
Круглий стіл до 80-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні
7 травня у Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара відбувся круглий стіл до Дня пам’яті та 80-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.


До роботи у круглому столі долучилися науковці університету, які декілька годин поспіль обговорювали актуальні проблеми Другої світової війни. Модератором виступила завідувачка кафедри історії України Ольга Посунько. Професор Олександр Нікілєв розповів про окупаційний режим на території України, професор Дмитро Архірейський проаналізував роль «побєдобєсія» у розгортанні війни росії проти України. Доцентка Валерія Лавренко розкрила роль авіаційних боїв на території України, а доцентка Катерина Грищенко проаналізувала зміну наративів про Другу світову війну у виставковій діяльності музеїв. Докторант кафедри всесвітньої історії Роман Шляхтич проаналізував комплекс усних свідчень з історії Голокосту в Україні з прикладі колекції Yahad-In Unum.


Завідувач кафедри всесвітньої історії Альберт Венгер презентував спільну монографію з професоркою кафедри Гелінадою Грінченко «Архівно-слідчі справи щодо вбивства пацієнтів психіатричних лікарень окупованої Дніпропетровщини: історичне джерело, люди і пам’ять. Дніпро: Ліра, 2024. 528 с.». У монографії розкрито історію психіатричних закладів Дніпропетровщини у переддень війни, а на підставі виявлених вченими документів в архівах СБУ проаналізовано політику нацистів стосовно психічно-хворих у роки окупації. На презентацію завітав співробітник архіву Управління СБУ в Дніпропетровській області Олександр Паук, який виступив з промовою про роль архівного пошуку та введення нових історичних джерел.


Директорка наукової бібліотеки ДНУ Людмила Лучка разом із колегами підготувала мінівиставку новітньої наукової літератури з історії Другої світової війни.


До роботи круглого столу долучилися студенти нашого університету та інших університетів Дніпра, учні та вчителі міського юридичного ліцею та ліцею №7. Учні та вчителі виявили значну зацікавленість у подальшій співпраці з університетом та запросили істориків для проведення гостьових лекцій.


Завідувач кафедри всесвітньої історії
Альберт Венгер
Факультети
- Української й іноземної філології та мистецтвознавства
- Cуспільних наук і міжнародних відносин
- Історичний
- Психології та спеціальної освіти
- Прикладної математики та інформаційних технологій
- Економіки
- Систем і засобів масової комунікації
- Юридичний
- Фізики, електроніки та комп'ютерних систем
- Фізико-технічний
- Механіко-математичний
- Хімічний
- Біолого-екологічний
- Медичних технологій діагностики та реабілітації
Коледжі
- Машинобудівний фаховий коледж
- Фаховий коледж ракетно-космічного машинобудування
- Жовтоводський промисловий фаховий коледж
- Фаховий коледж економіки та бізнесу