ДНУ здійснює наукову діяльність за всіма пріоритетними напрямками, визначеними чинним законодавством України ...
Версія для друку

Гранти та конкурси

Конференція-конкурс молодих науковців «Актуальні проблеми біохімії та біотехнології – 2024» 
Захід заплановано на 16–17 травня 2024 року. Організатор – Інститут біохімії ім. О.В. Палладіна НАН України. Дедлайн подання тез доповідей – 20 квітня 2024 року. Формат заходу – змішаний (офлайн і онлайн). 
Напрями роботи: біохімія; біотехнологія; молекулярна і клітинна біологія; медична біохімія.
Робочі мови доповіді – українська, англійська. Мова тез – лише англійська.
Для участі у конференції та конкурсі наукових робіт потрібно також попередньо зареєструватися.
Тези конференції буде опубліковано в журналі «Biotechnologia Acta».
На момент проведення конференції вік учасника не має перевищувати 35 років. Учасник гарантує, що представлену на конкурс роботу не було подано до друку чи опубліковано раніше.
Організаційний внесок не передбачено.
Контакти для довідок: Тетяна Яценко, e-mail: Council.Y.S@gmail.com; Євгеній Кучерявий, e-mail: biophysicist958@gmail.com, телефон: +380-66-023-07-33
Детальніше.

ПРОВЕДЕННЯ ДРУГОГО КОНКУРСНОГО ВІДБОРУ НАУКОВИХ РОБІТ ТА ПРОЄКТІВ ДЛЯ ПОСИЛЕННЯ УЧАСТІ УКРАЇНСЬКИХ ОРГАНІЗАЦІЙ В ПРОГРАМІ ЄС «ГОРИЗОНТ ЄВРОПА»
Конкурсний відбір робіт і проєктів фінансується за кошти зовнішнього інструменту допомоги Європейського Союзу для виконання зобов’язань України в Рамковій програмі Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт 2020».
Проєктні пропозиції приймають за такими тематичними напрямами:
Напрям 1: інфраструктурні проєкти;
Напрям 2: науково-технічні роботи й науково-технічні проєкти;
Напрям 3: науково-технічні проєкти, спрямовані на підтримку інноваційної діяльності закладів вищої освіти та наукових установ;
Напрям 4: науково-технічні проєкти суб’єктів господарювання, які потребують розроблення ТЕО.
Переваги надаються проєктам:
1. у складі авторського колективу якого більше молодих учених;
2. що матимуть безпосередній вплив на відбудову та відновлення України в повоєнний період;
3. у якій беруть участь науковці, які починаючи з 2014 року, після довготривалого перебування за кордоном, повернулися та офіційно працевлаштувалися в Україні;
• проведення Конкурсу в новому електронному модулі Національної науково-інформаційної системи «URIS» (nauka.gov.ua);
• вільне планування дослідницьких етапів, без жорсткої прив’язки до завершення річних бюджетних періодів.
Подання документів:
Документи для участі потрібно подати в електронному вигляді (скан-копії оригіналів у форматі .pdf) в Національну електронну науково-інформаційну систему «URIS» за посиланням до 23 год. 59 хв. – 15 квітня 2024 року.
Строк проведення наукової і науково-технічної експертизи не може бути більш як 90 календарних днів з дня завершення строку подання заявок до МОН.
Початок виконання проєктів-переможців передбачено з серпня 2024 року.
Наказ МОН від 14 березня 2024 № 325. Джерело.

Оголошено конкурс інноваційних проєктів «Смарт-системи енергомоніторингу та програмні рішення розвитку систем енергетичного менеджменту»
В рамках програми «Стійке місто» відбудеться Конкурс інноваційних проєктів «Смарт-системи енергомоніторингу та програмні рішення розвитку систем енергетичного менеджменту». Конкурс відбудеться 26-27 червня 2024 року.
Заявки на участь у Конкурсі можуть подавати студенти, аспіранти, здобувачі, вчені та співробітники закладів вищої освіти та науково-дослідних установ, школярі та підприємці з різних регіонів України, окрім територій визнаних окупованими на момент проведення Конкурсу. Реєстрація триває до 25 травня 2024 року
Сайт Конкурсу (https://event.sikorskychallenge.com/stiyke-misto/)
Подати заявку на Конкурс (https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfcianXBqsgnTpVgfmJIwlV1OXZ64zydzR-Hagl5THtz-5oPA/viewform)

Міжнародний екологічний Форум «Екологія і мир» - один з проміжних конкурсів до фестивалю Sikorsky Challenge 2024.
15-16 травня 2024 року в КПІ ім. Ігоря Сікорського відбудеться Міжнародний екологічний Форум «Екологія і мир». Форум присвячений вирішенню екологічних проблем, яких завдала та продовжує завдавати Україні повномасштабна російська агресія. Ключовою подією Форуму стане Конкурс стартап-проєктів та науково-технічних розробок в екологічній сфері за темами:
• гуманітарне розмінування територій;
• очищення води та водойм;
• збір та утилізація відходів;
• інше (в контексті екологічної безпеки).
▪️ Команди перспективних проєктів, відібраних потенційними замовниками/інвесторами, зможуть:
• пройти акселераційну програму, «заточену» під цих замовників/інвесторів;
• стати фіналістами ХІII Міжнародного Фестивалю інноваційних проєктів “Sikorsky Challenge 2024” (жовтень 2024 року);
• отримати фінансову підтримку для своїх проєктів.
Прийом заявок до 29 квітня 2024 р. Детальніше.

Інформуємо, що у межах Рамкової програми Європейського Союзу з досліджень та інновацій «Горизонт Європа»
за програмним компонентом «Розширення участі та поширення передового досвіду» 
відкриті ще 2 конкурси з кінцевою датою подання заявок – 26 вересня 2024 року.
 

КОНКУРС НА КРАЩУ НАУКОВУ СТАТТЮ, ПОВ’ЯЗАНУ ІЗ ЗАХИСТОМ ЛЮДСЬКИХ ПРАВ
Конкурс покликаний спонукати студентів, аспірантів, ад’юнктів, здобувачів закладів вищої освіти виявити свої творчі здібності, а такі заходи сприяють підвищенню правової культури, залученню молоді до активної наукової роботи, узагальненню і поширенню позитивного досвіду студентських досліджень та відзначення особистих наукових здобутків. Основними ідеями конкурсу є підтримка обдарованих студентів та молодих науковців, стимулювання їх зацікавленості в підвищенні свого інтелектуального рівня, сприяння утвердженню пріоритету наукової роботи як важливого чинника формування сучасного фахівця.
Підсумки оголошуватимуть у День Конституції України – 28 червня 2024 р.
Триває до 1 червня 2024 р.
Більше інформації про конкурс.

КОНКУРС ПРОЄКТІВ «ПЕРЕДОВА НАУКА В УКРАЇНІ»
Міністерство освіти і науки України оголосило про проведення Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із соціальної та економічної інклюзії в лютому - квітні 2024 року з метою активізації науково-дослідної роботи студентів, стимулювання інтересу до науки та технологій серед молоді, сприяння вирішенню проблем та практичних завдань у галузі соціальної та економічної інклюзії.
Конкурс проводиться у два тури:
I тур - у лютому - березні 2024 року в закладах вищої освіти;
II тур - у квітні 2024 року в базовому закладі вищої освіти (форма проведення - дистанційна).
Більше інформації про конкурс на сайті МОН

НОВА СТИПЕНДІАЛЬНА ПРОГРАМА DAAD
УКРАЇНА МАЙБУТНЬОГО: ДОСЛІДНИЦЬКІ СТИПЕНДІЇ ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ МАГІСТРАНТІВ ТА ДОСЛІДНИКІВ
Відтепер українські випускники, докторанти та аспіранти можуть подавати заявки на нову стипендіальну програму для короткострокового перебування з метою проведення досліджень у Німеччині.
Метою програми є підтримка дослідницької діяльності в університетах України, а також заохочення та надання можливості молодим науковцям зробити свій внесок у відновлення України та її академічної спільноти.
Фінансування може розпочинатися з березня 2024 року.
Більше інформації

КОНКУРС НАУКОВИХ І СТУДЕНТСЬКИХ ПРОЄКТНИХ КОНЦЕПЦІЙ «ВІДРОДЖЕННЯ ТА ІННОВАЦІЙНИЙ РОЗВИТОК УКРАЇНИ»
Український реконструкційний фонд та Рада молодих учених при Міністерстві освіти і науки України оголошують про початок конкурсу наукових та студентських проєктних концепцій «ВІДРОДЖЕННЯ ТА ІННОВАЦІЙНИЙ РОЗВИТОК УКРАЇНИ».
Мета конкурсу – популяризація розробок українських студентів, аспірантів, молодих учених серед ділової та наукової спільноти Сполучених штатів, пошук та заохочення потенційних інвесторів для реалізації проєктів, стимулювання інноваційної діяльності та рішень, спрямованих на відновлення та сталий розвиток України.
Проєктні концепції прийматимуть до 16 березня 2024 р. за такими напрямами:
– відновлення й модернізація виробничої та соціальної інфраструктури;
– відновлення природного середовища та розвиток відновлюваних джерел енергії;
– розвиток безпілотної авіації та ракетно-космічних технологій.
Докладніше

Міжнародне багатостороннє партнерство для забезпечення стійкості системи освіти і науки в Україні (IMPRESS-U)
Започатковано Офісом міжнародної науки та інженерії (OISE) Національного наукового фонду (NSF), США, у партнерстві з 8-ма установами з країн Естонії, Латвії, Литви, Польщі, США та України, а також приватними донорами та фондами.
НФДУ тісно співпрацюватиме з NAS для забезпечення належного фінансування та участі українських дослідників у спільних проєктах. Українські дослідники будуть фінансуватися приватними донорами та фондами.
Можливості, які надає Ініціатива
NSF приймає заявки на гранти на пошукові дослідження (EArly-concept Grants for Exploratory Research, EAGER) та міжнародні доповнення до існуючих грантів.
Дізнатися більше про партнерську ініціативу можна за посиланням (https://www.nsf.gov/od/oise/IntlCollaborations/Ukraine.jsp) на сайті NSF, або за посиланням (https://nrfu.org.ua/wp-content/uploads/2023/08/impress-u_sajt_ukr.pdf) на сайті НФДУ.

Конкурсний відбір на додаткові грантові можливості Нідерландської дослідницької ради (NWO) для українських вчених: Партнерська ініціатива NWO-НФДУ 2023
18 липня 2023 року Національний фонд досліджень України та Нідерландська дослідницька рада (NWO) уклали протокол до Меморандуму про взаєморозуміння і домовилися про співпрацю та об'єднання зусиль. Вчені в Україні матимуть можливість співпрацювати з науковцями Королівства Нідерландів і таким чином продовжувати свою наукову кар'єру в складних умовах, взявши участь у конкурсі "Конкурсний відбір на додаткові грантові можливості NWO для українських вчених: Партнерська ініціатива NWO-НФДУ" 2023 року.
Заявки можна подавати в будь-який час починаючи з 11 вересня 2023 року. Кінцевий термін подачі заявок – 14:00 CET 8 квітня 2024 року.
Дізнатись більше про ініціативу ви можете:
• на сайті NWO за посиланням (https://www.nwo.nl/en/calls/nwo-hop-on-call-for-researchers-based-in-ukraine-nwo-nrfu-partnership-initiative);
• на сайті НФДУ за посиланням (https://nrfu.org.ua/wp-content/uploads/2023/08/nwo_ukr.pdf).

ГРАНТИ НА ДОСЛІДЖЕННЯ ВІД РЕСПУБЛІКИ СЛОВЕНІЯ
Міністерство освіти і науки України інформує, що Інститут геології Республіки Словенія в рамках глобальної кампанії “We support Science in Ukraine” пропонує гранти на дослідження у сфері інформаційних технологій і програмування, геологічного та гідрогеологічного моделювання, а також можливість залучення українських науковців до наукових програм Інституту на довготривалій основі.
Більше інформації за посиланням.

«HORIZON4UKRAINE»: ЄВРОПЕЙСЬКА КОМІСІЯ РОЗШИРЮЄ МОЖЛИВОСТІ ПІДТРИМКИ УКРАЇНСЬКИХ НАУКОВЦІВ ТА ІННОВАТОРІВ
Європейська комісія розширює можливості підтримки українських науковців та інноваторів.
Ініціатива підтримки українських науковців «Horizon4Ukraine» спрямована на залучення українських дослідників та фахівців до проєктів, які уже реалізуються в межах європейської програми з досліджень та інновацій «Горизонт Європа». Вибір можна зробити серед 424 пропозицій, кількість яких постійно збільшується.
Можливі пропозиції співпраці містяться на головній сторінці порталу Європейської комісії «Funding and Tenders Portal». Пошук здійснюється за ключовими словами або ж за назвою проєкту, країною, організацією або датою завантаження пропозиції. Наступним кроком має бути коротке мотиваційне звернення до координатора, в якому варто висловити зацікавленість у долученні до проєкту, а також зазначити, чим ви можете бути корисними під час його реалізації.
Більше інформації за посиланням.
Джерело.

ACLAB ШУКАЄ ПРОЄКТИ, ЩО СПРИЯТИМУТЬ ПОДОЛАННЮ НАСЛІДКІВ ВІЙНИ
Команда мережі академічних стартап-інкубаторів YEP створила координаційну платформу ACLab, що сприятиме поширенню проєктів гуманітарного та економічного напрямів, а також сфери будівництва та реконструкції.
Головний критерій відбору – значний вплив на відновлення країни.
Для реалізації проєкту YEP запускає «Антикризовий семестр» Підприємницького університету. У межах програми учасники візьмуть участь у серії зустрічей із міжнародними спікерами, а також матимуть можливість подати ініціативу до платформи ACLab і отримати експертну допомогу для її реалізації.
Відібрані проєкти отримають підтримку від YEP, Українського фонду стартапів, deep-tech акселератора VACUUM та інших партнерів.

БРАЗИЛІЯ ВІДКРИВАЄ ПРОГРАМУ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ ВЧЕНИХ
Уряд штату Парана за підтримки фонду Араукарія та Головного управління науки, техніки та вищої освіти (SETI) Бразилії оголосив про прийом та інтеграцію українських науковців, які вимушені покинути країну через повномасштабне військове вторгнення росії.Уряд штату Парана за підтримки фонду Араукарія та Головного управління науки, техніки та вищої освіти (SETI) Бразилії оголосив про прийом та інтеграцію українських науковців, які вимушені покинути країну через повномасштабне військове вторгнення росії.
Основною метою програми є надання можливості науковцям з українських університетів продовжувати свої дослідження в університетах штату Парана впродовж терміну до двох років. Очікується, що до програми буде долучено до 50 науковців, що мають наукове звання доктора наук, і які працюють або працювали в університетах України над розробкою дослідницьких проєктів. Ці викладачі отримають можливість викладати та підвищувати кваліфікацію в університетах штату Парана.
Детальніше