ДНУ здійснює наукову діяльність за всіма пріоритетними напрямками, визначеними чинним законодавством України ...
Версія для друку

Гранти та конкурси


ЩОРІЧНІ ДЕРЖАВНІ ПРЕМІЇ, СТИПЕНДІЇ ВИДАТНИМ ДІЯЧАМ НАУКИ ТА МОЛОДИМ ВЧЕНИМ

НОВІ МОЖЛИВОСТІ У СФЕРІ ШІ: AMAZON ОГОЛОШУЄ КОНКУРС TRUSTED AI CHALLENGE
Amazon запрошує студентів денної форми навчання взяти участь у глобальному університетському конкурсі з розробки безпечних інновацій у сфері генеративного штучного інтелекту Amazon Trusted AI Challenge.
Унікальна можливість для демонстрації своїх навичок у сфері ШІ, внеску у розвиток безпечних технологій ШІ, отримання цінного досвіду та фінансової підтримки.
Процес відбору та нагороди:
• до 10 команд будуть відібрані для участі у листопаді 2024 року;
• змагання триватимуть протягом навчального року;
• кожна з 10 обраних команд отримає спонсорство у розмірі $250,000;
• команди-переможці мають шанс виграти додаткові призи на загальну суму $700,000.
Заявки приймаються до 1 вересня 2024 року.
Детальна інформація та подання заявки.

КОНКУРС УКРАЇНСЬКО-ЛАТВІЙСЬКИХ НАУКОВИХ ПРОЄКТІВ НА 2025–2026 РОКИ
Міністерство освіти і науки України та Латвійська рада науки оголошують конкурс спільних українсько-латвійських науково-дослідних проєктів для реалізації у 2025–2026 роках.
Приймання заявок триватиме з 15 липня до 13 вересня 2024 року.
Пріоритетні напрями досліджень:
1. Енергетика та енергоефективність.
2. Екологія та раціональне природокористування, зокрема морські дослідження, серед них дослідження забруднення акваторій морів хімічними речовинами та мікропластиком.
3. Нові технології профілактики та лікування найпоширеніших захворювань, дослідження в галузі біотехнології, біоінженерії та генетики.
4. Нові матеріали.
5. Суспільні та гуманітарні науки.
Конкурс відкрито для науковців закладів вищої освіти та наукових установ обох країн.
Подання заявки:
Заявки потрібно подавати через модуль Національної електронної науково-інформаційної системи в електронній формі з накладеним електронним підписом. Форму заявки заповнити послідовно українською та англійською мовами в одному файлі.
До заявки потрібно додати скан-копії оригіналів документів у форматі PDF:
• Супровідний лист на бланку установи-заявника, адресований до МОН, із зазначенням назви проєкту, пріоритетного напряму, імен керівників та переліком додатків.
• Лист-підтвердження від латвійського партнера-керівника проєкту на бланку установи-партнера.
• Документ про відсутність в заявці та додатках інформації з обмеженим доступом.
• CV українського (українською та англійською мовами) та латвійського (англійською мовою) наукових керівників проєкту.
Кінцевий термін подання заявок — 13 вересня 2024 року до 13:00.
Важливі умови:
Одна особа може бути науковим керівником лише однієї проєктної пропозиції.
Український науковий керівник повинен працювати за основним місцем роботи в установі-заявнику.
Дослідження за темою проєкту не мають фінансуватися з держбюджету в межах інших конкурсів.
Учасники, визнані переможцями, зобов'язані подати оригінали документів у паперовій формі під час підписання договору.

Інформація про відкриті конкурси за 5 кластером «Клімат, енергетика та мобільність», спрямовані на енергозбереження та енергоефективність
«Офіс Горизонт Європа в Україні» НФДУ інформує, що за 5 кластером «Клімат, енергетика та мобільність» ІІ напряму «Глобальні виклики та європейська промислова конкурентоспроможність» Програми «Горизонт Європа» є 4 конкурси зі статусом «відкриті для подання заявок», спрямовані на енергозбереження та енергоефективність (energy efficiency).


         1. Наноелектроніка дл
я енергоефективних розумних периферійних пристроїв (Nanoelectronics for energy-efficient smart edge devices) 
         Конкурс з 6 проєктами та орієнтовним бюджетом одного проєкту від 0,5 до 4 млн євро. Кінцевий термін подання заявок – 16 жовтня 2024 року.
2. На шляху до цементу та бетону як поглиначів вуглецю (Towards cement and concrete as a carbon sink) 
Конкурс з 6 проєктами та орієнтовним бюджетом одного проєкту від 0,5 до 4 млн євро. Кінцевий термін подання заявок – 16 жовтня 2024 року.
3. Оперативна сумісність для прикордонного та морського спостереження й обізнаності про ситуацію 
(Interoperability for border and maritime surveillance and situational awareness) 
HORIZON-CL3-2024-BM-01-02
Конкурс з 1 проєктом, орієнтовний бюджет якого складає 6 млн євро.
Кінцевий термін подання заявок – 20 листопада 2024 року.
4. Наслідки руйнівних змін у транспорті: до стійкої, безпечної та енергоефективної мобільності 
(Effects of disruptive changes in transport: towards resilient, safe and energy efficient mobility) 
HORIZON-CL5-2024-D6-01-11
Конкурс з 2 проєктами із загальним бюджетом 7 млн євро, орієнтовний бюджет одного проєкту – від 3 до 3,5 млн євро.
Кінцевий термін подання заявок – 05 вересня 2024 року.

КОНКУРС У ЮВІЛЕЙНУ – 30-ТУ УКРАЇНСЬКУ АНТАРКТИЧНУ ЕКСПЕДИЦІЮ
Стартував відкритий конкурс у 30-ту Українську антарктичну експедицію, учасники якої працюватимуть на станції «Академік Вернадський» у 2025–2026 роках.
У команду зимівників і зимівниць традиційно потрібні науковці за напрямами:
• геологія та геофізика;
• фізичні науки (метеорологія, фізика атмосфери);
• науки про життя;
Конкурс не має обмежень за статтю, віком чи іншими ознаками. Головними критеріями під час добору є освіта, фаховий рівень та досвід кандидата чи кандидатки, а також здатність до роботи в умовах Антарктики та закритого колективу.
Для участі в конкурсі потрібно до 14 серпня включно надіслати до НАНЦ низку документів. Зразок заяви, докладний перелік документів та вимог до фахівців, а також інформацію про подальші етапи конкурсу шукайте в офіційному оголошенні на сайті НАНЦ або МОН.

Благодійний фонд Google оголосив відкритий конкурс «Зміцнення демократії в Європі».
Він має на меті сприяти розвитку та поширенню ініціатив, які сприяють стійкості демократії на засадах передових технологій та штучного інтелекту.
Участь у конкурсі можуть взяти неприбуткові організації; громадські організації; наукові установи; соціальні підприємства.
Пріоритетними напрямками конкурсних проєктів мають бути: захист виборів (підтримка кібербезпеки критичної інфраструктури та розбудова кіберпотенціалу неприбуткових неурядових організацій, які працюють над темами, пов’язаними з виборами, боротьба з іноземною дезінформацією за допомогою інноваційних методів); навчання виборців (цифрова грамотність та інформаційна доступність); посилення громадянського діалогу (заохочення масштабного діалогу та створення спільноти для досягнення згоди й упровадження технологій, які допомагають приймати обґрунтовані рішення). Основні критерії відбору: вплив (ініціатива має розв’язувати глобальну проблему, ґрунтуючись на дослідженнях, перевірених даних та відгуках користувачів); інноваційне використання технологій (упровадження передових технологій, яке відштовхується від конкретних потреб та запитів); реалістичність (переконливі результати впливу протягом перших 12-18 місяців, які відповідають розробленому плану і цілям проєкту); масштабованість (пропозиція повинна мати потенціал для виходу за межі основної ідеї для відтворення у різних географічних регіонах з іншими демографічними показниками та рівнями управління).
Переможці отримають від 250 тис. до 1 млн євро для фінансування та додаткової підтримки проєктів.
Заявку на участь можна подати до 9 серпня 2024 року.
Детальніше.

ГРАНТИ НА РОЗРОБКУ ПЛАТФОРМИ CORTEX2
Галузі: IT, бізнес, МСП
Дедлайн: 15 серпня 2024 року
Платформа CORTEX2 запрошує XR-інноваторів: від технологічних стартапів і МСП до дослідницьких установ, таких як університети, неурядові організації, фонди та асоціації, до спільної розробки платформи CORTEX2 та створення нових кейсів використання, щоб продемонструвати її адаптивність у різних галузях. Метою є створення інклюзивної платформи для XR-телеконференцій, залучаючи організації на етапі "Lab-To-Market", що принесе нові модулі та функції, розширюючи можливості CORTEX2. В рамках конкурсу буде інвестовано 1 мільйон євро для фінансування та підтримки 10 команд.
Можливості: грант до 100 000 євро; постійне керівництво та підтримка; доступ до технічних та бізнес-експертів; розвиток потенціалу в галузі технологій CORTEX2 та XR; ресурси для полегшення інтеграції та розуміння платформи CORTEX2.

Конкурс на отримання грантів від KSE Ukraine Global Institute
Київська школа економіки разом із Міністерством економіки України оголосили конкурс на отримання грантів від KSE Ukraine Global Institute.
Його мета полягає у вдосконаленні дослідницької роботи та наданні консультацій уряду з питань розвитку національної економіки та залучення громадського суспільства. Пріоритетами програми визначені: моделювання економічних процесів; сприяння європейській інтеграції України; реформування корпоративного управління та інших пріоритетних реформ; розроблення рекомендацій та підтримка проєктів Мінекономіки. Взяти участь у конкурсі можуть неприбуткові дослідницькі організації, що мають відповідний досвід та експертизу, здатні виділити ресурси на дослідження; незалежні дослідники та експерти з відповідним досвідом та рекомендаціям. У межах програми планується надати до 12 грантів різного розміру. Детальніше.

КОНКУРС ДЛЯ СТВОРЕННЯ МЕРЕЖІ СТАРТАП-ШКІЛ — ІНКУБАТОРІВ — АКСЕЛЕРАТОРІВ
Розпочинається конкурсний відбір для реалізації експериментального проєкту зі створення мережі стартап-шкіл — інкубаторів — акселераторів на базі закладів вищої освіти та наукових установ.
Мережа стартап-шкіл — інкубаторів — акселераторів допоможе в запуску, масштабуванні та розвитку стартапів, спрямованих на використання і комерціалізацію науково-технічного (прикладного) результату, на початковому етапі їхнього розвитку, залученні інвесторів та налагодженні бізнес-зв'язків, наданні фінансової, експертної та іншої підтримки.
Шість переможців буде обрано за такими критеріями:
• наявність комерційно ефективних наукових та науково-технічних проєктів;
• наявність інноваційної інфраструктури;
• досвід співпраці з бізнесом;
• потенціал розвитку екосистеми стартапів з урахуванням пріоритетів держави.
Подання документів здійснюється в Національній електронній науково-інформаційній системі в електронному вигляді та доступне з 01 липня 2024 року.
Кінцевий термін подання заявок — до 12:00 31 липня 2024 року.
Проєкт фінансуватиметься за кошти спеціального фонду державного бюджету, що отримані як зовнішній інструмент допомоги ЄС для виконання зобов'язань України в Рамковій програмі «Горизонт 2020».
Додаткова інформація:
Координатор конкурсу: Ірина Красовська, (044) 287-82-55, iryna.krasovska@mon.gov.ua.
Консультанти конкурсу: Інна Доліна, (044) 287-82-33, inna.dolina@mon.gov.ua; Марія Краснощок, (044) 287-82-17.
Детальніше у наказі МОНУ

Реєстрацію на Грантову програму для deep tech стартапів Open Innovation Factory 2024 продовжено
Інноваційна організація EIT Digital у межах Програми цифрових інновацій EIT продовжує реєстрацію учасників на грантову програму Open Innovation Factory 2024. Ініціатива спрямована на менторську та фінансову підтримки стартапів на ранніх стадіях розвитку у сфері deep tech.
Запропоновані технологічні пропозиції повинні відповідати п’яти основним напрямкам: Цифрові технології. Цифрова промисловість. Цифрові міста. Цифровий добробут. Цифрові фінанси.
Високотехнологічні рішення, узгоджені з головними напрямками, можуть засновуватись на впровадженні штучного інтелекту, високопродуктивних обчислень, напівпровідників, кібербезпеки та/або квантових обчислювальних технологій.
Для участі в програмі учасники-партнери EIT Digital повинні зареєструватись на платформі, після чого заповнити заявку. Дедлайн подання — 21 жовтня 2024 року.
Детальніше.

Запрошуємо українських науковців і науковиць подаватися на конкурс!
Науковий комітет з антарктичних досліджень (SCAR) оголосив конкурс для вчених на отримання фінансування на 1-4 тижневі візити до країн-членів SCAR (а це 46 країн).
Мета програми – посилення наукової співпраці між дослідниками Антарктики різних країн. Розмір гранту становить до 5 000 доларів США.
До участі у конкурсі запрошують вчених з дослідницьким досвідом понад 5 років з часу здобуття наукового ступеня.
Дедлайн подання заявки – 31 серпня 2024 року.
Більше інформації на сайті SCAR

Інформуємо, що у межах Рамкової програми Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт Європа»
за програмним компонентом «Розширення участі та поширення передового досвіду» 
відкриті ще 2 конкурси з кінцевою датою подання заявок – 26 вересня 2024 року.
 

Міжнародне багатостороннє партнерство для забезпечення стійкості системи освіти і науки в Україні (IMPRESS-U)
Започатковано Офісом міжнародної науки та інженерії (OISE) Національного наукового фонду (NSF), США, у партнерстві з 8-ма установами з країн Естонії, Латвії, Литви, Польщі, США та України, а також приватними донорами та фондами.
НФДУ тісно співпрацюватиме з NAS для забезпечення належного фінансування та участі українських дослідників у спільних проєктах. Українські дослідники будуть фінансуватися приватними донорами та фондами.
Можливості, які надає Ініціатива
NSF приймає заявки на гранти на пошукові дослідження (EArly-concept Grants for Exploratory Research, EAGER) та міжнародні доповнення до існуючих грантів.
Дізнатися більше про партнерську ініціативу можна за посиланням (https://www.nsf.gov/od/oise/IntlCollaborations/Ukraine.jsp) на сайті NSF, або за посиланням (https://nrfu.org.ua/wp-content/uploads/2023/08/impress-u_sajt_ukr.pdf) на сайті НФДУ.

ГРАНТИ НА ДОСЛІДЖЕННЯ ВІД РЕСПУБЛІКИ СЛОВЕНІЯ
Міністерство освіти і науки України інформує, що Інститут геології Республіки Словенія в рамках глобальної кампанії “We support Science in Ukraine” пропонує гранти на дослідження у сфері інформаційних технологій і програмування, геологічного та гідрогеологічного моделювання, а також можливість залучення українських науковців до наукових програм Інституту на довготривалій основі.
Більше інформації за посиланням.

«HORIZON4UKRAINE»: ЄВРОПЕЙСЬКА КОМІСІЯ РОЗШИРЮЄ МОЖЛИВОСТІ ПІДТРИМКИ УКРАЇНСЬКИХ НАУКОВЦІВ ТА ІННОВАТОРІВ
Європейська комісія розширює можливості підтримки українських науковців та інноваторів.
Ініціатива підтримки українських науковців «Horizon4Ukraine» спрямована на залучення українських дослідників та фахівців до проєктів, які уже реалізуються в межах європейської програми з досліджень та інновацій «Горизонт Європа». Вибір можна зробити серед 424 пропозицій, кількість яких постійно збільшується.
Можливі пропозиції співпраці містяться на головній сторінці порталу Європейської комісії «Funding and Tenders Portal». Пошук здійснюється за ключовими словами або ж за назвою проєкту, країною, організацією або датою завантаження пропозиції. Наступним кроком має бути коротке мотиваційне звернення до координатора, в якому варто висловити зацікавленість у долученні до проєкту, а також зазначити, чим ви можете бути корисними під час його реалізації.
Більше інформації за посиланням.
Джерело.

ACLAB ШУКАЄ ПРОЄКТИ, ЩО СПРИЯТИМУТЬ ПОДОЛАННЮ НАСЛІДКІВ ВІЙНИ
Команда мережі академічних стартап-інкубаторів YEP створила координаційну платформу ACLab, що сприятиме поширенню проєктів гуманітарного та економічного напрямів, а також сфери будівництва та реконструкції.
Головний критерій відбору – значний вплив на відновлення країни.
Для реалізації проєкту YEP запускає «Антикризовий семестр» Підприємницького університету. У межах програми учасники візьмуть участь у серії зустрічей із міжнародними спікерами, а також матимуть можливість подати ініціативу до платформи ACLab і отримати експертну допомогу для її реалізації.
Відібрані проєкти отримають підтримку від YEP, Українського фонду стартапів, deep-tech акселератора VACUUM та інших партнерів.

БРАЗИЛІЯ ВІДКРИВАЄ ПРОГРАМУ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ ВЧЕНИХ
Уряд штату Парана за підтримки фонду Араукарія та Головного управління науки, техніки та вищої освіти (SETI) Бразилії оголосив про прийом та інтеграцію українських науковців, які вимушені покинути країну через повномасштабне військове вторгнення росії.Уряд штату Парана за підтримки фонду Араукарія та Головного управління науки, техніки та вищої освіти (SETI) Бразилії оголосив про прийом та інтеграцію українських науковців, які вимушені покинути країну через повномасштабне військове вторгнення росії.
Основною метою програми є надання можливості науковцям з українських університетів продовжувати свої дослідження в університетах штату Парана впродовж терміну до двох років. Очікується, що до програми буде долучено до 50 науковців, що мають наукове звання доктора наук, і які працюють або працювали в університетах України над розробкою дослідницьких проєктів. Ці викладачі отримають можливість викладати та підвищувати кваліфікацію в університетах штату Парана.
Детальніше