Версія для друку

Миколаїв – місто-герой України

Миколаїв – велике місто на півдні України, обласний центр. У межах міста р. Інгул впадає у р. Південний Буг, а сам Південний Буг переходить у Бузький лиман. До власне Чорного моря від Миколаєва кілька десятків кілометрів, судна легко дістаються міста через Бузький лиман.

Великі населені пункти існували у цій місцевості з давніх часів: в античний період на південь від Миколаєва багато століть існувало м. Ольвія, а ще раніше у межах сучасного міста існувало велике поселення білозерської культури (городище Дикий Сад). Сучасне місто існує з XVIII ст. і його історія тісно пов’язана із корабельною справою. Ймовірно, назву місто отримало на честь Миколая Мирлікійського – покровителя мореплавців.

Знищена під Миколаєвом російська авіація

Уже в перші дні війни росіяни почали атакувати об’єкти біля міста. Агресор пробував висадити десант із гелікоптерів, використовував ДРГ, атакував як військові, так і цивільні об’єкти ракетами, гатив по місту та околицях артилерією, намагався заїхати у місто на танках. У результаті сотні людей було вбито або поранено. Згідно з інформацією ОВА, російські військові пошкодили або знищили 1304 об’єкти житлового фонду, 12 медичних закладів, 79 навчальних закладів, 24 заклади культури, 17 об’єктів промислового підприємництва, 74 об’єкти газопостачання, 164 об’єкти електропостачання, шість об’єктів теплопостачання, 69 інших невійськових об’єктів.

Будівля Миколаївської обласної державної адміністрації до війни та після удару російською крилатою ракетою

Однак агресор не зміг захопити місто і, зазнавши значних втрат особового складу, гелікоптерів, артилерійських систем, бронетранспортерів, танків та іншої техніки, відступив.

Із метою відзначення подвигу, масового героїзму та стійкості громадян, виявлених у захисті міста під час відсічі збройній агресії російської федерації проти України 24 березня 2022 р. Миколаєву присвоїли почесну відзнаку «Місто-герой України».

Старший викладач кафедри географії
Олександр Гаврюшин


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram