ДНУ здійснює наукову діяльність за всіма пріоритетними напрямками, визначеними чинним законодавством України ...
Версія для друку

Гранти та конкурси

Cтипендія для українських дослідників
Асоціація транс’європейських політичних досліджень (TEPSA) пропонує стипендію для українських дослідників за підтримки програми ЄС «Громадяни, рівність, права та цінності» (CERV)🇪🇺
Українські дослідники мають змогу отримати двотижневу стипендію у вересні 2023 року в розмірі 1 500 євро. Крім того, TEPSA надає стипендіату офісні, дослідницькі та адміністративні приміщення.
Стипендія TEPSA має на меті дозволити українцям проводити дослідження, пов’язані з ЄС, які будуть актуальними для національної політики та політики ЄС. Теми варіюються від зеленої реконструкції України до її вступу до ЄС та побудови архітектури європейської безпеки.
Дедлайн подачі заявок: 4 червня 2023 року.
Деталі за посиланням: https://cutt.ly/L5j5xEP nrfu.org.ua

Оголошується прийом заявок до Віртуального Інституту перспективних досліджень в Україні
У тісній співпраці з партнерськими інституціями з України, Європи та США Інститут перспективних досліджень у Берліні - Wissenschaftskolleg - започаткував ініціативу, спрямовану на підтримку українських науковців у їхніх зусиллях щодо заснування Інституту перспективних досліджень у Києві.
Кінцевий термін подачі заявок – 25 червня 2023 року.
Детальніше за посиланням: https://cutt.ly/s6hnYoY

В рамках програми Європейського союзу «Горизонт Європа» триває формування консорціумів й подання заявок на участь у конкурсах
за напрямом «Дослідження та інновації та інші заходи задля підтримки реалізації місії Угоди про ґрунти для Європи»
Конкурс орієнтований на реалізацію «Угоди про ґрунт для Європи»
🔸задля покращення доступу землевпорядників і державних органів до даних та знань щодо просторових варіацій хімічних, фізичних і біологічних умов у підґрунтовому шарі;
🔸прискоренню розгортання практик сталого управління для захисту та відновлення підґрунтових шарів сільськогосподарських, лісових та інших типів ґрунтів;
🔸нарощування залежних від ґрунту екосистемних послуг, таких як забезпечення харчовими продуктами та клітковиною;
🔸покращенню розуміння ролі підґрунтових шарів в адаптації до змін клімату та пом’якшенні їх наслідків.
Дедлайн подачі заявок до 20 вересня 2023 року.
Детальніше за посиланням

ТРИВАЄ КОНКУРС СПІЛЬНИХ УКРАЇНСЬКО-НІМЕЦЬКИХ НАУКОВО-ДОСЛІДНИХ ПРОЄКТІВ ДЛЯ РЕАЛІЗАЦІЇ У 2024-2025 РОКАХ
До 22 червня 2023 року Міністерство освіти і науки України та Федеральне Міністерство освіти та досліджень Німеччини приймають заявки на участь у конкурсі спільних українсько-німецьких науково-дослідних проєктів для реалізації у 2024-2025 рр.
Пріоритетні напрями:
• цифровізація та інформаційні технології;
• біотехнології та наукові дослідження в сфері охорони здоров'я;
• (цифрові) нові матеріали та технології виробництва;
• соціальні та гуманітарні науки (міждисциплінарний підхід).
Конкурс відкрито для будь-яких науково-дослідних груп українських закладів вищої освіти, наукових установ, підприємств, у статуті яких зазначається діяльність із проведення наукових досліджень та науково-дослідних груп німецьких установ.
Детальніше
Джерело
ГРАНТИ НА ДОСЛІДЖЕННЯ ВІД РЕСПУБЛІКИ СЛОВЕНІЯ
Міністерство освіти і науки України інформує, що Інститут геології Республіки Словенія в рамках глобальної кампанії “We support Science in Ukraine” пропонує гранти на дослідження у сфері інформаційних технологій і програмування, геологічного та гідрогеологічного моделювання, а також можливість залучення українських науковців до наукових програм Інституту на довготривалій основі.
Більше інформації за посиланням.


«HORIZON4UKRAINE»: ЄВРОПЕЙСЬКА КОМІСІЯ РОЗШИРЮЄ МОЖЛИВОСТІ ПІДТРИМКИ УКРАЇНСЬКИХ НАУКОВЦІВ ТА ІННОВАТОРІВ
Європейська комісія розширює можливості підтримки українських науковців та інноваторів.
Ініціатива підтримки українських науковців «Horizon4Ukraine» спрямована на залучення українських дослідників та фахівців до проєктів, які уже реалізуються в межах європейської програми з досліджень та інновацій «Горизонт Європа». Вибір можна зробити серед 424 пропозицій, кількість яких постійно збільшується.
Можливі пропозиції співпраці містяться на головній сторінці порталу Європейської комісії «Funding and Tenders Portal». Пошук здійснюється за ключовими словами або ж за назвою проєкту, країною, організацією або датою завантаження пропозиції. Наступним кроком має бути коротке мотиваційне звернення до координатора, в якому варто висловити зацікавленість у долученні до проєкту, а також зазначити, чим ви можете бути корисними під час його реалізації.
Більше інформації за посиланням.
Джерело.

ДО 35 ТИС. ДОЛАРІВ США ЗА НАБЛИЖЕННЯ ПЕРЕМОГИ: ПРОГРАМА ГРАНТОВОЇ ПІДТРИМКИ ПРОЄКТІВ ПОДВІЙНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ
Український фонд стартапів за підтримки Міністерства освіти і науки України запускає програму грантової підтримки проєктів подвійного призначення задля підвищення обороноздатності країни та поствоєнної відбудови.
Фонд надає грантову підтримку проєктам, які здійснюють діяльність у таких сферах: оборона, кібербезпека, освіта, інфраструктурна відбудова та охорона здоров’я. Для участі проєкт мусить мати практичне підтвердження можливості реалізації.
Безповоротна фінансова допомога задовольняє три потреби:
Ознайомитися з деталями та подати заявку можна за посиланням.
• закриває витрати на розвиток;
• надає доступ до найкращих менторів і експертів;
• підвищує обороноздатність країни та сприяє швидкій післявоєнній відбудові.
Грант надається у розмірі до 35 тис. доларів США, з яких 25 тис. спрямовуються на діяльність заявника, а до 10 тис. – на оплату послуг акредитованого акселератора.

ACLAB ШУКАЄ ПРОЄКТИ, ЩО СПРИЯТИМУТЬ ПОДОЛАННЮ НАСЛІДКІВ ВІЙНИ
Команда мережі академічних стартап-інкубаторів YEP створила координаційну платформу ACLab, що сприятиме поширенню проєктів гуманітарного та економічного напрямів, а також сфери будівництва та реконструкції.
Головний критерій відбору – значний вплив на відновлення країни.
Для реалізації проєкту YEP запускає «Антикризовий семестр» Підприємницького університету. У межах програми учасники візьмуть участь у серії зустрічей із міжнародними спікерами, а також матимуть можливість подати ініціативу до платформи ACLab і отримати експертну допомогу для її реалізації.
Відібрані проєкти отримають підтримку від YEP, Українського фонду стартапів, deep-tech акселератора VACUUM та інших партнерів.

БРАЗИЛІЯ ВІДКРИВАЄ ПРОГРАМУ ІНТЕГРАЦІЇ УКРАЇНСЬКИХ ВЧЕНИХ
Уряд штату Парана за підтримки фонду Араукарія та Головного управління науки, техніки та вищої освіти (SETI) Бразилії оголосив про прийом та інтеграцію українських науковців, які вимушені покинути країну через повномасштабне військове вторгнення росії.Уряд штату Парана за підтримки фонду Араукарія та Головного управління науки, техніки та вищої освіти (SETI) Бразилії оголосив про прийом та інтеграцію українських науковців, які вимушені покинути країну через повномасштабне військове вторгнення росії.
Основною метою програми є надання можливості науковцям з українських університетів продовжувати свої дослідження в університетах штату Парана впродовж терміну до двох років. Очікується, що до програми буде долучено до 50 науковців, що мають наукове звання доктора наук, і які працюють або працювали в університетах України над розробкою дослідницьких проєктів. Ці викладачі отримають можливість викладати та підвищувати кваліфікацію в університетах штату Парана.
Детальніше