Версія для друку

Віртуальна академічна мобільність з індонезійським університетом

Наприкінці навчального року між Дніпровським національним університетом імені Олеся Гончара та індонезійським Університетом наук і комп’ютерних технологій (STEКOM) відбувся взаємний обмін онлайн-лекціями на актуальні теми сьогодення. Модераторами та організаторами зустрічей були керівники міжнародних відділів обох університетів: від ДНУ – Дмитро Меліхов та від університету STEКOM – Ангі Новіта Сарі.

Для слухачів ДНУ, серед яких були студенти й викладачі усіх технічних факультетів, а також хімічного факультету, факультету економіки та факультету суспільних наук і міжнародних відносин, індонезійські фахівці запропонували такі лекції: «Соціальний вплив штучного інтелекту: етика, упередження та відповідальність» (викладачка кафедри інформаційних систем Майя Утамі Деві); «Стала трансформація фінансової екосистеми: комплексний підхід для підприємців у цифрову епоху» (викладачка кафедри менеджменту Ерлінда Шоліха); «Зелений маркетинг: вибір сталих технологій у маркетингових комунікаціях у 2025 році» (викладачка кафедри комп'ютерних систем Іда Хендріяні).

– Тема, яку я обрала для слухачів ДНУ, є дуже актуальною для сучасного технологічного ландшафту і для вашого покоління майбутніх професіоналів та осіб, які приймають рішення, – коментує Майя Утамі Деві. – Штучний інтелект – це потужна сила, яка формує суспільство, впливає на те, як ми працюємо, навчаємося та приймаємо рішення. Однак системи ШІ можуть також ненавмисно призводити до упереджень, нерівності або етичних дилем. Обговорюючи цю тему, я хотіла підвищити обізнаність про моральну відповідальність розробників та користувачів ШІ, зокрема студентів, дослідників, інженерів та політиків. Сподіваюся, це сприятиме критичному мисленню та надихне вас на більш людиноцентричні підходи у вашій майбутній кар'єрі. З власного досвіду також хочу зазначити, що міжнародне викладання дуже збагачує, оскільки сприяє міжкультурному діалогу, заохочує глобальні партнерства та підвищує якість академічного обміну. Мені завжди приємно вчитися в учасників так само, як, сподіваюся, вони вчаться у мене.

Свої напрацювання індонезійській аудиторії презентували лектори ДНУ: старший викладач кафедри кібербезпеки та комп'ютерно-інтегрованих технологій Роман Сизоненко – «Поширені блокові шифри та моделі їх роботи»; кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії Артем Данканіч – «Свобода волі та моральна відповідальність у світлі нейронаук»; кандидат політичних наук, доцент кафедри міжнародних відносин Іван Головко – «Вплив штучного інтелекту на систему сучасних міжнародних відносин».

Сферою наукових інтересів Романа Сизоненка є швидкий розвиток ІТ-технологій.

– Це був мій перший досвід викладання для міжнародної аудиторії в академічному форматі, але раніше я проводив багато сесій із передачі знань міжнародним колегам у рамках мого корпоративного досвіду, – розповів Роман Сизоненко. – Викладачем у ДНУ я працюю нещодавно. Моєю основною спеціальністю тут є криптографія, і оскільки я маю корпоративну експертизу в цій галузі, то хотів поділитися своїми знаннями з іншими.

Артем Данканіч уже вдруге спілкувався з індонезійськими слухачами.

– Тема моєї лекції пов’язана з курсом «Метафізика» для студентів-філософів і релігієзнавців ДНУ, який я читав у 2018-2019 роках, – зазначив Артем Данканіч. – Тоді ми розглядали проблему детермінізму та свободи волі не лише в контексті історії філософії, а й у світлі сучасної нейронауки. Відповідно, вибір теми лекції для слухачів університету STEKOM був зумовлений як попереднім досвідом, так і бажанням привернути увагу наших міжнародних партнерів до такого складного питання, як «свобода волі», та його осмислення в сучасній нейронауці й когнітивістиці.

Іван Головко вже протягом чотирьох років має досвід викладання освітніх компонентів для іноземних студентів факультету суспільних наук і міжнародних відносин ДНУ.

– Обрана для індонезійської аудиторії тема лекції має безпосереднє значення для сучасних міжнародних відносин, оскільки штучний інтелект кардинально змінює способи ведення дипломатії, безпеки та геополітичної конкуренції, – наголошує Іван Головко. – Технології ШІ впливають на баланс сил між державами, особливо в сферах кібербезпеки та військових стратегій. Використання ШІ у розвідці й аналітиці дає країнам нові інструменти впливу та контролю. Розвиток ШІ створює як можливості для глобального співробітництва, так і ризики загострення конфліктів через нерівномірний доступ до технологій. Усвідомлення цих змін є критично важливим для формування ефективної міжнародної політики у XXI столітті.

Усі слухачі з обох університетів отримали сертифікати про участь у міжнародній академічній мобільності.

Дякуємо індонезійським партнерам за незмінну готовність іти назустріч, а нашим молодим лекторам – за гідну презентацію ДНУ закордонним колегам!

Відділ міжнародних зв’язків та академічних обмінів


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram LinkedIn