Версія для друку

Спільно про державну політику у сфері науки

21 травня ректор ДНУ Сергій Оковитий та проректор з наукової роботи Олег Маренков взяли участь у робочій зустрічі представників Міністерства освіти і науки України, наукової спільноти та обласної влади Запорізького регіону.

Зустріч у Запоріжжі проходила під головуванням заступника міністра освіти і науки України Дениса Курбатова. Обговорювали розвиток науки, потреби наукомістких виробництв і підтримку молодих дослідників. А саме, йшлося про результати державної політики у сфері науки, стан дослідницької інфраструктури в регіоні, а також загальні перспективи для молодих учених і закладів вищої освіти, що працюють в умовах близькості до лінії фронту.

– Є уявлення, ніби в прифронтових регіонах усе зупинилось. Але це не так. Університети не просто працюють – вони адаптуються, зберігають якість освіти і впроваджують сучасні технології. Для нас важливо підтримувати ці процеси системно, через фінансування, міжнародну співпрацю й оновлені інструменти політики, – підкреслив заступник міністра освіти і науки України Денис Курбатов.

Окрім важливої теми підтримки університетів у прифронтовому регіоні, під час робочої поїздки спільно аналізувалося впровадження таких ключових рішень у сфері науки, як: запуск базового фінансування, стан проєкту державної атестації, реалізація програми Horizon Europe, розвиток інноваційної екосистеми та підтримка молодих дослідників.

Зокрема, заступник міністра презентував основні кроки політики МОНУ у сфері науки на 2025 рік:

• запровадження базового фінансування для закладів вищої освіти і наукових установ, що пройшли державну атестацію;

• створення Міжнародної коаліції підтримки та розвитку української науки;

• запуск роботи Національної системи дослідників, зокрема молодих учених;

• конкурс державно-приватного партнерства в R&D;

• створення Агенції прикладних досліджень тощо.

Наприкінці зустрічі Денис Курбатов вручив офіційні Подяки Міністерства освіти і науки України очільнику Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара. Сергій Оковитий отримав Подяки колективу ДНУ від імені міністра Оксена Лісового. За професійність, сумлінне ставлення до виконання обов’язків при проведенні наукової і науково-технічної експертизи були відзначені четверо представників Alma mater:

Олег Маренков – проректор з наукової роботи, доцент кафедри загальної біології та водних біоресурсів біолого-екологічного факультету, кандидат біологічних наук, доцент;

Андрій Дреус – завідувач кафедри аерогідромеханіки та енергомасопереносу механіко-математичного факультету, доктор технічних наук, професор;

Михайло Дергачов – доцент кафедри прикладної радіофізики, електроніки та наноматеріалів факультету фізики, електроніки та комп’ютерних систем, кандидат фізико-математичних наук, доцент;

Віктор Бригадиренко – доцент кафедри зоології та екології біолого-екологічного факультету, кандидат біологічних наук, доцент.

– Сьогодні Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара мав честь отримати Подяки від Міністерства освіти і науки України. Попри всі виклики повномасштабної війни, наукова спільнота ДНУ не лише зберегла, а й наростила обсяги фінансування держбюджетних досліджень. Умови конкуренції були максимально жорсткими – відбір проєктів відбувався з урахуванням актуальних потреб воєнного часу. Тож це – справжній показник концентрації зусиль на пріоритетних напрямах і здатності адаптуватися до реалій.

До того ж, ми маємо активні грантові програми. Молоді вчені ДНУ – серед найуспішніших у країні. Вони здобувають визнання на національному рівні – премії Верховної Ради України, наприклад.

Лабораторна база нашого університету поповнюється новітнім обладнанням завдяки співпраці з закордонними партнерами та вітчизняним бізнесом. Так, у Центрі колективного користування обладнанням нещодавно з’явилася власна сонячна електростанція – для стабільного живлення наукомістких досліджень.

Тож ми проводимо системну, послідовну роботу, яка, дійсно, приносить стабільний прогрес. Працюємо на результат! – зазначив ректор.

За інформацією Міністерства освіти і науки України


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram LinkedIn