Версія для друку

Дніпропетровськ зустрічає «Театральну сесію-2010»!

Уже в одинадцяте у стінах гостинного Палацу студентів Дніпропетровського національного університету імені О.Гончара пройшла осіння «Театральна сесія» – традиційний фестиваль студентських театрів, присвячений Міжнародному Дню студента. У цьому році свої творчі роботи представили 13 українських та російських театральних колективів. Серед них були як постійні та знані учасники фестивалю – театр-студія імпровізації «Чорний квадрат» і театр-студія «Міст» (м. Київ), народний театр «Бам-Бук» з Краматорська, театральна група «5 колесо» (м. Донецьк), волгоградські СТЕМи «Атас» та «Університет», місцеві театри – «Крупний план», народний театр «Чародій» і народний театр-студія «Маски» (організатор заходу), а також дебютанти фестивалю – театральна студія «СтудДальтеатр» з Луганська, дніпропетровські театр танцю «La Vie», плей-бек театр «Сусіди» та театр авторських інтерпретацій «Bubamara».

Протягом чотирьох фестивальних вечорів на глядачів чекав справжній театральний калейдоскоп: театри-учасники презентували 14 яскравих сучасних вистав (по три-чотири вистави щодня). Творчі колективи мали повну свободу у виборі репертуару, а тому презентували на розсуд глядацької аудиторії постановки різноманітних жанрів і тем. Так, на сцені Палацу студентів були представлені вистави драматичного характеру, у вигляді музичної комедії, естради і навіть пантоміми. Молоді таланти піднімали широку екзистенційну проблематику сучасного світу, хоча провідною темою більшості студентських постановок, безперечно, була любов. У запропонованих творчих роботах переважали авторські постановки, а також постановки за творами сучасних драматургів. Режисер луганської театральної студії «СтудДальтеатр» Віктор Лисенко говорить: «Ми вперше беремо участь у славнозвісній «Театральній сесії» і привезли до Дніпропетровська сімейну мелодраму «Щастя» (за мотивами п’єси Людмили Разумовської). Це соціальна драма про молоду сім'ю – історія, яка може трапитися у студентському середовищі. Наша вистава – про студентів і для студентів».

Майже усі вистави молодих театралів вражали глядачів яскравим шоу та дотепним трактуванням сучасних реалій, а тому були захоплено сприйняті ними. «Наша трупа у Дніпропетровську вперше, і на розсуд ваших глядачів ми пропонували міні-спектакль «Жіноче щастя», – розповідає Яна Морозова, акторка студентського театру естрадних мініатюр «Університет» (м. Волгоград, Росія). – Перед початком вистави, зізнаюсь, ми дещо хвилювалися, як зустріне нас, іноземців, дніпропетровська публіка, до того ж цей спектакль колектив грав у новому складі. Проте вже з перших хвилин виступу по очах глядачів найближчих рядів нам стало зрозуміло, що вистава пройде успішно. І ми дякуємо аудиторії за чудовий настрій!»

За лаштунками фестивалю також панувала дружня і привітна атмосфера – театральні колективи активно спілкувалися між собою, обмінювалися досвідом і зовсім не дивилися один на одного як на суперників, незважаючи на те, що за їхньою грою на сцені у якості журі пильно стежили титуловані режисери (В. Ліфшиц («5 колесо»), С. Полеонок («Крупний план»), О. Клементьєв («Чародій»), С. Степанов («Атас»)) та актори театру «Маски» Н. Сириця, О. Лобач. Запровадження такої системи оцінювання учасників, а точніше повернення до початкового формату фестивалю, стало особливістю цьогорічної «Театральної сесії». Відтак, в останній день заходу відбулось урочисте нагородження дипломами за кращу акторську роботу найталановитіших дебютантів у складі кожного з колективів. Окрім того, абсолютно усі колективи-учасники отримали спеціальні пам’ятні дипломи і призи від оргкомітету фестивалю.

Сподіваємося, учасники «Театральної сесії-2010» заберуть із собою найтепліші спогади, а яскраве свято Мельпомени іще не раз повернеться до нашого міста!

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram