Версія для друку

Закордонне стажування в Коменському університеті в Братиславі: професійний та культурний розвиток

Молодша наукова співробітниця НДІ хімії та геології Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара докторка філософії з хімії Катерина Діль пройшла восьмимісячне наукове стажування у Коменському університеті (Братислава, Словаччина).

Наукова робота у групі професора Радована Шебести над спільним дослідницьким проєктом «Синтез нових сульфонів для біомедичних застосувань» з провідними фахівцями на кафедрі органічної хімії природничого факультету Коменського університету змінила уявлення Катерини Діль про навчання і науку та дала можливість подивитися на світ з нової перспективи. Дослідники в усіх розвинених країнах прагнуть дотримуватися 12 принципів «зеленої хімії». Лабораторія асиметричного каталізу та зеленої хімії професора Радована Шебести дуже широко застосовує саме ці принципи.

– Одним із викликів, з якими я зіштовхнулася, була адаптація до нових лабораторних методик і приладів, що вимагало швидкого навчання, – розповідає Катерина Діль. – Крім того, спілкування з науковцями іноземною мовою, зокрема використання термінології органічної хімії англійською, також потребувало додаткової концентрації. Проте такий вихід із зони комфорту лише посприяв професійному зростанню. Завдяки участі у різних наукових заходах, які проводилися на кафедрі органічної хімії (наприклад, День відкритих дверей), у мене значно покращилися знання з органічної хімії та підвищився рівень володіння англійською мовою в академічному контексті. Особливо це було цінним під час звітної презентації мого наукового проєкту в групі професора Радована Шебести та роботи з відомими науковими джерелами.

Катерина мешкала в гуртожитку для викладачів та аспірантів, розташованому біля факультету, що було зручним та комфортним. Кімната обладнана всім потрібним для навчання та відпочинку, а з вікна відкривався гарний краєвид на гори. Завдяки розташуванню гуртожитку біля факультету Катерина могла безперешкодно планувати своє стажування та участь у заходах університету.

– Окрім наукової роботи, перебування в іншомовному середовищі також розширює світогляд. Спілкування з людьми з різних країн допомагає краще зрозуміти інші національності та спростувати певні стереотипи. Мене збагатили враження від Словаччини, зокрема, щодо взаємин між людьми та важливості природи та екології. Я переконалася, що наукова співпраця і взаєморозуміння не мають кордонів, якщо є бажання вчитися та розвиватися, – наголошує Катерина Діль.

Щоб стати стипендіатом Національної стипендіальної програми Словацької Республіки (SAIA), Катерині Діль потрібно було:

– вчасно дізнатися про цю можливість на ФБ-сторінці міжнародного відділу ДНУ: https://www.facebook.com/dnu.iro/ або https://www.dnu.dp.ua/view/programi_akademichnoi_mobilosti

– подати всі потрібні документи.

Читайте відгук Катерини Діль про стажування у Словаччині на офіційному сайті ДНУ у розділі «Відгуки викладачів та співробітників»: https://www.dnu.dp.ua/view/vidgyki_vukladachiv_ta_spivrobitnukiv

Відділ міжнародних зв’язків
та академічних обмінів


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram LinkedIn