Версія для друку

Відвідування делегації Посольства КНР Дніпропетровського університету

У грудні цього року в університеті перебувала з візитом делегація Посольства Китайської Народної Республіки в Україні у складі Надзвичайного та Повноважного Посла КНР Гао Юйшена, його дружини Люй Цзин та другого секретаря Посольства Лю Синьвея. В ході зустрічі, яка проходила у Палаці студентів ДНУ, відбулися переговори з керівництвом Дніпропетровського університету з питань подальшого розширення та інтенсифікації співпраці в галузі науки і освіти з навчальними закладами Китаю.

На зустрічі ректор ДНУ Микола Поляков висловив упевненість, що цей візит делегації Посольства КНР надасть вагоме прискорення розвитку співробітництва університетів двох країн, говорив про можливість навчання в магістратурі та аспірантурі Дніпропетровського університету китайських громадян, а у Китаї – наших аспірантів та магістрів, виголосив пропозиції щодо можливого спільного виробництва енергоустановок – вітряків та альтернативних джерел енергії – сонячних батарей, теплогенераторів, використовуючи наукові досягнення як китайських, так і українських вчених. М. Поляков висловив також побажання прискорити відкриття філіалу підготовчого відділення ДНУ в Шандуні.

Дніпропетровський національний університет пов’язує давня й плідна співпраця з вищими навчальними закладами Китайської Народної Республіки. Укладено двосторонні угоди про співробітництво між ДНУ та чотирма китайськими ВНЗ – Харбінським технологічним інститутом, Шандунською науково-технічною академією, Нанчанським інститутом аерокосмічних технологій та Шанжайським педагогічним інститутом. Угоди передбачають підготовку висококваліфікованих фахівців для Китаю, поліпшення рівня викладання китайської мови в Україні, обмін студентами, мовне стажування. Вчені та викладачі Дніпропетровського університету неодноразово виїжджали до Китаю для участі у наукових конференціях і виставках, читання лекцій, проведення рекламних кампаній. Студенти-філологи китайського відділення щорічно, починаючи з 1999 року, поглиблюють свої мовні навички в КНР. Всього пройшли стажування в Китаї 34 студенти філологічного факультету спеціальності “Китайська мова”.

Сьогодні у Дніпропетровському національному університеті навчається більш ніж 300 китайських студентів. Найбільшим попитом серед них користуються такі спеціальності, як „міжнародні відносини” та „міжнародні економічні відносини”, „фінанси”, „маркетинг”, „мова й література” (російська та німецька), „технології й засоби телекомунікацій”, „комп’ютерні системи й мережі”, „екологія й охорона навколишнього середовища”. Троє китайських громадян успішно закінчили аспірантуру й захистили дисертаційні роботи. В університеті працюють китайські викладачі, які зробили вагомий внесок в освіту українського студентства. Нещодавно наш університет отримав грант від уряду КНР у вигляді лінгафонного кабінету.

Всього за останні три роки Дніпропетровський національний університет відвідали п’ять китайських делегацій.

Від імені викладачів, які викладають китайську мову українським студентам, та студентів відділення китайської філології високих гостей привітала завідувачка кафедри порівняльної філології, професор Вікторія Ліпіна. Вона подякувала китайському уряду, Міністерству освіти Китаю за підтримку, за підручники, які повністю забезпечують навчальний процес, за гранти, отримані студентами і викладачами для удосконалення китайської мови в провідних ВНЗ КНР. В. Ліпіна звернула увагу на ряд нагальних завдань, що стоять перед відділенням китайської мови та літератури. „Фахівців з науковими ступенями з китайської мови та літератури на Україні взагалі немає, – зауважила завідувачка. – Немає Вчених рад з присудження цих ступенів, й тому так важливо, щоб було розроблено план не тільки мовного стажування студентів, але й стажування наукового, за програмами магістратури та аспірантури. Тоді ми б мали змогу створити фундамент для подальшої підготовки в Україні фахівців високої кваліфікації”.

Про проблеми мовної підготовки китайських студентів розповіла завідувачка кафедри лінгвістичної підготовки іноземців, професор Олена Панченко: “Колектив нашої кафедри більше 10 років працює з китайськими студентами. За цей час російську, українську та англійську мову й літературу ми викладали більш ніж 500 студентам з Китаю. З цього року згідно наказу Міністерства освіти буде введено державний іспит на 4 курсі з російської та української мови. Та наші контакти зі студентами не обмежуються аудиторією – у вихідні ми теж зустрічаємося. Програмою навчання передбачені екскурсії містом, відвідування музеїв, виставок, театрів. Нещодавно, наприклад, відвідували органний зал, побували в оперному театрі, історичному та художньому музеях; у День Перемоги завжди покладаємо квіти до монументу Слави та проходимо історичними місцями, пов’язаними з Великою Вітчизняною війною. Крім того, колектив нашої кафедри впровадив таку цікаву форму роботи, як міжвузівські науково-практичні конференції іноземних студентів. Цього року ми провели вже дев’яту конференцію, а наступного відбудеться десята, ювілейна, яка пройде під гаслом „Герой нашого часу”.

Наприкінці зустрічі ректор ДНУ М. Поляков запропонував підписати українською та китайською мовами пропозиції щодо співпраці, вручив гостям книжки, національні українські витвори мистецтва, подарунки.

Після підписання пропозицій щодо спільної роботи делегація зустрілася з українськими й китайськими студентами та їх викладачами.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram