Версія для друку

Стажування турецького аспіранта на кафедрі міжнародних відносин

Нещодавно завершилося стажування аспіранта Близькосхідного технічного університету (м. Анкара, Туреччина) Ібрагіма Мурадова у Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара.

Ібрагім Мурадов обрав у якості бази свого стажування кафедру міжнародних відносин факультету суспільних наук і міжнародних відносин, де здійснив семестрову мобільність за програмою академічних обмінів Європейського Союзу Erasmus+КА1. Науковим керівником проекту аспіранта була доцент кафедри міжнародних відносин Марія Міхейченко.

План перебування аспіранта з Туреччини у нашому університеті мав кілька вимірів – освітній, науковий та, звичайно, культурологічний. Аспірант відвідував курси лекцій викладачів кафедри міжнародних відносин, зокрема він обрав дисципліни «Легітимаційні технології в міжнародних відносинах», «Європейський інтеграційний дискурс», «Європейський Союз як глобальний актор». Викладачі кафедри міжнародних відносин надавали консультації з приводу теми дисертаційного дослідження аспіранта І. Мурадова. Крім освітніх компонентів, аспірант брав участь у наукових конференціях, що проводилися на базі кафедри міжнародних відносин, засіданнях кафедри, долучився до педагогічної практики. Так, зокрема Ібрагім Мурадов проявив себе як добре підготовлений фахівець – викладач навчальних курсів із міжнародних відносин. За його участі була проведена лекція на тему «Зовнішня політика Туреччини на сучасному етапі» зі студентами другого року навчання, а також низка семінарів із дисципліни «Міжнародні конфлікти» для студентів четвертого курсу за напрямом підготовки – міжнародні відносини. Усі навчальні компоненти здійснювалися англійською мовою.

Водночас не лише навчанням та здійсненням дослідження запам’ятався І. Мурадову період мобільності в ДНУ. Ібрагім Мурадов за участі викладачів та студентів кафедри міжнародних відносин відвідав художні виставки, театральні вистави, музеї міста Дніпра, різноманітні екскурсії. Цікаво та насичено пройшли заходи дискусійного клубу Global Space за участі гостя. Студенти кафедри міжнародних відносин обмінювалися думками з гостем із поточних тем міжнародної політики. Перед від’їздом Ібрагім Мурадов із сумом відзначав, що залишає добрих друзів у Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара.

Марія Міхейченко,
кафедра міжнародних відносин


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram