На 14 факультетах і в 4 коледжах ДНУ навчається близько 15 тисяч студентів ...
Версія для друку

Хімічний факультет

вул. Казакова, 22, 16 корпус ДНУ
Телефон деканату: +38 (056) 766-49-19
E-mail деканату: chemistry.dnu@gmail.com
Web-сайт факультету: chemistrydnu.com.ua
Ми у соцмережах:
https://www.facebook.com/ChemistryDNU
https://instagram.com/chem_dnu?igshid=NzZhOTFlYzFmZQ==

Хімічний факультет

Історична довідка

Хімічний факультет – один з найстаріших в Дніпровському університеті. Хоча офіціальною датою заснування факультету є 1933 р., підготовка спеціалістів-хіміків ведеться в університеті з перших днів його заснування (1918 р.). Біля витоків факультету стояли видатні вчені – академік Лев Володимирович Писаржевський (1871-1938), засновник дніпровської наукової школи хіміків, творець електронної хімії; академік Дмитро Петрович Коновалов (1856-1929), один з найвидатніших вчених-фізикохіміків, відкривач відомих законів перегонки рідин (закони Коновалова); академік, Герой Соціалістичної праці Олександр Ілліч Бродський (1895-1969), засновник добре знаної школи з хімії ізотопів. Наукові та педагогічні ідеї цих учених забезпечили високий рівень науково-дослідних робіт, визначили тематику та стиль наукових досліджень на хімічному факультеті у довоєнні та перші повоєнні роки.

Докладніше: library.dsu.dp.ua/Metodichki/pisarjevskiy.pdf

У довоєнний період в тісній співпраці з науковцями Інституту фізичної хімії АН УРСР, що діяв у Дніпропетровську, на факультеті велось вивчення проблем електрохімії розчинів та теорії каталізу (чл.-кор. АН УРСР В.С. Фінкельштейн, проф. В.А. Ройтер), механізму органічних реакцій (проф. Ф.І. Березовська), здійснювались розробки нових методів фізико-хімічного аналізу (проф. А.М. Занько, проф. В.Ф. Стефановський), пошуки інгібіторів корозії металів (проф. М.А. Розенберг). У післявоєнні часи розпочались важливі дослідження з хімії епоксидних сполук (кафедра органічної хімії, керівник – Заслужений діяч науки і техніки УРСР проф. М.С. Малиновський), вдосконалення методів співосадження (кафедра аналітичної хімії, керівник – проф. В.Т. Чуйко), вивчення механізмів електроосадження металів у присутності ПАВ, розробки ефективних технологічних процесів гальванотехніки (кафедра фізичної хімії, керівник – Заслужений діяч науки і техніки України проф. Ю.М. Лошкарьов).

Сьогодні на 3 кафедрах факультету ведеться широке коло науково- дослідницьких робіт з аналітичної, неорганічної, органічної хімії, електрохімії, хімічної технології високомолекулярних сполук, харчових технологій.

На факультеті функціонують 8 лекційних аудиторій і більше 50 спеціалізованих лабораторій, 4 методичні кабінети, 2 комп’ютерні класи оснащені сучасною технікою; до послуг студентів – комп’ютерна мережа Internet.

Керівний склад факультету

В.о декана факультету – Коптєва Світлана Дмитрівна, кандидатка хімічних наук, доцентка.
Заступниця декана з навчальної роботи – Мацук Юлія Анатоліївна, кандидатка технічних наук, доцентка
Заступниця декана з наукової роботи та міжнародного співробітництва– Кондратюк Наталя В’ячеславівна, кандидатка технічних наук, доцентка.
Заступниця декана з виховної роботи – Саєвич Оксана Володимирівна, кандидатка хімічних наук, доцентка

Спіробітники деканату
Диспетчер – Пальчикова Марія Володимирівна
Діловод – Бойченко Оксана Вікторівна

Абітурієнтам: Про факультет – вустами студентів

Абітурієнте! Мрієш вступити до Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, але досі вагаєшся із вибором освітньої програми?
Студенти хімічного факультету розкажуть про цікавинки, які тебе чекають: https://www.youtube.com/watch?v=XRmftkwTMGQ&t=362s

Структурні підрозділи факультету


Дізнайся про факультет із перших вуст!

Декан Віктор Варгалюк у студії "ОТВ Дніпро": про переваги факультету, перспективи працевлаштування й актуальні програми міжнародного обміну

Декан Віктор Варгалюк у програмі "Шкільний проєкт" медіашколи "Сенсація": про те, чим пишається факультет та чому користується попитом у абітурієнтів
 
ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ АБІТУРІЄНТІВ

Факультет пропонує широкий спектр спеціальностей та освітніх програм, яким надається особлива підтримка держави:
  • Бажаєте стати педагогом та працювати з дітьми та молоддю? Обирайте спеціальність 014.06 «Середня освіта. Хімія»
  • Бажаєте працювати у фармацевтичній компанії і займатися розробкою нових лікарських препаратів? Обирайте спеціальність 102 «Хімія» (освітня програма «Хімія лікарських речовин»)
  • Бажаєте стати експертом з якості та сертифікації харчових продуктів? Обирайте спеціальність102 «Хімія» (освітня програма «Хімічний аналіз та експертиза матеріалів та виробів»)
  • Бажаєте стати висококваліфікованим спеціалістом в галузі полімерних матеріалів і композитів? Обирайте спеціальність 161 «Хімічні технології та інженерія»
  • Хочете навчитися створювати продукти харчування нового покоління, працювати технологом харчових виробництв? Обирайте спеціальність 181 «Харчові технології» (освітня програма «Харчові технології»)
  • Бажаєте займатися ресторанним бізнесом, виготовляти кулінарну та крафтову продукцію здорового харчування? Обирайте спеціальність 181 «Харчові технології» (освітня програма «Ресторанні та крафтові технології здорового харчування»)

Освітня діяльність

На хімічному факультеті ДНУ Ви можете отримати вищу освіту за такими спеціальностями:

102 «Хімія» 

Ліцензійний обсяг набору – 70 місць

Професійні можливості: синтезувати лікарські речовин і компоненти косметичних композицій, прогнозувати фармакологічний профіль сполук, моделювати хімічні процеси, обирати складові для створення безпечних фіто- та косметичних препаратів, лікарських засобів; встановлювати чистоту і будову органічних речовин на основі навичок роботи на хроматографах, хромато-мас-спектрометрах, ЯМР спектрометрах, тощо.
Випускники можуть працювати хіміками, хіміками-аналітиками, хроматографістами на підприємствах різних галузей промисловості, а також в царині створення компонентів лікарських і косметичних засобів на фармацевтичних і косметичних підприємствах

Забезпечується вивченням дисциплін::

 Комп’ютерний дизайн лікарських речовин
 Медична хімія
 Основи фармакогнозії та загальної фармакології
 Хімія парфумерно-косметичних засобів
 Хемометрика та валідація методик аналізу
 Синтез та методи ідентифікації компонентів лікарських і косметичних засобів
 Фізичні методи дослідження речовини та інші

ПРАКТИКА – на сучасних фармацевтичних підприємствах України, участь у програмах міжнародної мобільності, грантових програмах, конкурсах МОН України, країн ЕС та США

• 014 «Середня освіта. Хімія»

Ліцензійний обсяг набору
20 місць

Професійні можливості: діяльність в галузі освіти і педагогіки в закладах загальної та спеціалізованої, професійної (професійно-технічної), позашкільної, фахової передвищої освіти, міжшкільних ресурсних центрах (міжшкільних навчально-виробничих комбінатах), установах та організаціях у сфері освіти.
Випускники можуть працювати вчителями хімії в закладах середньої освіти та викладачами в закладах фахової передвищої освіти

Забезпечується вивченням дисциплін:

❖ Загальна та неорганічна хімія
❖ Органічна хімія
❖ Психологія
❖ Педагогіка
❖ Основи педагогічної майстерності
❖ Іноземна мова (англійська): хімічна термінологія
❖ Методика викладання хімії в закладах освіти
❖ Кількісні розрахунки в хімії
❖ Сучасні технології викладання хімії
❖ Позакласна та позашкільна робота з хімії

ПРАКТИЧНА ПІДГОТОВКА – провідні заклади освіти м. Дніпра і області

• 161 «Хімічні технології та інженерія»

Ліцензійний обсяг набору – 30 місць

Професійні можливості: діяльність інженерів-технологів у галузі синтезу та переробки високомолекулярних композиційних матеріалів та високоенергетичних сполук з полімерними зв’язуючими.

Забезпечується вивченням дисциплін:

 Інженерна та комп’ютерна графіка
 Математичне моделювання та оптимізація об’єктів хімічної технології
 Загальна теорія процесів і апаратів хімічної технології
 Автоматизоване проектування в хімічній галузі
 Хімічна технологія виробництва полімерів
 Хімія та фізика високомолекулярних сполук
 Основи проектування хімічних виробництв
 Контроль та керування хіміко-технологічними процесами
 Технологія виробництва енергонасичених матеріалів
 Конструкційні полімерні композиційні матеріали

• 181 «Харчові технології»

Ліцензійний обсяг набору – 50 місць

Професійні можливості: : можливість виконувати обов’язки осіб, керуючих підприємствами харчування, ресторанами (кафе, їдальнями і т. ін.), керівників виробничих та інших основних підрозділів у закладах ресторанного господарства, начальників виробництва (на підприємстві харчування) та дільниць ресторану (кафе, їдальні і т. ін.), малих підприємств без апарату управління та закладів ресторанного господарства без апарату управління, рестораторів, менеджерів (управителів) підприємств з приготування та постачання готових страв, а також менеджерів систем харчової безпеки.

Забезпечується слуханням дисциплін:

 Основи менеджменту;
 Мерчандайзинг;
 Аюрведичне харчування;
 Технологія галузі;
 Економіка та бізнес-процеси в індустрії харчування;
 Технологія продукції для дитячого та геродієтичного харчування;
 Технології кулінарної продукції ресторанного господарства;
 Основи броматології;
 Сучасний сервіс та організація обслуговування споживачів у закладах ресторанного господарства;
 Технології здорового харчування та крафтових виробництв;
 Інжиніринг ресторанного господарства та крафтових виробництв;
 Технології органічної продукції.

УВАГА! Якщо абітурієнт візьме участь в олімпіаді ДНУ з базових предметів, отримані бали додаються до відповідних результатів ЗНО і враховуються при конкурсному відбору.

Детальна інформація – у розділі «Вступникові».

Випускники бакалаврату можуть продовжити навчання в магістратурі за такими освітніми програмами:

102 Хімія, ОП Хімія
161 Хімічні технології та інженерія, ОП Хімічні технології та інженерія
181 Харчові технології, ОП Харчові технології

Факультет також здійснює підготовку наукових та науково-педагогічних кадрів через аспірантуру за спеціальністю 102 Хімія.

Освітньо-наукова програма «Хімія»
ОНП

Освітня кваліфікація – доктор філософії з хімії (Doctor of Philosophy in Chemistry).

Передумови – наявність ступеня магістра (ОКР спеціаліста).

Форми навчання
– денна, заочна.

Мета освітньої програми доктор філософії з хімії – поглиблення теоретичних знань та практичних умінь і навичок у галузі «Природничі науки» за спеціальністю «Хімія», розвиток компетентностей, достатніх для продукування нових ідей, розв’язання комплексних проблем у галузі хімії та дослідницько-інноваційної діяльності, оволодіння методологією наукової та педагогічної діяльності, формування універсальних навичок дослідника, достатніх для проведення та успішного завершення наукового дослідження і подальшої професійно-наукової діяльності.

Тип диплому та обсяг освітньої програми – диплом доктора філософії, одиничний, термін навчання 4 роки; обсяг освітньої складової освітньо-наукової програми становить 46 кредитів ЄКТС; наукова складова освітньо-наукової програми передбачає проведення власного наукового дослідження та оформлення його результатів у вигляді дисертації відповідно до законодавства України.

Особливості програми – програма реалізується у рамках навчально-наукового партнерства хімічного факультету ДНУ та науково-дослідного інституту хімії та геології ДНУ і передбачає поглиблену підготовку в царині хімії, надає можливість здійснювати викладацьку діяльність. Передбачає участь здобувачів у програмах академічної мобільності. Програма спрямована на підготовку висококваліфікованих спеціалістів, здатних ефективно вирішувати теоретичні та експериментальні проблеми сучасної хімії, проводити наукові дослідження, які вимагають глибоких фундаментальних і міждисциплінарних знань, творчого мислення, креативності. Суттєво оновлений перелік обов’язкових та вибіркових дисциплін. Наприклад, студентам запропоновані такі сучасні і актуальні курси, як: «Академічне письмо та спілкування іноземною мовою», «Методологія педагогічного процесу у вищій школі», «Основи фандрейзингу», «Особливості роботи із сучасними базами даних Reaxys, SciFinder та Scopus», «Сучасне ділове листування для хіміків in English», «Оптичні та електрохімічні сенсори», «Хімія природних та синтетичних гетероциклів».

Освітній процес забезпечують такі професори, доктори хімічних наук:
Оковитий С.І.,
Вишнікін А.Б.,
Варгалюк В.Ф.,
Пальчиков В.О.  та ін.

За останні роки наші викладачі опублікували більше 50 статей у таких відомих міжнародних наукових журналах як Nature Chem., Nature Commun., Angew. Chem. Int. Ed., ACSCatalysis, ACSChem. Biol., Anal. Chem., Environ. Sci. Tech., Tetrahedron, Tetrahedron Lett., Talanta, Environ. Sci.: Processes Impacts, Med. Chem. Res., Eur. J. Med. Chem., Eur. J. Org. Chem., J. Het. Chem., Synth. Commun., J. Mol. Struct., New J. Chem., RSC Adv., Microchem. J., Acta Chim. Slov., Chem. Het. Comp., J. Mol. Mod., J. Phys. Chem. A., Int. J. Environ. Anal. Chem., Chemosphere тощо, які включено до науковометричної бази Scopus.

Також за останні 5 років отримано 12 патентів України на винаходи та корисні моделі. Викладачі пройшли стажування та виконували спільні наукові дослідження і освітні проєкти в США, Словаччині, Німеччині, Туреччині, Латвії, Ірландії та інших країнах.

Аспіранти Євген Осокін, Євген Козерєв та Катерина Діль проводять наукові дослідження.

Наукова та науково-технічна діяльність

На хімічному факультеті працюють три наукові школи. Найстарішою є школа «Природні та синтетичні біологічно активні гетероцикли», яку засновано у 1950-ті роки заслуженим діячем науки і техніки України, доктором хімічних наук, професором Малиновським Михайлом Сергійовичем – талановитим вченим та педагогом, більшість робіт якого булла пов’язана з епоксидами. М.С. Малиновським разом із співробітниками було отримано ряд фундаментальних результатів у галузі досліджень реакційної здатності епоксидних сполук, розроблено нові перспективні методи синтезу цих речовин. У 1991-2011 рр. керівником школи була проф., д.х.н. Кас’ян Л.І. Сьогодні справу Малиновського М.С. та Кас’ян Л.І. продовжує ректор ДНУ, відмінник освіти України, доктор хімічних наук, професор Оковитий Сергій Іванович. За роки існування цієї школи науковими керівниками та співробітниками захищено 5 докторських дисертацій, понад 40 кандидатських дисертацій, отримано більше 80 авторських свідоцтв, патентів на винаходи та корисні моделі, опубліковано 10 монографій та понад 500 наукових статей. Багато учнів, що вийшли з цієї школи зараз працюють у США, Німеччині, Польщі, Великобританії, Австралії, Швейцарії тощо.

Школу «Електроосадження і захист металів від корозії» на хімічному факультеті було засновано у 1970 р. під керівництвом заслуженого діяча науки і техніки України, академіка АН Вищої школи України, доктора хімічних наук, професора Лошкарьова Юрія Михайловича. Серед пріоритетних напрямів роботи школи – дослідження кінетики і механізмів електродних процесів в присутності поверхнево-активних речовин; впровадження нових технологій гальваностегії у виробництво; виготовлення анодів та добавок до електролітів. Сьогодні справу вчителя продовжує заслужений діяч науки і техніки України, відмінник освіти України, доктор хімічних наук, професор Варгалюк Віктор Федорович. За роки існування школи підготовлено 3 доктори та 28 кандидатів наук, опубліковано більше 700 наукових робіт.

Наукова діяльність на факультеті

Наймолодшою на факультеті є наукова школа «Аналітична хімія малих концентрацій», яку засновано у 1994 р. Її засновники – заслужений діяч науки і техніки України, відмінник освіти України, доктор хімічних наук, професор Чмиленко Федір Олександрович і відмінник освіти України, доктор хімічних наук, професор Циганок Людмила Павлівна. Серед пріоритетних напрямків роботи школи – дослідження з теорії вимірювально-інформаційного аналітичного сигналу та його практичного використання для інтенсифікації аналітичного процесу фізичною дією; інтенсифікації пробопідготовки в аналізі харчових продуктів, ґрунтів, біологічних і медичних об’єктів; розробка та конструювання іон-селективних електродів; розробка теоретичних основ цілеспрямованого використання хіміко-аналітичних властивостей гетерополісполук. За роки існування школи підготовлено 4 доктори та більше 40 кандидатів наук, опубліковано близько 600 наукових статей, 5 монографій, отримано більше 70 патентів, ряд Державних стандартів з визначення домішок важких металів у харчових продуктах.

Дослідження факультетськими кафедрами проводяться в рамках чотирьох фундаментальних держбюджетних тем, у виконанні яких беруть участь близько 20 викладачів і науковців хімічного факультету. Співробітники підрозділу активно співпрацюють з вищими навчальними закладами, науковими установами та підприємствами Дніпра, Харкова, Києва, Одеси та інших міст України.

Факультет здійснює підготовку наукових та науково-педагогічних кадрів через аспірантуру за спеціальностями: 102 «Хімія».

Наукова діяльність на факультеті

Факультет щорічно видає 2 томи наукового журналу «Journal of Chemistry and Technologies» (див. http;//chemistry.dnu.dp.ua/) Традиційною стала щорічна Всеукраїнська конференція молодих вчених та студентів з актуальних питань хімії, яка проводиться на базі хімічного факультету ДНУ. За результатами роботи конференції видається збірка тез доповідей.

Серед випускників та викладачів факультету – стипендіати Кабінету Міністрів України. Протягом останніх років викладачами та науковими співробітниками факультету опубліковано ряд наукових монографій, підручників і навчальних посібників з грифом МОН України, зокрема - Деркач Т.М. Інформаційні технології у викладанні хімічних дисциплін. 2009 р.; В.Ф. Варгалюк, Л.В. Борщевич, Т.М. Деркач. Загальна хімія. Посібник для студентів-технологів харчових виробництв. 2010 р.; С.О. Хмеловська, Т.М. Деркач, Н.В. Стець. Методика викладання хімії. Навчальний посібник. 2011 р.

Активну участь у наукових розробках хімічного факультету беруть студенти I-V курсів. На факультеті працюють п’ять студентських наукових гуртків, кількість студентів-кружківців щороку складає близько 120-130 осіб. Кожного року студенти стають співавторами більш ніж 110-120 наукових статей та тез доповідей конференцій різних рівнів, серед яких значну частину складають міжнародні конференції та симпозіуми.

Міжнародні контакти

У рамках договорів про співпрацю в галузі освіти і науки випускники хімічного факультету мають можливість продовжити навчання в магістратурі та аспірантурі вищих навчальних закладів як країн Європи, так і в США. Так, вже майже десять років викладачі та науковці хімічного факультету активно співпрацюють з вченими Державного університету м. Джексон (США) в області комп'ютерної хімії та технологій. Як наслідок – п'ятеро випускників (Подолян Євген, Ісаєв Олександр, Фурманчук Олена, Холод Яна і Петрова Тетяна) закінчили аспірантуру цього закладу. Викладачі та аспіранти кафедри органічної хімії щорічно проходять стажування в цьому університеті, мають десятки спільних наукових робіт, беруть участь у виконанні спільних наукових проектів. Крім цього, випускники факультету успішно працюють за фахом в Німеччині, Великобританії, Ізраїлі, Данії, США.

Студенти та випускники хімічного факультету беруть активну участь у національних та міжнародних програмах академічного (Erasmus Mundus, Фонд Фулбрайта) та наукового обміну. Студенти та випускники хімічного факультету пройшли стажування на хімічному факультеті Оксфордського університету, Великобританія (Садкова Ірина, Величенко Юлія), Віденського університету, Австрія (Чучупал Юлія) та в Джексонському університеті, США (Шовкопляс Кіра) в рамках грантових програм Міністерства освіти і науки України.

Продовжується співробітництво в рамках меморандумів з Харбінським державним університетом комерції; Китайсько-українським Центром науково-технічного співробітництва; Jiyang College of Zhejiang A&F University.

Магістр Скок Арина отримала грант Вишеградського фонду на навчання і проведення наукових досліджень в Університеті ім. П.Й. Шафарика у Кошице (Словаччина) впродовж вересня 2020 року – січня 2021 року.

Студентське життя

Студенти хімічного факультету щорічно беруть участь у Всеукраїнській олімпіаді з хімії, а також Всеукраїнському конкурсі наукових робіт з «Хімічних наук». Традиційно щорік серед студентів хімічного факультету – ряд іменних стипендіатів (стипендії Президента України, Верховної Ради України, Міського голови, Вченої Ради ДНУ тощо). За період 2006-2021 рр. серед студентів хімічного факультету – 18 переможців за стипендіальною програмою «Завтра.UA» благодійної організації «Фонд Віктора Пінчука». 

Правильно організоване дозвілля та відпочинок – запорука не тільки успішного навчання, а й доброго морального стану студентів. На хімічному факультеті цим принципом керуються всі – декан, завідувачі кафедр, викладачі, куратори академічних груп, члени студентської ради факультету. Окрім занять у наукових гуртках студенти відвідують гуртки художньої самодіяльності (народну студію сучасного вокалу «Мрія», театр «Маски», гурток східного танцю), займаються спортом, як у спортивному комплексі університету, так і безпосередньо в спортивній залі гуртожитку, створеній за ініціативою і при безпосередній участі самих студентів. 

Традиційним стало проведення щороку на хімічному факультеті конкурсів «Міс та Містер хімічний факультет». Кожної весни – святкування «Дня хімічного факультету» – урочистого заходу, в якому зазвичай беруть участь не тільки викладачі та студенти хімічного факультету, а й численні його випускники.

Успішні випускники ХХІ століття

Ганна Гриньова

Отримала диплом з відзнакою магістра хімічних наук ДНУ ім. О.Гончара у 2009 р.

У 2010 р. розпочала аспірантуру в галузі комп'ютерної хімії під керівництвом професорки Мішель Кут (Prof. Michelle Coote) в Австралійському національному університеті. Наукова робота у Канберрі охоплювала низку тем – від механістичних досліджень деградації та стабілізації полімерів до фундаментальних аспектів реакційної здатності вільних радикалів. А дослідження в області нетрадиційного ефекту зовнішніх електричних полів на вільні радикали навіть лягли в основу нової концепції електростатичного каталізу.

У 2014 р. Ганна захистила докторську дисертацію, яка отримала декілька нагород, у тому числі медаль Корнфорта за найвидатнішу докторську дисертацію в галузі хімії, хімічних наук або хімічних технологій від Королівського Австралійського хімічного інституту, а також премію IUPAC-Solvay для молодих хіміків за одну з п'яти найвидатніших докторських дисертацій загальної галузі хімічних наук у світі від Міжнародного союзу теоретичної та прикладної хімії.


У 2014 р. у якості постдока приєдналася до лабораторії професорки Клеманс Кормінбеф (Clémence Corminboeuf) у Інституті хімічних наук та інженерії Федеральної політехнічної школи Лозанни (EPFL), де зосередилася на комп'ютерному моделюванні органічних напівпровідників.

У 2016 р. Ганна Гриньова отримала престижну індивідуальну стипендію Марії Склодовської-Кюрі (Marie Skłodowska-Curie Actions) від Європейської комісії для досліджень нестандартних мономолекулярних органічних провідників.

Із квітня 2019 року докторка Гриньова розпочала незалежну наукову кар’єру, очоливши молодшу дослідницьку групу «Обчислювальна хімія вуглецю» (CCC) у Гейдельберзькому Інституті теоретичних досліджень (HITS gGmbH) та Міждисциплінарному центрі наукових обчислень (IWR) Гейдельберзького університету. За допомогою різноманітних методів сучасної комп'ютерної хімії наукова група докторки Гриньової досліджує такі функціональні органічні матеріали, як графен та його похідні, метало- та ковалентно-органічні каркасні структури, N-гетерополіциклічні радикали та інші, що застосовуються в органокаталізі, молекулярній електроніці та відновленні довкілля.

Додатково науковиця бере участь у двох великих наукових центрах: Центрі спільних досліджень Німецької наукової ради SFB1249 «N-Гетерополіцикли як функціональні матеріали» та Ініціативі стратегічних досліджень SIMPLAIX для багатомасштабного моделювання з використанням великих даних.

Також Ганна Гриньова опублікувала близько 40 наукових статей та оглядів у таких впливових виданнях, як: Nature Chemistry, Journal of the American Chemical Society та Angewandte Chemie International Edition. Вона є членом Товариства німецьких хіміків, членом Колегії Елізабет Шиман Товариства Макса Планка, а також членом редакційних та консультативних рад кількох наукових журналів.

Олександр Жураковський

Випускник магістратури ДНУ ім. О.Гончара (2008 р., диплом з відзнакою), навчався в Університеті Арізони (м. Тусон, США), отримав ступінь магістра.


Закінчив аспірантуру Оксфордського університету, де захистив дисертацію (D.Phil.) за спеціальністю Organic Chemistry. Працював науковим співробітником у Гарвардському університеті (США) у проф. Майерса на факультеті хімії і хімічної біології, зараз працює науковим співробітником в Бристольському університеті (Велика Британія) в лабораторії проф. Аггарвала.

Олександр є автором низки наукових статей та оглядів.

Сергій Крещик

Сергій Крещик – випускник магістратури хімічного факультету ДНУ ім. О. Гончара. 
«Після закінчення школи переді мною постало складне питання вибору майбутнього місця навчання. Маючи досить непогані результати зовнішнього оцінювання я подавав документі до кількох вишів і, врешті-решт, мій вибір пав на хімічний факультет ДНУ ім. О.Гончара. 

Протягом усього періоду навчання я демонстрував гарну успішність у навчанні. При цьому на III курсі я почав працювати безпосередньо у лабораторії під керівництвом старшого наукового співробітника кафедри органічної хімії – Пальчикова Віталія Олександровича. Саме тут пройшло моє більш детальне знайомство з органічною хімією та її можливостями. До кінця ІІІ курсу я вже мав напрацювання, що дозволили мені взяти участь у Всеукраїнській конференції молодих вчених та студентів з актуальних питань сучасної хімії, а також стати співавтором патенту України. 

На IV курсі я знову взяв участь у цій конференції. Дуже успішним у науковому плані можна вважати V курс. Все почалось із участі у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт, де моя робота була визнана кращою. Потім я був учасником Всеукраїнської студентської олімпіади та Всеукраїнської конференції, де моя доповідь також була визнана кращою. 

Усі ці здобутки, а також відмінна успішність дозволили мені отримати стипендію Президента України».

Дарина Кирилова

Випускниця магістратури хімічного факультету ДНУ ім. О. Гончара 2022 р. Отримала дипломи бакалавра (2020 р.) та магістра (2022 р.) з відзнакою.


«З дитинства я цікавилася наукою, мріяла стати вченим. Навчаючись в ліцеї з поглибленим вивченням хімії, дуже зацікавилась і вирішила вступити на хімічний факультет ДНУ ім. О. Гончара. Вже з першого курсу я почала брати активну участь у науковій роботі на кафедрі фізичної, органічної та неорганічної хімії під керівництвом професора, нині ректора Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, С. І. Оковитого. Вирішила обрати своєю науковою спеціалізацією комп’ютерну хімію, як один з найсучасніших, на мій погляд, напрямків у хімії. Сфери моїх інтересів – квантово-хімічне дослідження взаємодій білок-ліганд та квантово-хімічне моделювання структурних одиниць ДНК.

За весь період навчання мала тільки відмінні оцінки. Також, починаючи з третього курсу, завдяки активній науковій роботі, я стала співробітником НДІ хімії та геології у нашому університеті, де мала можливість поєднувати навчання та працю.

Результати моїх наукових досліджень були опубліковані в тезах доповідей на Всеукраїнських та регіональних науково-практичних конференціях молодих учених та студентів у 2017-2021 рр., де я отримала кілька дипломів за кращу доповідь. Знання іноземних мов також дозволило мені брати участь у міжнародних конкурсах та конференціях, наприклад у 2018 р. мої тези було опубліковано на 26-й Міжнародній конференції з сучасних тенденцій обчислювальної хімії у м. Джексон (Міссісіпі, США) та у 2019 р. на конференції Science, research, development #14 technics and technology у м. Варшава (Польща). У 2019 р. я виграла можливість проводити тримісячні дослідження в м. Келоуна (Канада) за програмою Mitacs Globalink Research Internship.

Планую продовжувати свою кар’єру у сфері комп’ютерної хімії і надалі».