Версія для друку

Студенти-програмісти розробили мобільний додаток для стоматологів із технологією доповненої реальності

Нещодавно в офісі ІТ-компанії ISD відбулася презентація проекту, який протягом навчального року виконували студенти факультету прикладної математики під керівництвом провідних фахівців компанії.

Проект виконувався в рамках спільної ініціативи керівництв компанії ISD та факультету прикладної математики Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара. В його презентації взяли участь директор компанії ISD Валерій Шаров, заступник директора з розвитку Тетяна Касьян і провідні фахівці Андрій Токарєв, Олександра Морозова, а також завідувач кафедри комп'ютерних технологій ДНУ, професор Наталія Гук і доцент Марина Сердюк.

Ще у жовтні 2017 року на факультеті прикладної математики відбувся конкурсний відбір студентів для участі в цьому проекті. До участі допускалися всі охочі будь-якого курсу чи спеціальності. В результаті тестування із 160 зареєстрованих учасників були відібрані 16 кращих, які й сформували дві команди. Серед них – студенти спеціальностей «Прикладна математика», «Системний аналіз», «Інженерія програмного забезпечення» Богдан Акулов, Кирило Гулько, Ольга Лісняк, Данило Литвиненко, Євген Фішбейн, Данило Шльонов, Владислав Яковець, Андрій Сіряк, Максим Мозговий, Ілля Томілович, Богдан Храпак, Дмитро Болсунов, Ольга Василькович, Роман Шевченко та Олександр Вольфсон.

У рамках виконання самостійного проекту перед студентами постало завдання розробити програмний продукт – мобільний додаток «Практикум стоматолога». Додаток було розроблено з використанням найсучаснішої мобільної технології – доповнена реальність (Augmented Reality).

Симулятор, створений на основі такої технології, дозволяє навчати студентів-стоматологів виконувати процедури свердління для видалення каріозних уражень зуба. В руки користувача дається невеликий циліндр, який на екрані комп'ютера зображується справжнім стоматологічним бором. Направляючи інструмент на модель зуба, потрібно потрапити на пошкодження і висвердлити його. Комп'ютерна та математична моделі, використані в програмі, дозволяють дуже точно оцінити якість роботи. Наприклад, точно визначити, який саме відсоток пошкодження було видалено чи який відсоток здорової тканини був зачеплений при виконанні роботи.

При створенні цієї програми студенти використовували найсучасніші технології розробки програмного забезпечення, технології клієнт-сервер, технології розробки мобільних додатків, технології контролю версій програмного забезпечення. Також вони застосували отримані в університеті теоретичні знання, пов'язані з комп'ютерною графікою, теорією розпізнавання образів, методами Machine Learning.

Під час виступів на презентації проекту всі студенти відзначили цінність такої підготовки. Головне, чому навчив їх проект – це сучасні технології розробки програмного забезпечення та вміння працювати в команді.

Варто зазначити, що при підготовці фахівців IT-галузі на факультеті прикладної математики ДНУ впроваджується так звана дуальна освіта. Дуальна освіта – вид навчання, що передбачає одночасне отримання теоретичних і практичних знань. Практична підготовка організовується на підприємствах ІТ-галузі. При цьому студентам надається можливість отримати уявлення про робочі процеси на фірмі, набратися реального досвіду, взяти участь у виконанні проектів. За прогнозами ринку праці попит на фахівців, які зможуть сформулювати завдання та запропонувати методи їх розв’язання, надалі постійно зростатиме. Тому пріоритетною вважається університетська освіта, доповнена хорошими практичними навичками розробки програмних продуктів.

Власне, для розвитку тенденції дуальної освіти на факультеті прикладної математики передбачається узгодження навчальних планів і елементів контролю знань студентів між університетом і підприємствами, на яких студенти проходять практичне навчання. Так, виконання лабораторних робіт, курсових і дипломних робіт у рамках навчального плану можна замінювати проектами, які студенти виконуватимуть на підприємстві. Таким чином, практична підготовка на підприємстві стає інтегрованою в університетську програму.

Завідувач кафедри комп’ютерних технологій
Наталія Гук


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram