Версія для друку

Рейтинг ІТ-університетів DOU

В Україні відновив роботу щорічний рейтинг ІТ-університетів DOU . За сумою показників у редакції 2023 року Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара посідає 12 місце у країні.

До національного топу закладів вищої освіти увійшли 23 українських університети, які випускають найбільше фахівців для ІТ-сфери. Рейтингування базувалося на трьох показниках: враження студентів і випускників (не пізніше 5 років) від навчального процесу та його результатів – готовність рекомендувати свій ЗВО/факультет нинішнім абітурієнтам; медіанна зарплата та рівень володіння англійською мовою розробників (не старше 28 років), які вчилися у ЗВО та планують чи вже працюють в ІТ.

Фінальний результат ранжування виводився за сумою всіх цих показників. Усього було зібрано 2488 відповідей айтівців і студентів, які навчаються чи навчалися за напрямами: комп’ютерні науки (інженерія програмного забезпечення, системна інженерія, ІоТ, кібербезпека, штучний інтелект тощо); технічні науки, інженерія (радіотехніка, електроніка, космонавтика, електротехніка, телекомунікації); точні науки (математика, інформатика); природничі науки (фізика, хімія, біологія), суспільно-економічні науки (економіка, соціологія, менеджмент).

Беззаперечним лідером рейтингу DOU (як і в 2019 та 2020 роках) став Український католицький університет (м. Львів), який впевнено тримається за всіма критеріями. У першій трійці також – Харківський національний економічний університет імені Семена Кузнеця та Київський національний університет імені Тараса Шевченка.

Із дніпровських університетів до списку увійшли тільки два – ДНУ (12 місце) та НТУ «Дніпровська політехніка» (13 місце). Зокрема, у загальному ранжуванні Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара має такі показники: рекомендації студентів і випускників – 6,4; рівень англійської – 48%; середня зарплата – $3000. За статистикою, 56% студентів і випускників Дніпровського національного університету, які вже працюють, є розробниками. Частка фахівців із мобільної розробки серед них є однією з найвищих: 19% проти 10% у середньому в університетах. До того ж, за рівнем заробітної плати айтівці ДНУ входять до першої п’ятірки в країні.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram