Версія для друку

Тиждень академічної доброчесності на факультеті економіки

На факультеті економіки Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара провели «Тиждень академічної доброчесності» для студентів та науково-педагогічних працівників. Мета заходу – популяризація принципів академічної доброчесності, підвищення рівня академічної культури, стимулювання до створення власних ідей в академічній спільноті та інформування про принципи академічної доброчесності всіх учасників освітнього процесу.

15 листопада відбувся вебінар для студентів на тему «Дотримання академічної доброчесності здобувачами вищої освіти», який проводив заступник декана з наукової роботи Роман Павлов. Під час вебінару наголошувалося, що порушення академічної доброчесності – це серйозна проблема сучасної освіти. Спікером акцентувалася увага на тому, що відповідно до Положення про запобігання та виявлення фактів порушення академічної доброчесності у Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара обов’язковій перевірці на академічний плагіат підлягають, зокрема, кваліфікаційні роботи здобувачів вищої освіти. Учасників вебінару було проінформовано про особливості застосування показників оригінальності текстів кваліфікаційних робіт, а також розглянуто питання щодо відповідальності за академічний плагіат. Значна увага приділялася мотиваційним аспектам дотримання студентами академічної доброчесності в контексті підвищення якості освіти.

22 листопада заступник декана з наукової роботи Роман Павлов провів вебінар для науково-педагогічних працівників факультету економіки, на якому розповів про основні види порушень академічної доброчесності та різновиди академічного плагіату. Спікер сконцентрував увагу на інструментах просування доброчесності на практиці та вказав шляхи дотримання академічної доброчесності, а саме: посилання на джерела інформації у разі використання ідей, розробок, тверджень, відомостей; дотримання норм законодавства про авторське право і суміжні права; надання достовірної інформації про методики і результати досліджень, джерела використаної інформації та власну педагогічну (науково-педагогічну, творчу) діяльність; контроль за дотриманням академічної доброчесності здобувачами освіти; об’єктивне оцінювання результатів навчання.

Спікер також зазначив, що відповідно до п. 8 ч. 2 ст. 16 Закону України «Про вищу освіту», система внутрішнього забезпечення якості вищої освіти має забезпечувати «дотримання академічної доброчесності працівниками закладів вищої освіти та здобувачами вищої освіти». Погляди студентів на проблеми академічної доброчесності значною мірою залежать від загальної атмосфери у закладі вищої освіти, типових практик викладачів і представників адміністрації, спеціального навчання. Тому педагогічні, науково-педагогічні і наукові працівники, а також представники адміністрації самі мають бути академічно доброчесними і здатними формувати відповідну компетентність у студентів.

Програми вебінарів охопили всіх учасників освітнього процесу факультету. За їх підсумками учасники поставили спікеру низку запитань, на які він надав вичерпні відповіді.


Заступниця декана з навчальної роботи
Ольга Пащенко,
заступник декана з наукової роботи
Роман Павлов


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram