ДНУ здійснює наукову діяльність за всіма пріоритетними напрямками, визначеними чинним законодавством України ...
Версія для друку

Студентські стартап-проєкти









Лазерна арфа (2020 рік, остання модифікація - весна 2023).

Проєкт для планетарію. Спочатку був створений як інструмент, на якому діти зможуть грати на лазерних променях як на арфі. З огляду на безпеку у конструкції весною 2023 року було змінено принцип дії на оптичний – встановлено інфрачервоні датчики руху.












YourAirTest Ind
oorSolution(2020).



Пристрій для моніторингу якості повітря всередині приміщень. Проєкт подано у вигляді стаціонарної версії. Стаціонарна версія відображає більше показників та використовує точні датчики. Індикація кольором про стан повітря та інтеграція з мобільним додатком, для точного перегляду показань. Проєкт YourAirTest Indoor Solution реалізується спільно з проєктом YourAirTest та спеціалізується на датчиках домашнього використання для моніторингу якості повітря.

Захист сонячних батарей (2021).
Захист сонячних батарей від короткого замикання з використанням запобіжників, що самовідновлюються.












Навчально-діючий STEM стенд «Екокліматична станція з вирощування біорізноманіття»(2021).


Освітньо-наковий проєкт, призначений для розвитку STEM-освіти в Україні та покращення проведення практичних робіт у школах. Екокліматична-станція з вирощування біорізноманіття має вигляд стенда з 5-ма полицями, на кожній з яких по 2 рослини. До кожної з них підведено трубку для водопостачання, а також над кожною з полиць є фітолампа.









IRobot (2021).

Спільний науково-освітній проєкт кафедри механотроніки фізико-технічного факультету Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара та Інжинірингової школи «Ноосфера» передбачає створення функціонуючого прототипу студентського інтелектуального робота-маніпулятора та має на меті сприяння підвищенню якості освіти та мотивації студентів до освітнього процесу, а також популяризацію технічних спеціальностей серед зацікавленої молоді.

Digital History (2022).
Пристрій для сканування та відцифровування історичних джерел за допомогою спеціальної установки (конструкція з профілів, фотоапарат, який переміщується відповідно до потреб оператора, управління з планшету) для відцифровки широкоформатного друкованого фонду.


SmartPot (2023).
Дитячий освітній проєкт, має на меті створити розумний горщик для квітів, який нагадує власнику про полив рослин. Спираючись на дані, отримані з датчика вологи грунту, пристрій відображатиме стан грунту емоціями, а саме: візуально на світлодіодній матриці у вигляді ока та відтворюючи аудіо повідомлення. Налаштування пристрою відбуватиметься у мобільному застосунку, де можна буде не тільки вибирати режими роботи, а і моніторити показники сенсорів. Пристрій буде зроблено у вигляді конструктора (з навчальними матеріалами, які допоможуть його зібрати) для дітей шкільного віку, які матимуть змогу навчитись працювати з Arduino і власноруч створити свій проєкт.


Glove (2023).
Пристрій керування рукавичка для реалізації білатерального керування.


1 етап.
 Створення пристрою у вигляді рукавички для дистанційного керування роботом-візком.
2 етап. Створення пристрою у вигляді рукавички для дистанційного білатерального керування маніпулятором.