Версія для друку

Нові можливості співпраці завдяки вивченню польської мови

Вивчення польської мови для викладачів і студентів факультету психології та спеціальної освіти Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара стало кроком до посилення міжнародної академічної мобільності. За підтримки Університету Адама Міцкевича (м. Познань), зокрема завдяки зусиллям декана факультету психології та когнітивістики Маріуша Урбанські (Mariusz Urbanski), майбутні психологи та їхні викдадачі вже другий рік вивчають польську мову, відвідують літні школи у Познані, розробляють спільні наукові проєкти.

10 студенток спеціальностей «Психологія», «Практична психологія», «Спеціальна освіта: логопедія та корекційна психопедагогіка» та четверо викладачів факультету психології та спеціальної освіти ДНУ відвідували онлайн-курси, поділені на дві групи: А1 – для початківців та B2 – для тих, хто вже вивчав мову. Це вже другий навчальний рік вивчення мови для студентів та викладачів ДНУ.

 

Викладачі курсів – представниці кафедри полоністики і перекладу Волинського національного університету імені Лесі Українки кандидатка філологічних наук доцентка Олена Бай та завідувачка кафедри, докторка філологічних наук професорка Світлана Сухарєва змогли передати справжнє захоплення польською мовою слухачам.

Навчання відбувається разом із представниками Українського державного університету імені Михайла Драгоманова та Волинського національного університету імені Лесі Українки. Спільні зустрічі у форматі онлайн дозволяють вирішувати багато питань наукового й навчального напрямків та розвивати продуктивні стосунки з представниками закладів вищої освіти Польщі та України.

Знання мови також дозволяє налагодити безпосередні контакти, сприяє взаєморозумінню у процесі проведення спільних досліджень, участі в міжнародних проєктах та академічних обмінах. Окрім того, опанування польської відкриває нові можливості для співпраці між університетами обох країн, зокрема в напрямах спільних освітніх програм, конференцій, стажувань та обміну досвідом у сфері вищої освіти та науки.

Під час курсу польської мови вивчались як базові теми повсякденного спілкування, так і спеціалізована лексика, корисна для фахівців у галузі психології та логопедії. Серед загальних тем були: знайомство та представлення себе, сім’я та особисте життя, подорожі та орієнтація в місті, покупки та їжа, здоров’я та самопочуття.

Особлива увага приділялася професійній лексиці, що стосується практики психологів та педагогів. Навчальний рік 2024/2025, порівняно з попереднім, вирізнявся значно більшою орієнтацією на практичну комунікацію. Особливий акцент був зроблений на розвиток навичок усного мовлення, участь у діалогах, обговореннях і рольових іграх, що моделюють реальні життєві та професійні ситуації.

Доцентка кафедри
загальної та соціальної психології
Вікторія Кутєпова-Бредун


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram LinkedIn