
Вітаємо з отриманням наукового гранту!
Директор Науково-дослідного інституту хімії та геології Дніпровського національного університет імені Олеся Гончара доктор хімічних наук, професор Віталій Пальчиков отримав грант Програми академічних обмінів імені Фулбрайта на проходження наукового стажування в Університеті Карнегі-Меллона (Carnegie Mellon University, Пітсбург, штат Пенсильванія, США).
Цей престижний американський Fulbright Grant 2025-2026 здобутий спільно із професором Габе Гомесом та випускником хімічного факультету ДНУ Олександром Ісаєвим.
Міжнародна команда проходитиме 8-місячне наукове стажування у США – з 1 вересня 2025 року до 30 квітня 2026 року. Новий проєкт присвячено розробці фотоперимикачів на основі норборнадієнових структур, які можуть бути використані як ключові компоненти в молекулярних сонячних термальних системах (molecular solar thermal (MOST) systems).
Програма «Стипендії імені Фулбрайта» є програмою міжнародної технічної допомоги і виконується Інститутом міжнародної освіти (Institute of International Education) на підставі гранту від Державного департаменту США (USDoS) №SECAGD23CA0015 (реєстраційна картка проєкту №1021-16 від 18 грудня 2023 року).

Програма спрямована на обмін фахівцями між Україною та Сполученими Штатами Америки, розвиток освіти та науки та підвищення професійного рівня викладачів закладів вищої освіти. Бенефіціаром програми технічної допомоги є Міністерство освіти і науки України, реципієнтами – науковці, аспіранти, молоді викладачі, випускники закладів вищої освіти.
Зазначимо, що хімічний факультет Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара є важливим центром підготовки хіміків в Україні, поєднуючи багаторічні традиції з сучасними підходами до освіти та науки.
Завдяки міжнародній співпраці та потужній науковій базі факультет виховує фахівців, які досягають успіхів як в Україні, так і далеко за її межами. Демонструючи високий рівень підготовки, випускники хімічного факультету ДНУ здобувають міжнародне визнання за свої наукові досягнення. Як це відбулося в житті Олександра Ісаєва.
У нього любов до хімії прийшла зі шкільних років та активної участі у конкурсах Малої академії наук України. Після закінчення магістратури хімічного факультету ДНУ Олександр вступив до аспірантури Джексонського державного університету (Джексон, США), з яким із 2012 року в нашому університеті функціонує програма двох дипломів в аспірантурі з комп’ютерної хімії.
Подальший науковий шлях Олександра привів його до Університету Кейс Вестерн (Case Western Reserve University, Клівленд, штат Огайо, США) та Університету Північної Кароліни (University of North Carolina, Чапел-Гілл, штат Північна Кароліна, США), де він займався комп’ютерним дизайном ліків та нових матеріалів за допомогою методів машинного навчання та штучного інтелекту (AI). У 2019 році молодий науковець переїхав до Університету Карнегі-Меллон (Пітсбург, США), де зараз працює професором на кафедрі хімії.
Розроблені українцем Олександром Ісаєвим методи використовуються у провідних академічних лабораторіях і глобальних компаніях, таких як Dow Chemical, BASF, GSK, Pfizer та Genentech. Професор Ісаєв продовжує активно співпрацювати з Alma mater і є закордонним рецензентом журналу Journal of Chemistry and Technologies (ДНУ).
Пишаємося досягненнями наших учених і випускників!
Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету
Факультети
- Української й іноземної філології та мистецтвознавства
- Cуспільних наук і міжнародних відносин
- Історичний
- Психології та спеціальної освіти
- Прикладної математики та інформаційних технологій
- Економіки
- Систем і засобів масової комунікації
- Юридичний
- Фізики, електроніки та комп'ютерних систем
- Фізико-технічний
- Механіко-математичний
- Хімічний
- Біолого-екологічний
- Медичних технологій діагностики та реабілітації
Коледжі
- Машинобудівний фаховий коледж
- Фаховий коледж ракетно-космічного машинобудування
- Жовтоводський промисловий фаховий коледж
- Фаховий коледж економіки та бізнесу