Версія для друку

Інтегрований тестовий іспит «Крок 2» для студентів-медиків

18 січня у Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара пройшов ліцензійний іспит «Крок 2» для магістрів 2-го курсу спеціальності 224 «Технології медичної діагностики та лікування» факультету медичних технологій діагностики та реабілітації.

Інтегрований тестовий іспит «Крок» є тестовим компонентом Єдиного державного кваліфікаційного іспиту (ЄДКІ) для здобувачів ступеня вищої освіти магістр за спеціальностями галузі і є обов'язковим для усіх здобувачів освіти в Україні за спеціальностями галузі знань 22 «Охорона здоров’я». Проводиться іспит Центром тестування при Міністерстві охорони здоров’я України з 1999 року.

Стандартизований тестовий державний іспит, що оцінює рівень фундаментальних знань майбутніх медиків, проходить у письмовій (бланковій) тестовій формі. Завдання надсилаються Центром тестування при МОЗ України. Серйозну процедуру проходження іспиту у залі зазвичай перевіряє спеціальний проктор від Центру тестування МОЗ, а відсутність гаджетів та ідентифікацію особи студентів проводиться представниками Національної поліції України.

«Сьогодні екзамен складають наші майбутні лікарі-діагности. Це 16 студентів групи РД-20-м, серед яких є й один іноземець, який пише на 30 хвилин більше, ніж основна група. Усіх студентів на іспиті супроводжує кураторка – доцентка кафедри загальної медицини з курсом фізичної терапії Тетяна Турицька. Почесна місія відкрити тестові завдання випала одній із студенток – Юлії Медун, – розповідає деканеса факультету медичних технологій діагностики та реабілітації професорка Марина Щербиніна. – Іспит із перевірки знань магістрів зі спеціальності 224 «Технології медичної діагностики та лікування», дійсно, нелегкий. За 2,5 години студентам належить відповісти на 150 запитань. Після того, як час спливе, бланки запечатуються та відсилаються до Києва для перевірки Центром тестування при МОЗ України. Прохідний бал складає 62%, а результати надаються Центром протягом 10 робочих днів. Потім загальна інформація про результат складання іспиту здобувачами Центр тестування вносить до Єдиної державної електронної бази з питань освіти. Загалом, після вдалого складання «Крок 2» студенти отримують сертифікат і їх вносять у єдиний реєстр лікарів України. Наступними подібний «Крок 1» та «Крок 2» улітку здаватимуть наші медсестри – студенти першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів спеціальності 223 «Медсестринство». Ми віримо в усіх них та щиро бажаємо успіху!» – говорить Марина Борисівна.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube