Версія для друку

Учені ДНУ здобули американський грант CRDF

Команда науковців фізико-технічного факультету та НДІ енергоефективних технологій та матеріалознавства ДНУ виграли міжнародний конкурс спільних українсько-американських науково-дослідних проєктів з фундаментальних або прикладних досліджень у галузі альтернативної енергетики й отримали грант від американського Фонду громадських досліджень та розвитку (CRDF).

Чому це добре для нашого університету? Насамперед, гранти CRDF є престижними, зазвичай відрізняються високим рівнем конкуренції. Сприяють розвитку міжнародних партнерських відносин. Окрім того, фондом передбачено виділення коштів на придбання сучасного обладнання. Однією з головних позитивних умов гранту є участь у проєкті молодих учених – студентів, та аспірантів. Заради таких позитивних моментів і реалізується програма.

Проєкт виконуватиметься у 2022-2023 роках. Мета роботи – розробка практичної технології зниження рівня шуму вітряних турбін. Керівником проєкту від української організації-партнера є завідувач кафедри механотроніки фізико-технічного факультету ДНУ доктор технічних наук, доцент Сергій Алексєєнко. Нашими партнерами в проєкті виступають: Університет Західного Мічигану (керівник проєкту від американської сторони – професор кафедри машинобудування та аерокосмічної інженерії Баде Шреста) та Інститут гідромеханіки Національної академії наук України (доктор фізико-математичних наук, професор, член-кореспондент НАН України Геннадій Воропаєв).

Участь у міжнародних проєктах та отримання грантів сприяють розвитку наукового потенціалу Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара та закладають основу для подальшого впровадження отриманих прикладних результатів.

Бажаємо нашим колегам успіху у виконанні проєкту та сподіваємося на подальшу активну участь науковців ДНУ в реалізації міжнародних проєктів.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram