В університеті створені умови для всебічного розвитку особистості ...
Версія для друку

Ботанічний сад ДНУ


Адреса: 49010, м. Дніпро, пр. Гагаріна, 72.
Вхід на територію через адміністративний корпус з вул. Бронетанкова, 1а.
Сад відкритий для відвідувачів у будні з 8:00 до 15:00.
Вхід платний: для дорослих – 15 грн, для дітей – 9 грн.
Довідки та замовлення екскурсій за тел.: (056) 766-49-60.

Наші сторінки у соціальних мережах
:
Facebook: https://www.facebook.com/botgarddnepr/
Instagram: @botsad_dnipro

Директор ботанічного саду – кандидат біологічних наук, доцент Кабар Анатолій Миколайович.


Ботанічний сад ДНУ був заснований у 1930 році завідувачем кафедри фізіології рослин Дніпропетровського університету, професором Олександром Володимировичем Рейнгардом, який і став його першим директором. Спочатку це була спеціальна науково-дослідна міська установа. У 1933 році Постановою РНК УРСР Ботанічний сад був введений до складу Дніпропетровського державного університету як науково-дослідний підрозділ.


У 1963 році Розпорядженням Ради Міністрів УРСР Ботанічний сад оголошений заповідною територією загальнодержавного значення і знаходиться під охороною держави.

Загальна територія саду 27,5 га. Із них 10,5 га це зона вільного доступу («Парк Гагаріна») та 17 га – науково-дослідна територія обмеженого доступу.


Основні напрямки діяльності саду: збереження, вивчення, акліматизація рослин; дослідження ефективного господарського використання рідкісних і типових видів місцевої і світової флори шляхом створення, поповнення та збереження ботанічних колекцій, ведення наукової, навчальної і освітньої роботи.


Колекційний фонд рослин ботанічного саду – неоціненне народне надбання. Він налічує більше 3,5 тис. видів, різновидів, форм та сортів. Основа колекції – це деревні та чагарникові рослини відділу дендрології, яких на території саду більше 11 тис. шт. У відділі природної флори зберігаються фонди аборигенних та інтродукованих господарських, енергетичних, низькорослих декоративних та лікарських рослин, серед яких є багато видів, занесених до міжнародних та регіональних Червоних списків.


Роботи з інтродукції та акліматизації квітково-декоративних багаторічних, однорічних та цибулинних рослин займаються у відділі квітникарства. Основна колекція теплолюбних видів з Африки, Південної Азії та Австралії зосереджена у експозиційній оранжереї відділу тропічних та субтропічних рослин. Районування сортів плодово-ягідних культур (смородина, аґрус, малина, суниця тощо) є основною задачею відділу плодівництва. У теплицях відділу рослинництва утримується різноманітний асортимент кімнатних рослин для реалізації населенню.


Колектив саду постійно займається просвітницькою роботою з питань ботаніки, екології, охорони природи, рослинництва, декоративного садівництва, ландшафтної архітектури. Співробітники саду проводять відкриті заняття для студентів біологічних та медичних спеціальностей, майстер-класи для дітей та дорослих, оглядові та тематичні екскурсії для населення та гостей міста.

Ботанічний сад ДНУ співпрацює з багатьма ботанічними закладами України, близького та далекого зарубіжжя з питань збереження рослинного різноманіття та обміну посадковим матеріалом; входить до складу Ради ботанічних садів та дендропарків України, а також до Міжнародної Ради ботанічних садів з охорони рослин (BGCI).

Тарифи на продукцію ботанічного саду ДНУ