Версія для друку

Проєкт «ЯМаріуполь»: соціальна місія ДНУ

4 червня у Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара відбулося відкриття реконструйованого гуртожитку, призначеного для внутрішньо переміщених осіб-мешканців Маріуполя. Тимчасове соціальне житло для переселенців модернізується за проєктом «ЯМаріуполь. Житло» масштабної міжнародної програми «ЯМаріуполь. Життя».

Партнерами цього важливого благодійного проєкту зі створення сучасного соціального житла для маріупольців у Дніпрі виступили Уряди України та Франції, Міжнародна організація з міграції (МОМ при ООН), гуманітарна місія «Проліска» (за підтримки Гуманітарного фонду для України Управління ООН з координації гуманітарних справ) тощо.

На урочисту церемонію перерізання стрічки у відремонтованому університетському гуртожитку прибули численні почесні гості: заступник голови Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні Стівен Роджерс; аташе з питань співробітництва Посольства Французької Республіки в Україні Фредерік Руссо; заступниця голови Дніпропетровської обласної військової адміністрації Надія Задорожня, міський голова Маріуполя Вадим Бойченко та інші. Найперше, хвилиною мовчання присутні згадали Всеукраїнський день вшанування пам’яті дітей, які загинули внаслідок збройної агресії рф.

Виступаючи перед гостями такої значної події заступниця голови Дніпропетровської ОВА Надія Задорожня відзначила:

За час війни Дніпропетровська область прийняла майже 500 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Тож такі проєкти дуже важливі для того, аби люди дійсно мали житло і можливість далі розбудовувати своє життя. На жаль, війна внесла певні корективи в наше життя, але ми надзвичайно вдячні Уряду Франції, Міжнародній організації з міграції, громадській організації «Проліска», Донецькій ОВА та унікальному проєкту «ЯМаріуполь» за те, що об'єднавши разом сили, сьогодні у нас є привід привітати нових мешканців міста Дніпра. Дякуємо всім!

Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара став учасником проєкту «ЯМаріуполь. Житло» на початку повномасштабного вторгнення.

Звичайно, ДНУ соціально відповідальний заклад вищої освіти з перших днів війни включився в допомогу нашим колегам із фронтових областей. Так як Дніпропетровська область є прифронтовою, то ми виступаємо своєрідним хабом для всіх громадян, вимушених покинути зони бойових дій та тимчасово окуповані території. Але, крім місії хабу, ми також виконуємо таку соціальну роль, як надання тимчасового житла, – розповідає ректор ДНУ професор Сергій Оковитий. – Так, за погодженням із Міністерством освіти і науки України Дніпровським університетом як балансоутримувачем гуртожитку був підписаний тристоронній меморандум із Фондом державного майна України та мерією міста Маріуполь про передачу в оренду гуртожиткe комунальному підприємству «Маріупольський гуртожиток». За договором, 9 поверхів – для мешкання жителів Маріуполя, які, на жаль, втратили власне житло. А один поверх закріплений за нашим університетом. Ми опрацюємо всі потреби від наших співробітників, студентів, аспірантів, аби зрозуміти, кому маємо надати житло на поверсі ДНУ. За договором, оренда для маріупольців діятиме до кінця війни плюс один рік. Тобто чекаємо на Перемогу та відбудову помешкань нашим співвітчизникам. Після цього гуртожиток повністю повернеться в користування університетом, а значить, всі 10 поверхів будуть заселені його співробітниками, студентами та аспірантами, – пояснив процедуру Сергій Іванович.

Зазначимо, що окрім надання приміщення Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара узгоджував всі проєкти та дії протягом реконструкції, профінансовані за рахунок Уряду Франції та Міжнародної організації з міграції. Власне ремонт тривав декілька місяців, і найближчим часом всі оновлені приміщення будуть заселені. Для них створені, дійсно, комфортні умови. Будівля має елементи доступності для людей з особливими потребами. Кілька кімнат спеціально облаштовані для людей з інвалідністю. А на першому поверсі розміщені дитяча кімната, пральня, кімната психолога й зона коворкінгу.

Загалом, сучасне соціальне житло у гуртожитку ДНУ отримають 202 родини з Маріуполя та 26 родин співробітників та здобувачів освіти ДНУ.

На церемонії відкриття декільком сім’ям переселенців із Маріуполя вже вручили символічні сертифікати на тимчасове житло.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram