Версія для друку

Національний репозитарій надає доступ до академічних текстів

Міністерство освіти і науки України повідомляє, що від 15 червня 2022 року набули чинності Зміни до Регламенту роботи Національного репозитарію академічних текстів (НРАТ).

Призначення Національного репозитарію – зробити максимально доступною для суспільства наукову інформацію України і світу, що сприятиме розвитку освітньої, наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності шляхом поліпшення доступу до академічних текстів та сприяння академічній доброчесності.

Ресурси Національного репозитарію є допоміжним засобом для перевірки академічних текстів на наявність збігів текстових (літерних і цифрових символів) та графічних фрагментів і проведення експертизи на плагіат, у тому числі – академічний.

Зокрема, Національний репозитарій надає відкритий доступ користувачам до інформації, що в ньому міститься, зокрема до реєстру академічних текстів, академічних текстів в електронній формі та інших пов’язаних з ними даних, розміщених на умовах відкритого доступу, через офіційний веб-портал Національного репозитарію, що має доменне ім’я nrat.gov.ua.

Тепер, згідно зі змінами:

• відвідувачі НРАТ нарівні із зареєстрованими користувачами зможуть безоплатно переглядати і завантажувати електронні версії академічних текстів у будь-якому обсязі;

• академічні тексти можна знайти через інтернет-пошуковики;

• сервіси, які працюють із текстовими індексами отримають доступ до індексації академічних текстів НРАТ, що дозволить значно підвищити ефективність автоматичних антиплагіатних перевірок;

• автоматизується передавання матеріалів до репозитарію від закладів вищої освіти та наукових установ.

За матеріалами сайту МОНУ


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram