![Версія для друку Версія для друку](https://www.dnu.dp.ua/images/print.png)
«Ерудит»-2023: яскраве змагання найрозумніших
Близько року тривали відбіркові тури міжфакультетського інтелектуального турніру «Ерудит», до участі в якому долучилися майже всі факультети ДНУ. Гра подарувала всім учасникам незабутні враження, комунікацію між факультетами і справжнє єднання у прагненні вибороти звання найерудованіших студентів.
![](/images/news/1_FinalEruditPrizi_a.jpg)
4 грудня у Палаці студентів у фінальних турах зійшлися чотири команди – переможці півфіналів. Першими грали студенти історичного та економічного факультетів. І хоч запитання були не складні, усе ж майбутні економісти виявилися трохи спритнішими і швидше натискали кнопку, заявляючи про готовність відповідати. Така стратегія допомогла їм із невеликою перевагою виграти цей етап.
![](/images/news/1_FinalEruditEconom_a.jpg)
Говорить учасниця команди історичного факультету Софія:
– Ми дуже раді, що, загалом, дійшли фіналу цього масштабного інтелектуального турніру. Протягом усього «Ерудиту» ми весело спілкувалися, командно розвивалися. Чудово, що в нас був такий привід. Сподіваюся, що подібних можливостей покомунікувати і радісно провести час зі студентами та викладачами інших факультетів надалі буде все більше.
![](/images/news/1_FinalEruditIF_a.jpg)
Зізнаємося, що журі було нелегко, адже гра проходила дуже динамічно, всі команди були гідні перемоги, вирували пристрасті, як серед гравців, так і серед уболівальників.
![](/images/news/1_FinalEruditGuri_a.jpg)
У журі оцінювали блискавичні відповіді, рахували бали і стежили за грою. Так, за ходом фінальної інтелектуальної гри уважно слідкували: ректор ДНУ Сергій Оковитий, депутатка Дніпровської міськради, лідерка руху «Зе!Жінки» у місті Дніпро Аліада Мансурова, проректор з правових питань та розвитку ДНУ Герман Петер, голова профспілкової організації ДНУ Євгеній Сніда та в.о. голови ради студентів студентів ДНУ Ілля Зінченко.
Другими грали команди факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства й механіко-математичного факультету. І хоча багато запитань були дотичними до літератури, мистецтва і культури, наші математики довели, що студенти класичного університету ерудовані й обізнані з різних галузей знань.
![](/images/news/1_FinalEruditUkr_a.jpg)
Філологи поступилися в фіналі математикам, але справедливо вважають, що головне – чудові емоції і хороша командна робота.
Говорить капітанка команди факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства Ганна Золотаревська:
- Грати в «Ерудит» нам дуже сподобалася, навіть попри те, що ми поступилися команді механіко-математичного факультету. Адже ставилися актуальні запитання. Наприклад, про Україну: національну символіку, звичаї, відомих українців. Тож раджу усім долучатися до цієї класної гри!
- Так, гра була, справді, запекла. Ми завзято старалися і поступилися з різницею усього лише в один бал. Проте ми не засмучуємося, адже все одно показали гарний результатю А найголовніше, були всі разом, – додає інша учасниця команди філологів Олександра.
Здається, більше за всіх хвилювалася ведуча, директорка Палацу студентів ДНУ Оксана Рудковська, адже всі команди стали майже рідними, а переможець має бути один.
![](/images/news/1_FinalEruditZagalna_a.jpg)
У суперфіналі зійшлися економічний та механіко-математичний факультети. За обидві команди вболівали самі декани: Тетяна Гринько та Олександр Хамініч. Уявляєте напруження і відповідальність? Як досвідчені тренери вони стимулювали команди до перемоги, мотивуючи закликами зібратися й сконцентруватися.
![](/images/news/1_FinalEruditEconomSolov_a.jpg)
Запитання на загальну ерудицію, тур на знання сучасних пісень, філологічний тур і навіть ребуси, зашифровані штучним інтелектом! Але наші студенти впоралися і з цим, і навіть із чорною скринькою, вгадавши її вміст за натяками ведучої.
![](/images/news/1_FinalEruditHaminich_a(1).jpg)
![](/images/news/1_FinalEruditMMF_a.jpg)
Боротьба була напруженою і хвилюючою, відлік йшов на секунди, кожен бал важив дуже багато, адже на кону – Кубок найерудованішої команди класичного університету!
![](/images/news/1_FinalEruditRector_a.jpg)
Підсумував інтелектуальне змагання голова журі, ректор Сергій Оковитий:
– Я вітаю усіх учасників! Сьогодні ми побачили натхненні двобої і в півфіналі, і у самому фіналі. Насправді, ви сьогодні всі перемогли. Усе наше студентство й увесь університетський колектив, бо навіть у ці складні часи ми продовжуємо збиратися на такі цікаві заходи, – наголосив Сергій Іванович.
Слово переможцям:
– Наша збірна, дійсно, старалася заради перемоги. Ми були єдиною командою: зі спільними цілями та щирими емоціями. Завзято прагнули перемогти – і нам це вдалося! – поділилися враженнями від тріумфу студенти-економісти.
![](/images/news/1_FinalEruditobsha_a.jpg)
Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету
Факультети
- Української й іноземної філології та мистецтвознавства
- Cуспільних наук і міжнародних відносин
- Історичний
- Психології та спеціальної освіти
- Прикладної математики
- Економіки
- Систем і засобів масової комунікації
- Юридичний
- Фізики, електроніки та комп'ютерних систем
- Фізико-технічний
- Механіко-математичний
- Хімічний
- Біолого-екологічний
- Медичних технологій діагностики та реабілітації
Коледжі
- Машинобудівний фаховий коледж
- Фаховий коледж ракетно-космічного машинобудування
- Жовтоводський промисловий фаховий коледж
- Фаховий коледж економіки та бізнесу