Версія для друку

Сумуємо...

Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара, фізико-технічний факультет із глибоким сумом сповіщають, що 3 вересня пішов із життя прекрасний педагог, відомий учений у галузі технологій ракетно-космічної техніки Євген Олексійович Джур, доктор технічних наук, професор кафедри технології виробництва літальних апаратів.

З університетом і фізтехом пов’язані майже 55 років життя Євгена Олексійовича. Легендарного декана фізтеху, який він очолював з 1983 по 2004 роки, з вдячністю згадують тисячі колишніх студентів як в Україні, так і за кордоном на усіх континентах. Багато було зроблено для збереження кадрового потенціалу, інтелектуального надбання, розвитку факультету. Нові можливості отримували традиційні спеціальності, відкривалися нові. Деякі спеціальності, відкриті у 90-ті роки, дали поштовх створенню нових факультетів у ДНУ – журналістики, міжнародних економічних відносин. 16 років Євген Олексійович Джур очолював кафедру технології виробництва літальних апаратів.

Відомий учений і організатор науки величезну увагу приділяв розвитку наукових напрямків на кафедрі, підготовці кадрів вищої кваліфікації. Створені ним технології є важливими для ракетно-космічної і оборонної галузей. Виховав багато кандидатів і докторів наук, понад 20 років очолював спеціалізовану вчену раду із захисту дисертацій. Є автором близько 300 наукових публікацій, підручників, патентів, 4 наукових відкриттів.

Євген Олексійович – заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України, нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня, заслужений професор ДНУ, єдиний в Україні удостоєний медалі ім. Ф. Моліни за підготовку кадрів для ракетно-космічної техніки.

Висловлюємо щирі співчуття родині Євгена Олексійовича з приводу непоправної втрати.

Прощання з Євгеном Олексійовичем Джуром відбудеться 6 вересня з 11:00 до 12:00 в 10 корпусі ДНУ.

Друзі, колеги, учні


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram