Версія для друку

Переможців „Еврики” запросили стати студентами ДНУ

Нещодавно у Дніпропетровському національному університеті імені Олеся Гончара на базі обласного ліцею-інтернату фізико-математичного профілю пройшов ІІІ Регіональний математичний турнір старшої ліги „Еврика-2010” для учнів 10-11 класів (змагання молодшої ліги відбулися в травні).

Такий захід є складовою частиною обласної та всеукраїнської комплексної програми з пошуку, навчання i становлення обдарованої творчої молоді. Змагання школярів спрямовані, в першу чергу, на стимулювання навичок застосовувати математичні знання в різних науках, зокрема, у фізиці, інформатиці, географії та інших. Турнір має на меті викликати інтерес у наших учнів до вивчення математики й розв’язання складних завдань, показати, що математика – жива та цікава наука, а також виявити найбільш обдарованих старшокласників, щоб заохотити їх до навчання в ДНУ, де вони зможуть продовжувати розвивати свої математичні здібності.

Ініціаторами „Евріки” стали механіко-математичний факультет, Дніпропетровський обласний ліцей-інтернат фізико-математичного профілю, Регіональний центр моніторингу освіти та Центр довузівської підготовки ДНУ ім. О. Гончара. Безпосередню організацію змагань проведено ліцеєм в координації з Центром моніторингу освіти і механіко-математичним факультетом ДНУ. Також до організації конкурсу були залучені найкращі студенти та аспіранти факультету прикладної математики й мехмату – призери та переможці Всеукраїнських і Міжнародних студентських олімпіад, серед яких Олег Коваленко та Дмитро Кузьменко, а також переможці „Еврики-2009” минулого року, які стали студентами ДНУ. Теоретичні й практичні завдання оцінювало журі, до складу якого увійшли не тільки викладачі, але й студенти.

Турнір проходив у два етапи: перший – теоретичний, у вигляді дослідницької олімпіади з математики, де учням були запропоновані задачі, що розкривають деякі ідеї та поняття сучасної математики, розв'язання яких може бути не до кінця суворим, іноді виходячи з інтуїтивних міркувань. І другий етап – це практичний конкурс з обчислювальної математики та математичного моделювання, де школярам було запропоновано розв'язати прикладні задачі з використанням комп'ютерів.

Але спочатку був відбірковий заочний тур, за результатами якого було запрошено до участі в турнірі 46 учасників з Дніпропетровська, Запоріжжя, Кривого Рогу, Дніпродзержинська, Апостолового, Синельникова, Павлограда, Нікополя, Вільногорська, Новомиколаївки, Верховцевого, Криничанського, Магдалинівського та Верхньодніпровського районів. Серед них учні як звичайних загальноосвітніх навчальних закладів, так і провідних профільних ліцеїв регіону: Дніпропетровського обласного ліцею-інтернату фізико-математичного профілю, ліцею інформаційних технологій, україно-американського ліцею Дніпропетровська, Жовтневого ліцею, Криворізького обласного ліцею-інтернату, Технічного ліцею Дніпродзержинська, новомосковського ліцею „Самара”. Більшість конкурсантів – призери і переможці Всеукраїнських та обласних олімпіад з математики й фізики.

Відкривали „Еврику-2010” перший проректор університету та керівники факультетів, які побажали інтелектуальній шкільній еліті творчого натхнення та успіхів у змаганні, розповіли про математичні факультети ДНУ й запросили в подальшому поглиблювати свої знання у математичній царині саме в класичному університеті, де є найширший спектр фундаментальних і прикладних напрямків підготовки.

Призерами турніру стали учні Дніпропетровська, Запоріжжя, Криничанського та Магдалинівського районів. Кожному було вручено спеціальний сертифікат учасника Регіонального математичного турніру „Евріка-2010”, переможцям – дипломи та подарунки. Переможцем серед учнів десятих класів став Владислав Будіченко, а серед одинадцятикласників – Михайло Швець. Загалом, такі змагання важливі як для самих учасників, так і для всього регіону в цілому, тому що вони сприяють збереженню й розвитку наукового потенціалу Дніпропетровська, підтримці юних талантів.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram