Версія для друку

Подовження програми DAAD на 2024 рік для студентів-біологів України

Німецька служба академічних обмінів (DAAD) втретє надала команді біолого-екологічного факультету Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара грант на участь в онлайн-курсах для студентів біологічних спеціальностей.

Освітній проєкт «Blended Course "Integrative Life Sciences" for Ukrainian Biology Students» DAAD має на меті підтримати студентів біологічних спеціальностей, які, попри війну, продовжують навчання в Україні. Адже через повномасштабне вторгнення чимало українських студентів і викладачів змушені були залишити свої міста, внаслідок чого деякі курси не викладалися на достатньому рівні чи взагалі не викладалися. Зокрема, таку можливість розширити свої професійні знання отримають студенти кафедри біохімії та фізіології, завідувачка якої, докторка біологічних наук професорка Галина Ушакова, курує проєкт від ДНУ. Для наших найактивніших слухачів навіть передбачена стипендія – від 100 до 400 євро.

Безкоштовні інтерактивні онлайн-курси з біологічних та суміжних спеціальностей українською мовою профінансовані службою DAAD, яка, крім іншого, у 2024 році також надає близько 100 стипендій для студентів курсів із родин, які сильно постраждали від війни.

Проєкт розроблявся за ініціативи професорки Ольги Гаращук, директорки Інституту фізіології Університету м. Тюбінгену (Німеччина). Він об'єднує зусилля 20 викладачів із 10 українських, трьох німецьких та двох інших європейських університетів. 10 українських університетів-партнерів погодилися зараховувати ці онлайн-курси як частину своїх навчальних програм. Загальну координацію усіх навчальних програм курсів забезпечуватиме кафедра біохімії та біотехнології Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Усього у 2024 році організовуються шість безкоштовних інтерактивних онлайн-курсів: «Біоінформатика» (березень-квітень), інтегративний курс «Науки про життя» (березень-травень), «Молекулярна та клітинна нейрофізіологія» (березень-квітень), «Мікроскопія та інструментальні методи в біології» (липень-серпень), «Медична генетика» (вересень-жовтень), інтегративний курс «Мікроби, віруси та інфекції» (вересень-листопад). Цей набір курсів є продовженням програм, що викладалися у 2022-2023 роках, які відвідали близько 450 студентів із 40 українських університетів.

Наразі вже відкрита реєстрація на курси весняного семестру.

Усі подробиці на сайті проєкту: http://lifesciencescourse.org/

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram