Зі знаннями – на Батьківщину!
У Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара відбулося урочисте вручення дипломів іноземним студентам. Усього у літньому випуску привітання з успішним закінченням навчання та заслужені дипломи бакалаврів отримали 41 іноземний громадянин.
Цього року випускниками ДНУ стали громадяни десяти країн – Азербайджану, Анголи, В’єтнаму, Камеруну, Китайської Народної Республіки, Марокко, Російської Федерації, Туреччини, Туркменістану та Узбекистану. Це представники дев’яти факультетів: економічного, міжнародної економіки, української й іноземної філології та мистецтвознавства, фізики, електроніки та комп’ютерних систем, факультету систем і засобів масової комунікації, факультету суспільних наук і міжнародних відносин, юридичного, хімічного та географічного факультетів. Найстараннішими серед іноземних студентів виявилися вихованці факультету міжнародної економіки, саме вони цьогоріч отримали два дипломи з відзнакою.
В урочистій церемонії вручення дипломів взяли участь ректор Микола Поляков, проректор із науково-педагогічної роботи у сфері міжнародного співробітництва ДНУ Михайло Д'яченко, а також співробітники відділу підготовки фахівців для зарубіжних країн та академічних обмінів ДНУ.
По-батьківськи тепло привітав іноземних вихованців ректор. Микола Вікторович висловив щирі сподівання, що пам'ять про наш університет і Україну вони пронесуть крізь усе життя. «Упевнений, що роки навчання ви будете згадувати як одні з найщасливіших. Адже студентські роки – це молодість, здійснення мрій. Так, ймовірно, вам було нелегко, адже для вас Україна – не рідна земля. Але, повірте, що здобувати знання нелегко й українським студентам, бо це, насамперед, велика робота. Але ви її успішно виконали: завдяки своїй наполегливості, відкритому спілкуванню та добрим дружнім відносинам із викладачами, ви винесли ґрунтовні знання, які невдовзі використаєте на благо собі, рідної сім'ї, країни. Будьте щасливі!» – побажав молодим фахівцям Микола Вікторович.
Із знаменною подією – завершенням першого етапу здобуття вищої освіти – привітав іноземних громадян і проректор Михайло Д'яченко. Михайло Павлович нагадав, що традиційно більшість іноземних студентів-бакалаврів залишаються в університеті, щоб продовжити навчання в магістратурі, а потім, можливо, в аспірантурі. Він побажав бакалаврам приємних вражень від України, нових друзів і, звісно, успіхів у навчанні та майбутньому працевлаштуванні у себе на Батьківщині.
До випускників звернулася очільниця відділу підготовки фахівців для зарубіжних країн та академічних обмінів ДНУ Кристина Геті. Пані Кристина наголосила, що випуск іноземних студентів – одночасно радісний і сумний день. «Звичайно, для вас, випускників, цей день – урочистий, святковий. А от для нас, тих, хто працював із вами всі ці роки, він дещо сумний. Адже щоразу, коли ви закінчуєте навчання й полишаєте наш університет, ми ніби відпускаємо частину себе… Проте ми раді, що ви були нашими студентами: ви виросли у цих стінах і стали такими красивими, сміливими, розумними й неординарними дорослими людьми. Отримавши диплом, ви здобули справжню путівку в життя. Тепер для вас настає час великої відповідальності – за себе, свою професію, родину, країну. Тож бажаємо вам успіхів у всіх життєвих починаннях!»
Про досвід навчання у нашій країні нам розповів студент із Туркменістану Максат Оразнуханмедов. Хлопець із Ашгабату має особливе досягнення – в Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара він отримав уже другий диплом бакалавра. До Дніпра Максат приїхав у 2011 році за рекомендацією свого дядька, який 30 років тому закінчив хімічний факультет ДНУ і лишився жити у нашому місті. Спочатку Максат півроку провчився у Дніпровській державній медичній академії, але зрозумів, що бути лікарем зовсім не хоче. Після того він вступив до нашого університету на факультет міжнародної економіки. Вже маючи диплом бакалавра за спеціальністю «Міжнародна економіка», хлопець на прохання батьків також став студентом нашого економічного факультету, де зараз успішно пізнає науку обліку та аудиту. «Вчитися у вас мені не так й вже складно. Російську мову я добре знав ще в рідній країні, тому особливих проблем із адаптацією я не відчув. Хоча, звичайно, здобувати знання за другою економічною спеціальністю мені було вже значно легше. Тепер я планую закінчити магістратуру і через півтора року повернутися додому, де працюватиму науковим співробітником. За це я і вдячний Україні. Я вас ніколи не забуду!» – пообіцяв туркменський студент.
Інформаційно-аналітичне агентство ДНУ ім. О.Гончара тел.: 374-98-20 www.dnu.dp.ua
Факультети
- Української й іноземної філології та мистецтвознавства
- Cуспільних наук і міжнародних відносин
- Історичний
- Психології та спеціальної освіти
- Прикладної математики
- Економіки
- Систем і засобів масової комунікації
- Юридичний
- Фізики, електроніки та комп'ютерних систем
- Фізико-технічний
- Механіко-математичний
- Хімічний
- Біолого-екологічний
- Медичних технологій діагностики та реабілітації
Коледжі
- Машинобудівний фаховий коледж
- Фаховий коледж ракетно-космічного машинобудування
- Жовтоводський промисловий фаховий коледж
- Фаховий коледж економіки та бізнесу