Версія для друку

Патріарх Московський та всія Русі Кирило – Почесний доктор Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара

У Дніпропетровську відбулась зустріч Глави Руської Православної Церкви з науковою громадськістю та студентською молоддю, в якій взяли участь міністр освіти і науки України Д.В. Табачник, голова облдержадміністрації О.Ю. Вілкул, голова обласної ради Є.Г. Удод, ректор ДНУ М.В. Поляков, керівники інших ВНЗ, представники регіональної влади та єпархії УПЦ. Відкриваючи урочисте засідання, ректор ДНУ Микола Вікторович Поляков оголосив рішення Вченої ради про присвоєння Патріарху Московському та всія Русі Кирилу звання Почесного доктора Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара і вручив йому мантію і відповідні атрибути.

«Ми глибоко переконані, що найважливіша функція вищого навчального закладу – виховання і освіта молоді – здійсненна тільки через духовне відродження суспільства, – наголосив М.В.Поляков в інтерв’ю журналістам. – Тому відчуваємо єдність нашої спільної просвітницької місії, адже немає важливішого і почеснішого завдання, ніж сіяти розумне, добре вічне. Святійший Патріарх не лише глибоко шанований народом Предстоятель Руської Православної Церкви, а й наш колега – професор, у недавньому минулому ректор Санки-Петербурзької духовної академії, блискучий педагог і оратор, видатний вчений і просвітитель, почесний доктор і професор багатьох російських і закордонних університетів. Наша Вчена Рада ініціювала і одностайно проголосувала за видатний внесок у розвиток культури і освіти, налагодження зв’язків між нашими державами і народами присудити Патріарху Московському та всія Русі Кирилу ступінь Почесного доктора Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара».

Святійший Кирило висловив щиросердну вдячність за високу відзнаку. Він, як людина, що вийшла з академічного середовища, з великою пошаною ставиться до академічних нагород. Адже наука, як і віра, за переконанням Патріарха, вимагає доброчесності і самопожертви, а здатність до об’єктивного наукового дослідження вимагає від ученого інтелектуальної і моральної чесності як перед собою, так і перед колегами. Святійший висловив впевненість, що сучасна наука – це знання, сила, і навіть влада, але без таких християнських чеснот як смиренність і покаяння, розвиток науки і наукової думки неможливий. Смиренність у науковому пошуку, на його думку, дозволяє вченому прийняти іншу точку зору, а покаяння – визнати власні помилки.

По завершенню промови Патріарх відповів на запитання студентів і науковців щодо його бачення зв’язку між економічною і духовною кризою суспільства, перспектив діалогу християнської Церкви з духовними лідерами ісламу, шляхів взаємодії Православної і Католицької церков. Також присутніх цікавило сприйняття Святійшим домінуючих рис духовного образу сучасної України.

Предстоятель Руської Православної Церкви подарував університету книгу про Патріархів Московських та всія Русі, а особисто ректору Миколі Полякову – колекцію срібних монет, присвячену 1725 річниці народження Святителя Миколая.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram