
XXІІІ Всеукраїнська конференція-конкурс науково-дослідних робіт «Зоряний шлях» – зіркові успіхи юнацтва України
Цієї весни вже в двадцять третє юнацтво України зібрала яскрава, неординарна подія – на базі Національного центру аерокосмічної освіти молоді імені О.М. Макарова відбулася XXІІІ Всеукраїнська конференція-конкурс науково-дослідних робіт «Зоряний шлях».

Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара є одним із організаторів Конференції-конкурсу та бере активну участь у проведенні цього заходу з перших років його започаткування. Всеукраїнська конференція-конкурс науково-дослідних робіт «Зоряний шлях» є складовою багатогранної діяльності щодо пропагування знань про космос, формування зацікавленості різноманітними аспектами, пов’язаними з космосом, системного ведення профорієнтаційної роботи щодо залучення молоді до майбутньої діяльності у сферах, пов’язаних із космосом.

Цього року на Конференції-конкурсі представлялися 153 конкурсні роботи учасників із 14 областей України (Волинської, Дніпропетровської, Закарпатської, Запорізької, Житомирської, Київської, Кіровоградської, Львівської, Миколаївської, Полтавської, Харківської, Хмельницької, Черкаської, Чернівецької). У Конференції-конкурсі бере участь юнацтво з навчальних закладів великих і маленьких міст, а також селищ. Точки приєднання до засідань Конференції-конкурсу, яка у важкі години сьогодення проходила в режимі онлайн, широко розподілені територією України.


Уже 23 роки неординарні, талановиті, натхненні та щиро зацікавлені юні дослідники стають учасниками Конференції-конкурсу та звертаються до різних аспектів космічної тематики. На цій Конференції-конкурсі були представлені роботи за 10 науковими напрямами: «Астрономія», «Космічна фізика», «Наукові дослідження в космосі», «Природні явища та екологія космосу», «Космічна медицина та біологія», «Духовність і космос», «Космічні апарати та ракетоносії», «Комп’ютерні технології», «Історія космонавтики та ракетно-космічної техніки», «Технічна творчість та ракетно-космічне моделювання».

Різноманіття робіт вражало! Автори конкурсних робіт замислювалися, вели дослідження щодо створення двигунів ракетоносіїв, нових планетарних місій, застосування повітряних літальних апаратів зі штучним інтелектом, проводили аналіз сучасних, актуальних питань із астрономії та фізики космосу, пропонували свої ідеї щодо вивчення космосу, порівнювали та аналізували теорії про походження Всесвіту, аналізували і пропонували цікаві ідеї з розвитку космічної медицини, вивчення впливу космосу на живі організми, розвивали тематику екології космічної діяльності, представили змістовний аналіз історії багатьох аспектів створення та застосування ракетно-космічної техніки, а також присвячували свої роботи вивченню питань духовності у сучасній космічний діяльності людства, у багатогранних аспектах розвитку культури, що несе на собі відбиток віків співіснування людини з космосом, який оточує чудову планету Земля.

На урочистому відкритті Конференції-конкурсу учасників та гостей привітали: Олексій Кулик – генеральний директор НЦАОМ; Віктор Хуторний – заслужений працівник освіти України, голова організаційного комітету Конференції-конкурсу, завідувач методичного сектору навчально-методичного відділу НЦАОМ; Марина Килимник – начальниця навчально-методичного відділу НЦАОМ.


Робота заходу проводилася з розділенням конкурсантів на молодшу та старшу групи за кожним напрямом. Під час засідань науково-практичних напрямів Конференції-конкурсу завжди панує дружній, творчий дух, проводиться жваве обговорення представлених робіт, до якого долучаються керівники секцій, гості, а також самі юні учасники Конференції-конкурсу, які ставлять змістовні, неординарні питання та завжди проявляють щиру зацікавленість роботами інших.
Координатори напрямів відмітили, що з року в рік якість робіт стає вищою. Це виявляється у глибині опрацювання теми, в обґрунтуванні запропонованих результатів, в якості представлення робіт (цього року кожну роботу супроводжували чудова презентація та цікава, змістовна доповідь). Обрати кращих учасників було дуже-дуже складно! А ще, як і щоразу, вражало розкріпачене, нестандартне та глибоке мислення, яке демонстрували здобувачі освіти за всіма тематичними напрямками роботи Конференції-конкурсу.

Цьогоріч, як і завжди, науково-педагогічні працівники ДНУ із великим задоволенням, зацікавленістю та натхненням працювали координаторами науково-практичних напрямів Всеукраїнської конференції-конкурсу науково-дослідних робіт «Зоряний шлях». Роботу напрямів Конференції-конкурсу очолювали представники фізико-технічного факультету, факультету фізики, електроніки та комп'ютерних систем, біолого-екологічного факультету: професор ДНУ проф. О.Й. Соколовський, завідувачка кафедри кібербезпеки та комп’ютерно-інтегрованих технологій ДНУ доц. С.В. Клименко, доценти ДНУ – доц. В.В. Хуторний, доц. С.О. Білогуров, доц. С.Г. Бондаренко, доц. В.Ю. Шевцов, доц. Т.В. Лабуткіна, доц. С.Ф. Лягушин, доц. В.А. Горбань, старші викладачі ДНУ О.Л. Блат і О.В. Колесніченко.

Після проведення Всеукраїнської конференції-конкурсу науково-дослідних робіт «Зоряний шлях» завжди залишається враження великих перспектив розвитку держави України та впевненість у її нових великих успіхах у космічній діяльності.
Будемо чекати нових цікавих зустрічей, нових результатів і здобутків юнацтва наступного року – на XXІV Всеукраїнській конференції-конкурсі науково-дослідних робіт «Зоряний шлях».
Доцентка кафедри кібербезпеки та
комп’ютерно-інтегрованих технологій
Тетяна Лабуткіна
Факультети
- Української й іноземної філології та мистецтвознавства
- Cуспільних наук і міжнародних відносин
- Історичний
- Психології та спеціальної освіти
- Прикладної математики та інформаційних технологій
- Економіки
- Систем і засобів масової комунікації
- Юридичний
- Фізики, електроніки та комп'ютерних систем
- Фізико-технічний
- Механіко-математичний
- Хімічний
- Біолого-екологічний
- Медичних технологій діагностики та реабілітації
Коледжі
- Машинобудівний фаховий коледж
- Фаховий коледж ракетно-космічного машинобудування
- Жовтоводський промисловий фаховий коледж
- Фаховий коледж економіки та бізнесу