Версія для друку

«День музики в саду»: благодійний концерт у ботанічному саду ДНУ

3 травня на мальовничій сосновій галявині, у центрі ботанічного саду Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, народилася справжня пасторальна казка – «День музики в саду». Уперше територія університетського ботсаду наповнилася живими звуками класичної музики…

У повітрі лунали ніжні інструментальні мелодії, проникливо торуючи шлях до сердець слухачів. Здавалося, музика тонко зливається з весняним розмаїттям ботсаду… До такого унікального діалогу людини і природи, немов би розуміючи мову скрипки і флейти, у той день приєдналися навіть місцеві мешканці саду – вивірки та птахи. Разом із понад 70 гостями – волонтерами саду – вони зачудовано слухали звуки цієї чарівної симфонії, а птахи змагалися у співучості з музикантами…

Так проходив перший в історії ботанічного саду ДНУ концерт класичної музики під відкритим небом. Організований у співпраці з Дніпровською академією музики імені М. Глінки, інтерактивний проєкт «День музики в саду» став не просто красивою культурно-мистецькою, але й важливою благочинною подією зі зборів коштів на побудову даху одній із теплиць ботсаду ДНУ. Зокрема, зібрані за квитки кошти працівники саду витратять на ізоляцію теплиці, аби отримати змогу за будь-якої погоди і пори року проводити там цікаві івенти.

Це приміщення, де у нас зазвичай проходять найрізноманітніші заходи – творчі заняття і майстеркласи, науково-просвітницькі події для містян. І сьогоднішній концерт – одна з наших незвичних акцій. Дуже хочемо, щоб люди зрозуміли: ботанічний сад Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара також є одним із центрів культурного життя нашого міста, – наголошує директор саду, доцент кафедри фізіології та інтродукції рослин ДНУ кандидат біологічних наук Анатолій Кабар.

Цього року зацікавленість дніпрян ботсадом значно підвищилася. Зросла кількість нових підписників у соцмережах та збільшився запит на відвідування саду у вихідні. Співробітники відзначають: коли вікенд у саду співпадає ще й із проведенням цікавого тематичного заходу – виникає неабиякий ажіотаж!

Так сталося і з «Днем музики в саду», ініційованим волонтерами ботсаду – студентами і викладачами Дніпровської академії музики імені М. Глінки. Завжди відкриті до співпраці з митцями, працівники ботанічного саду ДНУ відгукнулися на пропозицію провести експериментальний концерт класичної музики просто неба.

– Ми прагнули зробити щось креативне та цікаве у нашому саду. Показати відвідувачам, що таке високе мистецтво. І що воно може бути не тільки на великій сцені – а абсолютно доступним для кожного, особливо у ці часи. Справді, квитки на цей прем’єрний концерт розпродалися менше ніж за добу. Бо охочих потрапити було навіть втричі більше ніж ми змогли сьогодні прийняти, – розповідає організаторка Марія Нещиренко, провідна біологиня лабораторії природної флори ботсаду ДНУ.

Співробітники саду особливо постаралися, аби усім артистам було затишно, а слухачі отримали глибоку естетичну насолоду від гармонійної музики. Для учасників мистецької події облаштували гарну природну локацію зі зручними місцями та вишуканими живими квітковими декораціями.

Волонтерський благодійний концерт під відкритим небом давали друзі ботсаду ДНУ – професійні музиканти – студенти і викладачі Дніпровської академії музики, учасники колективу Intelligent Space.

Наш рух об’єднує відомих у Дніпрі скрипалів Лінду Кутакову і Олександра Архіпова, концертмейстерку камерного оркестру і віолончелістку Вероніку Дмитренко, музикознавицю і піаністку, доцентку академії Ларису Гонтову, – говорить один із учасників квінтету, магістрант кафедри оркестрових інструментів Ігор Гутнік. – Разом ми прагнемо привернути активну увагу громадськості до проблем екології та розвитку культури у рідному місті. І сьогодні через музику у нашому виконанні ми бажали подарувати порцію позитиву усім присутнім, – підкреслив флейтист, який натхненно вигравав на свіжому повітрі.

До уваги зацікавлених слухачів ансамбль представив тематичну концертну програму – музику різних епох і стилів, починаючи від доби бароко XVII-першої половини XVIII століття і до кінця ХІХ-початку ХХ століття. Зокрема, у природній атмосфері саду пролунали музичні композиції Антоніо Вівальді, Жуля Массне, Йозефа Хельмесбергера, Клода Дебюссі, Ріхарда Штрауса та Фріца Крейслера.

Витончена гра виконавців швидко захопила увагу слухачів. Інструменти в природній акустиці ботанічного саду набули особливого звучання. Зворушливі пасторальні мелодії лагідно огорнули присутніх і полинули далі у всі мальовничі куточки саду.

Цей неймовірний камерний концерт став лише початком серії запланованих музичних заходів у ботанічному саду ДНУ. Запрошуємо містян!

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram LinkedIn