Версія для друку

Студенти ДНУ – чемпіони Європи з веслування

Студенти-першокурсники факультету фізики, електроніки та комп’ютерних систем ДНУ стали чемпіонами XIV чемпіонату Європи з веслування на човнах типу «Дракон», що проводився з 31 серпня по 4 вересня 2022 року на мальовничому озері у місті Баньолес (провінція Жирона, Каталонія, Королівство Іспанія).

У змаганнях 14th EDBF European Nations Dragon Boat Championships у складі національної збірної України, зокрема, взяли участь студенти спеціальностей 122 Комп’ютерні науки та 123 Комп’ютерна інженерія Дмитро Смірнов-Веніславський (КС-22-1) і Данііл Полуциганов (КІ-22-2). Разом з іншими українськими спортсменами в напруженій боротьбі студенти ДНУ вибороли 12 нагород, з яких 10 золотих і дві срібні. Наші хлопці продемонстрували високий клас дніпровського веслування та здобули звання майстрів спорту міжнародного класу.

Для того щоб взяти участь у змаганнях в Іспанії студентам-веслувальникам з ДНУ довелося пройти суворий відбір на турнірах Федерації України в Житомирі та Києві. Так само у Києві мав проходити чемпіонат під егідою асоціації EDBF, який зазвичай об’єднує веслярів усіх європейських країн. Проте у зв‘язку з повномасштабною війною та активними бойовими діями на території України було прийнято рішення перенести турнір у місто Баньолес. Так, учасниками чемпіонату в Іспанії стали збірні з дев’яти країн-членів ЄС. Спортсмени вікових категорій U-18 і Premier змагалися у класах човнів D12 (10 веслярів) та D22 (20 веслярів) на дистанціях 200, 500 та 2000 метрів.

Розповідає наш золотий чемпіон Дмитро Смірнов-Веніславський:

Я займаюся веслуванням із 12 років. Наразі є членом збірної команди Дніпропетровської області з веслування на човнах типу каноє. Кандидат у майстри спорту. З 2020 року у складі веслувального клубу «Longsprint» (м. Дніпро), що входить до обласної Федерації, почав займатися веслуванням на човнах типу «Дракон». Одразу дуже сподобалася дружня атмосфера в клубі, можливість спілкування з різними людьми та перспективи участі в багатьох національних та міжнародних змаганнях. Зокрема, на турнірі в м. Баньолес нашими суперниками були команди з Угорщини, Італії, Іспанії, Великої Британії, Німеччини, Кіпру та Чехії. А особисто зі мною в човні знаходилися хлопці та дівчата із Житомира, Києва і Тернополя. Всі ми разом здобули ці перемоги в напруженій боротьбі. Ми захищали честь нашої держави, а я – і честь Дніпровського університету.

Інший представник нашої Alma mater, одноклубник Дмитра, Данііл Полуциганов:

Веслуванням на каноє я займаюся з 15 років, однак по-справжньому «знайшов себе» саме у веслуванні на човнах типу «Дракон» в «Longsprint». Я вперше був на таких представницьких змаганнях у складі національної збірної. Дуже хвилювався, оскільки відчував велику відповідальність за свою державу. Однак мене приємно вразило доброзичливе ставлення як керівників змагань, як і спортсменів з інших країн до збірної України, нашого прапору. Наприкінці змагань також існує традиція обмінюватися футболками збірних. І форма національної збірної Украйни стала бестселером обміну! Я особливо пишаюся тим, що захищав честь нашої держави та університету на змаганнях такого класу. Раджу студентам займатися цим видом спорту, який приносить здоров’я, незабутні емоції, подорожі та нових друзів.

Голова обласної Федерації з веслування на човнах «Дракон»
Олександр Смірнов


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram