Версія для друку

Візит до КПІ ім. І.Сікорського: об’єднання для розвитку аерокосмічної галузі

Ректор Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара Сергій Оковитий, генеральний директор Національного центру аерокосмічної освіти молоді Олексій Кулик та помічник генерального директора з персоналу ДП «ВО Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова» Віталій Патока відвідали НТУУ «Київський політехнічний інститут імені І. Сікорського».

Мета зустрічі – об’єднання потенціалу двох потужних університетів для розвитку аерокосмічної галузі, роботи над програмами ОПК та розвитку української інноваційної економіки. Ректори Михайло Згуровський та Сергій Оковитий узгодили актуальні на сьогодні напрями, за якими будуть реалізовувати договір про співпрацю, що був укладений між двома ЗВО в 2019 році. Нині в межах угоди реалізується програма академічної мобільності для здобувачів освіти за спеціальністю 134 Авіаційна та ракетно-космічна техніка. Широкі можливості для дуальної освіти в межах цієї угоди надають інші партнери з Дніпра – ГО «Асоціація Ноосфера», компанія Firefly Aerospace і ТОВ «Флайт Контрол».

«Нас цікавить відновлення роботи над університетським супутником, – наголошує Сергій Оковитий. – Студентами ДНУ вже був розроблений прототип мікросупутника, але колеги з КПІ досягли більшого: запустили свій супутник на космічну орбіту і зараз збирають та опрацьовують дані, отримані з його допомогою. Домовилися, що наші науковці можуть долучатися до роботи з цими даними».

Також дніпровську делегацію ознайомили з роботою Науково-навчального інституту аерокосмічних технологій КПІ, зокрема, йшлося про залучення університетських наукових проєктів до інноваційної екосистеми Sikorsky Challenge Україна. Зі свого боку, генеральний директор НЦАОМУ Олексій Кулик презентував впровадження успішних молодіжних проектів, роботою над якими опікується очолюваний ним центр спільно з ДНУ та ГО «Асоціація Ноосфера». Одним з таких є «Студентська ракета» – унікальний для України досвід проектування, конструювання та запусків ракет надлегкого класу на висоту до 40 км.

Представник «ВО ПМЗ ім. О.М. Макарова» Віталій Патока засвідчив, що ракето- та авіабудівна промисловість сьогодні дуже потребує молодих кадрів для створення сучасних техніки і технологій для оборони держави. Як один з головних стейкхолдерів цих освітніх напрямів, «Південмаш» буде активно долучатися до впровадження програм дуальної освіти та втілення університетських розробок в промислові вироби.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram