ДНУ здійснює наукову діяльність за всіма пріоритетними напрямками, визначеними чинним законодавством України ...
Версія для друку

Гранти та конкурси

ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ НАУКОВЦІВ ТА АСПІРАНТІВ ВІДКРИЛИ СТИПЕНДІАЛЬНУ ПРОГРАМУ УНІВЕРСИТЕТУ ШТАТУ ПЕНСІЛЬВАНІЯ (PENN STATE UNIVERSITY)
Університет штату Пенсільванія (Penn State University) у партнерстві з Посольством України в США повідомляє про відкриття стипендіальної програми, до якої запрошуються українські науковці та аспіранти, які були змушені покинути своє місце перебування у результаті або з метою уникнення негативних наслідків російської агресії проти України.
Термін подання заявок з 1 травня 2022 року, завершиться після наповнення програми.
Квота стипендіальної програми передбачає 20 місць із можливістю переїзду членів родини (дружина/чоловік, діти). Передбачувана тривалість програми – один календарний рік із можливістю продовження залежно від безпекової ситуації в Україні. Університет надаватиме стипендію, що покриватиме витрати на житло та проживання.
Обрані кандидати – українські науковці, які займаються академічними дослідженнями, або аспіранти закладів вищої освіти України, які перебувають на стадії дисертаційного дослідження – зможуть продовжувати власні дослідження або долучатися до проєктів, які проводять дослідники Penn State University. Наукові напрями, включені до ініціативи, є гнучкими: університет узгоджуватиме наукові інтереси потенційних українських науковців з інтересами факультетів.
Детальна інформація про академічні напрями університету та факультети, що долучилися до програми, розміщена у додатку.
Щоб подати заявку на програму, потрібно надіслати англійською мовою інформацію, що вказана у додатку, на електронну адресу: rnb5238@psu.edu. У копії до листа додати електронну адресу Посольства України у США: emb_us@mfa.gov.ua.

Оголошено набір заявок на багаторічні наукові проєкти за програмою НАТО “Наука заради миру та безпеки”.
Програма спрямована на посилення розвитку цивільної науки та технологій з метою вирішення проблем в сфері безпеки та мінімізації їхнього впливу на міжнародну безпеку. Програма надає фінансову підтримку та експертну консультативну допомогу для проєктів, які відповідають стратегічним цілям НАТО. Участь в програмі дозволяє експертам та науковцям працювати над розробкою інноваційних рішень проблем сьогодення в сфері безпеки, а також створювати ефективні партнерства між країнами-НАТО та країнами-партнерами.
Заявки мають подавати проєктні команди, у складі яких є представники академічних (або інших некомерційних) установ з принаймні однієї країни НАТО (Албанія, Бельгія, Болгарія, Канада, Хорватія, Чехія, Данія, Естонія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Ісландія, Італія, Латвія, Литва, Люксембург, Чорногорія, Нідерланди, Республіка Північна Македонія, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Іспанія, Туреччина, Великобританія, США) і принаймні однієї партнерської країни (зокрема, України).
Тривалість проєкту: 24-36 місяців.
Особливо вітаються проєктні заявки, які відповідаються чотирьом найбільш актуальним темам для НАТО:
передові технології, пов’язані з безпекою: квантові технології (квантове зондування, квантові комунікації, допоміжні механізми для кванових технологій, постквантова криптографія), автономні системи, штучний інтелект (машинне бачення та розпізнавання зображень, виявлення аномалій, взаємодія людей та машин, розробка та використання штучного інтелекту: в енергоменеджменті, при розробці систем екологічної безпеки та раннього попередження, для боротьби зі змінами клімату, для боротьби з дезінформацією), технології даних (інформація та аналіз даних, безпечна реєстрація та обмін даними, моделями, алгоритмами, моніторинг якості даних), біотехнології та розширення людських можливостей (медичні біотехнології, безпечне застосування біотехнологій);
зміна клімату та безпека (оцінка поточних та майбутніх ризиків, пов’язаних зі змінами клімату, моделювання сценарію зміни клімату, використання інноваційних та низьковуглецевих екотехнологій, наслідки коливань рівня солоності морських вод, кислотності та температури, вплив кліматичних змін на транскордонну безпеку, стратегічне та критичне управління ресурсами , взаємозв’язок між тероризмом та змінами клімату, використання інноваційних сталих енергосистем, використання водневих паливних елементів);
захист від хімічної, біологічної, радіаційної та ядерної загрози;
стійкість (Новітні рішення для забезпечення стійкості до техногенних та природніх катастроф, готовність до біологічних загроз та стратегії відновлення від пандемій, стійкість критичної інфраструктури, слабкі сторони функціонування мереж постачання, стійкість громадян).
Для участі в програмі необхідно заповнити за шаблоном проєктну заявку у форматі Word та детальний бюджет проєкту у форматі Excel, і надіслати їх на електронну адресу sps.applications@hq.nato.int. До подачі заявки слід заповнити коротку анкету про проєкт (заповнену за шаблоном).
Щоб детальніше ознайомитися з програмою та умовами участі, будь ласка, перейдіть з посиланнями:
Сайт НАТО;
Оголошення про конкурс багаторічних наукових проєктів.
Дедлайн: 31 травня 2022 року
 
ДОСЛІДНИЦЬКІ ПРОГРАМИ У ШВЕЙЦАРІЇ ДЛЯ ПІДТРИМКИ УКРАЇНСЬКИХ ВЧЕНИХ
У зв’язку з розгортанням повномасштабної війни на території України, іноземні партнери Міністерства освіти і науки пропонують інструменти підтримки для українських вчених, інноваторів і дослідників.
Швейцарський національний науковий фонд (SNSF) пропонує низку можливостей для проведення досліджень

на базі Університету прикладних наук місті Берн:
фахівцям галузі права взяти участь у проєкті «Цифрові інновації в галузі охорони здоров’я». Опис програми – за посиланням. Команда проєкту вивчає правову базу впровадження цифрових інновацій у сфері охорони здоров’я в різних країнах і розробляє пропозиції змін до законодавства Швейцарії. Контактна особа – Даніель Хюрліманн, електронна адреса: daniel.huerlimann@bfh.ch.
фахівцям із менеджменту, підприємництва та соціології долучитися до проєкту «Змішане дослідження краудфандингових кампаній соціальних підприємців: як соціальні підприємці переконують прихильників за допомогою словесних і візуальних засобів спілкування?». Опис програми – за посиланням. Контактні особи – Паскаль Дей (pascal.dey@bfh.ch) і Крістіан Хопп (christian.hopp@bfh.ch).
фахівцям за напрямами біотехнологічної інженерії, біотехнології та мікробіології долучитися до проєкту «Оптимізація виробництва ліпідів і екстракцій у іммобілізованих біоплівках мікроводоростей». Опис програми – за посиланням. Контактна особа – Майкл Штудер (michael.studer1@bfh.ch).
фахівцям галузі екології рослин долучитися до проєкту «Зміна функціонального складу пасовищ». Опис програми – за посиланням. Контактна особа – Андреас Стампфлі (andreas.stampfli@bfh.ch);
фахівцям з електричної інженерії та ІКТ долучитися до проєкту «InPercept – система виявлення та локалізації неавторизованих мобільних телефонів у будівлях». Опис програми – за посиланням. Контактна особа – Армін Шмідт (armin.schmidt@bfh.ch).

Бернська академія мистецтв запрошує:
• фахівців у галузі акторських студій, літературознавства, історії мистецтва, музикознавства та інформатики долучитися до проєкту «Італійський провінційний театр і Рісорджіменто» Опис програми – за посиланням. Контактна особа – Аннет Каппелер (annette.kappeler@hkb.bfh.ch);
• фахівці галузі музеології, культури, історії мистецтв у ХХ-ХХІ ст. долучитися до проєктів «Продуктивність: Збереження, Суттєвість, Знання» та «Activation Fluxus». Контактна особа – Ханна Хеллінг (hanna.hoelling@hkb.bfh.ch);
• фахівців з музичної теорії долучитися до проєкту «Луїджі Керубіні та навчання композиції в Паризькій консерваторії як комплексної викладацької практики (1810–1840)». Опис програми – за посиланням. Контактна особа – Клаудіо Баччіагалуппі (claudio.bacciagaluppi@hkb.bfh.ch).

Школа медичних професій
пропонує фахівцям галузей соціальних і медичних наук, що працюють переважно за напрямами антропології, сестринської справи, соціології, охорони здоров'я, соціальної роботи тощо, долучитися до проєкту «Розвиток спільнот турботи для тривалого догляду вдома». Опис програми – за посиланням. Контактна особа – Хейді Каспар (heidi.kaspar@bfh.ch).
Проєкт «Розуміння та сприяння психічному здоров’ю спортсменів під час змагань» запрошує до співпраці фахівців у галузі психології спорту, психічного здоров'я та статистики. Опис програми – за посиланням. Контактна особа – Філіпп Рьотлін (Philipp.Roethlin@baspo.admin.ch).
До роботи над проєктом «Налаштування вмирання», пов’язаним із вивченням життєвого циклу та смерті, можуть долучитися фахівці в сфері медичної науки, соціології, релігієзнавства, культурології. Контактна особа – Коріна Кадуфф (corina.caduff@bfh.ch).

Школа соціальної роботи
запрошує фахівців у галузі соціальних наук долучитися до проєкту «Від покоління до покоління: сімейні наративи в контексті добробуту та примусу». Опис програми – за посиланням. Контактна особа – Андреа Абрахам (andrea.abraham@bfh.ch).

Школа інженерії та інформатики

пропонує фахівцям із робототехніки, людино-машинного інтерфейсу, комп’ютерного зору та дизайну, а також психології долучитися до проєкту «Cobotics, цифрові навички та дегуманізація роботи». Опис програми – за посиланням. Контактна особа – Сара Дегальє Роша (sarah.degallierrochat@bfh.ch).
Проєкт «Варіабельність, динаміка та контроль серцевого ритму під час вправ» запрошує фахівців із медичної інженерії, серцево-судинної та загальної фізіології. Опис програми – за посиланням. Контактна особа – Кеннет Дж. Хантом (Kenneth.hunt@bfh.ch).
Фахівців зі штучного інтелекту, енергетики та дослідження операцій запрошують долучитися до проєкту «Ймовірнісне внутрішньодобове прогнозування фотоелектричної генерації для Швейцарського плато». Контактна особа – Анжела Мейер (angela.meyer@bfh.ch).

Швейцарський федеральний інститут спорту
Magglingen SFISM
запрошує фахівців із біомеханіки, спортивних технологій, SmartTech та інформатики долучитися до проєкту «DigitalTwin». Опис програми – за посиланням. Контактні особи – Сільвіо Лоренцетті (silvio.lorenzetti@baspo.admin.ch) та Катя Оберхофер (katja.oberhofer@baspo.admin.ch).


Національний науковий центр Польщі пропонує дослідникам із України грантові програми для проведення фундаментальних і прикладних досліджень на загальну суму до 6 млн. злотих з оплатою праці 1000 тис. злотих на рік на кожного учасника тривалістю 12 місяців.
Детальніше за посиланням 

ACLAB ШУКАЄ ПРОЄКТИ, ЩО СПРИЯТИМУТЬ ПОДОЛАННЮ НАСЛІДКІВ ВІЙНИ
Команда мережі академічних стартап-інкубаторів YEP створила координаційну платформу ACLab, що сприятиме поширенню проєктів гуманітарного та економічного напрямів, а також сфери будівництва та реконструкції.
Головний критерій відбору – значний вплив на відновлення країни.
Для реалізації проєкту YEP запускає «Антикризовий семестр» Підприємницького університету. У межах програми учасники візьмуть участь у серії зустрічей із міжнародними спікерами, а також матимуть можливість подати ініціативу до платформи ACLab і отримати експертну допомогу для її реалізації.
Відібрані проєкти отримають підтримку від YEP, Українського фонду стартапів, deep-tech акселератора VACUUM та інших партнерів.

БРАЗИЛІЯ ВІДКРИВАЄ ПРОГРАМУ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ ВЧЕНИХ
Уряд штату Парана за підтримки фонду Араукарія та Головного управління науки, техніки та вищої освіти (SETI) Бразилії оголосив про прийом та інтеграцію українських науковців, які вимушені покинути країну через повномасштабне військове вторгнення росії.Уряд штату Парана за підтримки фонду Араукарія та Головного управління науки, техніки та вищої освіти (SETI) Бразилії оголосив про прийом та інтеграцію українських науковців, які вимушені покинути країну через повномасштабне військове вторгнення росії.
Основною метою програми є надання можливості науковцям з українських університетів продовжувати свої дослідження в університетах штату Парана впродовж терміну до двох років. Очікується, що до програми буде долучено до 50 науковців, що мають наукове звання доктора наук, і які працюють або працювали в університетах України над розробкою дослідницьких проєктів. Ці викладачі отримають можливість викладати та підвищувати кваліфікацію в університетах штату Парана.
Детальніше