Версія для друку

Дерева дружби

10 саджанців реліктових видів висадили в ботанічному саду ДНУ ректори Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара та Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля Сергій Оковитий і Ольга Поркуян. Віднині дерева стануть живими символами співдружності наших університетів.

З ініціативою «зеленого» подарунку дніпровським колегам виступили освітяни Далівського університету. Висадження дерев у ботанічному саду ДНУ – подяка дніпровцям за підтримку у непростий період життя, відколи Дніпровський національний університет гостинно відкрив двері для колег із тимчасово окупованих територій.

– Колектив Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля щиро вдячний за те, що знайшов прихисток у Вашому університеті, – звернулася до ректора ДНУ Сергія Оковитого ректорка СНУ Ольга Поркуян. – Я пам’ятаю, як у складні часи вперше до Вас зателефонувала і попросила допомоги, а Ви без вагань відповіли: «Так, без сумніву, підтримаємо, допоможемо». І тепер мені хотілося б, щоб від нашої співпраці залишився дуже довгий слід. А що може бути довшим за ботанічний сад, який житиме роками. Бо дерева – це справжній символ життя і довговічності, мало що з ними може порівнятися…Тож нашою ідеєю було залишити у Дніпрі щось, що нагадувало би не лише нам, а, можливо, й поколінню майбутніх студентів ДНУ про те, що були, з одного боку, дуже важкі події, а з іншого – такі, що об’єднали всіх нас, наші університети і нашу країну. Життя триває. Маємо надію, що наші університети, як і ці дерева, після війни обов’язково розквітнуть. Відбудуємося, станемо ще сучаснішими, актуальнішими та інноваційнішими та зможемо на повну силу реалізувати нові проєкти.

Ректор Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара прихильно поставився до такої ініціативи далівців і запевнив: плідна співпраця між дніпровським та сєвєродонецьким університетами неодмінно продовжиться.

– З очільницею Східноукраїнського національного університету ми познайомилися у Харкові на нараді ректорів, обмінялися візитівками і я дізнався, що Ольга Вікторівна – докторка технічних наук, професорка – випускниця фізтеху ДНУ. Тож, як виявилося, зв’язки у нас потужні – як у минулому, так і зараз, – розповів Сергій Іванович. – І надалі ми плануємо успішно співпрацювати на всіх можливих локаціях. Ректор Дніпровського національного університету також висловив надію, що саджанці вдало приймуться і стануть яскравим символом якнайшвидшої спільної перемоги над агресором. – Сподіваюся, після Перемоги ми, як класичні університети, кожен у своїх домівках продовжимо працювати і готувати наступне покоління – нашу гідну зміну в усіх сферах життя. Упевнений, висаджені сьогодні дерева символізуватимуть розквіт нашої держави і нашої співпраці. Бо як у природі все взаємопов’язане, так об’єднані й заклади вищої освіти України.

Для висадження пам’ятних дерев обрали сектор №35 ботанічного саду ДНУ. Усі відібрані екземпляри – особливі, бо належать до видів, нехарактерних для нашої кліматичної зони. Загалом, на прохання колег фахівці ботсаду підготували унікальні сорти, батьківщиною яких є різні частини світу. Це: чинара – гібридний вид європейського і східного платану, дуб ліванський (Близький Схід, узбережжя Туреччини), паротія перська –«залізне дерево» із Закавказзя, острія з кримських і кавказьких гір, тетрадіум Даніеля – еводія хубейська з однойменної провінції Китаю, північноамериканський ліквідамбр смолоносний із долини Міссурі та Міссісіпі. Молоді пагони цих екзотичних дерев працівники ботанічного саду ДНУ п’ять років плекали з насіння, отриманого за програмою обміну з європейськими ботанічними установами.

– Ботанічний сад Дніпровського національного університету вже кілька разів проводив безкоштовні пізнавальні екскурсії для освітян-вимушених переселенців. Дехто з них навіть долучався у нас до волонтерства. Тож коли вони звернулися до нас з ідеєю насадження, ми з радістю відгукнулися. Адже завжди прагнемо поєднати корисне з красивим. Для цього надали колегам 10 саджанців і садовий інвентар, пояснили правила посадки, залучили на допомогу наших працівників. Сподіваємося, саджанці добре приживуться і радуватимуть наших відвідувачів, – сказав директор ботанічного саду ДНУ, доцент кафедри фізіології та інтродукції рослин Анатолій Кабар.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram