На 14 факультетах і в 4 коледжах ДНУ навчається близько 15 тисяч студентів ...
Версія для друку

Хімічний факультет

вул. Ніла Армстронга, 22, 16 корпус ДНУ
Телефон деканату: +38 (056) 766-49-19
E-mail деканату: chemistry.dnu@gmail.com
Web-сайт факультету: chemistrydnu.com.ua
Ми у соцмережах:
https://www.facebook.com/ChemistryDNU
https://instagram.com/chem_dnu?igshid=NzZhOTFlYzFmZQ==


Хімічний факультет

Історична довідка

Хімічний факультет – один з найстаріших в Дніпровському університеті. Хоча офіціальною датою заснування факультету є 1933 р., підготовка спеціалістів-хіміків ведеться в університеті з перших днів його заснування (1918 р.). Біля витоків факультету стояли видатні вчені – академік Лев Володимирович Писаржевський (1871-1938), засновник дніпровської наукової школи хіміків, творець електронної хімії; академік Дмитро Петрович Коновалов (1856-1929), один з найвидатніших вчених-фізикохіміків, відкривач відомих законів перегонки рідин (закони Коновалова); академік, Герой Соціалістичної праці Олександр Ілліч Бродський (1895-1969), засновник добре знаної школи з хімії ізотопів. Наукові та педагогічні ідеї цих учених забезпечили високий рівень науково-дослідних робіт, визначили тематику та стиль наукових досліджень на хімічному факультеті у довоєнні та перші повоєнні роки.

Докладніше:
library.dsu.dp.ua/Metodichki/pisarjevskiy.pdf
Історія хімічного факультету
Хімічний факультет. Історія. Сьогодення. Випускники
Декани хімічного факультету

Сьогодні на 3 кафедрах факультету ведеться широке коло науково-дослідницьких робіт з аналітичної, неорганічної, органічної хімії, електрохімії, хімічної технології високомолекулярних сполук, харчових технологій.
На факультеті функціонують 8 лекційних аудиторій і більше 50 спеціалізованих лабораторій, 4 методичні кабінети; комп’ютерний клас, оснащений сучасною технікою; до послуг студентів – комп’ютерна мережа Internet.


Керівний склад факультету
В.о декана факультету – Коптєва Світлана Дмитрівна, кандидатка хімічних наук, доцентка.
Заступниця декана з навчальної роботи – Мацук Юлія Анатоліївна, кандидатка технічних наук, доцента
Заступниця декана з наукової роботи та міжнародного співробітництва – Кондратюк Наталія Вячеславівна, кандидатка технічних наук, доцентка.
Заступниця декана з виховної роботи – Саєвич Оксана Володимирівна, кандидатка хімічних наук, доцентка

Спіробітники деканату
Диспетчер – Пальчикова Марія Володимирівна
Діловод – Бойченко Оксана Вікторівна

Абітурієнтам: Про факультет – вустами студентів

Абітурієнте! Мрієш вступити до Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, але досі вагаєшся із вибором освітньої програми?
Студенти хімічного факультету розкажуть про цікавинки, які тебе чекають: https://www.youtube.com/watch?v=XRmftkwTMGQ&t=362s

Структурні підрозділи факультету


Дізнайся про факультет із перших вуст!

професор Віктор Варгалюк у програмі «Шкільний проєкт» медіашколи «Сенсація»: про те, чим пишається факультет та чому користується попитом у абітурієнтів
 
ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ АБІТУРІЄНТІВ
УВАГА! Якщо абітурієнт закінчить підготовчі КУРСИ ДНУ у рік вступу з базових предметів, отримані бали додаються до відповідних результатів НМТ і враховуються при конкурсному відбору.

Детальна інформація – у розділі «Вступникові»

Факультет пропонує широкий спектр спеціальностей та освітніх програм, яким надається особлива підтримка держави:
Бажаєте стати педагогом та працювати з дітьми та молоддю? Обирайте спеціальність 014.06 «Середня освіта. Хімія»
Бажаєте працювати у фармацевтичній компанії і займатися розробкою нових лікарських препаратів? Обирайте спеціальність 102 «Хімія» (освітня програма «Хімія лікарських речовин»)
Бажаєте стати експертом з хімічного аналізу об’єктів довкілля, харчових продуктів та лікарських препаратів? Обирайте спеціальність102 «Хімія» (освітня програма «Хімічний аналіз та експертиза матеріалів та виробів»)
Бажаєте стати висококваліфікованим спеціалістом в галузі полімерних матеріалів і композитів? Обирайте спеціальність 161 «Хімічні технології та інженерія»
Хочете навчитися створювати продукти харчування нового покоління, працювати технологом харчових виробництв? Обирайте спеціальність 181 «Харчові технології» (освітня програма «Харчові технології»)
Бажаєте займатися ресторанним бізнесом, виготовляти кулінарну та крафтову продукцію здорового харчування? Обирайте спеціальність 181 «Харчові технології» (освітня програма «Ресторанні та крафтові технології здорового харчування»)

Освітня діяльність

Хімічний факультет здійснює підготовку фахівців за трьома рівнями вищої освіти:
перший (бакалаврський) – денна форма навчання;
другий (магістерський) – денна форма навчання;
третій (освітньо-науковий) – денна та вечірня форма навчання.

Підготовка фахівців за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти здійснюється за спеціальностями:
– 102 Хімія (освітні програми: «Хімія лікарських речовин» та «Хімічний аналіз та експертиза матеріалів та виробів»)
– 014 Середня освіта. Хімія (освітня програма «Середня освіта (Хімія)»)
– 161 Хімічні технології та інженерія (освітня програма «Хімічні технології та інженерія»)
– 181 Харчові технології (освітні програми: «Харчові технології» та «Ресторанні та крафтові технології здорового харчування»)

Підготовка фахівців за другим (магістерським) рівнем вищої освіти здійснюється за наступними спеціальностями:
– 102 Хімія (освітня програма «Хімія»)
– 161 Хімічні технології та інженерія (освітня програма «Хімічні технології та інженерія»)
– 181 Харчові технології (освітня програма: «Харчові технології»)

Підготовка фахівців за третім (освітньо-науковим) рівнем вищої освіти здійснюється спеціальністю 102 «Хімія» (освітньо-наукова програма «Хімія) мова навчання: українська, англійська :

102 «Хімія»

Професійні можливості: синтезувати лікарські речовин і компоненти косметичних композицій, прогнозувати фармакологічний профіль сполук, моделювати хімічні процеси, обирати складові для створення безпечних фіто- та косметичних препаратів, лікарських засобів; встановлювати чистоту і будову органічних речовин на основі навичок роботи на хроматографах, хромато-мас-спектрометрах, ЯМР спектрометрах, тощо; володіти методами хімічного та інструментального аналізу об’єктів навколишнього середовища, лікарських препаратів, продуктів харчування, методами криміналістичного та токсикологічного аналізу.

Випускники можуть працювати хіміками, хіміками-аналітиками, хроматографістами на підприємствах різних галузей промисловості, а також в царині створення компонентів лікарських і косметичних засобів на фармацевтичних і косметичних підприємствах

ПРАКТИЧНА ПІДГОТОВКА – сучасні фармацевтичні підприємства України, участь у програмах міжнародної мобільності, грантових програмах, конкурсах МОН України, країн ЄС та США; контрольно-аналітичні лабораторії підприємств чорної металургії, трубної промисловості, харчових підприємств, аналізу природних вод.

014 «Середня освіта. Хімія»

Професійні можливості: діяльність в галузі освіти і педагогіки в закладах загальної та спеціалізованої, професійної (професійно-технічної), позашкільної, фахової передвищої освіти, міжшкільних ресурсних центрах (міжшкільних навчально-виробничих комбінатах), установах та організаціях у сфері освіти.

Випускники можуть працювати вчителями хімії в закладах середньої освіти та викладачами в закладах фахової передвищої освіти

ПРАКТИЧНА ПІДГОТОВКА – провідні заклади освіти м. Дніпра і області.

161 «Хімічні технології та інженерія»


Професійні можливості: діяльність інженерів-технологів у галузі синтезу та переробки високомолекулярних композиційних матеріалів та високоенергетичних сполук з полімерними зв’язуючими.

Випускники можуть працювати на первинних посадах на виробничих підприємствах та інжинірингових установах у галузі хімічної технології, у інших споріднених галузях (підприємства з виготовлення полімерних виробів, лакофарбової та іншої хімічної, харчової продукції тощо; науково-виробничі підприємства, науково-дослідні лабораторії) за професіями інженера, інженера-технолога, наукового співробітника, інженера-хіміка, інженера-дослідника.

ПРАКТИЧНА ПІДГОТОВКА – дійснюється на базі виробничих підприємств (ДП «НВО «Павлоградський хімічний завод», м. Павлоград), науково-дослідних центрів (НДІ хімії та геології ДНУ, Дніпропетровський науково-дослідний експертно-криміналістичний центр МВС).

181 «Харчові технології»

Професійні можливості: можливість виконувати обов’язки осіб, керуючих підприємствами харчування, ресторанами (кафе, їдальнями і т. ін.), керівників виробничих та інших основних підрозділів у закладах ресторанного господарства, начальників виробництва (на підприємстві харчування) та дільниць ресторану (кафе, їдальні і т. ін.), малих підприємств без апарату управління та закладів ресторанного господарства без апарату управління, рестораторів, менеджерів (управителів) підприємств з приготування та постачання готових страв, а також менеджерів систем харчової безпеки.

Випускники можуть працювати шеф-кухарями закладів ресторанного господарства, інженерами-технологами, начальниками цехів на підприємствах харчової промисловості, інженерами-технологами з якості, технологами у сфері виробництва крафтових продуктів здорового харчування, спеціалістами з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів, завідувачами лабораторій в науково-дослідних та проектно-конструкторських установах, фахівцями з впровадження системи управління безпечністю харчових продуктів НАССР, менеджерами з продажу обладнання та сировинних інгредієнтів, добавок для галузі та багато інших посад на підприємствах харчової промисловості та ресторанного бізнесу.

ПРАКТИЧНА ПІДГОТОВКА –проводиться на сучасних, технічно оснащених
підприємствах харчової промисловості та провідних закладах ресторанного господарства.

Для вступників в аспірантуру
Освітньо-наукова програма «Хімія»

Освітня кваліфікація – доктор філософії з хімії (Doctor of Philosophy in Chemistry).
Передумови – наявність ступеня магістра (ОКР спеціаліста).
Форми навчання – денна, заочна.
Мета освітньої програми доктор філософії з хімії – поглиблення теоретичних знань та практичних умінь і навичок у галузі «Природничі науки» за спеціальністю «Хімія», розвиток компетентностей, достатніх для продукування нових ідей, розв’язання комплексних проблем у галузі хімії та дослідницько-інноваційної діяльності, оволодіння методологією наукової та педагогічної діяльності, формування універсальних навичок дослідника, достатніх для проведення та успішного завершення наукового дослідження і подальшої професійно-наукової діяльності.
Особливості програми – програма реалізується у рамках навчально-наукового партнерства хімічного факультету ДНУ та науково-дослідного інституту хімії та геології ДНУ і передбачає поглиблену підготовку в царині хімії, надає можливість здійснювати викладацьку діяльність. Передбачає участь здобувачів у програмах академічної мобільності. Програма спрямована на підготовку висококваліфікованих спеціалістів, здатних ефективно вирішувати теоретичні та експериментальні проблеми сучасної хімії, проводити наукові дослідження, які вимагають глибоких фундаментальних і міждисциплінарних знань, творчого мислення, креативності.
Освітній процес забезпечують такі професори, доктори хімічних наук:
Оковитий С.І.,
Вишнікін А.Б.,
Варгалюк В.Ф.,
Пальчиков В.О.персональний сайт

За останні роки наші викладачі опублікували більше 70 статей у таких відомих міжнародних наукових журналах як Nature Chem., Nature Commun., Angew. Chem. Int. Ed., ACSCatalysis, ACSChem. Biol., Anal. Chem., Environ. Sci. Tech., Tetrahedron, Tetrahedron Lett., Talanta, Environ. Sci.: Processes Impacts, Med. Chem. Res., Eur. J. Med. Chem., Eur. J. Org. Chem., J. Het. Chem., Synth. Commun., J. Mol. Struct., New J. Chem., RSC Adv., Microchem. J., Acta Chim. Slov., Chem. Het. Comp., J. Mol. Mod., J. Phys. Chem. A., Int. J. Environ. Anal. Chem., Chemosphere тощо, які включено до науковометричної бази Scopus.
Дисертації доктора філософії захистили після закінчення аспірантури Осокін Євген (2023), Діль Катерина (2024), Олена Пилипенко (2024) два іноземних громадянина з Алжиру Хеджазі Мехіддін (2023) та Тамен Аймад-Еддін (2024).
Наукова та науково-технічна діяльність

На хімічному факультеті працюють три наукові школи.
Найстарішою є школа «Природні та синтетичні біологічно активні гетероцикли», яку засновано у 1950-ті роки заслуженим діячем науки і техніки України, докт. хім. наук, проф. Михайлом Сергійовичем Малиновським – талановитим вченим та педагогом, більшість робіт якого була пов’язана з епоксидами. Ним разом із співробітниками було отримано ряд фундаментальних результатів у галузі досліджень реакційної здатності епоксидних сполук, розроблено нові перспективні методи синтезу цих речовин. У 1991–2011 рр. керівником школи була докт. хім. наук, проф. Лілія Іванівна Кас’ян. Сьогодні справу М.С. Малиновського та Л.І. Кас’ян продовжує ректор ДНУ, заслужений діяч науки і техніки України, відмінник освіти України, докт. хім. наук, проф. Сергій Іванович Оковитий. За роки існування цієї школи науковими керівниками та співробітниками захищено 5 докторських дисертацій, близько 50 кандидатських дисертацій, отримано більше 80 авторських свідоцтв, патентів на винаходи та корисні моделі, опубліковано 10 монографій та близько 600 наукових статей. Багато учнів, що вийшли з цієї школи зараз працюють у США, Німеччині, Польщі, Великобританії, Австралії, Швейцарії тощо.



Школу «Електроосадження і захист металів від корозії» на хімічному факультеті було засновано у 1970 р. під керівництвом заслуженого діяча науки і техніки України, академіка АН Вищої школи України, докт. хім. наук, проф. Юрія Михайловича Лошкарьова. Серед пріоритетних напрямів роботи школи – дослідження кінетики і механізмів електродних процесів в присутності поверхнево-активних речовин; впровадження нових технологій гальваностегії у виробництво; виготовлення анодів та добавок до електролітів. Сьогодні справу вчителя продовжує заслужений діяч науки і техніки України, відмінник освіти України, докт. хім. наук, проф. Віктор Федорович Варгалюк. За роки існування школи підготовлено 3 доктори та 29 кандидатів наук, опубліковано більше 700 наукових робіт.
Наймолодшою на факультеті є наукова школа «Аналітична хімія малих концентрацій», яку засновано у 1994 р. Її засновники – заслужений діяч науки і техніки України, відмінник освіти України, докт. хім. наук, проф. Федір Олександрович Чмиленко і відмінник освіти України, докт. хім. наук, проф. Людмила Павлівна Циганок. Серед пріоритетних напрямків роботи школи – дослідження з теорії вимірювально-інформаційного аналітичного сигналу та його практичного використання для інтенсифікації аналітичного процесу фізичною дією; інтенсифікація пробопідготовки в аналізі харчових продуктів, ґрунтів, біологічних і медичних об’єктів; розробка та конструювання іон-селективних електродів; розробка теоретичних основ цілеспрямованого використання хіміко-аналітичних властивостей гетерополісполук. За роки існування школи підготовлено 4 доктори та більше 40 кандидатів наук, опубліковано близько 600 наукових статей, 5 монографій, отримано більше 70 патентів, ряд Державних стандартів з визначення домішок важких металів у харчових продуктах.


Дослідження факультетськими кафедрами проводяться в рамках чотирьох фундаментальних держбюджетних тем, у виконанні яких беруть участь близько 20 викладачів і науковців хімічного факультету. Співробітники підрозділу активно співпрацюють з вищими навчальними закладами, науковими установами та підприємствами Дніпра, Харкова, Києва, Одеси та інших міст України.

На хімічному факультеті працює акредитована лабораторія з хімічного аналізу об’єктів навколишнього середовища (природі води, ґрунти та повітря) (керівник канд. хім. наук Світлана Миколаївна Худякова).

Факультет щорічно видає 4 томи наукового журналу «Journal of Chemistry and Technologies» який входить в число 100 журналів України, що індексуються у базах даних Scopus та Web of Science (див. http;//chemistry.dnu.dp.ua/). Традиційною стала щорічна Всеукраїнська конференція молодих вчених та студентів з актуальних питань хімії, яка проводиться на базі хімічного факультету ДНУ. За результатами роботи конференції видається збірка тез доповідей.

Серед випускників та викладачів факультету – стипендіати Кабінету Міністрів України. Протягом останніх 5 років викладачами та науковими співробітниками факультету опубліковано 10 наукових монографій; підручників і навчальних посібників.

Активну участь у наукових розробках хімічного факультету беруть студенти. На факультеті працюють студентські наукові гуртки та проблемні групи. Кожного року студенти стають співавторами понад 100 наукових публікацій різних рівнів, серед яких значну частину складають всеукраїнські та міжнародні конференції і симпозіуми.
Міжнародні контакти


У рамках договорів про співпрацю в галузі освіти і науки випускники хімічного факультету мають можливість продовжити навчання в магістратурі та аспірантурі вищих навчальних закладів як країн Європи, так і в США. Так, вже майже десять років викладачі та науковці хімічного факультету активно співпрацюють з вченими Державного університету м. Джексон (США) в області комп’ютерної хімії та технологій. Як наслідок – п’ятеро випускників (Подолян Євген, Ісаєв Олександр, Фурманчук Олена, Холод Яна і Петрова Тетяна) закінчили аспірантуру цього закладу. Крім цього, випускники факультету успішно працюють за фахом в Німеччині, Великобританії, Ізраїлі, Данії, США.

Студенти та випускники хімічного факультету беруть активну участь у національних та міжнародних програмах академічного (Erasmus Mundus, Фонд Фулбрайта) та наукового обміну. В рамках грантових програм Міністерства освіти і науки України в різні роки пройшли стажування в Оксфордському університеті, Великобританія (Садкова Ірина, Величенко Юлія); Віденському університеті, Австрія (Чучупал Юлія) та в Джексонському університеті, США (Шовкопляс Кіра).

В рамках договору про співробітництво з університетом П.Й. Шафарика у Кошицях (Словаччина) велика кількість студентів та викладачів кафедри аналітичної хімії отримали гранти за програмами Вишеградського фонду та Словацької академічної інформаційної агенції. Серед них Заруба Сергій (двічі), Хлинцева Світлана, Петрушина Галина, Скок Арина, Мєх Юлія, Вишнікін Андрій Борисович (сім разів). Результатом цієї співпраці стали 29 спільних статей у найкращих журналах з хімії.

Підписано низку угод між ДНУ та Китайсько-іноземним спільним центром технологічних інновацій (Harbin Huayue Technology R&D Co., Ltd), «Weilai Technology Co», Ltd (м. Чжуцзи, КНР), Північно-Східним Лісотехнічним Університетом (м. Харбін, КНР), Високотехнологічною промисловою пілотною базою Академії наук провінції Шаньдунь (Бізнес-інкубатор для тих, хто навчається при Академії наук провінції Шаньдунь за кордоном) (Шаньдунь, КНР), Шаньдунським китайсько-українським науково-дослідним інститутом технологічних інновацій (Шаньдунь, КНР). Також було підписано угоду про спільне створення «Об’єднаної лабораторії інноваційних технологій у галузі харчування та здоров’я» (Шаньдунський китайсько-український науково-дослідний інститут технологічних інновацій, Шандунь, КНР).

Студентка кафедри харчових технологій Таїсія Мось у 2023 р. вдало пройшла відбір за програмою Erasmus по міжнародній мобільності та мала нагоду навчатися впродовж двох семестрів в університеті Кордови (Іспанія).
Студентське життя


Студенти хімічного факультету беруть участь у Всеукраїнському конкурсі наукових робіт. Традиційно щорік серед студентів хімічного факультету – ряд іменних стипендіатів (стипендії Президента України, Верховної Ради України, Міського голови, Вченої Ради ДНУ тощо). Відзначимо, що за останні 5 років 8 студентів хімічного факультету отримали іменні стипендії.

Правильно організоване дозвілля та відпочинок – запорука не тільки успішного навчання, а й доброго морального стану студентів. На хімічному факультеті цим принципом керуються всі – адміністрація факультету і кафедр, викладачі, куратори академічних груп, члени студентської ради факультету. Окрім занять у наукових гуртках студенти займаються спортом, як у спортивному комплексі університету, так і безпосередньо в спортивній залі гуртожитку, створеній за ініціативою і за безпосередньої участі самих студентів.
Успішні випускники ХХІ століття


Ганна Гриньова

Отримала диплом з відзнакою магістра хімічних наук ДНУ ім. О.Гончара у 2009 р.

У 2010 р. розпочала аспірантуру в галузі комп'ютерної хімії під керівництвом професорки Мішель Кут (Prof. Michelle Coote) в Австралійському національному університеті. Наукова робота у Канберрі охоплювала низку тем – від механістичних досліджень деградації та стабілізації полімерів до фундаментальних аспектів реакційної здатності вільних радикалів. А дослідження в області нетрадиційного ефекту зовнішніх електричних полів на вільні радикали навіть лягли в основу нової концепції електростатичного каталізу.

У 2014 р. Ганна захистила докторську дисертацію, яка отримала декілька нагород, у тому числі медаль Корнфорта за найвидатнішу докторську дисертацію в галузі хімії, хімічних наук або хімічних технологій від Королівського Австралійського хімічного інституту, а також премію IUPAC-Solvay для молодих хіміків за одну з п'яти найвидатніших докторських дисертацій загальної галузі хімічних наук у світі від Міжнародного союзу теоретичної та прикладної хімії. У 2014 р. у якості постдока приєдналася до лабораторії професорки Клеманс Кормінбеф (Clémence Corminboeuf) у Інституті хімічних наук та інженерії Федеральної політехнічної школи Лозанни (EPFL, Швейцарія), де зосередилася на комп'ютерному моделюванні органічних напівпровідників.


У 2016 р. Ганна Гриньова отримала престижну індивідуальну стипендію Марії Склодовської-Кюрі (Marie Skłodowska-Curie Actions) від Європейської комісії для досліджень нестандартних мономолекулярних органічних провідників. Із квітня 2019 року докторка Гриньова розпочала незалежну наукову кар’єру, очоливши молодшу дослідницьку групу «Обчислювальна хімія вуглецю» (CCC) у Гейдельберзькому Інституті теоретичних досліджень (HITS gGmbH) та Міждисциплінарному центрі наукових обчислень (IWR) Гейдельберзького університету. За допомогою різноманітних методів сучасної комп'ютерної хімії наукова група докторки Гриньової досліджує такі функціональні органічні матеріали, як графен та його похідні, метало- та ковалентно-органічні каркасні структури, N-гетерополіциклічні радикали та інші, що застосовуються в органокаталізі, молекулярній електроніці та відновленні довкілля. Додатково науковиця бере участь у двох великих наукових центрах: Центрі спільних досліджень Німецької наукової ради SFB1249 «N-Гетерополіцикли як функціональні матеріали» та Ініціативі стратегічних досліджень SIMPLAIX для багатомасштабного моделювання з використанням великих даних.

Також Ганна Гриньова (h-index 22) опублікувала більше 50 наукових статей та оглядів у таких впливових виданнях, як: Nature Chemistry, Journal of the American Chemical Society та Angewandte Chemie International Edition. Вона є членом Товариства німецьких хіміків, членом Колегії Елізабет Шиман Товариства Макса Планка, а також членом редакційних та консультативних рад кількох наукових журналів.

Сайт наукової групи: https://www.h-its.org/people/dr-ganna-anya-grynova

Олександр Жураковський

Випускник магістратури ДНУ ім. Олеся Гончара (2008 р., диплом з відзнакою). Студентом приймав активну участь у хімічних олімпіадах та конференціях (м. Дніпро, м. Київ, м. Харків). Отримав грант Fulbright за яким навчався в Університеті Аризони (м. Тусон, США) та отримав ступінь магістра хімії.


Закінчив аспірантуру Оксфордського університету (група проф. Дж. Робертсона), де захистив дисертацію доктора філософії (D.Phil.) за спеціальністю органічна хімія. Працював постдоком (науковим співробітником) у Гарвардському університеті (США) у проф. Енді Майерса на факультеті хімії і хімічної біології та в Бристольському університеті (Велика Британія) в лабораторії проф. Варіндера Аггарвала. З 2017 р. працює хіміком в фармацевтичній компанії «Pharmaron UK» (м.Ходдесдон, Велика Британія). Олександр є автором низки наукових статей та оглядів в таких відомих журналах як Advances in Heterocyclic Chemistry, Angewandte Chemie International Edition, Organic Letters, ChemistrySelect.
Створив сайт пошуку хімічної літератури Chemistry Reference Resolver https://chemsearch.kovsky.net

Персональний сайт http://kovsky.net

Сергій Третьяков

Випускник магістратури ДНУ ім. Олеся Гончара 2012 р., наукові керiвники проф. Вiталiй Пальчиков та проф. Сергiй Оковитий. Того ж року розпочав дворічну магістратуру від Erasmus Mundus, "Advanced Spectroscopy in Chemistry", де вивчав теорію та практику розробки та використання спектральних методів у хімії (ЯМР, ІЧ-, УФ-спектроскопія, мас-спектрометрія та рентгеноструктурний аналіз). Перший рік провів в Університеті Лейпцига (Німеччина), а другий в Університеті Бергена (Норвегія), де захистив магістерську роботу з методології реакцій крос-сполучення, що каталізуються залізом, керiвник проф. Ханс-Рене Бьорсвiк (prof. dr. Hans-René Bjørsvik).

Відразу після здобуття магістерського ступеня, вирушив до Шанхаю (Китай), де виконав піврічне стажування з BASF в рамках престижної програми Explore Together. Влітку 2016 року почав докторат (PhD) в Утрехтському університеті (Нідерланди), в рамках програми фонду Марії Кюрi "Каталiз неблагородними металами" (Marie Curie Non-Noble Metal Catalysis). Роботу було виконано під керівництвом доктора Марка-Ет'єна Море (dr. Marc-Etienne Moret). Вивчав вплив розділених зарядів на стабільність незвичайних ступенів окиснення Si(II) та Fe(IV) за допомогою органічного та неорганічного синтезу в безкисневих та безводних умовах, квантових розрахунків та теоретичної/експериментальної спектроскопії. Частина цієї роботи була виконана в академічній співпраці з провідними у своїй галузі групами з Німеччини, США, Іспанії та Китаю. За цей час також побував запрошеним дослідником в групі проф. Франка Неесе (prof. dr. Frank Neese), Інститут Макса Планка з Хімії Вуглецю в Мюлльхаймі-на-Рурі, Німеччина. Результати роботи були опубліковані у провідних міжнародних журналах, включаючи Angewandte Chemie. По закінченні PhD та завдяки високій експертизі в ЯМР, в 2020 році отримав постдок позицію в тому ж Університеті Утрехта з проф. Пiтером Браунiнксом (prof. dr. Pieter Bruijnincx), де вивчав структуру промислових лiгнiнiв у спiвробiтництвi з Avantium B.V., Amsterdam. У 2022 році почав роботу хіміком-синтетиком у Symeres Groningen (Нідерланди). Самостiйно вивчив програмування, був волонтером і соціальним працівником у центрі для українських біженців під Амстердамом. Незабаром Сергій починає новий постдок в Університеті Гронінгена (Нідерланди) з доктором Робертом Полiчче (dr. Robert Pollice) де створюватиме і досліджуватиме мовні моделі машинного навчання для передбачення хімічної реакційної здатності.

Арина Скок

Випускниця магістратури хімічного факультету ДНУ ім. О. Гончара 2021 р. Отримала дипломи бакалавра (2019 р.) та магістра (2021 р.) з відзнакою.

«Моя зацікавленість хімією привела мене на хімічний факультет ДНУ імені Олеся Гончара в 2015 р.. Там я познайомилася з аналітичною хімією під керівництвом професора Вишнікіна А.Б. Особливо цікавими для мене завжди були методи спектрофотометричного та люмінесцентного аналізу. Навчання на хімічному факультеті дало мені можливість глибше познайомитися з освітньою програмою та культурою інших країн. За період навчання я приймала участь у програмах обміну Erasmus+ та Vishegrad 4 рази. Завдяки цьому вже під час навчання у бакалавратурі в мене з’явилася перша стаття як результаті співпраці з професором Аристідісом Анцемідісом з Університету імені Арістотеля. Також я приймала участь в декількох конференціях по аналітичній хімії, в тому числі за кордоном.
Зараз навчаюся на 3 курсі аспірантури в Університеті імені Павла Йозефа Шафаріка (Кошице, Словаччина). Маю 10 статей, які цитуються в базі даних Scopus, серед яких публікації в найкращих журналах з аналітичної хімії (Talanta, Analytica Chimica Acta, Critical Reviews in Analytical Chemistry, Analytical Methods та інші). Разом зі мною на кафедрі аналітичної хімії університету П.Й Шафарика працюють випускники хімічного факультету, зокрема Сергій Заруба».

Олександр Ісаєв

Після закінчення магістратури ДНУ ім. Олеся Гончара у 2002 р. вступив до аспірантури Джексонського державного університету (штат Міссісіпі, США). У 2008 році захистив докторську (PhD) дисертацію з комп’ютерної хімії. Темою роботи було вивчення механізму каталізу та відновлення нітроароматичних сполук за допомогою обчислювальних методів. У рамках роботи Олександр також розробив новий метод прогнозування термодинамічних властивостей міжмолекулярних комплексів. Закінчив постдокторантуру в Університеті Кейс Вестерн (штат Огайо, Клівленд, США). Постдокторське дослідження було зосереджено на обчислюванні окисно-відновних потенціалів органічних молекул, а також властивостей наночастинок. Ця робота передбачала широку співпрацю з кількома експериментальними групами. У 2009 році отримав меморіальну стипендію IBM–Lowdin за свою роботу. Працював в одній із Національних лабораторій США.
З 2013 по 2019 рік працював в Університеті Північної Кароліни де займається комп'ютерним дизайном ліків та нових матеріалів за допомогою методів машинного навчання та штучного інтелекту (AI). Група проф. Ісаєва розробила масштабні моделі глибокого навчання для прогнозування біологічних ефектів хімічних сполук in vivo та in vitro. Вони розробили та впровадили новий підхід для візуалізації та видобутку великих бібліотек сполук. За цей час Олександр двічі (2014, 2017) отримав нагороду Emerging Technology Award від Американського хімічного товариства.

У 2019 році переїхав до Університету Карнегі-Меллона (Пенсильванія, Пітсбург, США), де зараз працює на кафедрі хімії. Також він є дочірнім викладачем програми CMU-Pitt Computational Biology PhD та програми молекулярної біофізики та структурної біології. Лабораторія проф. Ісаєва працює на стику теоретичної хімії, фармацевтики та інформатики. Зокрема, вони використовують молекулярне моделювання та штучний інтелект (AI) для вирішення складних завдань у хімії, працюють над прискоренням молекулярних відкриттів шляхом поєднання AI, інформатики та автономних експериментів. Його робота стала піонером у дослідженні інтерфейсу між ML та QM. Ці дослідження призвели до розробки кількох сімейств атомістичних молекулярних потенціалів ML. Усі методи були реалізовані у програмному забезпеченні з відкритим вихідним кодом і були розміщені у вільному доступі через GitHub. Розроблені ним методи зараз використовуються у провідних академічних лабораторіях і глобальних компаніях, таких як Dow Chemical, BASF, GSK, Pfizer та Genentech. Його лабораторія є частиною великого національного інституту: NSF Center for Computer Assisted Synthesis (C-CAS).

Олександр опублікував понад 50 статей у престижних наукових журналах, таких як Nature, Nature Chemistry, JACS, Nature Communications, які процитовано більше 13 000 разів (h-індекс = 42). Станом на 2024 рік він є помічником редактора Журналу хімічної інформації та моделювання, який видає Американське хімічне товариство (ACS).

Персональний сайт https://olexandrisayev.com

Тамара Листопад

Була першою, кого у 2005 року зареєстрували на щойно відкриту на хімічному факультеті спеціальність «Харчові технології». Під час навчання на кафедрі приймала учать та отримувала призові місця у Всеукраїнській олімпіаді з харчових технологій, у всеукраїнських та міжнародних конкурсах з кулінарного мистецтва, виступала доповідачем на кількох всеукраїнських та міжнародних конференціях. У 2009 році отримала диплом бакалавра з відзнакою.

Паралельно з навчанням на факультеті отримала другу вищу освіту за спеціальністю «Облік та аудит».

У 2010 закінчила з відзнакою магістратуру Харківського державного університету харчування та торгівлі за напрямом підготовки «Харчові технології та інженерія».

У 2017 р. розпочала навчання в аспірантурі за напрямом підготовки «Харчові технології» у ХДУХТ та паралельно деякий час працювала на кафедрі Харчових технологій асистентом. За час в аспірантурі опублікувала близько 30 робіт, в тому числі 4 статті у журналах Scopus та Web of science, у міжнародних виданнях, була співавтором монографії, методичних рекомендацій та 10 патентів України на винаходи та корисні моделі, розробляла та затверджувала технічні умови на нову продукцію.



У грудні 2021 року захистила дисертацію на базі Державного біотехнологічного університету. У 2022 році отримала науковий ступінь PhD, який у 2024 році було сертифіковано Конференцією міністрів культури Німеччини, як еквівалент німецького докторського ступеня (Zeugnisbewertung für ausländische Hochschulqualifikationen).