Версія для друку

Спеціальність «Культурологія»: розширення зв’язків

21 лютого з метою встановлення й розширення зв’язків делегація факультету суспільних наук і міжнародних відносин ДНУ відвідала Дніпропетровський фаховий мистецько-художній коледж культури.

У Дніпропетровському фаховому мистецько-художньому коледжі культури із 2022 року впроваджена освітньо-професійна програма «Менеджмент соціокультурної діяльності». Тому ознайомитися із досвідом колег до коледжу завітали декан факультету суспільних наук і міжнародних відносин Віталій Кривошеїн, гарант освітньо-професійної програми «Культурологія: менеджмент культурних процесів» Сергій Шевцов, а також студентки Анна Лиховид (група СФ-22) та Яна Кисільова (група СК-24).

Наша делегація зустрілася з директоркою коледжу Інною Рудкевич та завідувачем відділення креативних практик Михайлом Форостецьким. Розмова торкалася низки напрямків, за якими між коледжем та кафедрою філософії ДНУ може бути вдала співпраця. По-перше, існує потенційна можливість коледжу бути одним зі стейкхолдерів освітньо-професійної програми з культурології, позаяк є потреба у фахівцях із ґрунтовною гуманітарною освітою. По-друге, спільна науково-дослідницька діяльність у визначеному ракурсі. Річ у тім, що коледж готує фахівців за багатьма напрямками, зокрема, 026 Менеджмент соціокультурної діяльності, 028 Видовищно-театралізовані заходи, і зацікавлений в усвідомленні місця й ролі соціокультурної діяльності та видовищно-театралізованих заходів у сучасному світі, у горизонті пострадянської, постколоніальної доби. Це потребує не лише низки заходів (спільних конференцій, круглих столів, панельних дискусій тощо), а й довгої кропіткої співпраці, в якій може допомогти колектив кафедри філософії ДНУ. Одним із перших спільних проєктів запланована конференція наприкінці квітня 2025 року.

Візит дружної делегації ДНУ не обмежився лише спілкуванням із керівництвом коледжу. Ми зустрілися зі студентами випускного курсу та відвідали звітний концерт першокурсників спеціальності 026 Видовищно-театралізовані заходи. Також студенти коледжу влаштували нам цікаву екскурсію чудовим будинком зі славетною понад 120-річною історією – колишньою Міською думою і Управою Катеринославу.

Зазначимо, що спеціальність 034 Культурологія у Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара була відкрита 2022 року на кафедрі філософії у вигляді освітньо-професійної програми «Культурологія: менеджмент культурних процесів» із метою підготовки фахівців, здатних на підставі знання й володіння сучасними гуманітарними технологіями (критичність, креативність, інноваційність тощо) розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми у галузі культурології на регіональному, загальноукраїнському, кроскультурному рівнях. У той же рік відбувся перший набір студентів за цією спеціальністю, а отже, наприкінці наступного навчального року очікується і акредитація, і перший випуск студентів. Блок менеджменту культурних процесів освітньо-професійної програми має міждисциплінарну спрямованість, позаяк забезпечується фахівцями факультету суспільних наук і міжнародних відносин, факультету економіки, факультету систем та засобів масової комунікації.

Як відомо, з 1 листопада 2024 року діє оновлений перелік галузей та спеціальностей (Постанова Кабінету Міністрів України №1021 від 30 серпня 2024 р.), в якому культурологія відноситься до галузі знань В Культура, мистецтво та гуманітарні науки і має код й найменування В 12 Культурологія та музеєзнавство. Тому наступного навчального року набір здійснюватиметься вже за оновленим переліком галузей та спеціальностей.

Професор кафедри філософії,
гарант ОПП Культурологія: менеджмент культурних процесів
Сергій Шевцов


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram LinkedIn