Версія для друку

30 років кафедрі адміністративного і кримінального права

Кафедра кримінального права та процесу була створена у 1991 році за статусом провідної. Протягом 1991-1999 років її очолював кандидат юридичних наук, доцент Валерій Петрович Гмирко. Валерій Петрович – знана й шанована людина, професіонал, фахівець у галузі кримінального процесу. Він уособлює вміння відкривати глибини життя і вивчати їх в українській мові. Природжена скромність, чесність стоять на першому плані.

У 1999-2009 роках керівництво кафедрою здійснювала докторка юридичних наук, доцентка Наталія Семенівна Юзікова (випускниця юридичного факультету Одеського державного університету ім. І.І. Мечникова). Коло наукових інтересів Наталії Юзікової пов’язане з дослідженням проблем запобігання та протидії злочинності, проблемам кримінального права, захисту прав і свобод людини і громадянина правовими засобами. Професіоналізм та людяність її визначальні риси.

Із 2009 року реорганізовану кафедру очолює докторка юридичних наук, професорка Ольга Леонідівна Соколенко (випускниця юридичного факультету Дніпропетровського національного університету). Коло наукових інтересів Ольги Соколенко пов’язане з вирішенням найактуальніших проблем адміністративного права, з організацією та діяльністю митних органів, питаннями адміністративної юстиції. Ольга Леонідівна з тих викладачів, які з повагою ставляться до студентів, вона гармонійна і щедра на людське тепло особистість.

Із 2013 року і дотепер кафедрою завідує заслужена юристка України, докторка юридичних наук Тетяна Всеволодівна Корнякова – відома в Україні та за кордоном правознавиця у сфері кримінології, організації та діяльності прокуратури, стратегії протидії корупції, політики віктимологічної безпеки. Тетяна Корнякова пройшла великий шлях становлення та розвитку, здобутків та перемог в органах прокуратури. Цей досвід вона постійно втілює у науково-педагогічну діяльність, підтримуючи студентів, магістрів, аспірантів та викладачів юридичного факультету.

Протягом 30 років на кафедрі кримінального права та процесу примножувалися та збагачувалися традиції творчого пошуку, інтелектуальної свободи, підтримки молодих вчених, обміну досвідом та залучення практичних працівників судових, правоохоронних та правозахисних органів до передачі практичних навичок і практики правозастосування під час викладання профільних дисциплін.

На кафедрі викладалися та продовжують викладатися дисципліни: адміністративне право, кримінальне право, кримінальний процес, адміністративне судочинство, судові та правоохоронні органи, основи юридичної клініки, криміналістика, міжнародні судові системи, міжнародне кримінальне право, кримінологія, юридична психологія та інші.

Органічне поєднання гуманітарних, природничих, точних та інженерних освітніх і наукових напрямів у Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара створює ту унікальну академічність класичної освіти, що дозволяє нашим ученим і випускникам відповідати на сучасні глобалізаційні виклики на міждисциплінарному рівні. «Юридичний факультет як один з найстаріших в ДНУ, заснований у 1918 році, має знану наукову школу, що сьогодні забезпечила йому провідні позиції в державі. У 2021 році він увійшов до топ-100 факультетів України за версією Forbes, посівши 10-у сходинку у топ-10 факультетів права. Великий внесок в цю історію успіху зробила й кафедра адміністративного і кримінального права, яка в цьому році відзначає 30-річчя. Науковці кафедри примножують та збагачують традиції класичного університету, інтелектуальної свободи, наукового наставництва студентів та молодих дослідників. Успішний досвід залучення до освітнього процесу провідних правників судових, правоохоронних та правозахисних органів, які забезпечують набуття студентами практичних навичок правозастосування, дають нашим випускникам очевидні переваги на перших робочих місцях», – наголосив ректор ДНУ професор Сергій Оковитий у своєму привітанні.

Ювілей кафедри – це прекрасна можливість нагадати про тих викладачів, які не зрадили кафедрі, факультету. Вони реалізували себе як викладачі та науковці. Це випускниці Дніпровського національного університету – Ю.В. Живова, О.В. Лахова, О.П. Литвин, які на відмінно захистили кандидатські дисертації; Є.А. Кобрусева – успішно захистила докторську дисертацію, що стало гідним внеском у наукову скарбничку сучасності. Це викладач В.В. Хейлик, який захистив кандидатську дисертацію, маючи потужний практичний досвід. Нашими викладачами факультет пишається, їхні лекції із задоволенням відвідують студенти, і не тому, що їх відмічають у журналі, а тому, що практика і рівень підготовки є перлиною викладання.

У різні часи на кафедрі працювали такі видатні юристи-практики: суддя апеляційного суду Г.І. Гордієнко, начальник райвідділу О.І. Вінніченко, прокурор області В.Ф. Щур, кандидат юридичних наук, доцент, суддя господарського суду В.Ф. Мороз, а також вчені: доктори юридичних наук, професори В.П. Ємельянов, Л.М. Лобойко; кандидати юридичних наук, доценти С.А. Шалгунова, І.М. Бацько; старші викладачі: П.М. Верезуб, Л.І. Вороновський, Н.О. Галабурда, В.Л. Довгий, Ю.О. Левенець, І.М. Мізіна, Т.О. Заворотченко, О.І. Колесніков, Д.М. Осипенко, Н.А. Хоменко, В.М. Чистоколяний, Ю.Ф. Яковлев.

Майже 20 років пліч-о-пліч із викладачами кафедри пройшла старша лаборантка Людмила Іванівна Лукіна – доброзичлива, налаштована на оперативне вирішення численних справ кафедри, ведення ділової документації, навантаження. Технічним механізмом кафедри Л.І. Лукіна керувала емоційно, по-материнському піклуючись про викладачів та студентів. Новий лаборант кафедри Яна Юріївна Горобей – молода, енергійна та доброзичлива людина, старанно оволодіває новими знаннями, успішно поєднує роботу з навчанням.

Усі викладачі, вчені, юристи кафедри кримінального права та процесу вже вписали та ще впишуть у літопис кафедри й факультету чимало яскравих сторінок. Ці викладачі на крутих віражах історії не втратили віри у свою високу життєву місію, надію на величне майбутнє юридичного факультету у складі провідного класичного університету імені Олеся Гончара. Своєю відданою працею вони наближають це майбутнє, не зрадивши кафедрі під час реорганізації, вони не шукають легких шляхів та реалізовують себе як викладачі, науковці, керівники підрозділу та яскраві особистості, вірою й правдою служать кафедрі, факультету, університету.

У своєму житті ми зустрічаємо різних людей. Про кожного можна скласти певне враження. Одні викликають негативні емоції, а інші, навпаки, довіру, симпатію та бажання продовжити спілкування. До такої категорії ми впевнено можемо віднести викладачів кафедри: Тетяну Всеволодівну Корнякову, Ольгу Леонідівну Соколенко, Наталію Семенівну Юзікову, Бориса Володимировича Шубу, Володимира Сергійовича Гошовського, Олександра Васильовича Сачка, Євгенію Анатоліївну Кобрусеву, Юлію Вадимівну Живову, Олену Вадимівну Лахову, Олену Петрівну Литвин, Володимира Володимировича Хейлика, Ірину Миколаївну Климюк, Олександру Олександрівну Дриголь, Германа Геннадійовича Петера, Євгенія Олександровича Яковенка.

Нехай завжди сяють зорі Високої Мудрості, Честі і Добра кафедри адміністративного і кримінального права ДНУ!

Професорка докторка юридичних наук Наталія Юзікова


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube