ДНУ здійснює наукову діяльність за всіма пріоритетними напрямками, визначеними чинним законодавством України ...
Версія для друку

Гранти та конкурси

ПРЕМІЯ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ МОЛОДИМ УЧЕНИМ ЗА 2024 РІК
Комітет Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій інформує, що відповідно до Положення про Премію Верховної Ради України молодим ученим (далі – Положення), затвердженого Постановою Верховної Ради України від 05.02.2019 № 2675-VIII «Про Премію Верховної Ради України молодим ученим», розпочався етап формування, висунення та подання робіт на Премію Верховної Ради України молодим ученим (далі – Премія) за 2024 рік.
Премія присуджується молодим ученим – громадянам України віком (за станом на 1 квітня включно року проведення конкурсу) до 35 років включно, якщо вчений має вищу освіту не нижче другого (магістерського) рівня, або до 40 років включно, якщо вчений має науковий ступінь доктора наук, за отримані вагомі наукові здобутки під час проведення фундаментальних та/або прикладних наукових досліджень.
Більше інформації про конкурс.


КОНКУРС ПРОЄКТІВ «НАУКА ДЛЯ ЗМІЦНЕННЯ ОБОРОНОЗДАТНОСТІ УКРАЇНИ»
Національний фонд досліджень України проводить  конкурс проєктів «Наука для зміцнення обороноздатності України».
Заявку можна подати до 31 січня 2024 р., 23:59 (за київським часом).
Електронна скринька для довідок: natsi.2022.02@nrfu.org.ua
Більше інформації про конкурс.

КОНКУРС ПРОЄКТІВ З ВИКОНАННЯ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ І РОЗРОБОК
«ДОСЛІДНИЦЬКІ ІНФРАСТРУКТУРИ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ ПЕРЕДОВИХ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ»
Національний фонд досліджень України оголосив конкурс проєктів з виконання наукових досліджень і розробок «Дослідницькі інфраструктури для проведення передових наукових досліджень». Метою конкурсу є відбір проєктів для надання грантової підтримки для проведення фундаментальних та прикладних наукових досліджень із забезпечення розвитку національного дослідницького простору та його інтеграції до світового дослідницького простору, розбудови дослідницької інфраструктури як сукупності засобів, ресурсів та пов’язаних з ними послуг, які використовуються науковим співтовариством для проведення досліджень на найвищому рівні.
Тематичні напрями конкурсу:
  • Фундаментальні наукові дослідження в галузі природничих наук та математики.
  • Фундаментальні дослідження в галузі наук про життя.
  • Прикладні дослідження, що мають на меті створення технологій (включно з IT) та продуктів, які ґрунтуються на новітніх досягненнях фундаментальної науки.
  • Фундаментальні соціогуманітарні дослідження з найбільш актуальних проблем сучасності.
  • Мультидисциплінарні дослідження.
Термін подання заявок:
з 31 грудня 2023, 00:01 по 14 лютого 2024, 23:59 (за київським часом).
Більше інформації про конкурс.

КОНКУРС НА КРАЩУ НАУКОВУ СТАТТЮ, ПОВ’ЯЗАНУ ІЗ ЗАХИСТОМ ЛЮДСЬКИХ ПРАВ
Конкурс покликаний спонукати студентів, аспірантів, ад’юнктів, здобувачів закладів вищої освіти виявити свої творчі здібності, а такі заходи сприяють підвищенню правової культури, залученню молоді до активної наукової роботи, узагальненню і поширенню позитивного досвіду студентських досліджень та відзначення особистих наукових здобутків. Основними ідеями конкурсу є підтримка обдарованих студентів та молодих науковців, стимулювання їх зацікавленості в підвищенні свого інтелектуального рівня, сприяння утвердженню пріоритету наукової роботи як важливого чинника формування сучасного фахівця.
Підсумки оголошуватимуть у День Конституції України – 28 червня.
Більше інформації про конкурс.

OPEN CALL ДЛЯ ТАЛАНОВИТИХ СТУДЕНТІВ, НАУКОВЦІВ, ДОСЛІДНИКІВ У СФЕРІ DEEP-TECH
Vacuum Deep Tech Acceleration починає реалізовувати проєкт за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».
1-3 березня 2024 року в Києві проєкт розпочнеться конкурсним добором у межах хакатону «Інновації у сфері глибоких технологій», що відбудеться в гібридному форматі. Участь зможуть узяти як індивідуальні учасники (студенти, науковці, фінансисти, дизайнери-маркетологи, розробники), так і сформовані команди.
Вимоги:
• учасник повинен мати ідею або продукт, в основі якого є наукоємна технологія з потенційно високою доданою цінністю;
• учасник та його ідея / продукт мають підприємницький потенціал;
• учасник має мотивацію будувати або вже будує стійкий інноваційний бізнес;
• учасник повинен бути зареєстрований як юридична особа або фізична особа-підприємець або готовий зареєструватись у майбутньому;
• більша частина команди має перебувати в Україні;
• на своєму вебсайті та в соціальних мережах учасник позиціонує себе як українець.
Етапи добору:
• реєстрація на vacu2m.com;
• запрошення на хакатон «Інновації у сфері глибоких технологій»;
• взаємодія з менторами та валідація продукту;
• пітчинг під час третього дня хакатону;
• добір 30 переможців для участі в програмі.
Переможці приєднаються до акселераційних програм «Science Intensive Innovation» та «Development and Renovation», у межах яких отримають такі переваги:
• можливість активно співпрацювати з потенційними клієнтами, що дозволить їм легше визначити та адаптувати свої продукти до реальних потреб ринку;
• можливість вивчення ефективних стратегій залучення інвестицій для розвитку їхнього бізнесу;
• робота над визначенням та оптимізацією свого Product-Market Fit, щоб забезпечити максимальну відповідність їхніх продуктів вимогам ринку;
• доступ до ресурсів для ефективнішої роботи (вебінарів, буткемпів, лекцій, індивідуальної роботи з експертами, майстер-класів та необхідних послуг);
• допомога від експертів програми в перевірці та оптимізації бізнес-моделі, щоб забезпечити її ефективність та життєздатність на ринку.
Open Call триватиме до 12 лютого 2024 року.
Джерело

КОНКУРС ПРОЄКТІВ «ПЕРЕДОВА НАУКА В УКРАЇНІ»
Міністерство освіти і науки України оголосило про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із соціальної та економічної інклюзії в лютому - квітні 2024 року з метою активізації науково-дослідної роботи студентів, стимулювання інтересу до науки та технологій серед молоді, сприяння вирішенню проблем та практичних завдань у галузі соціальної та економічної інклюзії.
Конкурс проводиться у два тури:
I тур - у лютому - березні 2024 року в закладах вищої освіти;
II тур - у квітні 2024 року в базовому закладі вищої освіти (форма проведення - дистанційна).
Більше інформації про конкурс на сайті МОН

ГРАНТИ УКРАЇНСЬКИМ НАУКОВЦЯМ ВІД CRDF GLOBAL
CRDF Global надає українським вченим, технічним спеціалістам та інженерам, які працюють у напрямах хімічних, біологічних, радіологічних, ядерних і дотичних до них розробок і досліджень, гранти на відрядження й участь у міжнародних конференціях.
Обсяг грантової підтримки – до $1500
Заявки приймають до 31 січня 2024 року.
Дізнатися більше про цю можливість можна на сайті Національної академії наук України.

НОВА СТИПЕНДІАЛЬНА ПРОГРАМА DAAD
УКРАЇНА МАЙБУТНЬОГО: ДОСЛІДНИЦЬКІ СТИПЕНДІЇ ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ МАГІСТРАНТІВ ТА ДОСЛІДНИКІВ
Відтепер українські випускники, докторанти та аспіранти можуть подавати заявки на нову стипендіальну програму для короткострокового перебування з метою проведення досліджень у Німеччині.
Метою програми є підтримка дослідницької діяльності в університетах України, а також заохочення та надання можливості молодим науковцям зробити свій внесок у відновлення України та її академічної спільноти.
Фінансування може розпочинатися з березня 2024 року.
Більше інформації

КОНКУРС НАУКОВИХ І СТУДЕНТСЬКИХ ПРОЄКТНИХ КОНЦЕПЦІЙ «ВІДРОДЖЕННЯ ТА ІННОВАЦІЙНИЙ РОЗВИТОК УКРАЇНИ»
Український реконструкційний фонд та Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України оголошують про початок конкурсу наукових та студентських проєктних концепцій «ВІДРОДЖЕННЯ ТА ІННОВАЦІЙНИЙ РОЗВИТОК УКРАЇНИ».
Мета конкурсу – популяризація розробок українських студентів, аспірантів, молодих учених серед ділової та наукової спільноти Сполучених штатів, пошук та заохочення потенційних інвесторів для реалізації проєктів, стимулювання інноваційної діяльності та рішень, спрямованих на відновлення та сталий розвиток України.
Проєктні концепції прийматимуть до 16 березня 2024 р. за такими напрямами:
– відновлення й модернізація виробничої та соціальної інфраструктури;
– відновлення природного середовища та розвиток відновлюваних джерел енергії;
– розвиток безпілотної авіації та ракетно-космічних технологій.
Докладніше

Міжнародне багатостороннє партнерство для забезпечення стійкості системи освіти і науки в Україні (IMPRESS-U)
Започатковано Офісом міжнародної науки та інженерії (OISE) Національного наукового фонду (NSF), США, у партнерстві з 8-ма установами з країн Естонії, Латвії, Литви, Польщі, США та України, а також приватними донорами та фондами.
НФДУ тісно співпрацюватиме з NAS для забезпечення належного фінансування та участі українських дослідників у спільних проєктах. Українські дослідники будуть фінансуватися приватними донорами та фондами.
Можливості, які надає Ініціатива
NSF приймає заявки на гранти на пошукові дослідження (EArly-concept Grants for Exploratory Research, EAGER) та міжнародні доповнення до існуючих грантів.
Дізнатися більше про партнерську ініціативу можна за посиланням (https://www.nsf.gov/od/oise/IntlCollaborations/Ukraine.jsp) на сайті NSF, або за посиланням (https://nrfu.org.ua/wp-content/uploads/2023/08/impress-u_sajt_ukr.pdf) на сайті НФДУ.


Конкурсний відбір на додаткові грантові можливості Нідерландської дослідницької ради (NWO) для українських вчених: Партнерська ініціатива NWO-НФДУ 2023
18 липня 2023 року Національний фонд досліджень України та Нідерландська дослідницька рада (NWO) уклали протокол до Меморандуму про взаєморозуміння і домовилися про співпрацю та об'єднання зусиль. Вчені в Україні матимуть можливість співпрацювати з науковцями Королівства Нідерландів і таким чином продовжувати свою наукову кар'єру в складних умовах, взявши участь у конкурсі "Конкурсний відбір на додаткові грантові можливості NWO для українських вчених: Партнерська ініціатива NWO-НФДУ" 2023 року.
Заявки можна подавати в будь-який час починаючи з 11 вересня 2023 року. Кінцевий термін подачі заявок – 14:00 CET 8 квітня 2024 року.
Дізнатись більше про ініціативу ви можете:
• на сайті NWO за посиланням (https://www.nwo.nl/en/calls/nwo-hop-on-call-for-researchers-based-in-ukraine-nwo-nrfu-partnership-initiative);
• на сайті НФДУ за посиланням (https://nrfu.org.ua/wp-content/uploads/2023/08/nwo_ukr.pdf).

ГРАНТИ НА ДОСЛІДЖЕННЯ ВІД РЕСПУБЛІКИ СЛОВЕНІЯ
Міністерство освіти і науки України інформує, що Інститут геології Республіки Словенія в рамках глобальної кампанії “We support Science in Ukraine” пропонує гранти на дослідження у сфері інформаційних технологій і програмування, геологічного та гідрогеологічного моделювання, а також можливість залучення українських науковців до наукових програм Інституту на довготривалій основі.
Більше інформації за посиланням.

«HORIZON4UKRAINE»: ЄВРОПЕЙСЬКА КОМІСІЯ РОЗШИРЮЄ МОЖЛИВОСТІ ПІДТРИМКИ УКРАЇНСЬКИХ НАУКОВЦІВ ТА ІННОВАТОРІВ
Європейська комісія розширює можливості підтримки українських науковців та інноваторів.
Ініціатива підтримки українських науковців «Horizon4Ukraine» спрямована на залучення українських дослідників та фахівців до проєктів, які уже реалізуються в межах європейської програми з досліджень та інновацій «Горизонт Європа». Вибір можна зробити серед 424 пропозицій, кількість яких постійно збільшується.
Можливі пропозиції співпраці містяться на головній сторінці порталу Європейської комісії «Funding and Tenders Portal». Пошук здійснюється за ключовими словами або ж за назвою проєкту, країною, організацією або датою завантаження пропозиції. Наступним кроком має бути коротке мотиваційне звернення до координатора, в якому варто висловити зацікавленість у долученні до проєкту, а також зазначити, чим ви можете бути корисними під час його реалізації.
Більше інформації за посиланням.
Джерело.

ДО 35 ТИС. ДОЛАРІВ США ЗА НАБЛИЖЕННЯ ПЕРЕМОГИ: ПРОГРАМА ГРАНТОВОЇ ПІДТРИМКИ ПРОЄКТІВ ПОДВІЙНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ
Український фонд стартапів за підтримки Міністерства освіти і науки України запускає програму грантової підтримки проєктів подвійного призначення задля підвищення обороноздатності країни та поствоєнної відбудови.
Фонд надає грантову підтримку проєктам, які здійснюють діяльність у таких сферах: оборона, кібербезпека, освіта, інфраструктурна відбудова та охорона здоров’я. Для участі проєкт мусить мати практичне підтвердження можливості реалізації.
Безповоротна фінансова допомога задовольняє три потреби:
Ознайомитися з деталями та подати заявку можна за посиланням.
• закриває витрати на розвиток;
• надає доступ до найкращих менторів і експертів;
• підвищує обороноздатність країни та сприяє швидкій післявоєнній відбудові.
Грант надається у розмірі до 35 тис. доларів США, з яких 25 тис. спрямовуються на діяльність заявника, а до 10 тис. – на оплату послуг акредитованого акселератора.

ACLAB ШУКАЄ ПРОЄКТИ, ЩО СПРИЯТИМУТЬ ПОДОЛАННЮ НАСЛІДКІВ ВІЙНИ
Команда мережі академічних стартап-інкубаторів YEP створила координаційну платформу ACLab, що сприятиме поширенню проєктів гуманітарного та економічного напрямів, а також сфери будівництва та реконструкції.
Головний критерій відбору – значний вплив на відновлення країни.
Для реалізації проєкту YEP запускає «Антикризовий семестр» Підприємницького університету. У межах програми учасники візьмуть участь у серії зустрічей із міжнародними спікерами, а також матимуть можливість подати ініціативу до платформи ACLab і отримати експертну допомогу для її реалізації.
Відібрані проєкти отримають підтримку від YEP, Українського фонду стартапів, deep-tech акселератора VACUUM та інших партнерів.

БРАЗИЛІЯ ВІДКРИВАЄ ПРОГРАМУ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ ВЧЕНИХ
Уряд штату Парана за підтримки фонду Араукарія та Головного управління науки, техніки та вищої освіти (SETI) Бразилії оголосив про прийом та інтеграцію українських науковців, які вимушені покинути країну через повномасштабне військове вторгнення росії.Уряд штату Парана за підтримки фонду Араукарія та Головного управління науки, техніки та вищої освіти (SETI) Бразилії оголосив про прийом та інтеграцію українських науковців, які вимушені покинути країну через повномасштабне військове вторгнення росії.
Основною метою програми є надання можливості науковцям з українських університетів продовжувати свої дослідження в університетах штату Парана впродовж терміну до двох років. Очікується, що до програми буде долучено до 50 науковців, що мають наукове звання доктора наук, і які працюють або працювали в університетах України над розробкою дослідницьких проєктів. Ці викладачі отримають можливість викладати та підвищувати кваліфікацію в університетах штату Парана.
Детальніше