Версія для друку

Відзначаємо Міжнародний день рідної мови

21 лютого щороку у світі відзначається Міжнародний день рідної мови. Це відносно молоде свято, що було проголошене у 1999 році у Парижі на 30-й сесії Генеральної конференції Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО). Рішення про його заснування приймалося з метою сприяння багатому культурному та лінгвістичному розмаїттю у світі.

Проголошення ЮНЕСКО міжнародного свята рідної мови стало важливим кроком для захисту мови як культурної спадщини представників кожної окремої нації і народності, що сприяє зміцненню солідарності та терпимості на планеті. Адже збереження багатомовності та практичне поширення рідних мов дає можливість зберегти не тільки унікальний погляд на тисячолітню історію і культуру, але й виробити найбільш широкі підходи у сфері людяності, взаєморозуміння та діалогу.

Починаючи з 2002 року, це свято відзначають і в Україні. Пам’ять про своє коріння та ціннісні орієнтири – все це нерозривно пов’язано з рідною мовою. Згадаємо скільки разів мовну ідентичність українців намагалися ліквідувати… Проте і досі українську визнають рідною близько 50 мільйонів мешканців планети.

Вітаємо вас із Днем рідної мови! Бережімо єдність й плекаймо нашу неповторну солов’їну!

Разом до Перемоги!

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram