.2022 р.

Конкурсний відбір відбудеться у формі співбесіди 26.07.2022 р. о 14:00 у 1 корп., кім. 313.

За більш детальною інформацією звертайтеся до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226), телефон: (056) 374-98-89.

Увага! Стипендії Уряду Мексики

Посольство Мексики в Україні пропонує здобувачам вищої освіти скористатися стипендійними можливостями для навчання в закладах вищої освіти Мексики у 2022/2023 навчальному році.

Подати заявку на участь у конкурсі на стипендії Уряду Мексики необхідно через систему управління академічним співробітництвом (SIGCA) до 23:59 24 липня за центральним часом Мексики.

До участі у конкурсі запрошуються зацікавлені навчатися у Мексиці на бакалавраті, у магістратурі, докторантурі, а також за програмами студентської мобільності бакалаврату та аспірантури.

Більш детальна інформація та перелік необхідних документів – за посиланням:

https://www.gob.mx/amexcid/acciones-y-programas/becas-para-extranjeros-29785

У разі виникнення питань звертайтеся до контактної особи за адресою: infobecas@sre.gob.mxСтипендії для українських дослідників від італійської Accademia dei Lincei

Національна Accademia dei Lincei (м. Рим, Італія) надає 10 стипендій для українських науковців та дослідників природничих і суспільно-гуманітарних наук. Заявку на допуск до відбору необхідно подати до 18:00 9 червня 2022 року через онлайн-форму за посиланням: https://selezionionline.lincei.it/?lang=en.

Академія деї Лінчеї пропонує:

4 стипендії для дослідників природничих наук. Розмір кожної стипендії становить 12 000 євро (за 12 місяців);

4 стипендії для дослідників суспільно-гуманітарної сфери. Розмір кожної стипендії становить 12 000 євро (за 12 місяців);

1 стипендія POST-DOC для дослідників природничих наук. Розмір стипендії – 23 000 євро (за 12 місяців);

1 стипендія POST-DOC для дослідників суспільно-гуманітарних наук. Розмір стипендії – 23 000 євро (за 12 місяців).

Для отримання додаткової інформації можна звертатися за адресою: ufficio.premi@lincei.it.Нові програми від ЄС для українських студентів і науковців

Студентська мережа Erasmus разом з ESN Ukraine та за підтримки ЄС зібрала інформацію про освітні можливості та програми українських студентів і науковців та пропонує з нею ознайомитися на новій платформі за посиланням:

https://unruly-mousepad-0e5.notion.site/Study-for-Ukraine-3cfd9828d03b400799184e4d54dc54e9

До уваги користувачів у розділі «Освіта» – покрокова інструкція вступу до ЗВО та отримання стипендій для української молоді в 16 державах-членах ЄС. Окрема програма спрямована на підтримку українських науковців, які вимушено покинули Україну.

Спеціальний проєкт Єврокомісії в межах програми Марії Склодовської-Кюрі передбачає стипендії для докторантів і дослідників, фінансову підтримку їхніх сімей, допомогу у визнанні дипломів, надання житла та роботи.

Деталі щодо реалізації проєкту для українських науковців – на порталі ERA4Ukraine.
До уваги студентів! Прийом заявок на стипендії для стажування в університетах Сербії та В’єтнаму

До 10 червня триває прийом заявок на отримання стипендій від Республіки Сербія на стажування у будь-якому з факультетів сербських університетів. Мінімальний термін стажування – 3 місяці, максимальний – 12. Перелік необхідних документів та важливі деталі – за посиланням: https://mon.gov.ua/ua/news/vidkrito-prijmannya-zayavok-na-stipendiyi-dlya-stazhuvannya-v-serbskih-universitetah-na-20222023-navchalnij-rik

Також до 30 травня триває прийом заявок на стипендії для навчання у закладах вищої освіти В’єтнаму на 2022/2023 навчальний рік. В’єтнамська сторона надає 10 стипендій для навчання в аспірантурі та 5 стипендій для наукового стажування. Усі деталі – за посиланням: https://mon.gov.ua/ua/news/vidkrito-prijmannya-zayavok-na-stipendiyi-dlya-navchannya-u-zakladah-vishoyi-osviti-respubliki-vyetnam-na-20222023-navchalnij-rik

До уваги студентів!

Університет Кіпру надає громадянам України 10 стипендій на навчання у 2022/2023 навчальному році. Подача заявок уже відкрита.

З більш детальною інформацією про стипендійні можливості можна ознайомитися за посиланнями: https://bit.ly/3NONNYJ – освітній рівень бакалавра та https://bit.ly/3wlu3Jp – освітні рівні магістра та доктора філософії.

Форма анкети для участі у стипендійній програмі Університету Кіпру.

Оголошено конкурс на викладання в Університеті «Ла Сапієнца» (м. Рим, Італія)!

Інформуємо, що з метою виконання Програми академічних обмінів «Еразмус+», за якою учасникам надається грант у розмірі 160 євро на день та покриваються транспортні витрати у розмірі 275 євро, в рамках угоди між Дніпровським національним університетом імені Олеся Гончара та Університетом «Ла Сапієнца» (м. Рим, Італія) оголошується конкурс для відбору науково-педагогічних працівників ДНУ для викладання в Університеті «Ла Сапієнца» протягом 1 тижня у першому семестрі 2022-2023 н.р. (відповідно до умов Програми).

Конкурсанти повинні володіти англійською або італійською мовою на рівні B2.

Претендентам, які відповідають наведеним вимогам, необхідно надати наступні документи в електронному вигляді на адресу iro.dnu226@gmail.com до 10:00 15.04.2022 р.:
 • заяву на ім’я ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
 • список публікацій за останній рік;
 • опис курсу, який пропонується для викладання.
Конкурсний відбір буде проходити у формі співбесіди в онлайн-форматі 15.04.2022 р. о 13:00.

За більш детальною інформацією звертайтесь до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226).
Телефон: (056) 374-98-89


До уваги студентів факультету економіки та фізико-технічного факультету!

Інформуємо, що з метою виконання Програми академічних обмінів в межах угоди між ДНУ та Університетом прикладних наук (м. Міттвайда, Німеччина) оголошується конкурс з відбору студентів ДНУ для навчання в Університеті прикладних наук (м. Міттвайда, Німеччина) протягом періоду з 01.10.2022 р. по 28.02.2023 р.

Фінансові умови участі в Програмі:

− витрати на проживання в Німеччині (розміщення в гуртожитку, страховка, харчування тощо) та транспортні витрати – за рахунок учасника;

− оплата навчання – за рахунок учасника у розмірі від 80 до 580 євро за один семестр залежно від обраної програми навчання (вирішується студентом самостійно в Німеччині).

Запрошуємо до участі у конкурсі осіб, які відповідають таким вимогам:

− є здобувачами вищої освіти за першим (бакалаврським) рівнем 2-го або 3-го року навчання таких факультетів:

• факультету економіки;

• фізико-технічного факультету

− мають високі показники в навчанні (лише оцінки “добре” та “відмінно” за останні дві сесії);

− володіють англійською мовою на рівні B2;

− мають закордонний паспорт, який є дійсним щонайменше до 31.03.2023 р.

Претендентам, які відповідають наведеним вимогам, необхідно надати такі документи в електронному вигляді на адресу iro.dnu226@gmail.com до 14:00 15.04.2022 р.:

− заяву на ім’я ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;

− сертифікат, що підтверджує рівень володіння англійською мовою (за наявності);

− додаткові матеріали, які свідчать про професійну підготовку претендента (публікації, дипломи, нагороди переможця конкурсу тощо);

− фотокопію залікової книжки з оцінками за останні дві сесії;

− фотокопію закордонного паспорта.

Конкурсний відбір відбудеться у формі співбесіди в онлайн-форматі 18.04.2022 р. о 14:00.Увага! Стипендійні можливості від Латвії

Державне агентство з питань розвитку освіти Латвійської Республіки пропонує українським здобувачам вищої освіти та науковцям скористатися стипендійними можливостями для навчання/дослідження в закладах вищої освіти Латвії та участі в літніх школах у 2022/2023 навчальному році. Такі можливості надані відповідно до Угоди між Урядом України та Урядом Латвійської Республіки в сфері освіти, науки, молоді та спорту, укладеної 29 вересня 2017 року.

Подача заявок на участь у державній стипендійній програмі та участь у літніх школах для українських студентів та здобувачів на 2022/2023 навчальний рік відкрита та триватиме до 1 квітня 2022 року.

З більш детальною інформацією про Програму можна ознайомитися за посиланням: http://viaa.gov.lv/en/latvian-state-scholarships.

Інформаційний бюлетень з деталями про надання стипендій Латвією громадянам іноземних країн на 2022-2023 навчальний рік.До уваги студенток! Повна стипендія на навчання у Великій Британії

Університет Глазго, що входить до 100 найкращих університетів світу і є топовим у Великій Британії, та Британська Рада оголосили про надання 5 повних стипендій на навчання в магістратурі для українських жінок у STEM-спеціальностях (у галузі сталої енергетики, зміни клімату, громадського здоров’я, психологічних досліджень та ін.)

Кожна зі стипендій гарантує повну оплату за навчання, а також включає щомісячну грошову виплату на житло та їжу, покриває витрати на авіаквиток економ-класу, здачу іспиту IELTS, оформлення візи, медичне страхування та основні навчальні матеріали.

SI-UK – офіційний представник 115 навчальних закладів у Великій Британії, який надає консультації та професійну підтримку студентам, допоможе зібрати пакет документів для вступу, написати заявку на проведення дослідження, мотиваційний лист та надасть допомогу для отримання британської візи.

Детальніше: https://www.studyin-uk.com/

Повний перелік вимог для вступу можна переглянути за посиланням:

https://www.gla.ac.uk/scholarships/britishcouncilscholarshipsforwomeninstem/

Телефон: +380675882525, +380735882525

e-mail: kyiv@studyin-uk.com

Строк подачі документів – квітень 2022, початок навчання – у вересні 2022.

Увага! Науково-педагогічне онлайн-стажування «Теорія і практика науково-педагогічних підходів в освіті» (Рига, Латвія)

International Science Group та ISMA University of Applied Sciences (Рига, Латвія) пропонують професорсько-викладацькому складу Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, а також докторантам, аспірантам та пошукачам наукових ступенів взяти участь у науково-педагогічному онлайн-стажуванні «Теорія і практика науково-педагогічних підходів в освіті».

Початок стажування – 14 лютого 2022 р., завершення – 14 березня 2022 р.

Навчальне навантаження тренінгу складає 6 кредитів (180 годин). Мова спілкування – російська.

Вартість участі у стажуванні складає 4300 грн.

Учасникам потрібно надіслати на адресу internship@isg-konf.com заявку, оформлену згідно з вимогами. Усі, хто долучився до науково-педагогічного стажування, гарантовано отримають сертифікати про його проходження.

Детальніше: https://isg-konf.com/ru/internship-ru/?utm_source=eSputnik-promo&utm_medium=email&utm_campaign=Razogrev_PN+SR_NEW_Stazhirovka&utm_content=938634180Міністерство молоді та спорту оголошує прийом заявок на участь у конкурсі проєктів у рамках здійснення Українсько-Польських обмінів молоддю у 2022 році

Пакет документів на участь у конкурсі має бути поданий до Мінмолодьспорту до 16:00 (за київським часом) 28 лютого 2022 року у друкованій формі (у 2-х примірниках) на офіційному бланку організації на адресу: м. Київ, вул. Еспланадна, 42 к. 418, та електронній формі (kultmolodi@ukr.net).

Інститути громадянського суспільства, заклади, установи можуть подавати на конкурс лише одну заявку. Заявки, подані на конкурс, не повертаються. Заявки на конкурс подаються українською мовою.

З приводу оформлення заявок можна звертатися до відділу міжнародних проєктів ДНУ за телефоном +38-067-146-5157 та на електрону пошту <b>tetyana.dubovyk@gmail.com.

Пріоритети конкурсу 2022 року:

• відкривання спільного минулого і культурної спадщини;

• підтримка активної громадянської позиції та підвищення рівня компетентності молоді для її участі та інтеграції у суспільне життя, в тому числі шляхом популяризації підприємництва та волонтерства;

• поглиблення співпраці та обмін досвідом між молодіжними працівниками, молодіжними центрами та молодіжними організаціями у сфері технічної і галузевої освіти з урахуванням впровадження цифрових технологій;

• зміцнення ініціатив молоді з територіальних громад України та сільських місцевостей і малих міст Республіки Польща з урахуванням викликів сучасного світу;

• зміцнення міжкультурного діалогу шляхом створення умов для відкритості і взаємоповаги серед молоді.

Проєкти, подані на конкурс, мають відповідати одному із зазначених пріоритетів.

Проєкти можуть реалізовуватися на територіях України та Республіки Польща незалежно від місця подання заявки та залежно від обраної форми проєкту:

• молодіжний обмін: Республіка Польща або Україна;

• молодіжні зустрічі (конференції, тренінги, фестивалі тощо): Республіка Польща і Україна (можливість реалізації проєктів в обох країнах);

• інформаційно-просвітницькі проєкти (інформаційні заходи, розповсюдження кращого досвіду через публікації тощо): Республіка Польща і Україна (можливість реалізації проєктів в обох країнах).

Умови реалізації проєктів:

• один проєкт може тривати не менше 5 та не більше 10 днів, не враховуючи дні приїзду і від’їзду учасників підготовчого етапу та підготовчого візиту реалізації проєкту;

• участь у проєктах можуть брати особи віком від 14 до 35 років та особи, що працюють із молоддю;

• кількість учасників проєкту повинна становити 10-40 осіб, у тому числі супроводжуючі чи керівники групи;

• кількість учасників проєкту з України та Польщі має бути рівною;

• підготовчий візит може тривати 2-3 робочих дні, участь у якому беруть не більше 6 учасників.

Партнерів для участі в цій програмі можна знайти на сайті www.otlas.eu.

Детальні умови участі у конкурсі та перелік документів ви знайдете за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0937-16#Text.

Інформація про конкурс та приклади проєктів.

До уваги викладачів ДНУ! Безкоштовне міжнародне стажування «Цифрове майбутнє: змішане навчання»

Команда DigIn.Net 2 за підтримки Університету прикладних наук Анхальт (Hochshule Anhalt, HSA) на базі DUDIZ (Німецько-український центр цифрових інновацій) запрошує на цікаву та насичену програму стажування педагогічних і науково-педагогічних працівників ЗВО ІІI–IV рівнів акредитації незалежно від форм власності та підпорядкування.

Стажування на базі Університету прикладних наук Анхальт передбачає:

– 180 годин стажування та сертифікат;

– новітні унікальні методи викладання;

– розвиток професійних компетентностей;

– досвід науково-дослідної і викладацької діяльності;

– розширення наукових та професійних контактів.

Стажування проходитиме в онлайн-форматі з 4 квітня 2022 р по 31 травня 2022 р. Для його успішного проходження необхідно відвідати не менше 80% занять.

Реєстрація на участь починається з 01.02.2022 р.

Детальніше про програму стажування: https://digin-net.de/stazhuvannya-2/


Оголошено конкурс на навчання у Лодзинському університеті (м. Лодзь, Польща)!

Інформуємо, що з метою виконання семестрової програми міжнародного обміну Mobility Direct в рамках угоди між Дніпровським національним університетом імені Олеся Гончара та Лодзинським університетом (м. Лодзь, Польща) оголошується конкурс з відбору студентів ДНУ для навчання у Лодзинському університеті у другому семестрі 2021–2022 н.р. (з 21.02.2022 р. по 11.07.2022 р.).

Фінансові умови навчання в польскому університеті:
– безоплатне навчання (попередньо у дистанційній формі, за умови покращення епідеміологічної ситуації можливе офлайн-навчання);
– витрати на проживання в Польщі, оформлення візи, страхування – за рахунок студента;
– транспортні витрати, студентський, читацький квитки – за рахунок студента.

У конкурсному відборі можуть брати участь студенти наступних факультетів:
– економіки;
– хімічного;
– юридичного;
– української й іноземної філології та мистецтвознавства;
– прикладної математики;
– історичного;
– фізики, електроніки та комп’ютерних систем;
– систем і засобів масової комунікації.

Конкурсанти повинні відповідати наступним вимогам:
– бути студентами ІІ–ІІІ курсів або І курсу магістратури;
– мати високі показники у навчанні (тільки оцінки «добре» та «відмінно» за дві останні сесії);
– володіти англійської / польскої мовою на рівні В2;
– мати закордонний паспорт, який є дійсним щонайменьше до 01.12.2022 р.

Претендентам, які відповідають вищевказаним вимогам, подати наступні документи до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корп. 1, кімн. 226) до 10:00 13.12.2021 р.:
– заяву на ім’я ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
– CV українською мовою;
– мотиваційний лист українською мовою;
– характеристику, яка підписується куратором групи та завідувачем кафедри;
– довідку деканату про середній бал успішності за всі попередні семестри та про середній бал з англійської мови;
– міжнародний сертифікат, що підтверджує рівень знання англійської (польської) мови (за наявності). Студенти, які не мають такого сертифікату, після обрання на навчання від ДНУ мають пройти Skype-співбесіду з координатором програм міжнародного обміну від Лодзинського університету;
– додаткові матеріали, які свідчать про професійну підготовку претендента (публікації, дипломи, нагороди переможця конкурсу тощо);
– копію залікової книжки з оцінками за дві останні сесії;
– копію закордонного паспорта.

Конкурсний відбір відбудеться у формі співбесіди 13.12.2021 р. об 11:00 (корп. 1, кімн. 313).

До уваги студентів та молодих науковців! Хакатони для Східної Європи #Green4Europe

ГО «Енергійна країна», берлінський технічний центр N3XTCODER та Асоціація сталого розвитку Грузії за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини й за сприяння міжнародних партнерів запрошують студентів та молодих науковців Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара долучитися до серії хакатонів для Східної Європи #Green4Europe. В Україні хакатон відбудеться 1 грудня 2021 року з 10:00 до 18:00.

Організатори мають на меті об’єднати завтрашніх лідерів і творців змін на основі проєктів і технологій в Україні, Грузії та Німеччині.

Під час хакатону учасники:

– отримають нагоду застосувати свої навички до реального продукту;

– об'єднають зусилля з галузевими експертами і партнерами нашої мережі;

– краще зрозуміють, як саме технологічні інновації можуть сприяти більш сталій мобільності.

Команди-фіналісти хакатону 1-го грудня будуть запрошені на фінальний хакатон онлайн у Німеччині 8 грудня 2021 року, 10:00 – 18:00

Деталі та реєстрація: https://www.bit.ly/green4europe

Сторінка події: https://fb.me/e/17Px33XP8

Інформаційний лист #Green4Europe


Конкурс на віртуальні обміни Erasmus+ триває!

Національний офіс Erasmus+ в Україні інформує про відкриття конкурсу в межах нової Програми на віртуальні обміни у сфері вищої освіти та молоді.

Назва: Virtual Exchanges with other specific regions in the world.
Бюджет регіону на конкурс: 750 000 євро.
Тривалість проєктів: 36 місяців.
Мінімальне партнерство: 2 організації з різних країн-членів Програми та 2 організації з різних країн-партнерів Програми.
Кінцевий термін подання заявок: 22 лютого 2022 р.

Конкурсна програма та правила за посиланням.

Якщо виникають запитання щодо деталей заявки, запрошуємо звертатись до ЕАСЕА за е-адресою: EACEA-EPLUS-VlRTUAL-EXCHANGES@ec.europa.eu

Планується Інформаційний день 30 листопада, деталі уточнюються.

Анонс програми наведений за посиланням (сторінка Національного офісу Е+).
Докладніше англійською мовою – за посиланням (завантажити PDF-файл).

Увага! Уряд Словаччини надає стипендії на реалізацію мобільності студентів, аспірантів та викладачів

Міністерство освіти і науки України інформує про оголошення початку прийому заявок на здобуття стипендій на навчання, дослідницьке і лекційне стажування в Словаччині в літньому семестрі 2021/2022 н.р. в межах Національної стипендіальної програми (NSP) Словацької Республіки для підтримки мобільності студентів, аспірантів та викладачів вишів, вчених та митців.

Дедлайн подання заявок на літній семестр 2021/2022 н.р. – 31 жовтня 2021 р. до 15:00.

Заявки подаються в режимі онлайн на веб-сайті https://www.scholarships.sk/en/

У разі виникнення питань щодо умов участі в програмі можна звертатися до Ондрея Арадски (nsp-foreign@saia.sk).

Завершення наступного кола подання заявок на навчання в 2022/2023 н.р. відбудеться 30 квітня 2022 р.

До уваги науково-педагогічних працівників!

Інформуємо, що з метою виконання Програми академічних обмінів «Еразмус+», за якою учасникам надається грант у розмірі 160 євро на день та покриваються транспортні витрати у розмірі 275 євро, в рамках угоди між Дніпровським національним університетом імені Олеся Гончара та Університетом Аристотеля (м. Салоніки, Греція) оголошується конкурс для відбору науково-педагогічних працівників ДНУ для викладання/стажування в Університеті Аристотеля протягом одного тижня у другому семестрі 2021-2022 н.р. (у період з 01.02.2022 р. по 30.06.2022 р.) (відповідно до умов Програми).

Конкурсанти повинні відповідати наступним вимогам:
 • мати науковий ступінь;
 • володіти англійською мовою на рівні B2.
Претендентам, які відповідають вищевказаним вимогам, подати наступні документи до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами Управління міжнародного співробітництва (корпус 1, кімната 226) до 14:00 28.10.2021 р.:
 • заяву на ім’я ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
 • список публікацій за останній рік;
 • опис курсу, який пропонується до викладання.
Конкурсний відбір буде проходити у формі співбесіди в онлайн-режимі 29.10.2021 р. о 14:30.

Будь ласка, ознайомтесь з детальною інформацією щодо анонсу конкурсу від грецького університету.

За більш детальною інформацією звертайтесь до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами Управління міжнародного співробітництва (корпус 1, кімната 226).

Телефон: (056) 374-98-89

Оголошено конкурс на навчання в Університеті Аристотеля (м. Салоніки, Греція)!

Інформуємо, що з метою виконання Програми академічних обмінів «Еразмус+», за якою учасникам надається стипендія у розмірі 850 євро на місяць та покриваються транспортні витрати у розмірі 275 євро, в рамках угоди між Дніпровським національним університетом імені Олеся Гончара та Університетом Аристотеля (м. Салоніки, Греція) оголошується конкурс для відбору студентів та аспірантів ДНУ для навчання в Університеті Аристотеля у другому семестрі 2021-2022 н.р. (відповідно до умов Програми).

Конкурсанти повинні відповідати наступним вимогам:
● бути студентами 3 курсу або магістрантами, або аспірантами;
● мати високі показники у навчанні (тільки оцінки «добре» та «відмінно» за дві останні сесії);
● володіти англійською мовою на рівні B2.
● мати закордонний паспорт.

Претендентам, які відповідають вищевказаним вимогам, подати наступні документи до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами Управління міжнародного співробітництва (корпус 1, кімната 226) до 14:00 28.10.2021 р.:
● заяву на ім’я ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
● CV українською мовою;
● характеристику, яка підписується куратором групи та завідувачем кафедри;
● мотиваційний лист українською мовою;
● довідку деканату про середній бал успішності за всі попередні семестри та про середній бал з англійської мови;
● додаткові матеріали, які свідчать про професійну підготовку претендента (публікації, дипломи, нагороди переможця конкурсу тощо);
● копію залікової книжки з оцінками за дві останні сесії;
Learning Agreement [завантажити doc-файл] (англійською мовою, відповідно до умов Програми; кількість кредитів має складати 30 (за системою ECTS));
● копію закордонного паспорту.

Для пошуку курсів, що викладаються англійською мовою, пропонуємо ретельно ознайомитися з наступними посиланнями:
Erasmus+ Courses: https://eurep.auth.gr/en/students/info/courses
Study Guide: https://qa.auth.gr/en/studyguide
Faculties & Schools: https://www.auth.gr/en/faculties-en/

Конкурсний відбір відбудеться у формі співбесіди в онлайн-режимі 29.10.2021 р. о 14:30.

За більш детальною інформацією звертайтесь до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами Управління міжнародного співробітництва (корпус 1, кімната 226).

Телефон: (056) 374-98-89

Оголошено конкурс на навчання в Університеті Кордови (м. Кордова, Іспанія)!

Інформуємо, що з метою виконання Програми академічних обмінів «Еразмус+», за якою учасникам надається стипендія у розмірі 850 євро на місяць та покриваються транспортні витрати у розмірі 530 євро, в рамках угоди між Дніпровським національним університетом імені Олеся Гончара та Університетом Кордови (м. Кордова, Іспанія) оголошується конкурс для відбору студентів ДНУ для навчання в Університеті Кордови у першому семестрі 2021‑2022 н.р. (відповідно до умов Програми).

У конкурсному відборі можуть брати участь студенти наступних факультетів:
 • факультету психології та спеціальної освіти;
 • факультету економіки;
 • юридичного факультету;
 • біолого-екологічного факультету;
 • хімічного факультету;
 • факультету фізики, електроніки та комп’ютерних систем;
 • факультету прикладної математики.

Конкурсанти повинні відповідати наступним вимогам:
 • бути студентами 2-3 курсів;
 • мати високі показники у навчанні (тільки оцінки «добре» та «відмінно» за дві останні сесії);
 • володіти англійською мовою на рівні B2;
 • мати закордонний паспорт.

Претендентам, які відповідають вищевказаним вимогам, подати наступні документи до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226) до 12:00 25.05.2021 р.:
 • заяву на ім’я в.о. ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
 • CV українською мовою;
 • характеристику, яка підписується куратором групи та завідувачем кафедри;
 • мотиваційний лист українською мовою;
 • довідку деканату про середній бал успішності за всі попередні семестри та про середній бал з англійської мови;
 • додаткові матеріали, які свідчать про професійну підготовку претендента (публікації, дипломи, нагороди переможця конкурсу тощо);
 • копію залікової книжки з оцінками за дві останні сесії;
 • копію закордонного паспорта;
 • Learning Agreement [завантажити doc-файл], що затверджується завідувачем кафедри (інформація стосовно курсів Університету Кордови, що викладаються англійською мовою, знаходиться за посиланням: http://www.uco.es/internacional/extranjeros/en/courses#courses).
Конкурсний відбір буде проходити у 2 етапи:
І етап – тестування з англійської мови 25.05.2021 р. о 14:00 (корпус 5, Регіональний навчально-методичний центр інтенсивного навчання іноземних мов та підготовки  оцінювання рівня знань за системами міжнародних сертифікатів);
ІІ етап – співбесіда 26.05.2021 р. о 14:30 (корпус 1, кімната 313).

До ІІ етапу будуть допущені конкурсанти, результати мовного тестування яких відповідатимуть рівню В2.

Корисна інформація від іспанського університету для учасників Програми «Еразмус+» доступна за посиланням:
http://www.uco.es/internacional/extranjeros/en/documents-erasmus-action-ka107.

За більш детальною інформацією звертайтесь до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226).
Телефон: (056) 374-98-89

12.05.2021 р.

Презентація стипендіальних можливостей Польскої академії наук

Завантажити презентацію Польської академії наук у форматі PDF: Презентація ПАН.pdf

Пропонуємо також завантажити докладний опис Програми PASIFIC: постдокторські стипендії в інститутах Польської академії наук у форматі PDF: Програма PASIFIC.pdf

07.05.2021 р.

Відеопрезентація "Конкурс Еразмус+ 2021 р.: як завантажувати аплікаційні форми?"

Плануєте брати участь в конкурсах нової Програми Європейського Союзу Еразмус+ на 2021-2027 рр.?

Національний офіс Еразмус+ в Україні запрошує ознайомитись з короткою відеопрезентацією щодо пошуку актуальних конкурсів та завантаження аплікаційних форм. Нагадуємо, що з цього року всі конкурси  форми заявок будуть розміщені на Funding&Tender Opportunities Portal. Більше корисної інформації за посиланням: https://erasmusplus.org.ua/novyny/3501-2021.html


07.05.2021 р.


Увага! Уряд Республіки Індонезія надає стипендії для навчання за рівнями бакалавра, магістра та PhD

Деталі наведені за посиланням: http://knb.kemdikbud.go.id/

07.05.2021 р.

Увага! Уряд КНР надає можливість навчання за освітніми рівнями "Магістр" та "PhD"

Детальна інформація щодо запропонованих освітніх програм, аплікаційні форми, перелік вимог та необхідних документів для участі в освітніх програмах доступні за посиланням:
https://drive.google.com/drive/folders/1GSLrL_8NjZcozIWJ_c9Y6Dnhs_mZAJJF?usp=sharing://drive.google.com/drive/folders/1GSLrL_8NjZcozIWJ_c9Y6Dnhs_mZAJJF?usp=sharing

Кандидатам, які мають намір взяти участь у зазначених освітніх програмах, необхідно заповнити форму до 21 квітня 2021 року за посиланням:
https://forms.gle/SVwmzWpNGrYozN9DA

16.04.2021 р.

Увага! Уряд Литви надає стипендії для навчання у магістратурі на 2021/2022 н.р.

Опис докладний програми, умови участі та вимоги до аплікантів наведені за посиланням:
http://studyin.lt/scholarships/full-time-master-degree-studies/

09.04.2021 р.

Увага! Національне агентство з питань академічного обміну Польщі (NAWA) надає стипендії

1. Програма ім. Улама – це програма, яка надає можливість проведення досліджень у Польщі тривалістю від 6 до 24 місяців для науковців зі ступенем доктора (PhD) всіх наукових дисциплін із щомісячною стипендією приблизно 2500 євро (10 000 злотих). Це шанс для науковців з України на приїзд до Польщі і налагодження співпраці з обраними науковими установами, а також із Польською академією наук.
Докладніше: https://nawa.gov.pl/en/scientists/the-ulam-programme

2. Програма ім. Беккера – це програма, яка фінансує перебування польських науковців в іноземних наукових установах. Це можливість для ваших партнерів в Польщі, у т.ч. з Польської академії наук, на проведення досліджень в Україні.
Докладніше: https://nawa.gov.pl/en/scientists/the-bekker-programme

08.04.2021 р.

Увага! Уряд Словаччини надає стипендії для здобувачів вищої освіти, дослідників та митців

У рамках Національної стипендіальної програми Словацької Республіки для підтримки мобільності студентів та аспірантів, викладачів ЗВО, дослідників і митців словацької стороною оголошено приймання заявок на здобуття стипендій на навчання, дослідницьке і лекційне стажування у Словаччині у 2021/2022 академічному році.
Подання заявок триває до 30 квітня 2021 року, 16:00 за братиславським часом.

Детальніше за посиланням:
https://www.scholarships.sk/en/main/programme-terms-and-conditions/foreign-applicants

08.04.2021 р.

Увага! Німецька служба академічних обмінів (DAAD) анонсувала онлайн-захід "PhD у Німеччині"

https://www.facebook.com/events/555801968733083/

07.04.2021 р.

Уряд Королівства Саудівська Аравія надає стипендії на навчання в саудівських університетах


Детальна інформація розміщена у PDF-файлі (завантажити).

17.03.2021 р.

Увага! Уряд Латвійської Республіки надає стипендії здобувачам вищої освіти та науковцям на навчання та проведення досліджень у ЗВО Латвії

Детальна інформація розміщена за наступним посиланням: https://viaa.gov.lv/eng/scholarships_gov/latvian_scholarships/

17.03.2021 р.

Увага! Уряд Республіки Казахстан надає стипендії на навчання українським студентам!

В рамках угоди між Міністерством освіти і науки України та Міністерством освіти і науки Республіки Казахстан про співробітництво в галузі освіти і науки, укладеної в м. Києві 14 вересня 2010 року, надаються стипендії на повний курс навчання: за програмами бакалаврату – 30 стипендій, магістратури – 10 стипендій.

Детальна інформація розміщена у PDF-файлі (завантажити).

16.03.2021 р.

Оголошено конкурс на навчання в Університеті «Ла Сапієнца» (м. Рим, Італія)!

Інформуємо, що з метою виконання Програми академічних обмінів «Еразмус+», за якою учасникам надається стипендія у розмірі 850 євро на місяць та покриваються транспортні витрати у розмірі 275 євро, в рамках угоди між Дніпровським національним університетом імені Олеся Гончара та Університетом «Ла Сапієнца» (м. Рим, Італія) оголошується конкурс для відбору студентів та аспірантів ДНУ для навчання в Університеті «Ла Сапієнца» у першому семестрі 2021-2022 н.р. (відповідно до умов Програми).

Ознайомитись з переліком спеціальностей Університету «Ла Сапієнца» можна за посиланнями: Конкурсанти повинні відповідати наступним вимогам:
 • бути студентами 2-4 курсів бакалаврату або студентами 1 курсу магістратури, або аспірантами;
 • мати високі показники у навчанні (тільки оцінки «добре» та «відмінно» за дві останні сесії);
 • володіти англійською або італійською мовою на рівні B2.
Претендентам, які відповідають вищевказаним вимогам, подати наступні документи до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226) до 12:00 11.03.2021 р.:
 • заяву на ім’я в.о. ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
 • CV українською мовою;
 • характеристику, яка підписується куратором групи та завідувачем кафедри;
 • мотиваційний лист українською мовою;
 • довідку деканату про середній бал успішності за всі попередні семестри та про середній бал з англійської мови;
 • додаткові матеріали, які свідчать про професійну підготовку претендента (публікації, дипломи, нагороди переможця конкурсу тощо);
 • копію залікової книжки з оцінками за дві останні сесії;
 • Learning Agreement [завантажити doc-файл] (відповідно до умов Програми).
Конкурсний відбір буде проходити у 2 етапи:
І етап – тестування з англійської мови 10.03.2021 р. о 14:00 (корпус 5, Регіональний навчально-методичний центр інтенсивного навчання іноземних мов та підготовки до оцінювання рівня знань за системами міжнародних сертифікатів);
ІІ етап – співбесіда 11.03.2021 р. о 14:30 (корпус 1, кімната 313).

До ІІ етапу будуть допущені конкурсанти, результати мовного тестування яких відповідатимуть рівню В2.

За більш детальною інформацією звертайтесь до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226).
Телефон: (056) 374-98-89


Оголошено конкурс на викладання в Університеті «Ла Сапієнца» (м. Рим, Італія)!

Інформуємо, що з метою виконання Програми академічних обмінів «Еразмус+», за якою учасникам надається грант у розмірі 160 євро на день та покриваються транспортні витрати у розмірі 275 євро, в рамках угоди між Дніпровським національним університетом імені Олеся Гончара та Університетом «Ла Сапієнца» (м. Рим, Італія) оголошується конкурс для відбору науково-педагогічних працівників ДНУ для викладання в Університеті «Ла Сапієнца» протягом 1 тижня у першому семестрі 2021-2022 н.р. (відповідно до умов Програми).

Конкурсанти повинні відповідати наступним вимогам:
 • мати науковий ступінь;
 • володіти англійською або італійською мовою на рівні B2.
Претендентам, які відповідають вищевказаним вимогам, подати наступні документи до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226) до 12:00 11.03.2021 р.:
 • заяву на ім’я в.о. ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
 • список публікацій за останній рік;
 • опис курсу, який пропонується до викладання.
Конкурсний відбір буде проходити у формі співбесіди 11.03.2021 р. о 14:30 (корпус 1, кімната 313).

За більш детальною інформацією звертайтесь до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226).
Телефон: (056) 374-98-89


Програма імені Фулбрайта в Україні

запрошує всіх зацікавлених на онлайн-презентацію щорічних конкурсів
для науковців, викладачів та студентів старших курсів ДНУ

4 БЕРЕЗНЯ 2021 РОКУ о 16:00

На зустрічі за участі координатора Програми та її випускників ви дізнаєтесь про:
 • можливості, які надає Програма;
 • умови участі у конкурсах на отримання фулбрайтівських стипендій;
 • особливості заповнення анкети та вимоги до поданих матеріалів.

Окрім того, зустріч слугуватиме доброю нагодою довідатись про цілі й традиції Програми, що цьогоріч святкує 75-у річницю діяльності, а також пізнати історії наукових пошуків і напрацювань її учасників.

Детальніше про можливості, які надає програма, можна дізнатися https://fulbright.org.ua.

Також пропонуємо ознайомитися з інформаційним постером у форматі PDF (завантажити), що містить інформацію про актуальні стипендіальні можливості Програми імені Фулбрайта в Україні.

Долучитись до участі ви зможете, заповнивши реєстраційну форму.


 

 

Увага! Програма імені Фулбрайта в Україні надає стипендії на навчання, стажування та проведення наукових досліджень

Завантажити перелік стипендіальних програм у форматі PDF

17.02.2021 р.

BAYHOST (Bavaria) provides with new academic exchange opportunities

BAYHOST (Bavarian Academic Center for Central, Eastern and Southeastern Europe) informs that a new marketing initiative "Research in Bavaria" recently launched by the Bavarian State Ministry of Science and the Arts and Bavarian universities.
The initiative targets young academics from all over the world, in particular potential doctoral candidates and post-doctoral researchers, as well as guest lecturers. We want to spark their interest in academic and scientific opportunities in the region, to put them in touch with their peers at Bavarian universities and thereby promote international scientific exchange.

"Research in Bavaria" consists of an online information portal, featuring a research database, a blog with contributions by international researchers and news, as well as social media channels.
Web portal: http://www.research-in-bavaria.de
Facebook: https://www.facebook.com/researchinbavaria
Twitter: https://twitter.com/researchbavaria

“Study in Bavaria”: Younger students who are interested in doing a Bachelor's or Master's program in Bavaria, can find useful information on www.study-in-bavaria.de
For some years already, the portal provides tips on how to plan a stay abroad, the course offer at Bavarian universities and student life in Bavaria.

It includes a list of study programs in English (https://www.study-in-bavaria.de/degree-courses-in-english)
and summer schools in English (https://www.study-in-bavaria.de/summer-winter-schools).

11.02.2021 р.

THE LANE KIRKLAND SCHOLARSHIPS!

Leaders of Change Foundation
The Program offers two semesters of studies in one of five Polish academic centers (Warsaw, Cracow, Wrocław, Poznań, Lublin) and at least two weeks of professional internship in state, private and non-governmental organizations. The program also offers an extensive training and workshop program. The program is addressed to young leaders and experts, holding university degrees, interested in the development of democracy, economy and civil society in their countries and the region.

FIELDS:
 • Economics and Management
 • Administration / Management (i.e. business, NGOs, culture, education or healthcare)
 • Public Administration (Central or Local Government Administration)
 • Law
 • Social Sciences (Social Psychology, Sociology)
 • Political Science and International Relations
 • Environmental and Climate Protection
 • Security and Cybersecurity
 • Crisis Management
 • Development Policy and Humanitarian Aid
More detailed information is presented in this PDF (download...)

KIRKLAND RESEARCH PROGRAM:
Within the Kirkland Research Program, we offer a scholarship for a one-semester research stay in Poland during the 2021/22 academic year for candidates with a PhD degree who have an established academic position.

FIELDS:
 • Economics and Management
 • Administration / Management (i.e. business, NGOs, culture, education or healthcare)
 • Public Administration (Central or Local Government Administration)
 • Law
 • Social Sciences (Social Psychology, Sociology)
 • Political Science and International Relations
 • Environmental and Climate Protection
 • Security and Cybersecurity
 • Crisis Management
 • Development Policy and Humanitarian Aid
More detailed information is presented in this PDF (download...)
The information in Ukrainian (download...)

Уряд Словаччини виділив громадянам України стипендії для навчання на 2021/2022 навчальний рік!

Детальний опис програми, вимоги до аплікантів та аплікаційні форми наведені за посиланням:
https://www.minedu.sk/bilateral-scholarships-for-20212022/

22.01.2021 р.

Програма PASIFIC: постдокторські стипендії в інститутах Польської академії наук

Польська академія наук (PAS) оголошує стипендіальну програму PASIFIC, що фінансується у рамках фонду MSCA COFUND. Програма PASIFIC надає можливість отримати 2-річні постдокторські стипендії провідним дослідникам будь-якої національності з різних наукових дисциплін.
Кожному стипендіанту PASIFIC буде надано щомісячну стипендію у розмірі близько 2500 євро netto (чистими). У разі переїзду до Польщі обраного кандидата разом з сім’єю, існуватиме можливість отримати додаткову фінансову допомогу. Стипендіати PASIFIC матимуть у розпорядженні бюджет до 93 000 євро на реалізацію проекту.

ЗАВАНТАЖИТИ PDF-ФАЙЛ ІЗ ОПИСОМ ПРОГРАМИ

17.12.2020 р.

Уряд Угорщини виділив громадянам України стипендії для навчання на 2021/2022 навчальний рік!

Відповідно до програми освітнього обміну між Міністерством освіти і науки України та Міністерством людських ресурсів Угорщини на 2016-2018 роки, яку продовжено до 31 грудня 2021 року, угорська сторона надає стипендії для українських студентів на навчання в Угорщині.
Навчання відбуватиметься за кількома програмами на освітніх рівнях «Бакалавр» і «Магістр» та освітньо-науковому рівні «Доктор філософії».

Термін подання заявок – 15 січня 2021 року.

Більше інформації:
Оголошення МОН України
https://stipendiumhungaricum.hu/

Корисні матеріали:
Інформаційний бюлетень для бакалаврських та магістерських програм
Інформаційний бюлетень для програм на здобуття ступеня «Доктор філософії»

До уваги здобувачів вищої освіти ДНУ за всіма рівнями!
КНР надає стипендії на навчання та мовне стажування у 2021 році!

Детальна інформація про програму, умови участі та відповідні анкети наведені у вигляді PDF-файлу (завантажити).

11.12.2020 р.

Оголошено конкурс на навчання в Університеті Париж-Сакле (м. Орсе, Франція)!

Інформуємо, що з метою виконання Програми академічних обмінів «Еразмус+», за якою учасникам надається стипендія у розмірі 850 євро на місяць та покриваються транспортні витрати у розмірі 360 євро, в рамках угоди між Дніпровським національним університетом імені Олеся Гончара та Університетом Париж-Сакле (м. Орсе, Франція) оголошується конкурс для відбору студентів та аспірантів ДНУ для навчання в Університеті Париж-Сакле у другому семестрі 2020-2021 н.р. (відповідно до умов Програми).

У конкурсному відборі можуть брати участь студенти за другим (магістерським) рівнем вищої освіти та аспіранти факультету фізики, електроніки та комп’ютерних систем ДНУ (спеціальність 104 – «Фізика та астрономія»).

Конкурсанти повинні відповідати наступним вимогам:
 • бути магістрантами першого року навчання або аспірантами;
 • мати високі показники у навчанні (тільки оцінки «добре» та «відмінно» за дві останні сесії);
 • володіти англійською мовою на рівні B2.

Претендентам, які відповідають вищевказаним вимогам, подати наступні документи до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226) до 10:00 09.12.2020 р.:
 • заяву на ім’я в.о. ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
 • CV українською мовою;
 • характеристику, яка підписується куратором групи та завідувачем кафедри;
 • мотиваційний лист українською мовою;
 • довідку деканату про середній бал успішності за всі попередні семестри та про середній бал з англійської мови;
 • додаткові матеріали, які свідчать про професійну підготовку претендента (публікації, дипломи, нагороди переможця конкурсу тощо);
 • копію залікової книжки з оцінками за дві останні сесії;
 • Learning Agreement англійською мовою (відповідно до умов Програми).
Конкурсний відбір відбудеться у формі співбесіди в онлайн-режимі 09.12.2020 р. об 11:00.

За більш детальною інформацією звертайтесь до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226).

Телефон: (056) 374-98-89

До уваги науково-педагогічних працівників та науковців!

Інформуємо, що з метою виконання Програми академічних обмінів «Еразмус+», за якою учасникам надається грант у розмірі 160 євро на день та покриваються транспортні витрати у розмірі 530 євро, в рамках угоди між Дніпровським національним університетом імені Олеся Гончара та Університетом Кордови (м. Кордова, Іспанія) оголошується конкурс для відбору науково-педагогічних працівників та науковців ДНУ для викладання/навчання (teaching/training mobility) в Університеті Кордови протягом 1 тижня у другому семестрі 2020-2021 н.р. (відповідно до умов Програми).

У конкурсному відборі можуть брати участь науково-педагогічні працівники та науковці біолого-екологічного факультету.

Конкурсанти повинні відповідати наступним вимогам:
 • мати науковий ступінь;
 • володіти англійською мовою на рівні B2.
Претендентам, які відповідають вищевказаним вимогам, подати наступні документи до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226) до 12:00 27.11.2020 р.:
 • заяву на ім’я в.о. ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
 • список публікацій за останній рік;
 • опис курсу, який пропонується до викладання (teaching mobility);
 • опис програми тренінгу (training mobility).
Конкурсний відбір буде проходити у формі співбесіди в онлайн-режимі 27.11.2020 р. о 15:00 (корпус 1, кімната 313).
За більш детальною інформацією звертайтесь до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226).

Телефон: (056) 374-98-89

Оголошено конкурс на навчання в Університеті Кордови (м. Кордова, Іспанія)!

Інформуємо, що з метою виконання Програми академічних обмінів «Еразмус+», за якою учасникам надається стипендія у розмірі 850 євро на місяць та покриваються транспортні витрати у розмірі 530 євро, в рамках угоди між Дніпровським національним університетом імені Олеся Гончара та Університетом Кордови (м. Кордова, Іспанія) оголошується конкурс для відбору студентів та аспірантів ДНУ для навчання в Університеті Кордови у другому семестрі 2020-2021 н.р. (відповідно до умов Програми).

У конкурсному відборі можуть брати участь студенти та аспіранти біолого-екологічного факультету (спеціальність 101 – «Екологія»).

Конкурсанти повинні відповідати наступним вимогам:
 • бути студентами 3 курсу або магістрантами, або аспірантами;
 • мати високі показники у навчанні (тільки оцінки «добре» та «відмінно» за дві останні сесії);
 • володіти англійською мовою на рівні B2.

Претендентам, які відповідають вищевказаним вимогам, подати наступні документи до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226) до 12:00 27.11.2020 р.:
 • заяву на ім’я в.о. ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
 • CV українською мовою;
 • характеристику, яка підписується куратором групи та завідувачем кафедри;
 • мотиваційний лист українською мовою;
 • довідку деканату про середній бал успішності за всі попередні семестри та про середній бал з англійської мови;
 • додаткові матеріали, які свідчать про професійну підготовку претендента (публікації, дипломи, нагороди переможця конкурсу тощо);
 • копію залікової книжки з оцінками за дві останні сесії;
 • Learning Agreement англійською мовою (відповідно до умов Програми).
Конкурсний відбір відбудеться у формі співбесіди в онлайн-режимі 27.11.2020 р. о 14:30.

За більш детальною інформацією звертайтесь до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226).

Телефон: (056) 374-98-89

До уваги науково-педагогічних працівників!

Інформуємо, що з метою виконання Програми академічних обмінів «Еразмус+», за якою учасникам надається грант у розмірі 160 євро на день та покриваються транспортні витрати у розмірі 275 євро, в рамках угоди між Дніпровським національним університетом імені Олеся Гончара та Університетом Аристотеля (м. Салоніки, Греція) оголошується конкурс для відбору науково-педагогічних працівників ДНУ для викладання в Університеті Аристотеля протягом 1 тижня у другому семестрі 2020-2021 н.р. (у період з 01.02.2021 р. по 30.06.2021 р.) (відповідно до умов Програми).

Конкурсанти повинні відповідати наступним вимогам:
 • мати науковий ступінь;
 • володіти англійською мовою на рівні B2.
Претендентам, які відповідають вищевказаним вимогам, подати наступні документи до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226) до 12:00 26.11.2020 р.:
 • заяву на ім’я в.о. ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
 • список публікацій за останній рік;
 • опис курсу, який пропонується до викладання.
Конкурсний відбір буде проходити у формі співбесіди в онлайн-режимі 26.11.2020 р. о 14:30 (корпус 1, кімната 313).
За більш детальною інформацією звертайтесь до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226).

Телефон: (056) 374-98-89

Оголошено конкурс на навчання в Університеті Аристотеля (м. Салоніки, Греція)!

Інформуємо, що з метою виконання Програми академічних обмінів «Еразмус+», за якою учасникам надається стипендія у розмірі 850 євро на місяць та покриваються транспортні витрати у розмірі 275 євро, в рамках угоди між Дніпровським національним університетом імені Олеся Гончара та Університетом Аристотеля (м. Салоніки, Греція) оголошується конкурс для відбору студентів та аспірантів ДНУ для навчання в Університеті Аристотеля у другому семестрі 2020-2021 н.р. (відповідно до умов Програми).

Конкурсанти повинні відповідати наступним вимогам:
● бути студентами 3 курсу або магістрантами, або аспірантами;
● мати високі показники у навчанні (тільки оцінки «добре» та «відмінно» за дві останні сесії);
● володіти англійською мовою на рівні B2.

Претендентам, які відповідають вищевказаним вимогам, подати наступні документи до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226) до 12:00 17.11.2020 р.:
● заяву на ім’я в.о. ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
● CV українською мовою;
● характеристику, яка підписується куратором групи та завідувачем кафедри;
● мотиваційний лист українською мовою;
● довідку деканату про середній бал успішності за всі попередні семестри та про середній бал з англійської мови;
● додаткові матеріали, які свідчать про професійну підготовку претендента (публікації, дипломи, нагороди переможця конкурсу тощо);
● копію залікової книжки з оцінками за дві останні сесії;
Learning Agreement [завантажити doc-файл] (англійською мовою, відповідно до умов Програми; кількість кредитів має складати 30 (за системою ECTS)).

Конкурсний відбір відбудеться у формі співбесіди в онлайн-режимі 17.11.2020 р. о 14:30.

Будь ласка, ознайомтесь з детальною інформацією щодо анонсу конкурсу [завантажити PDF-файл] від грецького університету.

За більш детальною інформацією звертайтесь до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226).

Телефон: (056) 374-98-89

Оголошено конкурс на навчання в Університеті прикладних наук м. Міттвайда (Німеччина)!

Інформуємо, що з метою виконання Програми надання двох дипломів у рамках угоди між Дніпровським національним університетом імені Олеся Гончара та Університетом прикладних наук м. Міттвайда (Німеччина) оголошується конкурс з відбору студентів ДНУ для навчання в Університеті прикладних наук м. Міттвайда у другому семестрі 2020–2021 н.р. (з 01.03.2021 р. по 31.07.2021 р.).

У конкурсному відборі можуть брати участь студенти наступних факультетів:
• факультету економіки;
• фізико-технічного факультету.

Конкурсанти повинні відповідати наступним вимогам:
• бути студентами 3 курсу;
• мати високі показники у навчанні;
• вільно володіти англійською або німецькою мовою;
• мати закордонний паспорт.

Претендентам, які відповідають вищевказаним вимогам, подати наступні документи до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226) до 12:00 26.10.2020 р.:
• заяву на ім’я ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
• CV українською мовою;
• мотиваційний лист українською мовою (1 сторінка);
• характеристику, яка підписується куратором групи та завідувачем кафедри;
• довідку деканату про середній бал успішності за всі попередні семестри та про середній бал з англійської мови;
• додаткові матеріали, які свідчать про професійну підготовку претендента (публікації, дипломи, нагороди переможця конкурсу тощо);
• копію залікової книжки з цінками за дві останні сесії;
• копію закордонного паспорта.

Конкурсний відбір відбудеться у формі співбесіди в онлайн-режимі 27.10.2020 р. о 14:00.
За більш детальною інформацією звертайтесь до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226).

Телефон: (056) 374-98-89


Увага! Оголошено конкурс на навчання в Британії в рамках програми «Chevening»!

Chevening – це програма Уряду Сполученого Королівства, якою скористалось вже більше 400 українців. Ця програма покриває навчання переважно на однорічних магістерських програмах в Британії, а також проживання, переліт, та витрати на візу для стипендіатів.

Cпеціальність та вік не важливі.

Вимоги до аплікантів та умови участі:
 • лідерські якості;
 • 2 роки досвіду роботи;
 • вільна англійська;
 • успішно пройти відбір на стипендію та до обраного університету;
 • після завершення навчання повернутись до України щонайменше на 2 роки.
У 2020 році вікно для подачі документів відкрите з 3.09 до 3.11. 
Вичерпну інформацію про програму і процес подачі документів шукайте тут: https://www.chevening.org/.
Більше про програму і стипендіатів Chevening в Україні – на сторінці Посольства Британії в Україні: https://www.facebook.com/ukinukraine/.


Увага! Актуальні стипендіальні програми Німецької служби академічних обмінів (DAAD) для України

DAAD пропонує стипендії для студентів, аспірантів, викладачів та вчених. Тут Ви знайдете стислий огляд стипендійних програм для України:
https://www.daad-ukraine.org/uk/poshuk-stipendij/stypendialni-programy-dlya-ukrayiny-2/

Флаєр із описом стипендіальної програми для молодих дослідників:
docs/international/Flyer_BAYHOST_Jahresstipendien_en.pdfStudy in Bavaria!

"BAYHOST": One-year scholarship program sponsored by the Free State of Bavaria for graduates of Central, Eastern and Southeastern European states.
More detailed information: https://www.uni-regensburg.de/bayhost/english-1/bayhost/english/scholarships/study-in-bavaria/index.html

Вебінар “Study in Germany”

Українській офіс Німецької служби академічних обмінів інформує – 13 та 14 травня 2020 року відбудеться серія вебінарів для Південної на Східної Європи та для Центральної Азії на тему "Навчання у Німеччині" англійською мовою. У вебінарі візьмуть участь різні німецькі виші.

Подальшу інформацію Ви знайдете тут:
https://www.daad-ukraine.org/files/2020/04/RZ-onlineBroschure-info-sessions-Sued-Osteuropa-Zentralasien-2020-72dpi-copy.pdf

Реєстрація за посиланням:
http://daad.reflact.com/studyingermany_may2020/event/event_info.html?campaign-id=DAAD_Ukraine_2


Онлайн стажування для педагогічних і науково-педагогічних працівників на базі Економічного університету у місті Краків, Польща (04 – 29 травня 2020 р.)

Стажування надасть учасникам нові теоретичні знання, надасть можливість опанувати новітні унікальні методики та набути досвіду викладацької діяльності, обмінятися корисною інформацією із зарубіжними колегами та отримати нові наукові зв’язки.
Пройти навчання та отримати цінні знання від цікавих лекторів – основна ціль стажування. Стажування організовано за допомогою програмного комплексу ZOOM з перекладом матеріалів та онлайн конференцій на українську мову.

Детальніше...

Уряд Республіки Казахстан виділяє 40 стипендій на навчання за програмами бакалавріату (30 стипендій) та магістратури (10 стипендій) у 2020-2021 р.

Завантажити PDF-файл із описом програми, вимогами до аплікантів та анкетою

Почався конкурс українсько-латвійських науково-дослідних проєктів на 2021-2022 роки, дедлайн подачі заявок — 18 травня

Детальніше...

Міжнародний фонд Мацумае (Японія) виділяє 20 стипендій для молодих вчених!

Міжнародний фонд Мацумае (Японія) щорічно виділяє 20 стипендій для іноземних молодих вчених з метою проведення ними досліджень в японських державних та/або приватних університетах, наукових центрах або компаніях.
Тривалість стажування: 3–6 місяців (із квітня 2021 р. по березень 2022 р.)
Пріоритетні галузі для досліджень: природничі науки, інженерія, медицина.

Деталі – за посиланням (клік).

Студентам українських вишів та науковцям пропонують пройти навчання або літню школу в Латвії – заявки прийматимуться до 1 квітня 2020 року (перейти за посиланням…)


Fulbright Graduate Student Program


Навчання в американських університетах від одного до двох років на здобуття ступеня магістра. У конкурсі можуть брати участь студенти старших курсів, випускники ВНЗ.
Післядипломна освіта в США (graduate studies) є поєднанням навчання з індивідуальною дослідницькою працею. Система цього рівня освіти передбачає широкий спектр можливостей: здобуття магістерського ступеня (master's program); навчання за суміжною спеціальністю; підготовка до кваліфікаційних іспитів і вступу до аспірантури (doctorate program).

Галузі спеціалізації: гуманітарні, соціальні, точні, технічні та природничі дисципліни.
Документи приймають до 16 травня щороку.

Деталі – за посиланням (клік).

Словацька Республіка надає стипендії студентам, науковцям та викладачам!

Відповідно до Програми співробітництва між Міністерством освіти і науки України та Міністерством освіти Словацької Республіки в галузі освіти словацькою стороною надаються стипендії на навчання та стажування громадян України в закладах вищої освіти Словаччини. Зокрема, у 2020–2021 навчальному році передбачені квоти:
– до 5 студентів на часткове навчання до ЗВО терміном до 10 місяців;
– до 3 студентів 5 курсу за спеціальністю «Словацька мова» терміном до 5 місяців;
– до 5 стажистів та докторантів/аспірантів (з метою викладання лекцій або проведення науково-дослідницьких робіт для викладачів ЗВО/дослідників) із загальним терміном перебування до 10 місяців;
– до 5 осіб для участі у літній школі з вивчення словацької мови та культури у серпні 2020 року.

У разі потреби можлива мовна підготовка як складова частина навчання.

Словацька Республіка забезпечить українським громадянам:
– безкоштовне навчання;
– виплату стипендій у розмірах, встановлених для іноземних студентів і докторантів/аспірантів у Словаччині;
– проживання у студентських гуртожитках.

Крайні термін подачі заявок – 10 квітня 2020 року.
Більш детальна інформація про умови участі у мобільності, перелік необхідних документів тощо – за посиланням (клік).


До уваги студентів та аспірантів ДНУ! Уряд Франції надає стипендії на навчання у магістратурі та аспірантурі!

Обсяги фінансування:
– навчання у магістратурі (Master) за будь-якою дисципліною тривалістю від 6 до 9 місяців – 700 євро/місяць;
– навчання в аспірантурі під французько-українським подвійним науковим керівництвом для роботи над дисертацією: три наукові стажування по 3 місяці впродовж 3 років1060 євро/місяць.

Подача документів на конкурс триває до 09 березня 2020 р. (включно).

Детальніше (клік)…


До уваги студентів та науковців ДНУ!
Вишеградська четвірка надає стипендії на навчання та дослідження


Міжнародний Вишеградський фонд надає стипендії на здобуття ступеню «магістр» та на навчання для осіб, що вже здобули магістерський рівень, в університетах країн Вишеградської групи (Вишеградської четвірки) – Чехії, Угорщини, Польщі та Словаччини.
Студенти/дослідники можуть подаватися на навчання/проведення наукового дослідження до будь-якого акредитованого закладу вищої освіти в межах Вишеградської четвірки на строк до 4 семестрів.
Розмір стипендії складає до 2500 євро на семестр для однієї особи + 1500 євро на семестр для приймаючої сторони.
Кінцевий термін подання заявки – 15 березня 2020 р.

Уся інформація стосовно цієї стипендіальної програми може бути знайдена за наступним посиланням:
https://www.visegradfund.org/apply/mobilities/visegrad-scholarship/


До уваги студентів, аспірантів, науковців та викладачів!
У ДНУ відбудеться презентація Програми академічних обмінів імені Фулбрайта (США)


Інформуємо, що 03 лютого 2020 року у 1-у корпусі ДНУ (13-й поверх, аудиторія 1306) о 14:30 відбудеться презентація Програми академічних обмінів імені Фулбрайта.

Аудиторію буде ознайомлено із новітніми можливостями, що надає Програма, та умовами участі у конкурсах на отримання фулбрайтівських стипендій для навчання на магістерських програмах та стажування в університетах США з викладання української мови.
Презентацію будуть проводити представники Інституту міжнародної освіти та офісу Програми імені Фулбрайта в Україні.

На захід запрошуються студенти старших курсів, аспірнати, науковці та викладачі всіх спеціальностей.


До уваги студентів та викладачів! Уряд Чеської Республіки надає стипендії для вивчення чеської мови в рамках Літньої школи слов’янських студій


Усі витрати, пов’язані із перебуванням та навчанням учасників, покриває чеська сторона.

Детальний опис програми, вимоги до аплікантів та аплікаційні форми наведені за наступним посиланням:
http://195.113.76.20/eu-and-international-affairs/summer-schools-of-slavonic-studies

Кінцевий термін подачі заявок – 28 лютого 2020 року.


Увага! За Програмою Петра Яцека з українських досліджень надається грантова підтримка дослідникам у галузі соціальних та гуманітарних наук

В рамках Програми Петра Яцека з українських досліджень (Університет Торонто, Канада) надається грантова підтримка дослідникам у галузі соціальних та гуманітарних наук. Кінцевий термін подачі заявок – до 15 лютого 2020 р.
Докладніше… (завантаження PDF-файлу із описом програми, умовами участі та вимогами до аплікантів)


До уваги студентів!

Інформуємо, що з метою виконання Програми академічних обмінів «Еразмус+», за якою надається стипендія у розмірі 850 євро на місяць та покриваються транспортні витрати, в рамках угоди між Дніпровським національним університетом імені Олеся Гончара та Університетом Деусто (м. Більбао, Іспанія) оголошується конкурс для відбору студентів ДНУ для навчання в Університеті Деусто у другому семестрі 2019–2020 н.р. (відповідно до умов Програми).

У конкурсному відборі можуть брати участь студенти наступних факультетів:
• механіко-математичного факультету;
• факультету прикладної математики;
• фізико-технічного факультету;
• факультету фізики, електроніки та комп’ютерних систем;
• факультету економіки;
• факультету суспільних наук і міжнародних відносин;
• факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства;
• факультету психології та спеціальної освіти;
• юридичного факультету;
• факультету медичних технологій діагностики та реабілітації.

Конкурсанти повинні відповідати наступним вимогам:
• бути студентами 2-3 курсів;
• мати високі показники у навчанні (тільки оцінки «добре» та «відмінно» за дві останні сесії);
• володіти англійською (іспанською) мовою на рівні B2;
• мати закордонний паспорт.

Претендентам, які відповідають вищевказаним вимогам, подати наступні документи до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226) до 12:00 30.10.2019 р.:
• заяву на ім’я ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
• характеристику, яка підписується куратором групи та завідувачем кафедри;
• мотиваційний лист українською мовою;
• довідку деканату про середній бал успішності за всі попередні семестри та про середній бал з англійської мови;
• додаткові матеріали, які свідчать про професійну підготовку претендента (публікації, дипломи, нагороди переможця конкурсу тощо);
• копію залікової книжки з оцінками за дві останні сесії;
• копію закордонного паспорта;
• документи англійською мовою (у паперовій та електронній (pdf-файл) формах), відповідно до умов Програми:
– Curriculum Vitae (Europass);
– Copy of transcript of records (including academic year 18-19);
Learning Agreement, що затверджується завідувачем кафедри (кількість кредитів з курсів Університету Деусто має складати 30 (за системою ECTS), з яких щонайменше 18 ECTS кредитів (3 курси) – ОБОВ’ЯЗКОВО з профільних дисциплін; також до 30 ECTS кредитів можуть входити кредити з курсів іспанської та баскської мов (інформація стосовно курсів Університету Деусто, що викладаються англійською мовою, знаходиться на сайті:

www.deusto.es/cs/Satellite/estudiantes/en/international-4/incoming-students-0/exchange/academic-offer-0?cambioidioma=si).

Конкурсний відбір буде проходити у 2 етапи:
І етап – тестування з англійської мови 30.10.2019 р. о 14:30 (корпус 5, Регіональний навчально-методичний центр інтенсивного навчання іноземних мов та підготовки до оцінювання рівня знань за системами міжнародних сертифікатів);
ІІ етап – співбесіда 31.10.2019 р. о 14:30 (корпус 1, кімната 313).

До ІІ етапу будуть допущені конкурсанти, результати мовного тестування яких відповідатимуть рівню В2.
Будь ласка, ознайомтесь з детальною інформацією щодо анонсу конкурсу (завантажити) від іспанського університету.

За більш детальною інформацією звертайтесь до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226).
Телефон: (056) 374-98-89


Оголошено конкурс на навчання в Університеті Кобленц-Ландау (м. Майнц, Німеччина)!

Інформуємо, що з метою виконання Програми академічних обмінів «Еразмус+», за якою учасникам надається стипендія у розмірі 850 євро на місяць та покриваються транспортні витрати у розмірі 275 євро, в рамках угоди між Дніпровським національним університетом ім. Олеся Гончара та Університетом Кобленц-Ландау (м. Майнц, Німеччина) оголошується конкурс для відбору студентів ДНУ ім. Олеся Гончара для навчання в Університеті Кобленц-Ландау у першому семестрі 2019–2020 н.р. (відповідно до умов Програми).
У конкурсному відборі можуть брати участь студенти наступних факультетів:
• факультету фізики, електроніки та комп’ютерних систем (спеціальності: 104 «Фізика та астрономія» та 105 «Прикладна фізика та наноматеріали»);
• біолого-екологічного факультету (спеціальність 101 «Екологія»);
• факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства (спеціальність 035.04 «Філологія (германські мови та літератури (переклад включно))» (освітня програма – німецька мова та література)).

Конкурсанти повинні відповідати наступним вимогам:
• бути студентами 4 курсу або 1 курсу магістратури (для студентів ФФЕКС);
• бути студентами 4 курсу (для студентів БЕФ);
• бути студентами 3-4 курсів (для студентів ФУІФМ);
• мати високі показники у навчанні (тільки оцінки «добре» та «відмінно» за дві останні сесії);
• вільно володіти англійською мовою (для студентів ФФЕКС та БЕФ);
• вільно володіти німецькою мовою (для студентів ФУІФМ);
• мати закордонний паспорт.

Претендентам, які відповідають вищевказаним вимогам, подати наступні документи до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226) до 12.00 18.04.2019 р.:
• заяву на ім’я ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
• CV українською мовою;
• характеристику, яка підписується куратором групи та завідувачем кафедри;
• мотиваційний лист українською мовою;
• довідку деканату про середній бал успішності за всі попередні семестри та про середній бал з іноземної мови;
• додаткові матеріали, які свідчать про професійну підготовку претендента (публікації, дипломи, нагороди переможця конкурсу тощо);
• копію залікової книжки з оцінками за дві останні сесії;
• копію закордонного паспорта.

Конкурсний відбір буде проходити у 2 етапи:
І етап (для студентів ФФЕКС та БЕФ) – тестування з англійської мови 18.04.2019 р. о 14.30 (корпус 5, Регіональний навчально-методичний центр інтенсивного навчання іноземних мов та підготовки до оцінювання рівня знань за системами міжнародних сертифікатів);
ІІ етап – співбесіда 19.04.2019 р. о 14.30 (корпус 1, кімната 313).

За більш детальною інформацією звертайтесь до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226).
Телефон: (056) 374-98-89

До уваги науково-педагогічних працівників та науковців!

Інформуємо, що з метою виконання Програми академічних обмінів «Еразмус+», за якою надається грант у розмірі 140 євро на день та покриваються транспортні витрати у розмірі 275 євро, в рамках угоди між Дніпровським національним університетом ім. Олеся Гончара та Караманським університетом ім. Мехметбея (Туреччина) оголошується конкурс для відбору науково-педагогічних працівників та науковців ДНУ ім. Олеся Гончара для викладання/навчання (teaching/training mobility) в Караманському університеті ім. Мехметбея протягом 1 тижня у першому семестрі 2019–2020 н.р. (відповідно до умов Програми).

У конкурсному відборі можуть брати участь науково-педагогічні працівники та науковці наступних факультетів:
• факультету прикладної математики (Computer Engineering);
• факультету фізики, електроніки та комп’ютерних систем (Computer Engineering);
• механіко-математичного факультету (Mathematics);
• хімічного факультету (Food Science and Technology, Chemistry);
• біолого-екологічного факультету (Biology);
• факультету економіки (Business Studies, Management Science, Accountancy, Financial Management);
• факультету суспільних наук і міжнародних відносин (International Relations, Sociology, Philosophy);
• історичного факультету (History);
• факультету медичних технологій діагностики та реабілітації (Physical Education, Sport Science).

Конкурсанти повинні відповідати наступним вимогам:
• мати науковий ступінь;
• володіти англійською мовою на рівні B2.

Претендентам, які відповідають вищевказаним вимогам, подати наступні документи до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226) до 12:00 09.04.2019 р.:
• заяву на ім’я ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
• список публікацій за останній рік;
• опис курсу, який пропонується до викладання (teaching mobility);
• рекомендацію кафедри щодо запропонованого до викладання курсу (витяг з протоколу засідання кафедри) (teaching mobility);
• опис програми тренінгу (training mobility);
• документи англійською мовою (у паперовій та електронній формах), відповідно до умов Програми:
CV for academic staff (завантажити);
Academic staff application form (завантажити).

Конкурсний відбір буде проходити у формі співбесіди 09.04.2019 р. о 14:30 (корпус 1, кімната 313).

За більш детальною інформацією звертайтесь до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226).
Телефон: (056) 374-98-89

До уваги студентів!

Інформуємо, що з метою виконання Програми академічних обмінів «Еразмус+», за якою надається стипендія у розмірі 800 євро на місяць та покриваються транспортні витрати у розмірі 275 євро, в рамках угоди між Дніпровським національним університетом ім. Олеся Гончара та Караманським університетом ім. Мехметбея (Туреччина) оголошується конкурс для відбору студентів ДНУ ім. Олеся Гончара для навчання в Караманському університеті ім. Мехметбея у першому семестрі 2019–2020 н.р. (відповідно до умов Програми).

У конкурсному відборі можуть брати участь студенти наступних факультетів:
• факультету прикладної математики (Computer Engineering);
• факультету фізики, електроніки та комп’ютерних систем (Computer Engineering);
• механіко-математичного факультету (Mathematics);
• хімічного факультету (Food Science and Technology, Chemistry);
• біолого-екологічного факультету (Biology);
• факультету економіки (Economics, Business Studies, Management Science, Accountancy, Financial Management);
• факультету суспільних наук і міжнародних відносин (International Relations, Sociology, Philosophy);
• історичного факультету (History).

Конкурсанти повинні відповідати наступним вимогам:
• бути студентами 2-4 курсів або 1 курсу магістратури (термін навчання – 2 роки);
• мати високі показники у навчанні (тільки оцінки «добре» та «відмінно» за дві останні сесії);
• вільно володіти англійською мовою.

Претендентам, які відповідають вищевказаним вимогам, подати наступні документи до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226) до 12:00 08.04.2019 р.:
• заяву на ім’я ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
• CV українською мовою;
• характеристику, яка підписується куратором групи та завідувачем кафедри;
• мотиваційний лист українською мовою;
• довідку деканату про середній бал успішності за всі попередні семестри та про середній бал з англійської мови;
• додаткові матеріали, які свідчать про професійну підготовку претендента (публікації, дипломи, нагороди переможця конкурсу тощо);
• копію залікової книжки з оцінками за дві останні сесії;
• документи англійською мовою (у паперовій та електронній (pdf-файл) формах), відповідно до умов Програми:
Student application form – завантажити;
– Transcript of records;
Learning Agreement – завантажити (кількість кредитів має складати 30 (за системою ECTS))

Конкурсний відбір буде проходити у 2 етапи:
І етап – тестування з англійської мови 08.04.2019 р. о 14:30 (корпус 5, Регіональний навчально-методичний центр інтенсивного навчання іноземних мов та підготовки до оцінювання рівня знань за системами міжнародних сертифікатів);
ІІ етап – співбесіда 09.04.2019 р. о 15:00 (корпус 1, кімната 313).

До ІІ етапу будуть допущені конкурсанти, результати мовного тестування яких відповідатимуть рівню В1.

За більш детальною інформацією звертайтесь до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226).
Телефон: (056) 374-98-89

До уваги студентів та аспірантів!

Інформуємо, що з метою виконання Програми академічних обмінів «Еразмус+», за якою надається стипендія у розмірі 850 євро на місяць та покриваються транспортні витрати, в рамках угоди між Дніпровським національним університетом ім. Олеся Гончара та Університетом Аристотеля (м. Салоніки, Греція) оголошується конкурс для відбору студентів та аспірантів ДНУ ім. Олеся Гончара для навчання в Університеті Аристотеля у першому семестрі 2019-2020 н.р. (відповідно до умов Програми).

Конкурсанти повинні відповідати наступним вимогам:
• бути студентами 2-4 курсів або аспірантами;
• мати високі показники у навчанні (тільки оцінки «добре» та «відмінно» за дві останні сесії);
• вільно володіти англійською мовою.

Претендентам, які відповідають вищевказаним вимогам, подати наступні документи до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226) до 12:00 04.04.2019 р.:
• заяву на ім’я ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
• CV українською мовою;
• характеристику, яка підписується куратором групи та завідувачем кафедри;
• мотиваційний лист українською мовою;
• довідку деканату про середній бал успішності за всі попередні семестри та про середній бал з англійської мови;
• додаткові матеріали, які свідчать про професійну підготовку претендента (публікації, дипломи, нагороди переможця конкурсу тощо);
• копію залікової книжки з оцінками за дві останні сесії;
Learning Agreement (англійською мовою, відповідно до умов Програми; кількість кредитів має складати 30 (за системою ECTS)).

Конкурсний відбір буде проходити у 2 етапи:
І етап – тестування з англійської мови 04.04.2019 р. о 14:30 (корпус 5, Регіональний навчально-методичний центр інтенсивного навчання іноземних мов та підготовки до оцінювання рівня знань за системами міжнародних сертифікатів);
ІІ етап – співбесіда 05.04.2019 р. о 14:30 (корпус 1, кімната 313).
До ІІ етапу будуть допущені конкурсанти, результати мовного тестування яких відповідатимуть рівню В2.

Будь ласка, ознайомтесь з детальною інформацією щодо анонсу конкурсу (завантажити) від грецького університету.

За більш детальною інформацією звертайтесь до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226).
Телефон: (056) 374-98-89

До уваги викладачів!

Інформуємо, що з метою виконання Програми академічних обмінів «Мевлана», за якою надається грант у розмірі 40/50 TL на день (до 3 тижнів) та покриваються транспортні витрати (до 3000 TL), в рамках угоди між Дніпровським національним університетом ім. Олеся Гончара та Караманським університетом ім. Мехметбея (Туреччина) оголошується конкурс для відбору науково-педагогічних працівників ДНУ ім. Олеся Гончара для викладання в Караманському університеті ім. Мехметбея у першому семестрі 2019-2020 н.р.

У конкурсному відборі можуть брати участь науково-педагогічні працівники наступних факультетів:
• історичного факультету;
• факультету економіки;
• факультету суспільних наук і міжнародних відносин.

Конкурсанти повинні відповідати наступним вимогам:
• мати науковий ступінь;
• володіти англійською мовою на рівні B2.

Претендентам, які відповідають вищевказаним вимогам, подати наступні документи до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226) до 12:00 12.03.2019 р.:
• заяву на ім’я ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
• список публікацій за останній рік;
• опис курсу, який пропонується до викладання;
• рекомендацію кафедри щодо запропонованого до викладання курсу (витяг з протоколу засідання кафедри);
• документи англійською мовою (у паперовій та електронній формах) відповідно до умов Програми:
CV for academic staff (завантажити);
Incoming Academic Staff Application Form (завантажити).

Конкурсний відбір буде проходити у формі співбесіди 12.03.2019 р. о 14:30 (корпус 1, кімната 313).
За більш детальною інформацією звертайтесь до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226).
Телефон: (056) 374-98-89


До уваги студентів та аспірантів!

Інформуємо, що з метою виконання Програми академічних обмінів «Мевлана», за якою надається стипендія у розмірі 1200 TL на місяць (4 місяці), в рамках угоди між Дніпровським національним університетом ім. Олеся Гончара та Караманським університетом ім. Мехметбея (Туреччина) оголошується конкурс для відбору студентів та аспірантів ДНУ ім. Олеся Гончара для навчання в Караманському університеті ім. Мехметбея у першому семестрі 2019-2020 н.р.

У конкурсному відборі можуть брати участь студенти та аспіранти наступних факультетів:
• історичного факультету;
• факультету економіки;
• факультету суспільних наук і міжнародних відносин.

Конкурсанти повинні відповідати наступним вимогам:
• бути студентами 2-4 курсів або аспірантами;
• мати високі показники у навчанні (тільки оцінки «добре» та «відмінно» за дві останні сесії);
• вільно володіти англійською мовою.

Претендентам, які відповідають вищевказаним вимогам, подати наступні документи до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226) до 12:00 11.03.2019 р.:
• заяву на ім’я ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
• CV українською мовою;
• характеристику, яка підписується куратором групи та завідувачем кафедри;
• мотиваційний лист українською мовою;
• довідку деканату про середній бал успішності за всі попередні семестри та про середній бал з англійської мови;
• додаткові матеріали, які свідчать про професійну підготовку претендента (публікації, дипломи, нагороди переможця конкурсу тощо);
• копію залікової книжки з оцінками за дві останні сесії;
• документи англійською мовою (у паперовій та електронній (pdf файл) формах) відповідно до умов Програми:
Candidate student application form (завантажити);
– Transcript of records.

Конкурсний відбір буде проходити у 2 етапи:
І етап – тестування з англійської мови 11.03.2019 р. о 14:30 (корпус 5, Регіональний навчально-методичний центр інтенсивного навчання іноземних мов та підготовки до оцінювання рівня знань за системами міжнародних сертифікатів);
ІІ етап – співбесіда 12.03.2019 р. о 15:00 (корпус 1, кімната 313).

До ІІ етапу будуть допущені конкурсанти, результати мовного тестування яких відповідатимуть рівню В1.
За більш детальною інформацією звертайтесь до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226).
Телефон: (056) 374-98-89


КНР ВИДІЛИЛА 60 СТИПЕНДІЙ НА НАВЧАННЯ ТА СТАЖУВАННЯ ДЛЯ УКРАЇНЦІВ

Китайська Народна Республіка виділила 60 стипендій для українців на 2019/2020 навчальний рік. Вони надані відповідно до Угоди про співробітництво між Міністерством освіти і науки України та Міністерством освіти КНР. Навчання проходитиме на таких рівнях: бакалавр, магістр, аспірант, стажер.

Усі деталі за посиланням: https://mon.gov.ua/ua/news/knr-vidilila-60-stipendij-na-navchannya-ta-stazhuvannya-dlya-ukrayinciv

Post-Doctoral Reintegration Fellowship

The Scientific and Technological Research Council of Turkey (TÜBİTAK) is the leading R&D funding agency in Turkey and an internationally renowned organization that supports and coordinates scientific research, provides scholarships to researchers and supports R&D activities and innovation in industry by promoting university-industry collaborations.

The Council has announced a new call under the BİDEB 2232 programme titled "The International Fellowship for Outstanding Researchers" which is open for applications via the address https://www.tubitak.gov.tr/en/news/international-fellowship-for-outstanding-researchers-programme-call-is-open-for-applications as of December 15, 2018, with a deadline of February 15, 2019. The programme aims to provide support and encourage leading researchers, particularly Turkish researchers, with international working experience to come to Turkey and to conduct their research in a leading academic, industrial or public institution. The duration of the fellowship will be between 24 to 36 months. Within the scope of the programme, the project leader will be provided with a scholarship for monthly living expenses, allowance for family living expenses, research grant and travel allowance. For the application forms, please see the link: https://pdo.metu.edu.tr/international-fellowship-outstanding-researchers

As one of the leading research universities in Turkey in terms of depth and breadth of national and international research projects (https://www.topuniversities.com/universities/middle-east-technical-university), Middle East Technical University (www.metu.edu.tr) is willing to host researchers from all around the world and invites you to apply to this fellowship.

More detailed:

Стажування для викладачів у Кракові!

Європейська ліга професійного розвитку запрошує освітян закладів вищої освіти на міжнародне науково-педагогічне стажування для викладачів I–IV рівнів акредитації незалежно від форм власності та підпорядкування.
Навчання відбудеться в Польщі на базі Краківського економічного університету з 04 по 22 лютого 2019 року.

Програма складається з трьох модулів:
Модуль 1. Новітні та інноваційні методики викладання (дистанційний онлайн-курс та індивідуальна робота).
Модуль 2. Система вищої освіти в Польщі (дистанційний онлайн-курс та індивідуальна робота).
Модуль 3. Система вищої освіти в Європі (3-денний виїзний модуль в Кракові з проведенням міжнародної конференції).


По завершенню навчання учасникам видається сертифікат Краківського економічного університету про проходження довготривалого міжнародного стажування тривалістю 108 годин. Навчання 1-го та 2-го Модулів відбувається англійською мовою, Модуль 3 – англійською з перекладом.
Загальна вартість участі у програмі становить 255 євро. (50 евро в гривневому еквіваленті та 205 євро) Сюди входить: стажування, сертифікат від Краківського економічного університету, проживання в двомісному номері (3 ночі+сніданки), екскурсії, медичне страхування. За необхідності оформлення віз та відряджень відбувається за офіційним запрошенням.
Подача заявок на участь у стажуванні: до 31 грудня 2018 року.

Детальна інформація щодо участі у програмі за посиланням: http://elpd.com.ua/stazhuvannya/

Інформаційний центр DAAD інформує про надання стипендій студентам та науковцям!

До 15 листопада триває прийом заяв на магістерські стипендії. Стипендії на навчання надаються випускникам ВНЗ з усіх спеціальностей.

Також існує програма магістратури ERP-стипендії на навчання для випускників в галузі економіки (ERP Study Scholarships for Graduates of Economics and Business Administration) та програми для вчених.

З переліком та умовами надання стипендій можна ознайомитись за посиланням:
https://www.daad-ukraine.org/uk/poshuk-stipendij/stypendialni-programy-dlya-ukrayiny/

Пошук програми в Німеччині можна розпочати на сторінці:
https://www.daad.de/deutschland/studienangebote/studiengang/de/?a=result&q=°ree=&courselanguage=&locations=&admissionsemester=&sort=name&page=1

Оголошено конкурс на навчання в Університеті Кобленц-Ландау (м. Майнц, Німеччина)!

Інформуємо, що з метою виконання Програми академічних обмінів «Еразмус+», за якою учасникам надається стипендія у розмірі 800 євро на місяць та покриваються транспортні витрати у розмірі 275 євро, в рамках угоди між Дніпровським національним університетом імені Олеся Гончара та Університетом Кобленц-Ландау (м. Майнц, Німеччина) оголошується конкурс з відбору студентів ДНУ ім. Олеся Гончара для навчання в Університеті Кобленц-Ландау у другому семестрі 2018-2019 н.р. (відповідно до умов Програми).

У конкурсному відборі можуть брати участь студенти наступних факультетів:
- факультету фізики, електроніки та комп’ютерних систем (спеціальності 104 – «Фізика та астрономія» та 105 – «Прикладна фізика та наноматеріали»);
- факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства (спеціальність 035.04 «Філологія (германські мови та літератури (переклад включно))» (освітня програма – німецька мова та література)).

Конкурсанти повинні відповідати наступним вимогам:
- бути студентами 3 курсу або 1 курсу магістратури;
- мати високі показники у навчанні (тільки оцінки «добре» та «відмінно» за дві останні сесії);
- вільно володіти англійською та/або німецькою мовами;
- мати закордонний паспорт.

Претендентам, які відповідають вищевказаним вимогам, подати наступні документи до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корп. 1, кімн. 226) до 12.00 29.10.2018 р.:
- заяву на ім’я ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
- CV українською мовою;
- мотиваційний лист українською мовою (1 сторінка);
- характеристику, яка підписується куратором групи та завідувачем кафедри;
- довідку деканату про середній бал успішності за всі попередні семестри та про середній бал з англійської мови;
- додаткові матеріали, які свідчать про професійну підготовку претендента (публікації, дипломи, нагороди переможця конкурсу тощо);
- копію залікової книжки з оцінками за дві останні сесії;
- копію закордонного паспорта.

Конкурсний відбір відбудеться у формі співбесіди 29.10.2018 р. о 14.30 (корп. 1, кімн. 313).
За більш детальною інформацією звертайтесь до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226).
Телефон: (056) 374-98-89

Оголошено конкурс на навчання в Університеті прикладних наук м. Міттвайда (Німеччина)!

Інформуємо, що з метою виконання Програми надання двох дипломів у рамках угоди між Дніпровським національним університетом імені Олеся Гончара та Університетом прикладних наук м. Міттвайда (Німеччина) оголошується конкурс з відбору студентів ДНУ ім. Олеся Гончара для навчання в Університеті прикладних наук м. Міттвайда у другому семестрі 2018-2019 н.р. (з 01.03.2019 р. по 31.07.2019 р.).
У конкурсному відборі можуть брати участь студенти факультету міжнародної економіки ДНУ ім. Олеся Гончара.

Конкурсанти повинні відповідати наступним вимогам:
- бути студентами 3 курсу;
- мати високі показники у навчанні;
- вільно володіти іноземною мовою;
- мати закордонний паспорт.

Претендентам, які відповідають вищевказаним вимогам, подати наступні документи до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корп. 1, кімн. 226) до 12.00 29.10.2018 р.:
- заяву на ім’я ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
- CV українською мовою;
- мотиваційний лист українською мовою (1 сторінка);
- характеристику, яка підписується куратором групи та завідувачем кафедри;
- довідку деканату про середній бал успішності за всі попередні семестри та про середній бал з англійської мови;
- додаткові матеріали, які свідчать про професійну підготовку претендента (публікації, дипломи, нагороди переможця конкурсу тощо);
- копію залікової книжки з оцінками за дві останні сесії;
- копію закордонного паспорта.

Конкурсний відбір відбудеться у формі співбесіди 29.10.2018 р. о 14.00 (корп. 1, кімн. 313).
За більш детальною інформацією звертайтесь до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226).
Телефон: (056) 374-98-89


Уряд Словаччини надає стипендії на навчання та стажування!

В рамках Національної стипендіальної програми Словацької Республіки для підтримки мобільності студентів та аспірантів, викладачів ЗВО, дослідників і митців було оголошено про початок подання заявок на здобуття стипендій на навчання, дослідницьке і лекційне стажування у Словаччині в 2018–2019 н.р. (літній семестр).
Програма фінансується Міністерством освіти, науки, досліджень та спорту Словацької Республіки; адміністративну підтримку програми забезпечує Словацьке академічне інформаційне агентство «SAIA». Стипендіати Національної стипендіальної програми є стипендіатами уряду Словацької Республіки.
Кінцеві терміни подання заявок: 31.10.2018 р. – на навчання у літньому семестрі 2018–2019 н.р.; 30.04.2019 р. – на навчання протягом 2019–2020 академічного року.
Заявки подаються онлайн (див. посилання нижче).

Контактна особа: Лукаш Марцін (Lukas Marcin)
e-mail: lukas.marcin@saia.sk

Детальна інформація за посиланням:
https://www.scholarships.sk/en/news/summer-semester-academic-year-2018-2019-apply-now

KIST School Internship Program

Українці, які здобули ступінь бакалавра, магістра або закінчують навчання за зазначеними ступенями, а також аспіранти 2 та 3 року навчання можуть претендувати на участь у програмі стажування у KIST School (Південна Корея).
Програма реалізується у Корейському інституті науки та технологій за напрямами Біомедичні науки і техніка, Нанотехнології і інформаційні технології, Енергетика і навколишнє середовище.
Детальна інформація – за посиланням:
http://kist_school.kist.re.kr/aboutus/notice/read?pageNo=1&boardId=18

Опис програми у вигляді PDF-файлу:
http://kist_school.kist.re.kr/upload/brd/20180920/20180920153044713003.pdf

Дедлайн – 19 жовтня 2018 року.


Відбудеться міжнародна поїздка «Європейська єдність»

Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Серце до серця» інформує, що за підтримки Міністерства культури України, з метою розвитку волонтерського руху, відвідування медичних, навчальних закладів, обговорення перспективи реалізації спільних міжнародних гуманітарних проектів, а також ознайомлення з культурною спадщиною європейських країн з 10 по 17 грудня 2018 року планується міжнародна культурно-освітня поїздка «Європейська єдність» до Польщі, Литви, Латвії, Естонії та Фінляндії.
Деталі та умови участі за наступним посиланнм (клік).

Університет імені Томаша Баті у місті Злін запрошує на навчання у 2018/2019 академічному році


Аплікаційна форма повинна бути надіслана до 01.11.2018 р.

Детальна інформація за наступними посиланнями:
https://www.utb.cz/en/university/international/students/exchange-students/incoming-students/
https://www.utb.cz/en/university/international/students/exchange-students/incoming-students/courses/

Humboldt-Universitat zu Berlin: Berlin Perspectives Programme

The programme is open to students of all subjects and is free of charge. Geared towards students whose proficiency in German may not allow them to follow the German-speaking curriculum exclusively, classes in Berlin Perspectives are taught in English, German (for non-native speakers), as well as in bilingual formats. Using the city of Berlin as a local focus point, our seminars broadly cover a spectrum from the Arts via Humanities to Social Sciences. The courses invite international students to engage academically with key aspects of German history, society and culture, and connect what they learn with their own global perspectives. For a detailed description of our seminars, please visit our website: https://hu.berlin/bp-courses

International students who have been admitted to Humboldt-Universität, can apply for the seminars online until 9 October 2018. More detailed information about the application process and the registration link can be found on our website: https://hu.berlin/bp-application

For all further questions contact with the Berlin Perspectives team.
E-Mail: berlinperspectives@hu-berlin.de

A Georgia Tech doctoral program that brings the physical, mathematical, and biological sciences together in one Ph.D.

Apply by December 1, 2018 to Start a Ph.D. in QBioS in Fall 2019.
QBioS is now accepting applications from students interested in integrating quantitative methods with bioscience research.
The more detailed information you can find here (open link).

Нагадуємо про щорічні конкурси Fulbright Ukraine


Fulbright Scholar Program

Проведення досліджень в університетах, наукових та дослідницьких інституціях США на період від трьох до дев'яти місяців. У конкурсі можуть брати участь кандидати та доктори наук; діячі культури, фахівці з бібліотекарства, журналісти та юристи; дослідники без наукового ступеня з досвідом роботи не менше п'яти років та аспіранти або здобувачі напередодні захисту, які отримають науковий ступінь до початку гранту (1 вересня 2019 року).

Участь у Програмі – це можливість набути цінний досвід, зітканий з десятків, сотень різних напрацювань й досягнень, удоступнених у американському науковому середовищі; досвід, що базований на живому спілкуванні «від людини до людини» й дискусійному обміні думками; досвід, що спонукає не тільки робити порівняння й ініціювати зміни у власних інституціях/сферах діяльності/дотичних галузях, але й стати їх активними учасниками; досвід, що уможливлює вихід поза межі локального інтелектуального простору через багатоактне спілкування й працю над спільними проектами з науковцями й інституціями США, рівно ж як і інших країн світу.

Термін подання документів — 16 жовтня щороку.

Детальна інформація щодо умов участі у програмі — за посиланням (клік).

Fulbright Research and Development Program
Проведення досліджень в університетах США тривалістю від шести до дев'яти місяців. У конкурсі можуть брати участь особи віком до 40 років з дворічним професійним досвідом: викладачі; аспіранти та дослідники, які ще не мають наукового ступеня; кандидати наук (не пізніше 5-ти років після захисту); адміністратори вищих навчальних закладів; співробітники науково-дослідних установ; журналісти; фахівці з бібліотечної, музейної та архівної справи; спеціалісти у сфері управління культурою; працівники громадських організацій (НДО).

Термін подання документів — 1 листопада щороку.

Детальна інформація щодо умов участі у програмі — за посиланням (клік).

Стипендії DAAD для студентів, аспірантів, науковців на 2019/2020 навчальний рікНімецька служба академічних обмінів (DAAD) інформує про оголошення конкурсу на стипендійні програми DAAD.

Докадну інформацію про програми можна знайти на новій офіційній сторінці https://www.daad-ukraine.org/uk/

Завантажити інформаційний флаєр щодо умов, переваг та особливостей навчання у Німеччині можна за наступним посиланням: завантажити флаєр у PDF-форматі

«Європейська ліга професійного розвитку»:
Стажування для викладачів у Кракові – вперед за новими знаннями!

«Європейська ліга професійного розвитку» запрошує освітян вищих навчальних закладів I–IV рівнів акредитації на міжнародне науково-педагогічне стажування для викладачів незалежно від форм власності та підпорядкування.
Подача заявок на участь у стажуванні: до 27 вересня 2018 року.
Детальна інформація щодо участі та вартості стажування за телефоном +380730332797 або на сайті http://elpd.com.ua/stazhuvannya/

Оголошено конкурс для студентів та аспірантів для навчальної поїздки до КНР!

Інформуємо, що за підтримки Міністерства освіти і науки України з метою виконання освітньої програми «Насіння для майбутнього» (організатор – ТОВ «Хуавей Україна»), за якою учасникам покриваються всі витрати (переліт в обидва напрямки, проживання та харчування) оголошується конкурс з відбору студентів та аспірантів ДНУ імені Олеся Гончара для навчальної поїздки до Пекіна та Шеньчженя (КНР) з 22.10.2018 р. по 02.11.2018 р. (відповідно до умов Програми).

У конкурсному відборі можуть брати участь студенти наступних факультетів:
• факультету фізики, електроніки та комп’ютерних систем;
• факультету прикладної математики.

Конкурсанти повинні відповідати наступним вимогам:
– бути студентами 3-5 курсів або аспірантами;
– навчатись на спеціальності, яка має відношення до інформаційних технологій та комунікацій;
– мати базові знання щодо побудови та принципів роботи мобільних мереж (архітектура та принципи роботи мобільних мереж);
– мати високі досягнення у навчанні (середній бал не нижче «4» та «5» (за п’ятибальною системою) за профільними предметами у сфері ІКТ);
– володіти англійською не нижче середнього рівня (В1);
– мати задовільний стан здоров’я з огляду на багаточасовий переліт;
– мати лідерські якості, беруть активну участь у громадському житті та науковій роботі;
– мати дійсний закордонний паспорт мінімум до червня 2019 року.

Претендентам, які відповідають вищевказаним вимогам, подати наступні документи до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корп. 1, кімн. 226) до 12.00 04.09.2018 р.:
– заяву на ім’я ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
– довідку деканату про середній бал успішності за всі попередні семестри та про середній бал з англійської мови;
– додаткові матеріали, які свідчать про професійну підготовку претендента (публікації, дипломи, нагороди переможця конкурсу тощо);
– копію закордонного паспорта;
– документи українською мовою (у паперовій та електронній формах) відповідно до умов Програми:
• рекомендаційний лист;
• мотиваційний лист на тему: «Як я можу покращити життя в Україні за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій»;
• CV;
• виписку балів з залікової книжки.

Конкурсний відбір відбудеться у формі співбесіди 04.09.2018 р. о 14.30 (корп. 1, кімн. 313).

Актуальну інформацію про конкурс можна знайти на офіційній сторінці «Хуавей Україна» у мережі Facebook:
Насіння для майбутнього 2018
https://www.facebook.com/HuaweiUkraine

За більш детальною інформацією звертайтесь до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226).
Телефон: (056) 374-98-89

Оголошено конкурс на навчання в Педагогічному університеті ім. Комісії національної освіти у Кракові (Польща)!

Інформуємо, що з метою виконання Програми надання двох дипломів у рамках угоди про спільне навчання студентів між Дніпровським національним університетом ім. Олеся Гончара та Педагогічним університетом ім. Комісії національної освіти у Кракові (Польща) оголошується конкурс з відбору студентів ДНУ імені Олеся Гончара для навчання в Педагогічному університеті ім. Комісії національної освіти у Кракові (відповідно до умов Програми).

У конкурсному відборі можуть брати участь студенти спеціальності 105 – «Прикладна фізика та наноматеріали» факультету фізики, електроніки та комп’ютерних систем.

Конкурсанти повинні відповідати наступним вимогам:
– бути студентами 1 курсу магістратури;
– мати високі показники у навчанні;
– вільно володіти англійською мовою.

Претендентам, які відповідають вищевказаним вимогам, подати наступні документи до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корп. 1, кімн. 226) до 12.00 30.08.2018 р.:
– заяву на ім’я ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
– CV українською мовою;
– довідку деканату про середній бал успішності за всі попередні семестри та про середній бал з англійської мови;
– характеристику, яка підписується куратором групи та завідувачем кафедри;
– додаткові матеріали, які свідчать про професійну підготовку претендента (публікації, дипломи, нагороди переможця конкурсу тощо).

Конкурсний відбір відбудеться у формі співбесіди 30.08.2018 р. о 14.30 (корп. 1, кімн. 313).

За більш детальною інформацією звертайтесь до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226).
Телефон: (056) 374-98-89

До уваги студентів ДНУ 3-го курсу навчання!

Інформуємо, що 6 вересня 2018 р. о 15.00 у 1-ому корпусі ДНУ (ауд. 1306, 13-ий поверх) відбудеться презентація програми «Mitacs Globalink» – міжнародної ініціативи для українських студентів з метою дослідницького стажування в Канаді.
До заходу запрошуються студенти ДНУ 3-го курсу навчання всіх спеціальностей.

Оголошення про подію на сторінці «Mitacs Globalink»:
https://www.facebook.com/events/252503562042384/

Подати заявку на участь можна вже зараз за посиланням:
http://www.mitacs.ca/en/programs/globalink/globalink-research-internship
Кінцевий термін – 19 вересня 2018 р.

Докладну інформацію про програму стажування можна переглянути за наступними посиланнями:

Web-site Саnada:
https://www.mitacs.ca/en/programs/globalink/globalink-research-internship
Web-site Ukraine: http://www.mitacsua.org/
Інформаційний лист: Завантажити (doc-файл)

Подати заявку на участь можна вже зараз за посиланням:
http://www.mitacs.ca/en/programs/globalink/globalink-research-internship
Кінцевий термін – 19 вересня 2018 р.

Інформаційний постер (клікабельно, з можливістю перегляду у повному розмірі):
30df7ef4bd419e9235bf3f5f6abd233c.jpg

Щодо німецько-українського обміну молоддю “Investments into the future: EU decentralisation experience for the sake of changes” (завантажити PDF)

Уряд Чеської Республіки пропонує стипендії на навчання у ЗВО Чеської Республіки на 2018-2019 н.р.!

Урядом Мексики виділено стипендії для навчання іноземців у 2019 році

Повідомляємо, що Урядом Мексики виділено стипендії для навчання іноземців у 2019 році. Детальна інформація щодо конкурсу на отримання стипендій в рамках спеціальних програм Уряду Мексики для навчання іноземців у 2019 році розміщена в підрозділі «Стипендії та курси академічної співпраці» розділу «Акції та програми» на єдиному сайті Уряду Мексики за посиланням:

https://www.gob.mx/amexcid/acciones-y-programas/becas-para-extranjeros-29785 (іспанською мовою).

Конкурс триватиме до 28 вересня 2018 року. Усі заявки необхідно подавати в електронній формі через систему управління академічним співробітництвом відповідно до вимог конкурсу 2018 року.

«Fulbright Ukraine» оголошує конкурс на здобуття стипендій для співробітників університету


Офіс Програми академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта в Українi оголошує черговий щорічний конкурс на здобуття стипендій для проведення наукових досліджень у США «Fulbright Scholar Program 2019–2020».

Fulbright Scholar Program уможливлює проведення досліджень в університетах США, дослідницьких центрах, бібліотеках, музеях, архівах тощо від трьох до дев’яти місяців.

У конкурсі можуть брати участь представники гуманітарних, суспільних, точних, технічних і природничих дисциплін – кандидати та доктори наук; діячі культури, фахівці з бібліотекарства, журналісти та юристи; дослідники без наукового ступеня з досвідом роботи не менше п’яти років; аспіранти напередодні захисту, які отримають науковий ступінь до початку гранту (1 вересня 2019 р.)

Галузі спеціалізації: гуманітарні, соціальні, точні, технічні та природничі дисципліни.

Вимоги до кандидатів:
– мати українське громадянство та проживати в Україні на час проведення конкурсу;
– вільно володіти англійською мовою на рівні, достатньому для професійного спілкування в англомовному науковому середовищі;
– повернутись в Україну на 2 роки після завершення терміну гранту відповідно до вимог візи J-1, що її отримують учасники програм обмінів.

Умови гранту:
– щомісячна стипендія;
– медичне страхування;
– квиток в обидва боки.

Кінцевий термін подання заявок – 15 жовтня 2018 року.

Детально про Програму, перелік документів для участі у конкурсі та вимоги до їх оформлення, а також про перебіг конкурсного відбору за посиланням: http://www.fulbright.org.ua/uk/pages/37/scholar.html

Аби увиразнити уявлення про Програму, радимо переглянути відгуки та описи дослідницьких проектів учасників минулих років, що розміщені на сторінках Фулбрайтівських Вісників й викладені у Facebook.
Додаток: Постер Програми академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта (завантажити)

Оголошено конкурс на навчання в Університеті Кобленц-Ландау (м. Майнц, Німеччина)!

Інформуємо, що з метою виконання Програми академічних обмінів «Еразмус+», за якою учасникам надається стипендія у розмірі 800 євро на місяць та покриваються транспортні витрати у розмірі 275 євро, в рамках угоди між Дніпровським національним університетом ім. Олеся Гончара та Університетом Кобленц-Ландау (м. Майнц, Німеччина) оголошується конкурс для відбору студентів ДНУ ім. Олеся Гончара для навчання в Університеті Кобленц-Ландау у першому семестрі 2018-2019 н.р. (відповідно до умов Програми).

У конкурсному відборі можуть брати участь студенти наступних факультетів:
• факультету фізики, електроніки та комп’ютерних систем (спеціальності 104 – «Фізика та астрономія» та 105 – «Прикладна фізика та наноматеріали»);
• біолого-екологічного факультету (спеціальність 101 – «Екологія»);
• факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства (спеціальність 035.04 «Філологія (германські мови та літератури (переклад включно))» (освітня програма – німецька мова та література)).

Конкурсанти повинні відповідати наступним вимогам:
• бути студентами 2-4 курсів;
• мати високі показники у навчанні (тільки оцінки «добре» та «відмінно» за дві останні сесії);
• вільно володіти англійською та/або німецькою мовами;
• мати закордонний паспорт.

Претендентам, які відповідають вищевказаним вимогам, подати наступні документи до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226) до 12.00 26.04.2018 р.:
• заяву на ім’я ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
• CV українською мовою;
• мотиваційний лист українською мовою (1 сторінка);
• характеристику, яка підписується куратором групи та завідувачем кафедри;
• довідку деканату про середній бал успішності за всі попередні семестри та про середній бал з англійської мови;
• додаткові матеріали, які свідчать про професійну підготовку претендента (публікації, дипломи, нагороди переможця конкурсу тощо);
• копію залікової книжки з оцінками за дві останні сесії;
• копію закордонного паспорта.

Конкурсний відбір буде проходити у 2 етапи:
І етап (для студентів ФФЕКС та БЕФ) – тестування з англійської мови 26.04.2018 р. о 14.30 (корпус 5, Регіональний навчально-методичний центр інтенсивного навчання іноземних мов та підготовки до оцінювання рівня знань за системами міжнародних сертифікатів);
ІІ етап – співбесіда 27.04.2018 р. о 14.00 (корпус 1, кімната 313).

За більш детальною інформацією звертайтесь до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226).
Телефон: (056) 374-98-89

II Відкритий всеукраїнський студентсько-учнівський конкурс соціальних відеопроектів «Чесність починається з тебе»


Запрошуємо учнів та студентів закладів освіти України (шкіл, коледжів, технікумів, училищ, інститутів, університетів та ін.) долучитись до конкурсу, створивши соціальний відеоролик, який мотивуватиме до відповідального, чесного навчання, відображатиме важливість якісної освіти у сучасному суспільстві та неприпустимість толерування випадків недоброчесності (списування, плагіату, хабарництва, кумівства, використання службового становища для особистих цілей тощо) під час академічного процесу та у житті.

Американські Ради з міжнародної освіти в рамках Проекту сприяння академічній доброчесності в Україні (SAIUP) та Проекту формування академічної доброчесності в школі (SAISS) за підтримки Посольства США в Україні та у партнерстві із Міністерством освіти і науки України, проектом «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «Взаємодія!» (SACCI) (Management Systems International, Inc., a Tetra Tech Company, USAID Contractor), компанією «Антиплагіат», Могилянською школою журналістики оголошують II Відкритий всеукраїнський студентсько-учнівський конкурс соціальних відеопроектів «Чесність починається з тебе».

Умови участі, строки подання документів та інша інформація - за наступним посиланням:

http://www.saiup.org.ua/nashi-novyny/ii-vidkrytyj-vseukrayinskyj-studentsko-uchnivskyj-konkurs-sotsialnyh-videoproektiv-chesnist-pochynayetsya-z-tebe/

Оголошено конкурс для студентів та аспірантів з метою відбору для навчання у Туреччині

Інформуємо, що з метою виконання Програми академічних обмінів «Мевлана», за якою надається стипендія у розмірі 1000 TL на місяць (4 місяці), в рамках угоди між Дніпровським національним університетом ім. Олеся Гончара та Караманським університетом ім. Мехметбея (Туреччина) оголошується конкурс для відбору студентів та аспірантів ДНУ ім. Олеся Гончара для навчання в Караманському університеті ім. Мехметбея у першому семестрі 2018-2019 н.р.

У конкурсному відборі можуть брати участь студенти та аспіранти наступних факультетів:

• механіко-математичного факультету;
• факультету прикладної математики;
• факультету фізики, електроніки та комп’ютерних систем;
• фізико-технічного факультету;
• хімічного факультету;
• біолого-екологічного факультету.

Конкурсанти повинні відповідати наступним вимогам:

• бути студентами 2-4 курсів або аспірантами;
• мати високі показники у навчанні (тільки оцінки «добре» та «відмінно» за дві останні сесії);
• вільно володіти англійською мовою.

Претендентам, які відповідають вищевказаним вимогам, подати наступні документи до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226) до 12.00 05.03.2018 р.:

• заяву на ім’я ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
• CV українською мовою;
• характеристику, яка підписується куратором групи та завідувачем кафедри;
• мотиваційний лист українською мовою;
• довідку деканату про середній бал успішності за всі попередні семестри та про середній бал з англійської мови;
• додаткові матеріали, які свідчать про професійну підготовку претендента (публікації, дипломи, нагороди переможця конкурсу тощо);
• копію залікової книжки з оцінками за дві останні сесії;
• документи англійською мовою (у паперовій та електронній (pdf-файл) формах) відповідно до умов Програми:
Candidate student application form (завантажити);
– Transcript of records.

Конкурсний відбір буде проходити у 2 етапи:

І етап – тестування з англійської мови 05.03.2018 р. о 14.30 (корпус 5, Регіональний навчально-методичний центр інтенсивного навчання іноземних мов та підготовки до оцінювання рівня знань за системами міжнародних сертифікатів);
ІІ етап – співбесіда 06.03.2018 р. о 15.00 (корпус 1, кімната 313).

До ІІ етапу будуть допущені конкурсанти, результати мовного тестування яких відповідатимуть рівню В1.

За більш детальною інформацією звертайтесь до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226).

Телефон: (056) 374-98-89

Оголошено конкурс для науково-педагогічних працівників з метою відбору для викладання у Туреччині

Інформуємо, що з метою виконання Програми академічних обмінів «Мевлана», за якою надається грант у розмірі 40/50 TL на день (до 3 тижнів) та покриваються транспортні витрати, в рамках угоди між Дніпровським національним університетом ім. Олеся Гончара та Караманським університетом ім. Мехметбея (Туреччина) оголошується конкурс для відбору науково-педагогічних працівників ДНУ ім. Олеся Гончара для викладання в Караманському університеті ім. Мехметбея у першому семестрі 2018-2019 н.р.

У конкурсному відборі можуть брати участь науково-педагогічні працівники наступних факультетів:

• механіко-математичного факультету;
• факультету прикладної математики;
• факультету фізики, електроніки та комп’ютерних систем;
• фізико-технічного факультету;
• хімічного факультету;
• біолого-екологічного факультету.

Конкурсанти повинні відповідати наступним вимогам:

• мати науковий ступінь;
• володіти англійською мовою на рівні B2.

Претендентам, які відповідають вищевказаним вимогам, подати наступні документи до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226) до 12.00 06.03.2018 р.:

• заяву на ім’я ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
• список публікацій за останній рік;
• опис курсу, який пропонується до викладання;
• рекомендацію кафедри щодо запропонованого до викладання курсу (витяг з протоколу засідання кафедри);
• документи англійською мовою (у паперовій та електронній формах) відповідно до умов Програми:
CV for academic staff (завантажити);
Incoming Academic Staff Application Form (завантажити).

Конкурсний відбір буде проходити у формі співбесіди 06.03.2018 р. о 14.30 (корпус 1, кімната 313).

За більш детальною інформацією звертайтесь до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226).

Телефон: (056) 374-98-89

Міжнародна культурно-освітня поїздка в рамках співробітництва Мінкультури та Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця»

Відповідно до Плану спільних заходів Мінкультури та Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця» на 2016-2021 роки, затвердженого 24.03.2016, з метою розвитку волонтерського руху, відвідування медичних закладів, обговорення перспективи реалізації спільних міжнародних гуманітарних проектів, а також ознайомлення з культурною спадщиною європейських країн з 23 квітня по 3 травня 2018 року планується міжнародна культурно-освітня поїздка до Словаччини, Австрії, Швейцарії, Франції, Іспанії, Монако, Італії, Словенії й Угорщини (програма поїздки додається, див. прикріплений PDF-файл).

Взяти участь у зазначеній поїздці запрошуються представники районних, міських, обласних державних адміністрацій, головні лікарі, медичні працівники лікувально-профілактичних закладів, співробітники, студенти вищих навчальних закладів, громадських організацій тощо.
Витрати на проживання, харчування та проїзд передбачаються за рахунок учасників поїздки.

Документи (перелік додається, див. прикріплений PDF-файл), необхідні для оформлення шенгенських віз (окрім власників біометричних паспортів для виїзду за кордон), надсилаються до 19 березня 2018 року до Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Серце до серця» за адресою: 03062, м. Київ, вул. Щербаківського, 31/40, офіс 62 або надаються особисто після попередньої реєстрації за телефонами: (044) 501-01-15, (067) 407-77-98, (097) 908-52-28, (050) 447-49-68, (093) 214-64-17.

Додаток до листа, що містить програму поїздки та перелік необхідних документів (завантажити).

Представництво ЄС оголошує набір на EU Study Days (Єврошколи) у 2017-2018 роках

Представництво Європейського Союзу в Україні у співпраці з Українським освітнім центром реформ оголошують набір учасників на сесії EUStudy Days in Ukraine, які відбудуться у 2017-2018 роках:
23 сесія відбудеться – 15-18 лютого 2018р. в Ужгороді
24 сесія відбудеться – 19-22 квітня 2018р. у Чернігові
25 сесія відбудеться – 21-24 червня 2018р. у Херсоні
26 сесія відбудеться – 19-22 липня 2018р. в Маріуполі / Сєвєродонецьку (про точне місто буде повідомлено додатково)

До участі у сесіях Єврошколи запрошуються учасники з усіх регіонів України. Взяти участь можливо лише в одній сесії на вибір.

Увага! Дати та міста можуть змінитися, про що організатори повідомлять додатково.


Єврошкола це унікальна можливість для українських студентів та випускників ВНЗ:
• отримати нові знання від найкращих експертів з Європейського Союзу та України;
• вивчити ключові моменти у відносинах між Україною та Європейським Союзом у сферах політики, економіки, енергетики, безвізового режиму, освіти та прав людини;
• поспілкуватися з представниками інституцій Євросоюзу та науковцями;
• долучитися до мережі активної молоді, для обміну досвідом та впровадження спільних ініціатив у майбутньому.

Хто може взяти участь?
Участь можуть взяти студенти (останні курси) та випускники українських ВНЗ (які закінчили університет не більше, ніж три роки тому) з усіх регіонів України.
Пріоритет буде надаватися студентам та випускникам, що здобули (або здобувають) освіту за спеціальностями: міжнародні відносини, європейські студії, право, політологія, економіка, фінанси, бізнес, соціологія, журналістика, історія, культурологія, філософія та філологія.

Як взяти участь?
Для подання заявки на участь в EU Study Days потрібно вибрати сесію, у якій би хотіли взяти участь та заповнити відповідну анкету:
На 23 сесію: http://bit.ly/EUSD_23sessionUzhhorod (дедлайн – 30 січня, 2018 о 23:00)
На 24 сесію: http://bit.ly/EUSD_24sessionChernihiv (дедлайн – 2 квітня, 2018 о 23:00)
На 25 сесію: http://bit.ly/EUSD_25sessionCherson (дедлайн – 4 червня, 2018 о 23:00)
На 26 сесію: http://bit.ly/EUSD_26sessionShid (дедлайн – 2 липня, 2018 о 23:00)
Для участі у кожній сесії буде відібрано 40 людей з різних регіонів України. Відбір учасників відбуватиметься на основі поданої заявкита за такими критеріями: а) освітній рівень студента чи випускника, б) представлення максимально можливої кількості регіонів, в) володіння англійською мовою.

Про проект EU Study Days
EU Study Days є проектом Представництва Європейського Союзу в Україні, що дає можливість українським студентам та випускникам ВНЗ дізнатися більше про Європейський Союз та стосунки між ЄС та Україною від ключових експертів у цій сфері. Крім того, проект має на меті створити мережу української молоді, яка спілкуватиметься й надалі для обміну досвідом та впровадження разом спільних ініціатив.
Участь у Єврошколі є безкоштовною для відібраних студентів. Організатори оплачують проїзд, проживання та харчування учасників з інших міст.
Робочі мови Єврошколи – українська та англійська. Знання англійської мови (вміння говорити та читати англійською, а також розуміти усне мовлення) є обов’язковим для участі.

Більше інформації про EU Study Days (точні дати, методи відбору кандидатів, місця проведення) доступні на сторінці проекту у Facebook: www.facebook.com/EUStudyDays
Контактні особи: Ірина Мовчан, Директор Українського освітнього центру реформ, imovchan@cure.org.ua
Координаційна група проекту: email: eustudydays@gmail.com, тел.: 097 321 47 30

Deutsche Bundesstiftung Umwelt у 2018-му році оголошує стипендію

Німецький Федеральний Фонд Охорони Навколишнього Середовища Deutsche Bundesstiftung Umwelt у 2018-му році оголошує стипендію на фахову практику у Німеччині:
– в будь-якій області науки;
– для випускників ВУЗ-ів, молодих дипломованих спеціалістів, аспірантів, які займаються дослідженнями та охороною навколишнього середовища і природи, охороною пам’яток;
– 6–12 місяців;
– до науково-дослідних інститутів, університетів, державних управлінь, громадських організацій, корпорацій.

Стипендія включає в себе:
– 3 тижневі інтенсивні курси німецької мови;
– медичне страхування;
– на перебування у Німеччині, на витрати для подорожування і участі у фахових конференціях – 1250 євро на місяць.

Докладніше оголошення доступне: https://www.dbu.de/stipendien_international
Термін подання заявки на німецькій або англійській мові: 10 березня 2018 року.

Важливі додатки:
Додаток 1 - Загальна інформація (завантажити PDF-файл)
Додаток 2 - Детальна інформація щодо участі та оформлення документів (завантажити PDF-файл)
Додаток 3 - Щодо структури плану дослідження (завантажити PDF-файл)

Оголошено конкурс на навчання у Лодзинському університеті (м. Лодзь, Польща)!

Інформуємо, що з метою виконання семестрової програми міжнародного обміну «Мобіліті Дірект» (Mobility Direct) в рамках угоди між Дніпровським національним університетом ім. Олеся Гончара та Лодзинським університетом (м. Лодзь, Польща) оголошується конкурс з відбору студентів ДНУ імені Олеся Гончара для навчання у Лодзинському університеті у другому семестрі 2017–2018 н.р. (з 19.02.2018 р. по 30.06.2018 р.).

У конкурсному відборі можуть брати участь студенти наступних факультетів:

– економічного;
– міжнародної економіки.

Конкурсанти повинні відповідати наступним вимогам:

– бути студентами ІІ–ІІІ курсів або І курсу магістратури;
– мати високі показники у навчанні (тільки оцінки «добре» та «відмінно» за дві останні сесії);
– вільно володіти іноземною мовою;
– мати закордонний паспорт, який дійсний до 01.12.2018 р.

Претендентам, які відповідають вищевказаним вимогам, подати наступні документи до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корп. 1, кімн. 226) до 15.00 01.12.2017 р.:

. – заяву на ім’я ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
– CV українською мовою;
– мотиваційний лист українською мовою;
– характеристику, яка підписується куратором групи та завідувачем кафедри;
– довідку деканату про середній бал успішності за всі попередні семестри та про середній бал з англійської мови;
- міжнародний сертифікат, що підтверджує рівень знання англійської (польської) мови (за наявності);
– додаткові матеріали, які свідчать про професійну підготовку претендента (публікації, дипломи, нагороди переможця конкурсу тощо);
– копію залікової книжки з оцінками за дві останні сесії;
– копію закордонного паспорта.

Конкурсний відбір відбудеться у формі співбесіди 04.12.2017 р. о 14.30 (корп. 1, кімн. 313).

Компанія «Huawei» запрошує до співпраці!

Компанія «Huawei» запрошує до співпраці кандидатів та докторів наук, що захистились не пізніше 1 січня 2016 р.
За більш детальною інформацією звертатись до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (1-ий корпус ДНУ, кімната №226).

Оголошено конкурс на навчання в Університеті Бордо III імені Мішеля де Монтеня (м. Бордо, Франція)!

Інформуємо, що з метою виконання Програми академічних обмінів «Еразмус+» в рамках угоди між Дніпровським національним університетом імені Олеся Гончара та Університетом Бордо III імені Мішеля де Монтеня (м. Бордо, Франція) оголошується конкурс з відбору студентів ДНУ імені Олеся Гончара для навчання в Університеті Бордо III імені Мішеля де Монтеня за фахом «Англійська мова та культура» у другому семестрі 2017–2018 н.р. (відповідно до умов Програми).

У конкурсному відборі можуть брати участь студенти спеціальності 035.04 «Філологія (германські мови та літератури (переклад включно)» (освітня програма – англійська мова та література) та напрямку підготовки 6.020303 «Філологія (англійська)» факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства.

Конкурсанти повинні відповідати наступним вимогам:
– бути студентами ІІ–ІІІ курсів;
– мати високі показники у навчанні (тільки оцінки «добре» та «відмінно» за дві останні сесії);
– вільно володіти англійською мовою;
– володіти французькою мовою на рівні B1.

Претендентам, які відповідають вищевказаним вимогам, подати наступні документи до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корп. 1, кімн. 226) до 15.00 11.10.2017 р.:
– заяву на ім’я ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
– CV українською та англійською мовами, в якому вказати ПІБ, дату народження, список та копії власних публікацій, а також будь-яку інформацію про себе, яка може бути корисною у процесі конкурсного відбору;
– характеристику, яка підписується куратором групи та завідувачем кафедри;
– мотиваційний лист англійською мовою (1 сторінка);
– довідку деканату про середній бал успішності за всі попередні семестри та про середній бал з англійської мови;
– додаткові матеріали, які свідчать про професійну підготовку претендента (публікації, дипломи, нагороди переможця конкурсу тощо);
– копію залікової книжки з оцінками за дві останні сесії;
– копію закордонного паспорта.

Конкурсний відбір відбудеться у формі співбесіди 12.10.2017 р. о 14.30 (корп. 1, кімн. 313).

Навчання у КНР! Північно-західний університет надає стипендії на навчання

Інформуємо, що з метою сприяння культурному обміну між Україною та Китаєм вздовж Шовкового шляху Північно-західний університет надає стипендії на навчання в аспірантурі (Northwest University International Students Silk Road Scholarship, PhD study).
Період подання заявки: 1 січня – 30 березня з 2018 року.
Заявка подається в режимі онлайн на веб-сайті:
http://nwu.17gz.org/member/login.do
Всі необхідні документи надсилаються на електронну адресу: tonwu@nwu.edu.cn.
Детальна інформація (умови участі у програмі, перелік необхідних документів) знаходиться в інформаційному бюлетені, що додається (завантажити).
Також повідомляємо, що можна отримати стипендію на навчання в Північно-західному університеті в рамках стипендіальної програми Уряду Китайської Народної Республіки (навчання у магістратурі та аспірантурі). Детальна інформація про цю програму додається (завантажити).
Контакти Північно-західного університету: tel. 0086-29-88302373, 0086-29-88303928, fax: 0086-29-88303511, e-mail: tonwu@nwu.edu.cn, crystalhe0917@163.com.

Корейський національний інститут розвитку міжнародної освіти оголошує набір студентів на навчання у Кореї.

Інформуємо, що Корейський національний інститут розвитку міжнародної освіти (National Institute for International Education, NIIED) оголошує набір студентів на навчання у Кореї.

Детальна інформація про програму, вимоги до аплікантів, анкети знаходяться на веб-сайіт http://studyinkorea.go.kr/

Студенти, які відповідають вимогам програми, мають подати документи на розгляд до Консульського відділу Посольства Республіки Корея в Україні.

Останній термін подачі документів – 10 жовтня 2017 року.


Розпочався V Всеукраїнський конкурс есе “Я – європеєць”


Всеукраїнською молодіжною громадською організацією «Серце до серця» спільно з Міністерством культури України, Посольством Литовської Республіки в Україні, у вересні 2017 року – березні 2018 року буде проведено V Всеукраїнський конкурс есе «Я – європеєць».
Деталі (дедлайн, умови, реєстрація) – за наступним гіперпосиланням.

Стипендії імені Фулбрайта на проведення наукових досліджень у США!

Нагадуємо, що до 15 жовтня 2017 року триває прийом заявок на черговий щорічний конкурс за Програмою проведення наукових досліджень у США Fulbright Scholar Program (гіперпосилання).
Fulbright Scholar Program уможливлює проведення досліджень в університетах США, дослідницьких центрах, бібліотеках, музеях, архівах тощо від трьох до дев’яти місяців. У конкурсі можуть брати участь представники гуманітарних, суспільних, точних, технічних і природничих дисциплін – кандидати та доктори наук; діячі культури, фахівці з бібліотекарства, журналісти та юристи; дослідники без наукового ступеня з досвідом роботи не менше п’яти років; аспіранти напередодні захисту, які отримають науковий ступінь до початку гранту (1 вересня 2018).
Галузі спеціалізації: гуманітарні, соціальні, точні, технічні та природничі дисципліни.

22.09.2017 р.


«Європейська ліга професійного розвитку» організовує міжнародне науково-педагогічне стажування для педагогічних і науково-педагогічних працівників!

Інформуємо, що Всеукраїнська громадська організація «Європейська ліга професійного розвитку» організовує міжнародне науково-педагогічне стажування для педагогічних і науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів І–IV рівнів акредитації незалежно від форм власності та підпорядкування за темою «Організація навчального процесу, інноваційні методи та технології навчання у вищих навчальних закладах Польщі» на базі Університету Collegium Civitas у місті Варшава, Польща.

Метою стажування є підвищення рівня теоретичної та практичної підготовки аспірантів, докторантів, наукових і науково-педагогічних працівників, опанування новітніми унікальними методами, набуття досвіду провадження науково-дослідної і викладацької діяльності, забезпечення інформаційного обміну та розширення наукових контактів.

Термін проведення: 13–18 листопада 2017 року.

Програма стажування складається з трьох модулів:

Модуль 1. Організація навчання, програми та підготовки студентів у польських вищих навчальних закладах (дистанційний онлайн-курс та індивідуальна робота).

Модуль 2. Інноваційні методи навчання у структурі сучасного навчального закладу: інтеграція передових технологій, наукових здобутків та практичного досвіду (дистанційний онлайн-курс та індивідуальна робота).

Модуль 3. Сучасний університет: міжнародна співпраця та інтернаціоналізація навчального процесу задля підготовки фахівців європейського рівня (6-денний виїзний модуль).

Подача заявок на участь у стажуванні: до 23 жовтня 2017 року.

Університетом Collegium Civitas видається сертифікат на 108 годин (два національних кредити або три кредити ECTS) усім учасникам стажування.

Додаткова інформація
за телефоном:
+38 (073) 033 27 97
Панкратова Ольга

Scholarships for International Students at University of Porto in Portugal, 2017 (click)

More scholarships are available for Ukrainian Students (click)Programme Information
Admission Requirements & Required Documents

Мінмолодьспорт оголошує прийом заявок на участь у конкурсі на реалізацію проектів у рамках здійснення обмінів молоддю України та Литви


EU Study Days in Ukraine (Єврошколи)

Починаючи з 2013 року EU Study Days in Ukraine (Єврошколи) як освітній проект Представництва Європейського Союзу в Україні, залучив понад 700 студентів останніх курсів та випускників ВНЗ з усієї України. Загалом було проведено 19 сесій в різних містах України, що освітлювали такі питання як історія європейської інтеграції, дослідження цінностей у світі та Європі, освітні можливості, специфіка права ЄС, зона вільної торгівлі, енергетичні аспекти стосунків ЄС-Україна, громадський моніторинг євроінтеграційних реформ, менеджмент державних фінансів, європейський контроль за ним та багато іншого.
EU Study Days in Ukraine – це унікальна можливість для студентів поспілкуватися із провідними українськими експертами та фахівцями з ЄС, які прочитають серію лекцій про сучасний Євросоюз і стосунки між ЄС та Україною. Основна мета заходу полягає в тому, аби дати студентам нові знання про ЄС та згуртувати освічену молодь, зацікавлену в тематиці Європейського Союзу.
Двадцять перша сесія Єврошколи відбудеться 13-16 липня 2017 року в м. Запоріжжя. Участь у Єврошколі (EU Study Days) є безкоштовною! Для відібраних студентів організатори оплачують проїзд, проживання та харчування учасників з інших міст.
Запрошуються студенти останніх курсів та випускників українських ВНЗ з усіх регіонів України.
Робочі мови – українська та англійська.

Деталі: https://www.facebook.com/EUStudyDays/

Термін подання заявок – до 23 червня 2017 р.
Подання заявок: bit.ly/EU_StudyDays
Інформація щодо попередніх сесій: bit.ly/EU-in-Ukraine

Уряд Республіки Молдова надав громадянам України стипендії на навчання на 2017-2018 навчальний рік (перепосилання на сайт МОН України)

Міжнародна програма підвищення кваліфікації для освітян та науковців International Professional Development Program (гіперпосилання)

До уваги студентів та аспірантів!

Інформуємо, що з метою виконання Програми академічних обмінів «Еразмус+» в рамках угоди між Дніпропетровським національним університетом ім. Олеся Гончара та Середньо-Східним технічним університетом (м. Анкара, Туреччина) оголошується конкурс з відбору студентів та аспірантів ДНУ ім. Олеся Гончара для навчання в Середньо-Східному технічному університеті протягом першого семестру 2017-2018 н.р (відповідно до умов Програми).
У конкурсному відборі можуть брати участь студенти та аспіранти наступних факультетів:
– механіко-математичного;
– прикладної математики;
– фізико-технічного;
– фізики, електроніки та комп’ютерних систем;
– хімічного;
– геолого-географічного.

Конкурсанти повинні відповідати наступним вимогам:
• бути студентами 2-3 курсів або аспірантами;
• мати високі показники у навчанні (тільки оцінки «добре» та «відмінно» за дві останні сесії);
• володіти англійською мовою на рівні B1;
• мати закордонний паспорт.

Для участі у конкурсному відборі конкурсантам, що відповідають вищезазначеним вимогам, необхідно надати наступні документи до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226) до 12.00 13.06.2017 р.:
• заяву на ім’я ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
• CV українською мовою;
• мотиваційний лист українською мовою;
• довідку деканату про середній бал успішності за всі попередні семестри та про середній бал з англійської мови;
• характеристику, яка підписується куратором групи та завідувачем кафедри;
• додаткові матеріали, які свідчать про професійну підготовку претендента (публікації, дипломи, нагороди переможця конкурсу тощо);
• копію залікової книжки з оцінками за дві останні сесії;
• документи англійською мовою (у паперовій та електронній формах) відповідно до умов Програми:
Application form (attached);
Home university confirmation letter (attached);
English proficiency document (attached);
– Transcript of records (in English);
– Copy of passport / national ID card.

Конкурсний відбір буде проходити у 2 етапи:
І етап – тестування з англійської мови 13.06.2017 р. о 14.30 (корпус 5, Регіональний центр інтенсивного навчання іноземних мов та підготовки до оцінювання рівня знань за системою міжнародних сертифікатів);
ІІ етап – співбесіда 14.06.2017 р. о 14.30 (корпус 1, кімната 313).

За більш детальною інформацією звертайтесь до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226).
Телефон: (056) 374-98-89

Презентація «Campus France»

25.05.2017 р. у Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара відбулася презентація «Вища освіта у Франції», яку проводила координатор бюро «Кампюс Франс» у м. Дніпро Ганна Нікітна. Були розглянуті питання надання віз, різноманітні програми обміну та можливості для українських студентів, аспірантів та викладачів, що надаються французькими університетами та науковими закладами, а також правила оформлення документів для аплікантів. PDF-файл з презентацією можна завантажити за наступним посиланням.

Доступно про американські освітні програми

Із презентацією можливостей навчання у США (завантажити) в Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара виступив віце-консул Посольства США в Україні Браян Терріл.

Послухати про програми академічного та культурного обміну, які пропонує Посольство США, прийшли студенти різних курсів з усіх факультетів ДНУ. Для них Б.Терріл провів наочну відео-презентацію, в якій розповів про особливості найбільш популярних серед українців програм, а також про основні типи та процедуру оформлення неімміграційних (студентських) віз. Пан Терріл, зокрема, зазначив: «За останні п’ять років Посольство США у Києві видало вже близько 4000 академічних віз категорії F-1 (найпоширеніший тип студентських віз у США). І повсякчас наше Посольство робить усе можливе, щоб полегшити процедуру отримання віз, відкривши цілодобовий он-лайн-доступ до реєстрації. Крім того, ми намагаємося запрошувати заявників на візову співбесіду в термін, не пізніше 2-5 діб після коректного заповнення ними візової анкети».

За словами віце-консула, серед напрямів навчання у США, яким наразі найбільше віддають перевагу громадяни України, переважають сільськогосподарські, інженерні, комп’ютерні, лінгвістичні та бізнес-науки. Ці та інші спеціальності студенти з України, які добре володіють англійською мовою, можуть опанувати за програмами College and University Student Program, Intern Program та інших. Студентська аудиторія ДНУ також дізналася про програми, які дозволяють українцям отримати не лише цікавий професійний досвід, але й ознайомитися з культурою американців і навіть легально працевлаштуватися на період планового перебування.

Значну увагу у своєму виступі представник Посольства США присвятив поясненню загального порядку отримання американських віз. Зокрема, Браян Терріл детально зупинився на переліку необхідних для цього документів і форм, особливостях візового інтерв’ювання у Посольстві, надав список корисних для аплікантів ресурсів.

Після презентації пан Террілл запропонував дніпровським студентам невеличку вікторину зі знання американської історії та географії, переможці якої отримали подарунки від Посольства США. Потім віце-консул відповів на питання аудиторії.

Докладну інформацію можна переглянути за адресами:

U.S. Embassy in Kyiv: ukraine.usembassy.gov

Apply for a visa’ website: www.ustraveldocs.com

SWT U.S. Embassy Facebook: www.facebook.com/swtukraine

U.S. Department of State’s Exchange Visitor Program: j1visa.state.gov

U.S. Department of Education: www.ed.gov

American Association of Community Colleges: www.communitycollegeusa.com

Institute of International Education: www.iie.org

24.05.2017 р.

Літня школа «Association with the EU: what does it mean for You» для студентів старших курсів!

26 червня – 3 липня 2017 року на базі Інституту бізнес-освіти ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» за підтримки Проекту Association4U буде проведено Літню школу «Association with the EU: what does it mean for You» для студентів старших курсів.
Літня школа – це інтенсивний навчальний курс, присвячений переважно питанням імплементації Україною та іншими країнами Східного партнерства Угод про асоціацію з Європейським Союзом.
Участь студентів у Літній школі є безкоштовною. Організатори покривають витрати іногородніх учасників на проживання в Києві протягом навчання в Школі (в гуртожитку готельного типу).
Щиро будемо раді бачити ваших студентів на Літній школі.
Детальна інформація – у додатку (завантажити)

До уваги студентів факультету прикладної математики!
Конкурс на навчання в Університеті м. Мен (Франція)

Інформуємо, що в рамках виконання Програми надання двох дипломів, що здійснюється в рамках угоди між Дніпропетровським національним університетом імені Олеся Гончара та Університетом м. Мен (Франція), оголошується конкурс з відбору студентів факультету прикладної математики ДНУ імені Олеся Гончара для навчання на факультеті наук і технологій Університету м. Мен протягом 2017/2018 н.р.

Конкурсанти повинні відповідати наступним вимогам:

• бути студентами IV курсу;
• мати високі показники у навчанні (тільки оцінки «добре» та «відмінно» за дві останні сесії);
• вільно володіти французькою мовою.

Для участі у конкурсному відборі конкурсантам, що відповідають вищезазначеним вимогам, необхідно надати наступні документи до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226) до 19.05.2017 р.:

• заяву на ім’я ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
• CV українською мовою;
• мотиваційний лист українською мовою;
• довідку деканату про середній бал успішності за всі попередні семестри та про середній бал з французької мови;
• характеристику, яка підписується куратором групи та завідувачем кафедри;
• додаткові матеріали, які свідчать про професійну підготовку претендента (публікації, дипломи, нагороди переможця конкурсу тощо);
• копію залікової книжки з оцінками за дві останні сесії.

Конкурсний відбір буде проходити у 2 етапи:

І етап – тестування з французької мови 22.05.2017 р. о 12.00 (корп. 5, кімн. 76a);
ІІ етап – співбесіда 23.05.2017 р. о 15.00 (корп. 1, кімн. 313).

За більш детальною інформацією звертайтесь до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226).

Телефон: (056) 374-98-89

П'ятимісячне стажування у Німецькому Бундестазі в рамках програми «Міжнародна парламентська стипендія»

З 1 березня по 31 липня 2018 року молоді українці матимуть можливість пройти п'ятимісячне стажування у Німецькому Бундестазі в рамках програми «Міжнародна парламентська стипендія» (Internationales Parlaments-Stipendium).
Інформаційна довідка: «Міжнародна парламентська стипендія» передбачає стажування в офісах депутатів Німецького Бундестагу в якості помічників та одночасне навчання в одному з трьох провідних університетів Берліна (Берлінському вільному університеті, Берлінському університеті ім. Гумбольдта або Берлінському технічному університеті). Програма розрахована на претендентів віком до 30 років, які цікавляться політикою і прагнуть брати активну участь у суспільно-політичному житті своєї країни. Передумовами участі у програмі є наявність громадянства України, диплому про вищу освіту, а також дуже добре володіння німецькою мовою. Стажування триватиме з 1 березня по 31 липня 2018 року. Стипендіатам надається щомісячна стипендія у сумі 500 євро, забезпечується безкоштовне проживання та медичне страхування, а також відшкодовуються витрати на подорож до та з Берліна.
Детальнішу інформацію, а також необхідні формуляри можна знайти на інтернет-сторінці Німецького Бундестагу http://www.bundestag.de/ips, http://www.bundestag.de/europa_internationales/internat_austausch/ips/ukraine/245060

Кінцевий термін подання заявок на участь у програмі – 30 червня 2017 року.
Якщо у Вас виникнуть питання щодо «Міжнародної парламентської стипендії», звертайтесь, будь ласка, до відділу політики Посольства за телефоном: (044) 281 12 17.

До уваги студентів та аспірантів! Оголошений конкурс на навчання у польських ВНЗ

Інформуємо, що відповідно до Статті 2 чинної Угоди про співробітництво між Міністерством освіти і науки України та Міністром національної освіти Республіки Польща польська сторона готова прийняти громадян України на безкоштовне навчання (без виплати стипендій) до вищих навчальних закладів Республіки Польща на 2017/2018 академічний рік:
• До 2 осіб на навчання на ступінь магістра (повний цикл навчання бакалавр + магістр – 5 років);
• До 10 осіб на часткове/семестрове навчання (бакалаврські програми, другий семестр навчального року);
• До 3 осіб на навчання (стажування) до аспірантури.

Звертаємо увагу, що всі витрати (проживання, харчування, в тому числі витрати на проїзд та ін.), пов’язані з перебуванням у Польщі, покриваються за рахунок учасника.
Інформуємо, що навчання в Республіці Польща ведеться польською мовою у вищих навчальних закладах, підпорядкованих Міністерству науки і вищої освіти Польщі (тобто, без спеціальностей медичного і художнього профілю). Кандидати на отримання ступеня магістра (за потреби) проходять також – в рамках угоди – річний мовно-підготовчий курс. Якщо кандидат відмовляється від проходження річного підготовчого курсу, він може взяти участь у конкурсі, якщо:
• налагодив контакт з польськими вищими навчальними закладами і зареєструвався в системі електронного набору на навчання;
• в нього є попереднє підтвердження про прийом на навчання, отримане з польського вищого навчального закладу.

Ці критерії/вимоги не застосовуються до особи, яка буде брати участь у річному підготовчому курсі.
Повідомляємо, що перед приїздом до Польщі потрібно мати страховий поліс на випадок хвороби або нещасних випадків (це можна зробити у Польщі в Національному фонді охорони здоров’я NFZ).

МОН України прийматиме заявки (заповнена аплікаційна форма та необхідні документи) в електронному та паперовому форматах (у 2-х примірниках, 2-й примірник – копії).

Поштова адреса
: Проспект Перемоги, 10, 01135, Київ, Україна,
Міністерство освіти і науки України,
Управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції,
Примітка: Конкурс на навчання у Польщі 2017

В електронному форматі скановані PDF-документи необхідно надіслати на електронну адресу МОН ukrainemon@gmail.com, зазначивши у темі листа «Конкурс на навчання у Польщі 2017».

Перелік необхідних документів:
• Анкета встановленого зразка (українською мовою);
• Анкета для навчання в Польщі, яку можна завантажити на сайті http://buwiwm.edu.pl/kwestionariusz-kandydata-na-ksztalcenie-w-polsce-pl-en/ (англійською або польською мовою);
• CV;
• Мотиваційний лист (англійською або польською мовою);
• Рекомендаційний лист (англійською або польською мовою);
• Копії документів про освіту: атестат і додаток до атестата або диплом і додаток до диплома або академічна довідка з випискою з залікової книжки;
• Копія сертифікату про володіння польською мовою (у разі наявності);
• Лист про попереднє зарахування від ВНЗ Польщі (у разі наявності);
• Копія закордонного паспорта.

Усі необхідні документи мають бути надіслані до Міністерства освіти і науки України до 22 травня 2017 року.

АНКЕТА КАНДИДАТА НА НАВЧАННЯ У ПОЛЬЩІ (ЗАВАНТАЖИТИ)

Фулбрайтівські стипендії на навчання за магістерськими програмами у США Fulbright Graduate Student Program 2018-2019

Шановні студенти!

До 16 травня 2017 року Офіс Програми Фулбрайта в Україні приймає анкети на конкурс Fulbright Graduate Student (http://www.fulbright.org.ua/uk/pages/19/student.html)

За програмою надаються стипендії на навчання в американських університетах від одного до двох років на здобуття ступеня магістра. У конкурсі можуть брати участь студенти старших курсів та випускники ВНЗ.
Галузі спеціалізації: гуманітарні, соціальні, точні, технічні та природничі дисципліни.

Із запитаннями щодо оформлення конкурсного пакету документів або особливостей конкурсного відбору можна звертатись до менеджерів програми:
Офіс Програми імені Фулбрайта
вул. Еспланадна, 20, кiмн. 904, Київ 01001

Координатор програми – Інна Бариш
ibarysh@iie.org, student.ukraine@iie.org
Асистенти програми – office.ukraine@iie.org

У багатьох містах України цього року перебувають фулбрайтівські американські стипендіати, які могли би провести зустрічі або консультації для потенційних учасників програми. Звернутись до них можна безпосередньо, їхні контакти та теми дослідницьких проектів Ви можете побачити на сторінках фулбрайтівського «Вісника»:
http://www.fulbright.org.ua/uploaded/Image/art-gallery/Library/Newsletter_Autumn-2016.pdf
Дізнатись, на яких програмах навчаються фіналісти магістерської програми 2016-2017 р., Ви також можете зі сторінок «Вісника», присвяченого українським стипендіатам (стор. 41–52):
https://issuu.com/fulbright-ukraine/docs/december_2016

Офіс Програми імені Фулбрайта в Україні
Fulbright Program in Ukraine

Tel.: +380 (44) 287 07 77
Fax: +380 (44) 230 20 60
E-mail: office.ukraine@iie.org
www.fulbright.org.ua
www.facebook.com/Fulbright.Ukraine

Lithuanian state scholarships for full-time Master's degree studies

Vytautas Magnus university (Lithuania) inform about the recent announcement of the Ministry of Education and Science of the Republic of Lithuania to offer Lithuanian state scholarships for full-time Master's degree studies for nationals of Ukraine. More information can be found here (click).

Also the International Relations Office of Vytautas Magnus university would like to inform that VMU is offering more than 20 MA degree programs in English language that can be tied with the state scholarship. The full list is accessible here (click).

The World Trade Organization (WTO) issues call for papers for 2017 Essay Award for Young Economists

The WTO issued a call on 6 March for young economists to submit papers for the 2017 WTO Essay Award.

The award aims to promote high-quality research on trade policy and international trade co-operation and to reinforce the relationship between the WTO and the academic community. Essays must be submitted by 2 June 2017.

More details: wto.org/english/news_e/news17_e/rese_06mar17_e.htm

Відкрита лекція «Освітні можливості від Європейського Союзу»

У Палаці студентів Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара відбулася лекція директора проекту ЄС «Національний Eразмус+ офіс в Україні» Світлани Шитікової на тему «Освітні можливості від Європейського Союзу». Організаторами заходу виступили Представництво ЄС в Україні та Інформаційний центр ЄС у ДНУ імені Олеся Гончара.

Під час зустрічі Світлана Шитікова презентувала головні особливості та напрями роботи програми Еразмус+, механізми участі студентів і викладачів українських університетів та активних членів громадських організацій у програмах освітньої мобільності.

Проректор з науково-педагогічної роботи у сфері міжнародного співробітництва ДНУ Михайло Д’яченко розкрив особливості участі нашого університету в програмі Еразмус+. Він детально зупинився на процедурі проведення конкурсу для участі студентів у програмах навчальної мобільності з європейськими університетами-партнерами, інформація про які зазвичай викладається на сайтах університету та міжнародного відділу та розсилається до структурних підрозділів.

Пані Шитікова закликала присутніх бути активними, тримати зв’язок з міжнародними відділами університетів або ж навіть самостійно пропонувати закордонних партнерів для співпраці, а також підкреслила, що найголовнішим для участі у програмі є бажання та вмотивованість.

Лекція викликала зацікавленість у присутніх студентів і співробітників ДНУ та інших ВНЗ міста і регіону, про що свідчила велика кількість їхніх запитань.

З інформацією щодо можливостей програми академічних обмінів «Eразмус+» ви можете ознайомитися за цим посиланням (завантажити PDF-файл).

Координатор Інформаційного центру ЄС
у ДНУ ім. Олеся Гончара
Богдан Грушецький

12.04.2017 р.

До уваги студентів спеціальності «Екологія»! Конкурс на навчання в Університеті Кобленц-Ландау (Німеччина)

Інформуємо, що в рамках виконання програми академічних обмінів «Еразмус+» оголошується конкурс для відбору студентів спеціальності «Екологія» факультету біології, екології та медицини Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара для навчання в Університеті Кобленц-Ландау (м. Майнц, Німеччина) протягом першого семестру 2017–2018 н.р.

Конкурсанти повинні відповідати наступним вимогам:

• бути студентами IV курсу;
• мати високі показники у навчанні (тільки оцінки «добре» та «відмінно» за дві останні сесії);
• вільно володіти англійською мовою.

Для участі у конкурсному відборі конкурсантам, що відповідають вищезазначеним вимогам, необхідно надати наступні документи до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226) до 12.00 26.04.2017 р.:

• заяву на ім’я ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
• CV українською мовою;
• мотиваційний лист українською мовою;
• довідку деканату про середній бал успішності за всі попередні семестри та про середній бал з англійської мови;
• характеристику, яка підписується куратором групи та завідувачем кафедри;
• додаткові матеріали, які свідчать про професійну підготовку претендента (публікації, дипломи, нагороди переможця конкурсу тощо);
• копію залікової книжки з оцінками за дві останні сесії.

Конкурсний відбір буде проходити у 2 етапи:

І етап – тестування з англійської мови 26.04.2017 р. о 14.30 (корп. 5, Регіональний центр інтенсивного навчання іноземних мов та підготовки до оцінювання рівня знань за системою міжнародних сертифікатів);
ІІ етап – співбесіда 27.04.2017 р. о 14.30 (корп. 1, кімн. 313).

За більш детальною інформацією звертайтесь до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226).

Телефон: (056) 374-98-89

Стипендії Словацької Республіки для студентів, аспірантів та викладачів (посилання на сайт МОН)

Уряд Республіки Казахстан надає громадянам України стипендії на навчання на 2017-2018 навчальний рік (посилання на сайт МОН)

До уваги студентів-романістів! Конкурс на навчання у Страсбурзькому університеті

Інформуємо, що в рамках виконання програми академічних обмінів «Еразмус+» оголошується конкурс для відбору студентів спеціальності «Мова і література (французька)» факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара для навчання у Страсбурзькому університеті (м. Страсбург, Франція) протягом семестру у 2017–2018 н.р.

Конкурсанти повинні відповідати наступним вимогам:

• бути студентами II–IV курсів;
• мати високі показники у навчанні (тільки оцінки «добре» та «відмінно» за дві останні сесії);
• володіти французькою мовою на рівні В2.

Для участі у конкурсному відборі конкурсантам, що відповідають вищезазначеним вимогам, необхідно надати наступні документи до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226) до 12.00 21.04.2017 р.:

• заяву на ім’я ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
• CV українською та французькою мовами;
• мотиваційний лист англійською та французькою мовами;
• довідку деканату про середній бал успішності за всі попередні семестри та про середній бал з французької мови;
• характеристику, яка підписується куратором групи та завідувачем кафедри;
• додаткові матеріали, які свідчать про професійну підготовку претендента (публікації, дипломи, нагороди переможця конкурсу тощо);
• копію залікової книжки з оцінками за дві останні сесії.

Конкурсний відбір буде проходити у 2 етапи:

І етап – тестування з французької мови 21.04.2017 р. о 14.30 (корп. 1, ауд. 1013);
ІІ етап – співбесіда 24.04.2017 р. о 14.30 (корп. 1, кімн. 313).

До ІІ етапу будуть допущені конкурсанти, результати мовного тестування яких відповідатимуть рівню В2.

За більш детальною інформацією звертайтесь до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226).

Телефон: (056) 374-98-89

Уряд Словацької Республіки надає стипендії громадянам України на навчання в 2017/2018 академічному році

Повідомляємо, що Уряд Словацької Республіки в рамках офіційної допомоги в цілях розвитку (Official Development Assistance, ODA) надає стипендії громадянам України на навчання в 2017/2018 академічному році у вищих навчальних закладах Словацької Республіки за наступними спеціальностями: економія і менеджмент та екологічні науки про навколишнє середовище.

Вимоги до аплікантів, фінансові умови, термін реєстрації та відповідні гіперпосилання – у прикріпленому doc-файлі (завантажити).

Уряд Республіки Індонезія оголошує стипендію на навчання на магістерській програмі Kemitraan Negara Berkembang (KNB) у 2017 році

Основні напрямки програми:
1) Гуманітарні науки
2) Технічні науки
3) Інженерні спеціальності
4) Соціальні науки
5) Освіта

Стипендія покриває витрати на проживання, дослідницьку роботу, переліт, мовні курси з вивчення індонезійської мови перед початком навчання.

Умови участі:
- максимальний вік учасників - 35 років;
- заповнена аплікаційна форма;
- рівень освіти - бакалавр (заявки учасників з освітнім рівнем магістра не будуть розглядатися);
- результати іспиту TOEFL.

Навчальний процес відбувається індонезійською мовою.

Останній термін подання заявок на отримання стипендій - 30 квітня 2017 року.

Результати відбору будуть оголошені на початку червня.

Початок навчального процесу - 30 серпня.

Детальна інформація - за наступним гіперпосиланням: http://knb.ristekdikti.go.id/

Scholarship programme for Ukrainian students at European University Viadrina in Frankfurt (Oder)

Since 1997, European University Viadrina in Frankfurt (Oder) offers a special study and scholarship programme for Ukrainian students with the following study options:

• a two-year Master’s programme in International Business Administration, European Studies, European Cultural History, Culture and History of Central and Eastern Europe, Socio-Cultural Studies or Languages, Communication and Cultures in Europe for students having a Ukrainian baccalaureus or higher academic degree and very good German and English language skills;
• a one-year programme Magister legum (LL.M.) for students having a law degree from a Ukrainian university and very good German language skills.

A one-month preparatory course is an obligatory part of both programmes. Students will complete it by passing the DSH exam (German language proficiency test for higher education).

The programme starts on 1 September 2017 with preparatory courses and ends on 30 September 2019 (for LL.M. students on 30 September 2018). Up to 6 Ukrainian students can take part in the programme in case qualified candidates can be selected.

The programme is financed by the Foreign Office of the Federal Republic of Germany in cooperation with the German Academic Exchange Service (DAAD). According to the new requirements of the DAAD, the programme includes a monthly scholarship of 750 EUR and covers additional costs for preparation courses and mentoring.

Candidates should submit their applications to the DAAD Information Centre in Kyiv. The preliminary selection will be made there, while European University Viadrina will carry out the final selection.

More detailed information:
Incoming exchange students Visiting students
Bernd Schünow
Tel: +49 -335 5534 2365
Fax: +49 -335 5534 2598
e-mail: students-in@europa-uni.de

Contact - International Affairs:
https://www.europa-uni.de/en/internationales/contact/index.html

The official web-site of European University Viadrina:
https://www.europa-uni.de/en/index.html

До уваги студентів та аспірантів! Продовжено прийом документів для участі у програмі «Мевлана»

Інформуємо, що з метою виконання Програми академічних обмінів «Мевлана» (стипендія у розмірі 900 TL на місяць) в рамках угоди між Дніпропетровським національним університетом ім. Олеся Гончара та Караманським університетом ім. Мехметбея (Туреччина) оголошується конкурс для відбору студентів та аспірантів ДНУ ім. Олеся Гончара для навчання в Караманському університеті ім. Мехметбея у першому семестрі 2017-2018 н.р.

До участі у конкурсі запрошуються студенти та аспіранти наступних факультетів:

• механіко-математичного факультету;
• факультету прикладної математики;
• факультету фізики, електроніки та комп’ютерних систем;
• фізико-технічного факультету;
• хімічного факультету.

Конкурсанти повинні відповідати наступним вимогам:

• бути студентами 2-4 курсів або аспірантами;
• мати високі показники у навчанні (тільки оцінки «добре» та «відмінно» за дві останні сесії);
• володіти англійською мовою на рівні B1.

Для участі у конкурсному відборі конкурсантам, що відповідають вищезазначеним вимогам, необхідно надати наступні документи до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226) до 10.00 16.03.2017 р.:

• заяву на ім’я ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
• CV українською мовою;
• довідку деканату про середній бал успішності за всі попередні семестри та про середній бал з англійської мови;
• характеристику, яка підписується куратором групи та завідувачем кафедри;
• додаткові матеріали, які свідчать про професійну підготовку претендента (публікації, дипломи, нагороди переможця конкурсу тощо);
• копію залікової книжки з оцінками за дві останні сесії;
• документи англійською мовою (у паперовій та електронній (pdf файл) формах) відповідно до умов Програми:
Candidate student application form (завантажити);
– Transcript of records.

Конкурсний відбір буде проходити у 2 етапи:

І етап – тестування з англійської мови 16.03.2017 р. о 14.30 (корпус 5, Регіональний центр інтенсивного навчання іноземних мов та підготовки до оцінювання рівня знань за системою міжнародних сертифікатів);
ІІ етап – співбесіда 17.03.2017 р. о 15.00 (корпус 1, кімната 313).

До ІІ етапу будуть допущені конкурсанти, результати мовного тестування яких відповідатимуть рівню В1.

За більш детальною інформацією звертайтесь до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226).

Телефон: (056) 374-98-89


До уваги викладачів! Продовжено прийом документів для участі у програмі «Мевлана»

Інформуємо, що з метою виконання Програми академічних обмінів «Мевлана» (надається грант у розмірі 50 TL на день, покриваються транспортні витрати у розмірі 2.250 TL) в рамках угоди між Дніпропетровським національним університетом ім. Олеся Гончара та Караманським університетом ім. Мехметбея (Туреччина) оголошується конкурс для відбору науково-педагогічних працівників ДНУ ім. Олеся Гончара для викладання в Караманському університеті ім. Мехметбея у першому семестрі 2017-2018 н.р. (від 2 тижнів до 3 місяців).

До участі у конкурсі запрошуються науково-педагогічні працівники наступних факультетів:

• механіко-математичного факультету;
• факультету прикладної математики;
• факультету фізики, електроніки та комп’ютерних систем;
• фізико-технічного факультету;
• хімічного факультету;
• факультету біології, екології та медицини.

Конкурсанти повинні відповідати наступним вимогам:

• мати науковий ступінь;
• володіти англійською мовою на рівні B2.

Для участі у конкурсному відборі конкурсантам, що відповідають вищезазначеним вимогам, необхідно надати наступні документи до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226) до 10.00 17.03.2017 р.:

• заяву на ім’я ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
• список публікацій за останній рік;
• опис курсу, який пропонується до викладання;
• рекомендацію кафедри щодо запропонованого до викладання курсу (витяг з протоколу засідання кафедри);
• документи англійською мовою (у паперовій та електронній формах) відповідно до умов Програми:
Incoming Academic Staff Application Form (завантажити);
– Portfolio (which show his/her academic works and background) with a picture (CV, Academic Background, the names of publishings etc.).

Конкурсний відбір буде проходити у формі співбесіди 17.03.2017 р. о 14.30 (корпус 1, кімната 313).

За більш детальною інформацією звертайтесь до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226).

Телефон: (056) 374-98-89

EU Study Days in Ukraine (Єврошколи)

Починаючи з 2013 року EU Study Days in Ukraine (Єврошколи) як освітній проект Представництва Європейського Союзу в Україні, залучив понад 650 студентів останніх курсів та випускників ВНЗ з усієї України. Загалом було проведено 17 сесій в різних містах України, що освітлювали такі питання як історія європейської інтеграції, дослідження цінностей у світі та Європі, освітні можливості, специфіка права ЄЄ, зона вільної торгівлі, енергетичні аспекти стосунків ЄС-Україна, громадський моніторинг євроінтеграційних реформ, менеджмент державних фінансів, європейський контроль за ним та багато іншого.

Цей захід є унікальною можливістю для студентів поспілкуватися із провідними українськими експертами та фахівцями з ЄС, які прочитають серію лекцій про сучасний Євросоюз і стосунки між ЄС та Україною. Основна мета заходу полягає в тому, аби дати студентам нові знання про ЄС та згуртувати освічену молодь, зацікавлену в тематиці Європейського Союзу.

Вісімнадцята сесія Єврошколи відбудеться з 30 березня по 02 квітня 2017 року в м. Івано-Франківськ. Участь у Єврошколі (EU Study Days) є безкоштовною! Для відібраних студентів організатори оплачують проїзд, проживання та харчування учасників з інших міст.

Контактна особа:

Ірина Мовчан, директор Українського освітнього центру реформ
e-mail: eustudydays@gmail.com
тел.: (097) 321 47 30

Подання заявок: https://bit.ly/EUStudyDays
Більше інформації про EU Study Days - на сайті попередніх сесій: eustudydays.com/


Літня академія Олімпії та Європейська асоціація міжнародних досліджень запрошує до освітніх семінарів на тему «Політика та міжнародні дослідження»

Інформуємо, що Літня академія Олімпії (Olympia Summer Academy) та Європейська асоціація міжнародних досліджень (European International Studies Association) запрошує аспірантів, молодих вчених, спеціалістів-практиків до участі у серії освітніх семінарів на тему «Політика та міжнародні дослідження», які проходитимуть у період з 9 по 19 липня 2017 р. у грецькому місті Навпліо.

Цього року програма передбачає 6 тематичних модулів:
 • Конфлікти та політичне насильство;
 • Тероризм та контртероризм;
 • Туреччина у 21 сторіччі: політика, суспільство та економіка;
 • Історія, філософія та соціологія міжнародних відносин;
 • Політика ідентичності та етнорелігійні конфлікти у 21 сторіччі;
 • Аналіз політичних ризиків.

Заяви до участі у програмі приймаються до 3 травня 2017 року. У разі ранньої реєстрації до 3 березня 2017 року передбачено знижку у винагороді за реєстрацію.

Більш детальну інформацію стосовно програми можна отримати на інтернет-сторінці: www.olympiasummeracademy.org


Національний університет Сеула надає президентську стипендію для викладацького складу вищих навчальних закладів

Управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції отримало інформацію від Посольства України в Республіці Корея щодо надання Національним університетом Сеула президентської стипендії для викладацького складу вищих навчальних закладів країн, що розвиваються.

До подання заявок на стипендію запрошуються охочі отримати вчений ступінь у будь-якій галузі знань, водночас перевага надаватиметься тявникам, які провадять успішну викладацьку діяльність без вченого ступеня (Ph. D.) в таких галузях як машинобудування, медицина, охорона здоров'я, дослідження в сфері розвитку, кореєзнавство. Більш детальна інформація про згадану програму додається.

Додатки: див. прикріплені файли

Admissions Guide
SNU President Fellowship
Application Form for SNU President Fellowship

Інформаційний бюлетень №33 Інформаційного центру DAAD у м. Київ

Шановні студенти та викладачі! За нижченаведеним посиланням ви можете ознайомитись з новими можливостями, що надає Німецька служба академічних обмінів (DAAD) у м. Київ:
http://daad.org.ua/Newsletter/Newsletter33-ukr.pdf

Хайфський університет (Держава Ізраїль) надає стипендії

Інформуємо, що Хайфський університет (Держава Ізраїль) у співпраці з Ізраїльським агентством з розвитку міжнародного співробітництва при МЗС Ізраїлю (МАШАВ) з жовтня 2014 року реалізовує міжнародну програму в галузі розвитку дитини, спрямовану на підвищення професійних знань фахівців з догляду за дітьми.

Детальна інформація щодо навчальної програми, у тому числі щодо умов участі, отримання стипендій, подачі заявок для участі у конкурсі знаходиться за наступним гіперпосиланням: http://intchilddev.haifa.ac.il/

Останній термін подачі документів для отримання стипендії від Хайфського університету – 15 березня 2017 року.

Контактними особами програми від ізраїльської сторони є пані Ширлі Йораміель (Ms. Shirly Yarachmiel) та пані Елла Леверт-Девітт (Ms. Ella Levert- Levitt), e-mail: intchilddev@psv.haifa.ac.il


Академія Наук провінції Шаньдун (КНР) організовує міжнародну конференцію

В травні 2017 року Академія Наук провінції Шаньдун, КНР (ШАН) організовує міжнародну конференцію за наступними напрямками:

1. Технології обробки інформації, зокрема великих даних.
2. Океанологічні технології (океанологічне приладобудування, суднобудування).
3. Біологія і медицина.
4. Інтелектуальне виробництво.
5. Технології нових матеріалів.
6. Нові енергетичні технології.
7. Екологічні технології.
8. Стратегічний розвиток науки і техніки.

Головна тема конференції: наукові інноваційні розробки та їх промислове застосування.

Протягом не більше одного тижня фахівці з різних країн зроблять доповіді, зустрінуться з вченими наукових організацій і вищих навчальних закладів провінції Шаньдун, а також з підприємцями компаній провінції Шаньдун з метою обговорення можливості співпраці. Будуть організовані відвідування учасниками конференції компаній і промислових підприємств, наприклад, заводів і підприємств, які співпрацюють з ШАН, з метою більш чіткого бачення учасниками конференції перспектив співпраці з ШАН.

1. Тези доповіді на англійській і російській мовах (до 2 сторінок), що розкривають предмет і принципи інноваційних досліджень і розробок, в напрямку яких пропонується співпраця з організаціями провінції Шаньдун.
2. Презентація до доповіді англійською мовою (до 10 слайдів).
3. Коротка довідка, що відповідає на наступні питання: з якою організацією пропонується співпраця? З вузами? З підрозділами Академії наук? З підприємствами? якій вид співпраці пропонується? Наприклад, проведення спільних досліджень з китайськими науково-технічними організаціями, в тому числі вузівськими, академічними і\або підприємствами; спільна розробка з китайськими фахівцями технологій (дослідних зразків), можливо з інтеграцією китайських технологій, і впровадження їх в КНР; продаж технологій і впровадження їх в КНР?
4. Резюме доповідача.

Усі документи, зазнечені в п.п. 1-4, необхідно надати в електронному вигляді до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (1 корпус ДНУ, кабінет 226) до 20.03.2017 р.

Китайська сторона після отримання зазначених матеріалів проведе їх обговорення з науково-дослідними організаціями та підприємствами провінції Шаньдун та за результатами обговорення проведе відбір учасників конференції.

Після визначення списку учасників конференції, буде складена програма конференції.

ШАН бере на себе всі витрати для учасників конференції, включає квитки на міжнародні перельоти і всередині китайські переїзди, витрати на житло та харчування під час перебування в Китаї.


До уваги студентів та аспірантів! Надається стипендія в рамках програми «Мевлана»

Інформуємо, що з метою виконання Програми академічних обмінів «Мевлана» (стипендія у розмірі 900 TL на місяць) в рамках угоди між Дніпропетровським національним університетом ім. Олеся Гончара та Караманським університетом ім. Мехметбея (Туреччина) оголошується конкурс для відбору студентів та аспірантів ДНУ ім. Олеся Гончара для навчання в Караманському університеті ім. Мехметбея у першому семестрі 2017-2018 н.р.

До участі у конкурсі запрошуються студенти та аспіранти наступних факультетів:

• механіко-математичного факультету;
• факультету прикладної математики;
• факультету фізики, електроніки та комп’ютерних систем;
• фізико-технічного факультету;
• хімічного факультету;
• факультету біології, екології та медицини.

Конкурсанти повинні відповідати наступним вимогам:

• бути студентами 2-4 курсів або аспірантами;
• мати високі показники у навчанні (тільки оцінки «добре» та «відмінно» за дві останні сесії);
• володіти англійською мовою на рівні B1.

Для участі у конкурсному відборі конкурсантам, що відповідають вищезазначеним вимогам, необхідно надати наступні документи до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226) до 12.00 28.02.2017 р.:

• заяву на ім’я ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
• CV українською мовою;
• довідку деканату про середній бал успішності за всі попередні семестри та про середній бал з англійської мови;
• характеристику, яка підписується куратором групи та завідувачем кафедри;
• додаткові матеріали, які свідчать про професійну підготовку претендента (публікації, дипломи, нагороди переможця конкурсу тощо);
• копію залікової книжки з оцінками за дві останні сесії;
• документи англійською мовою (у паперовій та електронній (pdf файл) формах) відповідно до умов Програми:
Candidate student application form (завантажити);
– Transcript of records.

Конкурсний відбір буде проходити у 2 етапи:

І етап – тестування з англійської мови 01.03.2017 р. о 14.30 (корпус 5, Регіональний центр інтенсивного навчання іноземних мов та підготовки до оцінювання рівня знань за системою міжнародних сертифікатів);
ІІ етап – співбесіда 02.03.2017 р. о 15.00 (корпус 1, кімната 313).

До ІІ етапу будуть допущені конкурсанти, результати мовного тестування яких відповідатимуть рівню В1.

За більш детальною інформацією звертайтесь до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226).

Телефон: (056) 374-98-89


До уваги викладачів! Надається грант в рамках програми «Мевлана»

Інформуємо, що з метою виконання Програми академічних обмінів «Мевлана» (надається грант у розмірі 50 TL на день, покриваються транспортні витрати у розмірі 2.250 TL) в рамках угоди між Дніпропетровським національним університетом ім. Олеся Гончара та Караманським університетом ім. Мехметбея (Туреччина) оголошується конкурс для відбору науково-педагогічних працівників ДНУ ім. Олеся Гончара для викладання в Караманському університеті ім. Мехметбея у першому семестрі 2017-2018 н.р. (від 2 тижнів до 3 місяців).

До участі у конкурсі запрошуються науково-педагогічні працівники наступних факультетів:

• механіко-математичного факультету;
• факультету прикладної математики;
• факультету фізики, електроніки та комп’ютерних систем;
• фізико-технічного факультету;
• хімічного факультету;
• факультету біології, екології та медицини.

Конкурсанти повинні відповідати наступним вимогам:

• мати науковий ступінь;
• володіти англійською мовою на рівні B2.

Для участі у конкурсному відборі конкурсантам, що відповідають вищезазначеним вимогам, необхідно надати наступні документи до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226) до 15.00 01.03.2017 р.:

• заяву на ім’я ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
• список публікацій за останній рік;
• опис курсу, який пропонується до викладання;
• рекомендацію кафедри щодо запропонованого до викладання курсу (витяг з протоколу засідання кафедри);
• документи англійською мовою (у паперовій та електронній формах) відповідно до умов Програми:
Incoming Academic Staff Application Form (завантажити);
– Portfolio (which show his/her academic works and background) with a picture (CV, Academic Background, the names of publishings etc.).

Конкурсний відбір буде проходити у формі співбесіди 02.03.2017 р. о 14.30 (корпус 1, кімната 313).

За більш детальною інформацією звертайтесь до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226).

Телефон: (056) 374-98-89

До уваги молодих науковців! Баскська наукова фундація надає стипендії

Умови участі, вимоги до аплікантів, терміни подачі заявок та інша інформація у розгорнутому вигляді надається у вигляді PDF-файлу (завантажити).

Літні школи слов’янських студій у Чеській Республіці!

Інформуємо, що Міністерство освіти, молоді, фізичного виховання Чеської Республіки виділило 4 стипендії (за принципом взаємності) для українських студентів і викладачів ВНЗ з метою вивчення чеської мови у рамках Літньої школи слов’янських студій у Чеській Республіці.

Літня школа передбачає курси чеської мови тривалістю близько місяця, для всіх рівнів знання мови (від початкового рівня і вище). Під час відбору кандидатів перевага надаватиметься аплікатам, які вже вивчають чеську мову.

На 2017 рік пропонуються такі стипендії:

– Університет імені Масарика в Брно – 2 стипендії;
– Університет Паланького в Оломоуці – 1 стипендія;
– Карлів університет у Празі – 1 стипендія.

Усі витрати, пов’язані з перебуванням та навчанням учасників, покриває чеська сторона.

Ознайомитись з детальною інформацією про літні школи слов’янських студій у зазначених університетах, а також знайти аплікаційну форму можна за посиланням:

http://www.msmt.cz/eu-and-international-affairs/summer-schools-of-slavonic-studies?lang=2

Для участі у конкурсі на отримання стипендії необхідно подати такі доку менти:

– заповнена анкета (українською мовою);
– заповнена чеська аплікаційна форма (англійською мовою);
– резюме (бажано у форматі Europass, англійською мовою);
– коротке мотиваційне есе обсягом до 1000 слів (чеською або англійською мовою) (у разі подання чеською мовою треба зробити переклад англійською або українською мовами);
– копії дипломів про освіту (диплом з додатком або академічна довідка);
– сертифікати про підтвердження рівня знання чеської мови (за наявності).

МОН прийматиме заявки у паперовому та електронному форматі (документи, надіслані напряму Міністерству освіти, молоді, фізичного виховання Чеської Республіки або чеським університетам розглядатися не будуть).

Поштова адреса: просп. Перемоги, 10, 01135, м. Київ,
Міністерство освіти і науки України,
Управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції.
Документи просимо залишати у скриньці для кореспонденції.

У електронному форматі скановані документи просимо надіслати на електронну адресу ukrainemon@gmail.com, з зазначенням у темі листа «Літня школа у Чехії 2017».

Термін подачі заявок – до 10 березня 2017 року.

До уваги студентів та аспірантів!

Інформуємо, що з метою виконання Програми академічних обмінів «Еразмус+» в рамках угоди між Дніпропетровським національним університетом ім. Олеся Гончара та Університетом Аристотеля (м. Салоніки, Греція) оголошується конкурс для відбору студентів та аспірантів ДНУ ім. Олеся Гончара для навчання в Університеті Аристотеля у першому семестрі 2017-2018 н.р. (з жовтня 2017 року по лютий 2018 року) (відповідно до умов Програми).

Конкурсанти повинні відповідати наступним вимогам:

• бути студентами 2-4 курсів або аспірантами;
• мати високі показники у навчанні (тільки оцінки «добре» та «відмінно»);
• володіти англійською мовою на рівні B2.

Конкурсний відбір буде проходити у 2 етапи:
І етап – тестування з англійської мови 13.02.2017 р. о 13.30 (корпус 5, Регіональний центр інтенсивного навчання іноземних мов та підготовки до оцінювання рівня знань за системою міжнародних сертифікатів);
ІІ етап – співбесіда 14.02.2017 р. о 14.30 (корпус 1, кімната 313).

Для участі у конкурсному відборі конкурсантам, що відповідають вищезазначеним вимогам, необхідно надати наступні документи до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226) до 12.00 13.02.2017 р.:

• заяву на ім’я ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету.

Конкурсантам, результати мовного тестування яких відповідатимуть рівню В2, подати наступні документи до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226) до 12.00 14.02.2017 р.:

• CV українською мовою;
• довідку деканату про середній бал успішності за всі попередні семестри;
• характеристику, яка підписується куратором групи та завідувачем кафедри;
• додаткові матеріали, які свідчать про професійну підготовку претендента (публікації, дипломи, нагороди переможця конкурсу тощо).

Будь ласка, ознайомтесь з детальною інформацією щодо анонсу конкурсу (завантажити) від грецького університету.

За більш детальною інформацією звертайтесь до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226).

Телефон: (056) 374-98-89

До уваги науково-педагогічних працівників та науковців!

Інформуємо, що з метою виконання Програми академічних обмінів «Еразмус+» в рамках угоди між Дніпропетровським національним університетом ім. Олеся Гончара та Університетом Аристотеля (м. Салоніки, Греція) оголошується конкурс для відбору науково-педагогічних працівників та науковців ДНУ ім. Олеся Гончара для викладання/навчання (teaching/training mobility) в Університеті Аристотеля протягом двох тижнів у період з 01.04.2017 р. по 31.10.2017 р. (відповідно до умов Програми).

Конкурсанти повинні відповідати наступним вимогам:

• мати науковий ступінь;
• володіти англійською мовою на рівні B2.

Для участі у конкурсному відборі конкурсантам, що відповідають вищезазначеним вимогам, необхідно надати наступні документи до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226) до 12.00 14.02.2017 р.:

• заяву на ім’я ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
• список публікацій за останній рік;
• опис курсу обсягом 16 годин, який пропонується до викладання (teaching mobility);
• рекомендацію кафедри щодо запропонованого до викладання курсу (teaching mobility);
• опис програми тренінгу (training mobility).

Конкурсний відбір буде проходити у формі співбесіди 14.02.2017 р. о 14.00 (корпус 1, кімната 313).

Будь ласка, ознайомтесь з детальною інформацією щодо анонсу конкурсу (завантажити) від грецького університету.

Mobility Agreement for Teaching (завантажити)
Mobility Agreement for Training (завантажити)

За більш детальною інформацією звертайтесь до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226).

Телефон: (056) 374-98-89

Уряд КНР надає стипендії на 2017/2018 навчальний рік

Інформуємо, що згідно з умовами двосторонньої угоди між Україною та КНР, а також зважаючи на наміри розширити співробітництво в галузі освіти, у 2017 році китайська сторона виділила Україні квоту стипендій Уряду КНР на 2017/2018 навчальний рік.

Фактична кількість нових стипендій на 2017/2018 навчальний рік – 51.

Прийом громадян України до вищих навчальних закладів КНР на рівні: бакалавр, магістр, аспірант, стажер.

Термін подачі заявок – до 17 березня 2017 року.

Перелік необхідних документів:
1. Заповнена анкета (оригінал);
2. Заповнена аплікаційна форма (китайською або англійською мовами), яку можна знайти на сайтах http://www.csc.edu.cn/studyinchina/, http://www.csc.edu.cn/laihua/ та http://www.campuschina.org/ . Увага! В анкеті має бути зазначений Agency number – 8041 (оригінал анкети і копія);
3. Копії документів про освіту. Поточні студенти мають подати довідку про підтвердження статусу студента від свого ВНЗ. Документи необхідно подати у нотаріально завіреному форматі, перекладені на китайську або англійську мови (отже, подати: оригінали нотаріально завірених копій і копії з оригіналів нотаріально завірених копій);
4. Академічний транскрипт балів (подати у нотаріально завіреному форматі китайською або англійською мовами) (оригінал і копія);
5. Орієнтовний план навчання (Study Plan, вказавши, що саме і чому хочете вивчати) англійською або китайською мовами (якщо навчальний план подаєте китайською мовою, то потрібно додати переклад англійською або українською мовами) (оригінал і копія);
6. Два рекомендаційні листи англійською або китайською мовами, підготовлені професором або викладачем (у разі подання китайською мовою треба зробити переклад англійською або українською мовами) (два оригінали та дві копії);
7. Мотиваційний лист англійською або українською мовами (оригінал і копія);
8. Фотокопія екзаменаційної медичної довідки для іноземців (Foreign Physical Examination Form) англійською мовою. Дану форму можна завантажити на сайтах http://www.csc.edu.cn/laihua/ та http://www.campuschina.org/ . Усі поля форми мають бути обов’язково заповнені. Неповні форми, без підпису лікаря та офіційної печатки лікарні є недійсними (дві копії, оригінал залишається у апліканта для подачі у китайський ВНЗ);
9. Апліканти, які мають листи про попереднє зарахування від китайських університетів, мають додати їх до пакету документів (для цього апліканти мають зв’язатися з офісом іноземних студентів китайського університету, який приймає на навчання за стипендіями, та отримати повідомлення про попереднє зарахування);
10. Апліканти, які мають сертифікат про знання китайської мови, HSK Certificate, мають додати його до пакету документів (дві копії).
Увага! МОН прийматиме заявки у електронному та паперовому форматі (необхідно надіслати документи в обох зазначених форматах).
Усі документи мають бути скріплені у верхньому лівому куті (у паперовому форматі має бути 2 примірники – перший пакет документів – оригінал, другий – копія). Будь ласка, формуйте два пакети документів згідно зі списком необхідних документів у вищезазначеному порядку. Документи поверненню не підлягають.

Поштова адреса: просп. Перемоги, 10, 01135, м. Київ, Україна,
Міністерство освіти і науки України
Управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції.

Документи просимо залишати у скриньці для кореспонденції.

У електронному форматі скановані PDF документи необхідно надіслати на електрону адресу МОН ukrainemon@gmail.com , зазначивши у теми листа «Стипендії на навчання в КНР 2017».
Детальна інформація на сайтах http://www.csc.edu.cn/laihua/ або http://www.campuschina.org/

Ізраїльська агенція з розвитку міжнародного співробітництва оголошує про відкриття набору для навчання в Ізраїлі

Інформуємо, що Ізраїльська агенція з розвитку міжнародного співробітництва Міністерства закордонних справ Держави Ізраїлю (MASHAV) оголошує про відкриття набору для навчання в Ізраїлі на курсах. Робоча мова курсу – російська та англійська.

Детальна інформація про теми курсів та умови участі знаходяться у додатку (завантажити)


Румунія надає стипендії для навчання на 2017–2018 навчальний рік

Міністерство закордонних справ Румунії надає 85 стипендій на навчання за освітньо-кваліфікаційними рівнями «бакалавр», «магістр», «доктор» у вищих навчальних закладах Румунії особам з країн, що не є членами Європейського Союзу. Пропонуються спеціальності: політичні та адміністративні науки, освіта, румунська культура і цивілізація, журналістика, технічні науки, нафта і газ, сільськогосподарські науки, ветеринарна медицина, архітектура, мистецтво.

Румунія забезпечує безкоштовне навчання у ВНЗ, проживання в гуртожитках, щомісячні стипендії (бакалаврам – 65 євро, магістрам – 75 євро, докторам – 85 євро).

Заявки на навчання за ОКР «бакалавр», «магістр» та «доктор» у 2017–2018 академічному році можна подавати до 01 березня 2017 р. у Посольство Румунії в Україні.

Детальнішу інформацію щодо стипендіальної програми та процесу подачі заявок можна отримати за посиланням: http://www.mae.ro/en/node/10251. Крім того, список румунських державних університетів, що приймають участь в програмі можна знайти на сайті МЗС Румунії:
http://www.mae.ro/sites/default/files/file/burse_2011/2015.11.26_anexa_3_engl_universitati_de_stat_2016-17.pdf

До уваги студентів!

Інформуємо, що в рамках виконання програми Європейських студій оголошується конкурс для відбору студентів Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара для навчання у Латвійському університеті (м. Рига) у другому семестрі 2016 – 2017 н.р. (з 10 березня по 10 червня 2017 року) за наступних умов фінансування, що здійснюється за підтримки Міністерства іноземних справ Латвії:

• витрати на навчання у Латвії та транспортні витрати оплачуються Латвійським університетом;
• студенти отримують стипендію у розмірі 370 євро на місяць, що виплачується Латвійським університетом.

До участі у конкурсі запрошуються студенти наступних факультетів:

• факультету міжнародної економіки (напрями «Міжнародні економічні відносини» та «Міжнародна економіка»);
• факультету суспільних наук і міжнародних відносин (напрям «Міжнародні відносини»).

Конкурсанти повинні відповідати наступним вимогам:

• бути студентами 3 курсу;
• мати високі показники у навчанні;
• вільно володіти англійською мовою;
• мати закордонний паспорт, який дійсний до 31.12.2017 р.

Для участі у конкурсному відборі конкурсантам, що відповідають вищезазначеним вимогам, необхідно надати наступні документи до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226) до 15.00 16.01.2017 р.:

• заяву на ім’я ректора про допущення до конкурсного відбору, яка підписується претендентом, завідувачем кафедри та деканом факультету;
• характеристику, яка підписується куратором групи та завідувачем кафедри;
• довідку деканату про середній бал успішності за всі попередні семестри та про середній бал з англійської мови;
• мотиваційний лист англійською мовою (1 сторінка);
• CV українською та англійською мовами (обов’язково вказати ПІБ, дату народження, адресу, паспортні дані, список та копії власних публікацій (статті, матеріали конференцій, у тому числі іноземною мовою або в інших країнах), а також будь-яку іншу інформацію про себе, яка може бути корисною у процесі конкурсного відбору);
• копію закордонного паспорта.

За більш детальною інформацією звертайтесь до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226).

Телефон: (056) 374-98-89


До уваги викладачів!

Інформуємо, що в рамках виконання програми академічних обмінів «Еразмус+» оголошується конкурс для відбору науково-педагогічних працівників Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара для викладання в Університеті Деусто (м. Більбао, Іспанія) у другому семестрі 2016 – 2017 н.р.

До участі у конкурсі запрошуються науково-педагогічні працівники наступних факультетів:

 • факультету суспільних наук і міжнародних відносин;
 • механіко-математичного факультету;
 • факультету прикладної математики;
 • фізико-технічного факультету;
 • факультету фізики, електроніки та комп’ютерних систем;
 • факультету міжнародної економіки;
 • економічного факультету;
 • юридичного факультету;
 • факультету психології.

Конкурсанти повинні відповідати наступним вимогам:

 • мати науковий ступінь;
 • володіти англійською (іспанською) мовою на рівні B2 або С1;
 • мати закордонний паспорт, дійсний до 31.12.2017 р.

Для участі у конкурсному відборі конкурсантам, що відповідають вищезазначеним вимогам, необхідно надати наступні документи до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226) до 17.01.2017 р.:

 • заяву про допущення до конкурсного відбору;
 • список публікацій за останній рік;
 • опис курсу обсягом 8 годин, який пропонується до викладання;
 • документи англійською мовою (у паперовій та електронній формах (pdf-файл)) відповідно до умов Програми:
– Curriculum Vitae;
– Passport;
– Letter of support from supervisor at home university;
Teaching Mobility Agreement (завантажити), in which the teaching programme should include 8 hours of teaching per week.

Будь ласка, ознайомтесь з детальною інформацією щодо анонсу конкурсу (завантажити) від іспанського університету.

За більш детальною інформацією звертайтесь до відділу по роботі з міжнародними організаціями та іноземними партнерами (корпус 1, кімната 226).

Телефон: (056) 374-98-89


Угорщина надає стипендії для українських студентів!

Відповідно до програми освітнього обміну між Міністерством освіти і науки України та Міністерством людських ресурсів Угорщини на 2016–2018 роки угорська сторона надає стипендії для українських студентів для навчання в Угорщині відповідно до такого розподілу:

• 40 стипендій за бакалаврськими та магістерськими програмами за гуманітарними, суспільствознавчими, технічними та медичними напрямками підготовки;
• 20 стипендій за магістерськими програмами повного циклу за технічними та медичними напрямками;
• 40 стипендій для навчання в аспірантурі у будь-якій галузі, що становить інтерес.

Заявки подаються в он-лайн режимі. З інструкцією до заповнення он-лайн анкети можна буде ознайомитись на сайті www.stipendiumhungaricum.hu.

Заявки можна буде подавати починаючи з середини січня 2017 року. Останній термін подачі заявок – 5 березня 2017 року.

Також паперові копії усього пакету документів, які кандидат подає на стипендію угорській стороні в режимі он-лайн, потрібно надіслати за наступною адресою: проспект Перемоги, 10, 01135, Київ, Україна, Міністерство освіти і науки України, Управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції.

Документи просимо залишати у скриньці для кореспонденції.

З детальною інформацією про стипендіальну програму можна ознайомитись на сайті www.stipendiumhungaricum.huТурецька Республіка надає стипендії на навчання на 2017–2018 академічний рік

В рамках програми «Стипендії Туреччини» з 2012 року Турецькою Республікою щорічно надаються стипендії на навчання у вищих навчальних закладах Туреччини на рівнях «магістр» та «доктор».

Турецькою Республікою відшкодовується плата за навчання, транспортні витрати (переліт в обидва боки), забезпечуються стипендії (магістрам – близько 300 дол., докторам – 400 дол.), медичне страхування та річні курси турецької мови (для тих, хто навчатиметься на відділеннях з турецькою мовою викладання).

Заявки на навчання на рівні «магістр» та «доктор» у 2017–2018 академічному році можна подавати починаючи з 16 січня 2017 року по 17 лютого 2017 року. Заявки подаються на сторінці в мережі Інтернет www.turkiyeburslari.gov.tr. Кандидати, які успішно пройдуть попередній конкурсний відбір, згодом будуть запрошені на співбесіду.

Кандидати, які подаватимуть заявки на магістерську програму, повинні мати дату народження починаючи з 01.01.1987 та пізніше, а кандидати на докторську програму – 01.01.1982 та пізніше.

Детальнішу інформацію щодо стипендіальної програми та процесу подачі заявок можна отримати за посиланням https://www.turkiyeburslari.gov.tr/wp-content/uploads/2016/08/00_APPLICANT.pdfСтажування в США. Інклюзивна освіта


Програма з Впровадження Інклюзивної Освіти (ІО) ADA Anniversary Fellowship Program in Inclusive Education надасть змогу 28 учасникам з України, Казахстану, Вірменії та Індії взяти участь у шеститижневому стажуванні у різних закладах Міннесоти чи Арізони (США), які підтримують ІО в освітніх установах. Учасники-фіналісти отримають повне фінансування, що передбачає відшкодування усіх витрат.
Для участі у Програмі кандидати мають бути громадянами вищезгаданих країн, професіоналами у галузі освіти від 25 до 45 років, добре володіти письмовою та усною англійською мовою тощо.
Уся детальна та контактна інформація в інформаційному листі англійською мовою.

Аплікаційні форми можна завантажити на https://umn.qualtrics.com/SE/?SID=SV_abi2DJKxkjUwhj7.

Останній строк подачі 27 січня 2017 р.

Представництво ЄС в Україні оголосило набір заявок на 17 сесію EU Study Days (Єврошкола)


Будь ласка, дивіться гіперпосилання.

International Programs in the School of Science at the University of Tokyo


1) The University of Tokyo Research Internship Program (UTRIP)
UTRIP is a 6-week summer internship program for students majoring in natural science and other relevant fields. It provides students with an opportunity to gain the experience of "real graduate-school life" or "research-centered life." UTRIP is a gateway to pursuing an advanced degree and experiencing academic life at our university. Participants on UTRIP will also be granted financial support to cover their costs and expenses. They will also get the opportunity to take part in cultural activities and excursions to learn more about Japan.
Website: http://www.s.u-tokyo.ac.jp/en/utrip/

Flyer: http://www.s.u-tokyo.ac.jp/en/utrip/promo/pdf/UTRIP_flyer.pdf

2) The Global Science Course (GSC)
GSC is an undergraduate transfer program that was designed to enhance cross-cultural interactions among young minds and foster the next generation of leaders in science. Students study alongside current UTokyo students in an all-English and research-focused academic environment, which includes rotations in world-renowned laboratories. Successful applicants to this program are also provided a monthly scholarship as well as fully supported accommodation. This is an invaluable opportunity for those looking to expand their worldviews and experience something unique during their time as an undergraduate student specializing in the sciences.

The application period is open from January 10, 2017 to April 7, 2017 (JST) for Fall 2017 enrollment.

(Please note that GSC is currently only being offered in the Department of Chemistry)

Website: http://www.s.u-tokyo.ac.jp/GSC/

Pamphlet: http://www.s.u-tokyo.ac.jp/GSC/about/files/GSC_Pamphlet_2016.pdf

Poster: http://www.s.u-tokyo.ac.jp/GSC/about/files/GSC_Poster_2016.pdf

3) Global Science Graduate Course (GSGC)
GSGC is an international graduate program that was recently launched by Graduate School of Science at the University of Tokyo and allows students to obtain their degrees in English. This program welcomes excellent graduates from universities all over the world, fostering world-class science professionals, and standardizes a five-year integrated education scheme in which students attend both the Master's program and the Doctoral program in sequence. Students on GSGC are also provided with a monthly scholarship during their time on the program and support in finding employment following graduation.

The application period is open from November 10, 2016 to January 10, 2017 (JST) for September 2017 enrollment.

Website: http://www.s.u-tokyo.ac.jp/GSGC/

До уваги молодих дослідників та викладачів! Інститут поглибленого навчання в галузі гуманітарних та соціальних наук у м. Бухарест (Румунія) оголошує конкурс

Інститут поглибленого навчання в галузі гуманітарних та соціальних наук у м. Бухарест (Румунія) при Новому європейському коледжі оголошує прийом заявок на участь у конкурсі для отримання гранту в рамках нещодавно створеної Стипендії ім. Герди Хенкель. Програма призначена для молодих дослідників / викладачів, які працюють у галузі гуманітарних наук (зокрема археології, історії мистецтва, історії ісламознавства, історії, історії права, історії науки, передісторії та ранньої історії).

Деталі щодо участі у конкурсі, об’єм стипендії, аплікаційні форми та строки реалізації програми надано за наступним гіперпосиланням.Навчання у Швеції в рамках програми Visby
Шведський інститут (м. Стокгольм) за підтримки програми «Visby» пропонує стипендії для здобуття рівня «магістр»та «PhD» для українських аплікантів!
Інформацію щодо умов навчання у Шведському інституті, вимог до аплікантів, аплікаційних форм та термінів надання документів можна знайти за наступним гіперпосиланням.

Увага! Баварський міжуніверситетський центр контактів з Центральної, Східної та Південно-Східної Європою (BAYHOST) надає річні стипендії докторантам та аспірантам для навчання в університетах Баварії.

Детальну інформацію та умови отримання стипендії від BAYHOST можна знайти за цим гіперпосиланням.

Програма академiчних обмiнiв iменi Фулбрайта в Українi оголошує конкурси для аспірантів, викладачів та дослідників

1. Fulbright Research and Development Program

Термін подання документів - 1 листопада щороку.

Проведення досліджень в університетах США тривалістю від шести до дев'яти місяців. У конкурсі можуть брати участь особи віком до 40 років з дворічним професійним досвідом: викладачі; аспіранти та дослідники, які ще не мають наукового ступеня; кандидати наук (не пізніше 5-ти років після захисту); адміністратори вищих навчальних закладів; співробітники науково-дослідних установ; журналісти; фахівці з бібліотечної, музейної та архівної справи; спеціалісти у сфері управління культурою; працівники громадських організацій (НДО).

Галузі спеціалізації: гуманітарні, соціальні, точні, технічні та природничі дисциплін.

Вимоги до кандидатів:
мати українське громадянство та проживати в Україні;
викладати (на умовах повної або неповної ставки) у ВНЗ та мати щонайменше 2 роки досвіду викладання, навчання в аспірантурі чи адміністративної роботи у системі вищої освіти або 2 роки професійного досвіду у відповідній у галузі;
володіти англійською мовою на рівні достатньому для професійного спілкування в англомовному академічному середовищі (TOEFL iBT не менше 80 балів);
повернутись в Україну на 2 роки після завершення терміну гранту відповідно до вимог візи J-1, яку отримують учасники програм обмінів;
подаватись на програму не раніше ніж через 2 роки після перемоги в іншому конкурсі за Програмою імені Фулбрайта.

Умови гранту:
Тривалість гранту — 6-9 місяців. Упродовж академічного року учасники Програми проводять індивідуальні дослідження; знайомляться з актуальними надбаннями американських університетів у плануванні навчальних програм, розробці учбових курсів та їх викладанні; беруть участь у наукових конференціях та семінарах. Програма не передбачає здобуття наукового ступеня, але надає можливість стипендіатам відвідувати семінари та лекції в якості вільних слухачів.

До участі у конкурсі приймаються лише індивідуальні проекти — дослідницькі та такі, що спрямовані на розробку та запровадження нових навчальних курсів, оновлення навчальних матеріалів, вивчення та оволодіння передовими методами навчання та викладання.

Учасники Програми отримують:
 • щомісячну стипендію;
 • додаткові кошти для придбання професійної літератури;
 • медичне страхування;
 • квиток в обидва боки.

Більш детальна інформація (перелік документів, анкета та інше) - за наступним посиланням.

2. Fulbright Scholar Program

Документи приймають до 15 жовтня щороку

Проведення досліджень в університетах, наукових та дослідницьких інституціях США на період від трьох до дев'яти місяців. У конкурсі можуть брати участь кандидати та доктори наук; діячі культури, фахівці з бібліотекарства, журналісти та юристи; дослідники без наукового ступеня з досвідом роботи не менше п'яти років та аспіранти або здобувачі напередодні захисту, які отримають науковий ступінь до початку гранту (1 вересня 2017 року).

Галузі спеціалізації: гуманітарні, суспільні, точні, технічні та природничі дисципліни.

Кандидати, які активно займаються дослідницькою роботою у таких галузях, як політологія, державне управління, зокрема розбудова демократії та громадянського суспільства, мають можливість вибирати Інститут Кеннана у Вашингтоні як місце проведення досліджень. Стажування триває 6 місяців і розпочинається з 1 вересня або 1 березня.

Вимоги до кандидатів:
мати українське громадянство та проживати в Україні;
вільно володіти англійською мовою на рівні достатньому для професійного спілкування в англомовному науковому середовищі;
повернутись в Україну на 2 роки після завершення терміну гранту відповідно до вимог візи J-1, яку отримують учасники програм обмінів;

Умови гранту:
Тривалість гранту – 3-9 місяців. Програма дає унікальну можливість провести дослідження та досягнути поставлені наукові цілі, побачити чим дихає світ, які нові відкриття та доробки існують у певних галузях у США, встановити професійні контакти з американськими колегами і через Світову спільноту фулбрайтівців, з науковцями з інших країн.

Програма не передбачає здобуття наукового ступеня.

Учасники Програми отримують:
 • щомісячну стипендію;
 • додаткові кошти для придбання професійної літератури;
 • медичне страхування;
 • квиток в обидва боки.

Більш детальна інформація (перелік документів, анкета та інше) - за наступним посиланням.

Стипендії DAAD для студентів, аспірантів та науковців на 2017/2018 навчальний рік

Німецька служба академічних обмінів DAAD інформує про оголошення конкурсу на стипендіальні програми.

Стипендії Фонду навчання Палати депутатів Берліна

Фонд навчання Палати депутатів Берлина пропонує стипендійну програму підтримки випускників та молодих вчених всіх спеціальностей з країн колишнього Радянського Союзу, Сполучених Штатів Америки, Великобританії та Франції.
Фонд виділяє 15 стипендій на 2017-2018 навчальний рік. Розмір стипендії, розрахованої на 10 місяців, становить 1100 євро на місяць для випускників та аспірантів та 1630 євро на місяць для кандидатів наук, з яких 330 євро сплачується за житло у міжнародному дослідному центрі Берлина.
Кінцевий cтрoк подання заяв: 15 грудня 2016 року. Тривалість програми: з 1 жовтня 2017 року дo 31 липня 2018 року.
www.parlament-berlin.de/de/Das-Parlament/Studienstiftung

Річні стипендії BAYHOST Вільної землі Баварії 2017/18

Стипендії BAYHOST пропонують фінансування аспірантури або післядипломного навчання у одному з баварських ВНЗ. Стипендія надається спочатку на один рік та може подовжуватися. Крім того, можлива підтримка однорічного наукового перебування у Баварії в рамках проходження аспірантури в себе на батьківщині.
Подання заяв триває до 1 грудня 2016 року (дата надходження).
http://www.uni-regensburg.de/bayhost/stipendien/incoming/index.html

Докладну інформацію про програми можна знайти на офіційній сторінці DAAD в Інтернеті www.daad.org.ua. Заява на більшість стипендіальних програм подаються до Інформаційного центру DAAD у Києві. Документи можна подавати особисто або надсилати поштою.

Переваги навчання у Німеччині:
1. Висока репутація німецьких ВНЗ у всьому світі
2. Різноманітні навчальні пропозиції: близько 450 визнаних державою ВНЗ 17500 навчальних програм. Студенти можуть вибирати між навчанням в університетах, орієнтованим на науку, та навчанням у ВНЗ прикладного напряму, де практика є обов'язковою частиною навчання.
3. Навчання німецькою або англійською мовою:
пошук англомовних навчальних програм на сайті www.daad.de/deutschland/studienangebote/international
4. Сервісні послуги для іноземних студентів: міжнародні відділи ВНЗ, партнерські та тандемні програми
5. Безкоштовне або недороге навчання: бакалаврські програми у державних ВНЗ, як правило, безкоштовні. За навчання на певних магістерських програмах передбачена оплата, але у порівнянні з іншими країнами вона не дуже висока.
У всіх ВНЗ сплачується семестровий збір у розмірі від 125 до 250 євро.
6. Німецька мова відкриває численні можливості: німецька мова належить до десяти найбільш уживаних мов у світі (близько 185 мільйонів людей). Володіння німецькою мовою є великим плюсом у вашому резюме!

Важливі кроки до навчання у Німеччині:
1. Вибір навчального закладу та навчальної програми: www.study-in.de, www.higher-education-compass.de
2. Перевірка умов вступу: www.anabin.de
Для навчання на бакалаврській програмі випускники українських шкіл зазвичай мають провчитися рік у підготовчому коледжі у Німеччині або рік в українському ВНЗ на відповідній спеціальності.

Для відвідання підготовчого коледжу необхідне володіння німецькою мовою на рівні В1. www.studienkollegs.de
Для пошукачів, які не володіють німецькою мовою та планують навчатися англійською мовою, окремі ВНЗ пропонують платні підготовчі програми.
Для вступу у магістратуру необхіден диплом бакалавра українського ВНЗ по відповідній спеціальності. При виборі міждисциплінарних програм слід зважати на умови вступу на відповідну програму.

3. Перевірка мовних передумов для вступу.
Німецька мова: www.sprachnachweis.de

Наступні іспити можна скласти в Україні:
- TestDaf: www.testdaf.de
- Goethe-Zertifikat С1 та С2: www.goethe.de
- DSD II - лише в окремих школах DSD
4. Фінансове забезпечення: Особливо для навчання у магістратурі у Німеччині існує багато стипендій: www.funding-guide.de
При самостійному фінансуванні необхідно при отриманні візи на навчання засвідчити наявність 8640 євро на рахунку на перший рік навчання, наприклад, за допомогою блокованого рахунку. www.kiew.diplo.de → Візи → Національні візи → Необхідні документи.

5. Подання заяви на обрану навчальну програму
- залежно від ВНЗ
- безпосередньо до ВНЗ або
- через службу uni-assist: www.uni-assist.de
Докладна інформація про навчання у Німеччині німецькою та англійською мовами: www.study-in.de

Стипендії DAAD
Для студентів на бакалаврських програмах: 2-3 курси, 5 курс (якщо він не випускний):
Літні курси у Німеччині для іноземних студентів

2-5 курси:
Групові поїздки для студентів до Німеччини "Studienreisen"

Для студентів на бакалаврських програмах:
4 курс:
- Стипендії на навчання для випускників ВНЗ з усіх спеціальностей
- ERP-стипендії на навчання для випускників в галузі економіки

Для випускників:
- Стипендії на навчання для випускників ВНЗ з усіх спеціальностей
- ERP-стипендії на навчання для випускників в галузі економіки
- Стипендії для підвищення кваліфікації для фахівців в галузі німецької мови

Для аспірантів:
- Наукові стипендії - короткі стипендії
- Наукові стипендії - річні стипендії
- Наукові стипендії - аспірантура
з подвійним науковим керівництвом
- Наукові стипендії - повна аспірантура у Німеччині Для молодих науковців:
- Наукові стипендії - короткі стипендії
- Наукові стипендії - річні стипендії Для викладачів:
Наукові стажування для іноземних викладачів ВНЗ та науковців

Для колишніх стипендіатів:
Повторні запрошення колишніх стипендіатів DAAD Докладніше про стипендії: www.daad.org.ua/ukr/stipendien.htm Подальші стипендіальні програми: www.funding-guide.de

03056 м. Київ пр. Перемоги, 37 НТУУ "КПІ", корпус №6, 2 поверх
Інформаційний центр DAAD у Києві
тел./факс +380 44 204-82-69
тел. +380 44 204-85-41
info@daad.org.ua
www.daad.org.ua

Консультації:
понеділок - п'ятниця
11.00 - 13.00 та 14.00 - 17.00

30.09.2016 р.