В університеті створені умови для всебічного розвитку особистості ...
Версія для друку

Поради молодому фахівцю

Пам’ятка випускникам та студентам
ДНУ імені Олеся Гончара

«Працевлаштування»
Неминуче для кожного випускника стане питання працевлаштування. Це відповідальний крок в житті кожної людини, тим паче молодого спеціаліста. Пропонуємо скористуватися основними покроковими рекомендаціями щодо підготовки до працевлаштування. Тоді Ваші кроки будуть більш доцільними та передбаченими.

Почніть з аналізу своїх вмінь та сильних якостей (можливо у Вас є досвід працевлаштування та перелік вмінь, якими Ви вже користуєтесь).

Зробіть вправу «Бажана робота». На папері напишіть відповіді на наступні питання: «Які зі своїх вмінь Ви хотіли б використовувати у майбутній роботі? Що саме Ви хотіли би робити? У яких організаціях Ви хотіли би працювати?» Складіть список усіх посад, які б влаштували Вас.

Складання резюме. (Докладніше у вкладці «Моє перше резюме»)

Отже, перший крок до працевлаштування – правильно складене резюме, але другий, не менш важливий – проходження співбесіди.

Інформація та корисні поради, щодо проходження співбесіди:

Підготуйтесь до відповідей на найбільш поширені питання на співбесіді. Наприклад,
  • «Розкажіть трохи про себе»
  • «Чому Ви обрали саме нашу компанію?»
  • «Які Ваші сильні сторони?»
  • «Які Ваші слабкі сторони?»
  • «Чому Ви бажаєте отримати саме цю роботу?»
  • «Як Ви уявляєте свою позицію через 5 років?»
  • «На яку зарплатню ви розраховуєте?» та інші.
У будь-якому випадку, загальне правило відповідей можна сформулювати так: «Намагайтеся показати свої переваги, навіть якщо у Вас є прогалини в тому чи іншому питанні. Виявляйте творчість!»

2. Співбесіда може початися із запитань, коли інтерв’юєр займає активну позицію і сам ставить запитання. Також співбесіда може початися з тощо, що Вам запропонують розповісти про себе і поставити свої запитання. І до цього варто бути готовим.
3. По завершенню співбесіди потрібно ще раз коротко викласти аргументи на користь своєї кандидатури.
4. Обов’язково подякуйте тому, хто проводив співбесіду.
5. Обов’язково домовтеся про те, коли і як Ви дізнаєтесь про результати.
6. Уважно слухайте. Перед тим, як відповідати на запитання, намагайтеся зрозуміти мету, з якою це запитання задається та як у відповіді підкреслити свої сильні сторони.
7. Не критикуйте свій колишній колектив та керівництво.
8. Не обговорюйте свої особисті та фінансові проблеми, якщо Вас про це спеціально не запитують.
9. Пам’ятайте, що не тільки Вас оцінює роботодавець, але й Ви оцінюєте, чи підходить Вам ця робота, посада, зарплатня. Тому, ставте запитання щодо специфіки самої роботи, умов тощо.
10. Важливо заздалегідь зібрати інформацію про компанію чи організацію, у яку Ви хочете влаштуватися.
11. Важливо отримати рекомендацію з попереднього місця роботи. І мати рекомендаційні листи з собою на співбесіді.
12. Візьміть із собою на співбесіду своє розширене резюме та всі сертифікати (дипломи), вказані у резюме – Вас можуть попросити їх показати.
13. Краще називати роботодавця по імені (та по-батькові, якщо це прийнято у компанії).
14. Коли маєте намір паралельно вчитися, то треба підкреслити, що це необхідно для того, щоб краще працювати на користь компанії або організації.
15. Не поспішайте відповідати. Якщо Ви розгубилися і не можете одразу ж знайти відповідь, Ви можете сказати: «Мені треба подумати».

І на останнє, приділіть увагу власному іміджу та особливостям культури ділової поведінки та спілкування.

Отже, користуючись вищезазначеними рекомендаціями, Ви можете мати уяву про те, як скласти резюме та підготуватися до співбесіди.

Для того щоб отримати впевненість у собі та набути корисний досвід в безпечній обстановці, психологічна служба ДНУ імені Олеся Гончара запрошує усіх бажаючих студентів ДНУ на тренінг для відпрацювання навичок успішного працевлаштування.

Для отримання інформації про тренінг та участь у ньому необхідно зареєструватися у працівників психологічної служби ДНУ за адресою: пр. Д. Яворницького, 36, кімн. 2а.