Версія для друку

Допомога Акваріуму ДНУ від колег з Європи

Цієї зими ННК «Акваріум» зіткнувся з викликами війни – перебої у забезпеченні електроенергією поставили під загрозу життя риб унікальної колекції акваріумального комплексу. Першу необхідну допомогу Акваріум отримав від небайдужих волонтерів, Європейської асоціації зоопарків та акваріумів (EAZA, European Association of Zoos and Aquaria) та Асоціації зоопарків України (АЗУ), які надали фінансову підтримку на оперативну закупівлю необхідного устаткування та матеріалів для функціонування Акваріуму в скрутних умовах.

У ННК «Акваріум» знаходиться не лише колекція живих риб, але й проводиться освітня діяльність із підготовки майбутніх біологів та екологів. Також на базі комплексу розташовано науково-дослідну лабораторію гідробіології, іхтіології та радіобіології НДІ біології, де виконуються наукові дослідження з моніторингу стану водних екосистем та розробляються заходи з відновлення та реабілітації водних об’єктів, постраждалих у результаті воєнного впливу. Тому забезпечення безперебійного живлення ННК «Акваріум» має важливе значення для реалізації освітніх та наукових проєктів.

З осені 2022 року в Акваріумі силами Дніпровського національного університету встановлено генератор потужністю 25 кВт, який частково забезпечував потреби в електроенергії під час відключення світла, дозволяючи підтримувати важливі процеси в штучних екосистемах акваріумів. Цих потужностей було замало.

На підтримку роботи ННК «Акваріум» зреагували колеги з ЄС. Після перемовин із ними співробітники ДНУ отримали цільові ресурси для забезпечення безперебійної роботи Акваріуму. Чеська освітня некомерційна організація Post Bellum передала університету потужний генератор на 50 кВт. Його вже доставлено на Монастирський острів та буде встановлено для забезпечення потреб навчально-наукового комплексу. Також небайдужими виявилися представники швейцарської Oak Foundation, чия діяльність спрямована на вирішення глобальних, соціальних та екологічних проблем, особливо тих, що мають великий вплив на життя людей. Вони передали кошти обсягом 7500 доларів для забезпечення нового генератора паливом. Цільова допомога для роботи ННК «Акваріум» робить його більш енергонезалежним і допомагає подолати скрутні ситуації, які періодично виникають.

Висловлюємо щиру подяку європейським колегам за підтримку ННК «Акваріум».

Проректор з наукової роботи
Олег Маренков


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram