В університеті створені умови для всебічного розвитку особистості ...
Версія для друку

Про студмістечко

Студентське містечко є структурним підрозділом Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара. У своїй роботі студентське містечко керується Конституцією України, чинними законодавчими актами України, нормативними документами Міністерства освіти і науки України, Статутом Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, Положенням про студентське містечко Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, наказами та розпорядженнями ректора. 
   
Призначення студентського містечка полягає в забезпеченні житлових, побутових, культурних, спортивних та інших потреб мешканців, культурно-побутових, торгівельних та інших послуг.

Керівництво студентським містечком здійснює директор, який призначається на посаду та звільняється з посади ректором університету. Директор студентського містечка підпорядкований ректору і несе персональну відповідальність за виконання покладених на студмістечко завдань та реалізацію його функцій.

Директор студентського містечка визначає основні напрямки економічного і соціального розвитку, керує усією діяльністю і організовує роботу студентського містечка, вирішує питання вдосконалення його структури.

Тарифи на проживання в гуртожитках ДНУ
Правила внутрішнього розпорядку в гуртожитках ДНУ
Порядок поселення студентів до гуртожитків студентського містечка Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара на 2021–2022 н.р.
Написання заяви на поселення у гуртожитки на 2021-2022 н.р.

Кількість вільних місць для проживання в гуртожитках ДНУ на 01.04.2021 р.:
-
гурт №1 - 143
- гурт №2 - 118
-
гурт №3 - 86
- гурт №4 - 498
- гурт №5 - 268
- гурт №6 - 104
- гурт №7 - 114

Детальніше про правила студентського містечка ДНУ читайте у розділі «Положення про студентське містечко ДНУ».

Керівництво студентського містечка

Директор студентського містечка – Білоус Оксана Леонідівна.

Регламент роботи: понеділок-п’ятниця з 08.00 до 16.30. Тел.: (056) 374-55-46.

Приймальня директора знаходиться за адресою: м. Дніпро, пр. Гагаріна, 38 (гуртожиток № 2), каб. 39.

Електронна пошта студмістечка: campusdnu@ukr.net


Студмістечко ДНУ – центр змістовного дозвілля молоді

Перлиною студентського містечка Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара є молодіжний центр «Кузня української інтелігенції», відкритий на базі гуртожитку №2.


Ідея перетворити залу для самопідготовки, що є у кожному гуртожитку, на молодіжний центр виникла ще в лютому 2017 року. А вже у вересні Кузня української інтелігенції відкрила двері для всіх охочих долучитися до інтелектуального дозвілля.

Авторами цієї молодіжної ініціативи є двоє студентів-істориків – Ірина Селезньова та Гліб Стрижко. Коментуючи назву молодіжного центру, Гліб пояснив: «У якості назви ми обрали метафоричний вислів, який можна розтлумачити так: як метал змінюється і набуває форми під молотом коваля, так само і молодь здобуває знання та лідерські якості через саморозвиток».

Кузня вже має чималу бібліотеку. Багато українських видавництв та авторів безкоштовно надіслали свої книжки, тільки-но дізнавшись про задум дніпровських істориків. Також у молодіжному центрі є велика добірка настільних ігор, які дозволяють провести інформативно насичене дозвілля у великій компанії. Деякі ігри з колекції Кузні мають історичне спрямування, наприклад, гра, видана Українським інститутом національної пам’яті до 100-річчя Української національної революції.

Серед заходів, які проходять у Кузні української інтелігенції: кіноперегляди, турніри з настільного тенісу, тренінги щодо міжнародних можливостей для студентів, тренінги з надання першої медичної допомоги, відкриті лекції, спільні перегляди футбольних матчів за участю української збірної, розмовні клуби з англійської мови, відеоекскурсії тощо. Наприкінці кожного тижня волонтери молодіжного центру готують інформаційний дайджест подій на наступний тиждень. «Дуже великим попитом у нас, наприклад, користуються заходи, де розповідають про можливості дешевих подорожей, молодіжних освітніх програм та стажувань у Європі», – зазначає Ірина Селезньова.


За недовгий час свого існування Кузня української інтелігенції здобула певне визнання серед громадських ініціатив області та України. Зокрема, Гліб та Ірина стали лауреатами обласного конкурсу «Студент року Дніпропетровщини» у номінації «Унікальна номінація року». Кузня української інтелігенції визнана Міністерством молоді та спорту України кращою практикою молодіжної роботи у сфері організації змістовного дозвілля у 2017 році. Крім того, команда Кузні стала фіналістом Всеукраїнського конкурсу соціальних проектів Social Project Awards.

Кузня української інтелігенції відкрита не лише для мешканців гуртожитку №2, а й для всіх студентів ДНУ ім.О.Гончара. Тож скористайтеся можливістю зробити своє дозвілля змістовнішим, завітавши Кузні за адресою: пр. Гагаріна, 38 (гуртожиток №2)!

Конкурс
«Кращий гуртожиток студентського містечка
Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара»

У травні 2017 року відбувся конкурс із визначення кращого гуртожитку студентського містечка нашого університету. Вже втретє його проводило студентське містечко спільно з профспілковим комітетом університету. Ідея проведення конкурсу щороку знаходить відгук та підтримку серед студентської громади студмістечка. Водночас, жага до перемоги стимулює персонал гуртожитків та студентство до активного залучення в роботу з покращення житлово-побутових умов, кращої організації діяльності органів студентського самоврядування, дозвілля для студентів.

До складу конкурсної комісії входили голови рад студентів гуртожитків, представники профспілкового комітету, адміністративно-господарчої частини, які оцінювали гуртожитки за 11 критеріями:
- організація виховної та культурно-масової роботи в гуртожитку;
- наявність у гуртожитку інформаційних стендів;
- дотримання мешканцями правил внутрішнього розпорядку;
- забезпеченість студентів місцями в читальних залах та залах для креслення;
- санітарний стан місць загального користування;
- наявність та стан кімнати Ради студентів гуртожитку, кімнат мешканців гуртожитку;
- наявність та стан спортивної кімнати в гуртожитку;
- участь (у вільний від навчання час) мешканців у ремонті гуртожитку, благоустрої та озелененні території;
- наявність протоколів засідання, плану роботи та його виконання Радою студентів гуртожитку;
- робота, яка проводиться в гуртожитку Радою студентів та комендантом серед мешканців щодо підтримання в належному стані житлових кімнат, читальних залів, меблів, а також прилеглої території до гуртожитку;
- наявність актової зали та її функціонування.

За встановленими конкурсною комісією результатами перше місце посів гуртожиток №2, друге – гуртожиток №7, третє – гуртожиток №3.

Призери отримали від профспілкового комітету грошові сертифікати; за перше місце – 4 тис. грн., за друге – 3 тис. грн., за третє – 2 тис. грн.

Зазначимо, що організація такого заходу сприяє здоровій конкуренції серед адміністрації гуртожитків та органів студентського самоврядування щодо вирішення назрілих проблем у соціально-побутовій сфері, виховній та культурно-масовій роботі.