В університеті створені умови для всебічного розвитку особистості ...
Версія для друку

Палац студентів

Палац студентів

Директор Палацу студентів ДНУТимошенко Ксенія Владиславівна.

Адреса:
49027, м. Дніпро, пл. Шевченка, 1 (парк ім. Т.Г. Шевченка), тел.+38 (050)-453-4769
e-mail: pks_dnu@ukr.net; веб-сайт: www.palac.dp.ua

Наказ №295 від 30.12.2020 р. про затвердження тарифів на платні послуги культурно-освітнього центру Палацу студентів Дніпровського національного університету імені Олеся ГончараПалац від заснування і до сьогодні

У центральному міському парку ім. Т.Г. Шевченка розташована найстаріша історико-архітектурна пам’ятка нашого міста – Потьомкінський палац, який у XX ст. став осередком культури й творчості студентства.

Палац був побудований 1789 р. за проектом видатного архітектора своєї епохи Івана Старова.

Інтер’єри Палацу – це суцільна гармонія, прекрасне тут на кожному кроці. 12 чудових колон підтримують сходовий майданчик 2-го поверху, утворюючи незвичайний «живий квадрат».

1918 р. Потьомкінський палац став першим навчальним корпусом новоствореного Катеринославського університету.

За роки свого існування Палац студентів перетворився на справжній центр культури, духовності, організації змістовного дозвілля студентської молоді. Особливо активізувалася його багатогранна діяльність після реконструкції та передачі до структури Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара.

1997 р. у Палаці студентів відкрито унікальну галерею «Гетьмани України», а з 2005 р. працює Музей історії Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара. 2010 р. виконано розпис стелі правої галереї Палацу за античним сюжетом «Пори року». 2011 р. у Музеї музичних інструментів виставлена на загальний огляд Флейта Пана (датована III тис. до н.е.), яку знайдено під час розкопок кургану поблизу селища Ковпаківка Магдалинівського району Дніпропетровської області. З 2014 р. розпочато проведення театралізованих екскурсій та квестів по всім залам першої кам'яної будівлі міста – Потьомкінського палацу. 2015 р. Палац студентів долучився до всесвітньої акції «Ніч музеїв». 2016 р. в одній із камер підвалин Палацу було відкрито експозицію знахідок археологічної експедиції університету. 2017 р. колекцію Музею музичних інструментів поповнено новими експонатами – індійською поперечною флейтою бансурі та давньослов’янським язичковим народним інструментом варган.

У 2017 р. виконано розпис стелі лівої галереї Палацу за античним сюжетом «Плин часу».

У Палаці студентів щоденно проводяться концерти, творчі вечори, фестивалі, наукові конференції, семінари, виставки, презентації.


Палац студентів представляє

Новий сезон Палацу традиційно розпочинається важливою для першокурсників Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара подією – урочистою церемонією «Посвячення в студенти», яка запрошує молодь у безмежну країну знань. 

Великим святом є щорічний огляд творчості студентства «День першокурсника», який сприяє пошуку талановитих студентів. Кращі номери першокурсників потрапляють до фіналу конкурсу.

Палац студентів у 1995 р. відродив міжвузівський відкритий фестиваль «Студентська весна», а в 2015 р. запропонував новий формат: «Таланти студентства – на площі рідного міста» і відтоді проводить конкурсні виступи просто неба, з використанням багатьох творчих локацій на території парків та скверів Дніпра.

1999-й став роком народження фестивалю молодіжних театрів «Театральна сесія», який з року в рік поповнює свої лави новими студентськими колективами. Щорічно до Палацу запрошуються за попереднім відбором кращі студентські колективи України.

Із 2015 р. Палацом студентів започатковано проведення відкритого фестивалю циркового мистецтва «У колі друзів», в якому демонструють свої таланти циркові колективи з багатьох міст України. Щорічно найкращі аматорські студентські циркові колективи та артисти оригінального жанру показують свої творчі здобутки. Щорічно найкращі аматорські студентські циркові колективи та артисти оригінального жанру показують свої творчі здобутки.


Із 2016 р. Палацом студентів проводиться Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Музичне сузір’я України», який збирає прихильників відродження класичної української пісні та шанувальників сучасної української естради. Фестиваль підтримано міськими та обласними організаціями. Призовий фонд надається благодійним Президентським фондом «Україна Л.Д. Кучма.


У 2017 р. народним театром «Маски» на честь свого 45-річчя започатковано традицію відзначати День театру (27 березня) низкою студентських вистав.

У 2018 до 100-річчя рідного університету Палацом студентів та молодіжним активом проводяться конкурси: «Хто зверху?», «Що? Де? Коли?», «Брейн-ринг», «Cover Battle», «Міс та Містер університет» та ін. Відбувся бал за участю 100 студентських пар.


2020-2021 роки створено нову форму проведення екскурсійного обслуговування. Екскурсії розроблені на основі історично - театралізованих історій до різноманітних дат. Нові екскурсії користуються великим попитом у різних верств населення.

2022 році відновлені фестивалі студентської творчості: пісенний фестиваль «На крилах кохання», конкурсу авторських поетичних і поетично-музичних творів «POETRY»

Наші творчі майстерні талантів

Сьогодні у Палаці працюють 8 творчих колективів художньої самодіяльності, 6 з яких мають звання «народний».


«Веселка» – народний ансамбль фольклорного танцю, створений у 1979 р, «народний» – з 1993 р. Керівник – Євген Солодкій.
«Овація» – ансамбль скрипалів, створений у 2002 р. Керівник – Владислав Лисан.
«Радуга» – народна циркова студія, створена у 1983 р., «народна» – з 1994 р. Керівник – Тетяна Золотова.
«Ритм» – танцспортклуб, створений у 1967 р., «народний» – з 1983 р. Керівник – Анна Лаціс.
«Маски» – народний театр мініатюр, створений у 1972 р., «народний» – з 1991 р. Керівник – Наталія Сириця.
«Мрія» – народна студія сучасного вокалу, створена у 2002 р., «народна» – з 2006 р. Керівник – Людмила Іщенко.

Палац студентів ДНУ – це культурно-історична пам’ятка, яка сьогодні об’єднує викладачів та студентів різних поколінь.

Ми щиро запрошуємо Вас до творчої співпраці. Довідки з питань участі у наших творчих колективах, а також про проведення різноманітних заходів Ви зможете отримати у відділах Палацу за телефонами:

Директор – ТИМОШЕНКО КСЕНІЯ ВЛАДИСЛАВІВНА. Тел.: (067) 591-08-42.
Комендант – ГОРА ЛАРИСА ІВАНІВНА.
Черговий – 766-49-76.

Адреса:
Палац культури студентів 
Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара
49027, м. Дніпро, пл. Шевченка, 1 (парк ім. Т.Г. Шевченка), тел/факс: (056) 766-49-80
e-mail: pks_dnu@ukr.net; сайт: www.palac.dp.ua