Версія для друку

«Ерудит»-2023: яскраве змагання найрозумніших

Близько року тривали відбіркові тури міжфакультетського інтелектуального турніру «Ерудит», до участі в якому долучилися майже всі факультети ДНУ. Гра подарувала всім учасникам незабутні враження, комунікацію між факультетами і справжнє єднання у прагненні вибороти звання найерудованіших студентів.

4 грудня у Палаці студентів у фінальних турах зійшлися чотири команди – переможці півфіналів. Першими грали студенти історичного та економічного факультетів. І хоч запитання були не складні, усе ж майбутні економісти виявилися трохи спритнішими і швидше натискали кнопку, заявляючи про готовність відповідати. Така стратегія допомогла їм із невеликою перевагою виграти цей етап.

Говорить учасниця команди історичного факультету Софія:

Ми дуже раді, що, загалом, дійшли фіналу цього масштабного інтелектуального турніру. Протягом усього «Ерудиту» ми весело спілкувалися, командно розвивалися. Чудово, що в нас був такий привід. Сподіваюся, що подібних можливостей покомунікувати і радісно провести час зі студентами та викладачами інших факультетів надалі буде все більше.

Зізнаємося, що журі було нелегко, адже гра проходила дуже динамічно, всі команди були гідні перемоги, вирували пристрасті, як серед гравців, так і серед уболівальників.

У журі оцінювали блискавичні відповіді, рахували бали і стежили за грою. Так, за ходом фінальної інтелектуальної гри уважно слідкували: ректор ДНУ Сергій Оковитий, депутатка Дніпровської міськради, лідерка руху «Зе!Жінки» у місті Дніпро Аліада Мансурова, проректор з правових питань та розвитку ДНУ Герман Петер, голова профспілкової організації ДНУ Євгеній Сніда та в.о. голови ради студентів студентів ДНУ Ілля Зінченко.

Другими грали команди факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства й механіко-математичного факультету. І хоча багато запитань були дотичними до літератури, мистецтва і культури, наші математики довели, що студенти класичного університету ерудовані й обізнані з різних галузей знань.

Філологи поступилися в фіналі математикам, але справедливо вважають, що головне – чудові емоції і хороша командна робота.

Говорить капітанка команди факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства Ганна Золотаревська:

- Грати в «Ерудит» нам дуже сподобалася, навіть попри те, що ми поступилися команді механіко-математичного факультету. Адже ставилися актуальні запитання. Наприклад, про Україну: національну символіку, звичаї, відомих українців. Тож раджу усім долучатися до цієї класної гри!

- Так, гра була, справді, запекла. Ми завзято старалися і поступилися з різницею усього лише в один бал. Проте ми не засмучуємося, адже все одно показали гарний результатю А найголовніше, були всі разом, – додає інша учасниця команди філологів Олександра.

Здається, більше за всіх хвилювалася ведуча, директорка Палацу студентів ДНУ Оксана Рудковська, адже всі команди стали майже рідними, а переможець має бути один.

У суперфіналі зійшлися економічний та механіко-математичний факультети. За обидві команди вболівали самі декани: Тетяна Гринько та Олександр Хамініч. Уявляєте напруження і відповідальність? Як досвідчені тренери вони стимулювали команди до перемоги, мотивуючи закликами зібратися й сконцентруватися.

Запитання на загальну ерудицію, тур на знання сучасних пісень, філологічний тур і навіть ребуси, зашифровані штучним інтелектом! Але наші студенти впоралися і з цим, і навіть із чорною скринькою, вгадавши її вміст за натяками ведучої.

Боротьба була напруженою і хвилюючою, відлік йшов на секунди, кожен бал важив дуже багато, адже на кону – Кубок найерудованішої команди класичного університету!

Підсумував інтелектуальне змагання голова журі, ректор Сергій Оковитий:

Я вітаю усіх учасників! Сьогодні ми побачили натхненні двобої і в півфіналі, і у самому фіналі. Насправді, ви сьогодні всі перемогли. Усе наше студентство й увесь університетський колектив, бо навіть у ці складні часи ми продовжуємо збиратися на такі цікаві заходи, – наголосив Сергій Іванович.

Слово переможцям:

Наша збірна, дійсно, старалася заради перемоги. Ми були єдиною командою: зі спільними цілями та щирими емоціями. Завзято прагнули перемогти – і нам це вдалося! – поділилися враженнями від тріумфу студенти-економісти.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram