Версія для друку

Центр тяжіння науки і розвитку

Сьогодні ректори Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара Сергій Оковитий і Державного університету економіки та технологій Андрій Шайкан підписали двосторонню угоду про співпрацю в галузі освіти і науки.

В.о. ректора ДУЕТ доктор економічних наук професор Андрій Шайкан зауважив:

Ми розуміємо, що кожен регіон має свій центр тяжіння і розвитку. У нас таким центром, безумовно, є Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара. І ми вважаємо, що обов’язково необхідно брати за зразок ефективне поєднання науки і практики, яке бачимо у вашому університеті. Можливо, зараз не кращі часи для розквіту, проте гарні часи для розвитку. Адже саме в складних ситуаціях можливі зміни на якісно новому рівні. Тому ми вирішили будувати партнерство саме з основною академічною школою нашого регіону, наукові здобутки вчених якої відомі далеко за межами України. Це потужний фундамент, на якому постійно продукуватиметься нова наука й освітні технології.

Як підкреслив доктор хімічних наук професор Сергій Оковитий, наукові колективи мають багато точок перетину інтересів для взаємодії у непростих умовах сьогодення. Зокрема, йшлося про потенціал економічного факультету ДНУ та наукові школи з технології виробництва в різних галузях: від харчових підприємств до ракетобудування.

До прикладу, маємо багаторічну співпрацю з Криворізьким гірничо-збагачувальним комбінатом, для якого робимо аналіз сировини, також можемо проводити дослідження для інших промислових підприємств регіону разом із колегами з ДУЕТ. Загалом, ми повинні критично оцінити науковий потенціал академічних установ, щоб переорієнтувати його на потреби економіки України в повоєнний період, відповідати тим завданням, які постануть перед нашою промисловістю для відновлення інфраструктури та зміцнення обороноздатності держави.

Також сьогодні бачимо велику підтримку європейської академічної спільноти й започаткування спеціальних програм для грантової допомоги українським університетам, для чого створюються потужні партнерства наукових колективів із нашої держави та країн ЄС. Ми можемо спільно долучатися до великих проєктів за програмою Erasmus+ з розвитку потенціалу вищої освіти України, – зазначив Сергій Іванович.

Проректори університетів Сергій Гушко та Геннадій Кочуєвський – з боку ДУЕТ і Наталія Гук, Олег Маренков та Герман Петер – з боку нашого університету докладно обговорили сфери інтересів обох колективів для організації роботи за науковим і освітнім напрямами, а також у галузі міжнародної співпраці.

Для довідки:

Державний університет економіки та технологій був заснований у червні 2020 року на базі Криворізького економічного інституту (філія ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана») і Криворізького металургійного інституту (філія Національної металургійної академії України, що нині у складі Українського державного університету науки і технологій), а також найбільших коледжів міста – металургійного, коксохімічного, політехнічного та економічного. Наразі функціонують 5 факультетів: економічний інститут, технологічний інститут, інститут управління та бізнес-освіти, факультет інформаційних технологій, юридичний факультет.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram