Версія для друку

Дніпро і Львів поєднані спортом

Із 8 по 10 лютого в Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара проходить круглий стіл «Розширення спортивних горизонтів», організований за підтримки Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України.

Цікавий формат міжрегіонального круглого столу зібрав у нашому університеті представників органів державної влади та делегацію завідувачів кафедр фізичного виховання закладів вищої освіти Львівської області. Ця зустріч у Дніпрі відбувається у рамках реалізації I етапу проєкту «Розширення спортивних горизонтів» програми Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна» «Змінимо країну разом». Проєкт започатковано Львівським обласним товариством «Гарт», Львівським державним університетом фізичної культури ім. І. Боберського у співпраці із ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» з метою поглиблення співпраці та обміном досвідом між представниками сфери фізичного виховання студентської молоді заходу і сходу України.

На відкритті учасників проєкту привітали: голова Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Вадим Стеценко; начальник Львівського обласного відділення Комітету ФВС МОН України Анатолій Ігнатович; заступник начальника управління науки, вищої та професійно-технічної освіти, начальник відділу науки, вищої освіти та атестаційної експертизи департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА Микола Кравченко та проректор з науково-педагогічної роботи Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара Дмитро Свинаренко. У своєму вітальному слові Вадим Стеценко розказав про роботу Комітету ФВС МОНУ в напрямах фізичного виховання, забезпечення збільшення рухової активності та загального посилення спортивної підготовки українських студентів. «Наші студенти як представники своїх ЗВО мають право на участь у міжнародних Універсіадах, Європейських іграх, Чемпіонатах Європи тощо. Тож для їхньої належної підготовки Комітет традиційно проводить різноманітні заходи: Універсіади, Студентські ліги, Чемпіонати України та інші популярні серед молоді спортивно-масові заходи: Міжнародний день студентського спорту, Всеукраїнський забіг «Зелена миля», перегони Cool Race тощо», – підкреслив Вадим Григорович.

Із потужностями спортивної бази та найбільшими здобутками спортсменів-вихованців ДНУ гостей університету ознайомив проректор Дмитро Свинаренко. «Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара має розвинену спортивну базу, яка дозволяє працювати 20 спортивним секціям, де займаються студенти ДНУта вихованці ДЮСШ олімпійського резерву з водного поло. Так, у ДНУ функціонують Палац спорту та окремий спортивно-оздоровчий центр, в якому займаються близько 2000 студентів, співробітників, членів їхніх сімей та мешканців міста. Наша кафедра фізичного виховання і спорту, створена ще у 1934 році, неодноразово визнавалася переможцем обласних оглядів-конкурсів серед кафедр ЗВО. За всі роки існування на ній підготовлено більше 150 майстрів спорту, десятки чемпіонів Європи, призерів та учасників Олімпійських ігор. Приділяти велику увагу залученню студентської молоді до занять різними видами спорту кафедра фізичного виховання та спорту ДНУ продовжує і нині. З цією метою в університеті регулярно проводяться міжфакультетська спартакіада, товариські зустрічі між групами і факультетами з ігрових видів спорту й інші спортивні свята», – відзначив Дмитро Миколайович.

Докладніше про розвиток фізичного виховання і спорту в Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара учасникам зустрічі доповів завідувач кафедри фізичного виховання кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент Олексій Горпинич. Зі свого боку, науковими розвідками про функціонування системи освітянського спорту Львівщини та досвід регіону в державному регулюванні фізкультурно-виховної діяльності ЗВО України з дніпровськими колегами поділилися завідувачі кафедр фізичного виховання ЗВО Львівської області.

У подальшому дніпровські та львівські фахівці зосередилися на обговоренні професійної і непрофесійної фізкультурної освіти та реформи фізичного виховання майбутніх бакалаврів у вітчизняній вищій школі. Разом розмірковували над зміною загального підходу до спортивного виховання українських студентів задля покращення їхнього психофізичного стану. Особливої уваги спеціалістів тут заслужив перспективний підхід особистісно-орієнтованого спортивного виховання здобувачів освіти на противагу тілесно-орієнтованому, який наразі панує в освітній системі України. Усі спільні напрацювання, пропозиції та рекомендації, що сприятимуть посиленню спортивної підготовки студентської молоді, потім спрямують у ЗВО Дніпропетровської і Львівської областей.

Наприкінці засідання круглого столу начальник Львівського обласного відділення Комітету ФВС МОН України Анатолій Ігнатович подарував колегам із ДНУ примірники книг про знаменитого українського педагога, фундатора, теоретика і практика української національної фізичної культури Івана Боберського.

Протягом наступних двох днів гості зі Львова відвідають інші заклади вищої освіти Дніпра, Олімпійський дім Дніпра, ознайомляться зі спортивною інфраструктурою нашого регіону.

16-18 лютого на ІІ етапі проєкту «Розширення спортивних горизонтів» представники кафедр фізичного виховання та керівники спортивних клубів ЗВО Дніпропетровської області відвідають Львівщину та візьмуть участь у подібних фахових семінарах і круглих столах на тему фізичного виховання та спорту, що також допоможе посилити зв’язки між регіонами.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram