Версія для друку

Візит радника з питань культури посольства Німеччини

Європа стає ближче

Міцніють традиційні зв'язки між Німеччиною і Україною. Насамперед це стосується відносин у галузі економіки і науки. Зокрема, Дніпропетровський національний університет активно співпрацює з провідними вищими навчальними закладами ФРН, організовані "літні школи" з комп'ютерних методів у соціально-економічних науках, понад 10 років у ДНУ працюють викладачі німецької мови, а науковці з кафедри германської філології постійно проходять мовне стажування у вищих навчальних закладах Німеччини. Співробітництво здійснюється також із Центром молекулярної нейробіології Гамбурзького університету, Інститутом біофізичної хімії ім. Макса Планка тощо. Крім того, з 1997 р. у ДНУ функціонує Українсько-німецький інститут, який активно співпрацює з Інститутом культури та історії німців Північно-Східної Європи. Проте спільними науковими проектами стосунки між науковцями і діячами культури не обмежуються.

7 березня Дніпропетровський національний університет відвідав радник з питань культури посольства Федеративної Республіки Німеччини Жан-П'єр Фрьолі. У Гетьманській залі відбулася його зустріч зі студентами і викладачами романо-германського відділення ДНУ. Бесіда пройшла у невимушеній обстановці. Спочатку німецький гість розповів про цілі свого візиту. "По-перше, - зауважив пан Фрьолі, - це знайомство з містом. Адже необхідно зміцнювати стосунки не тільки між країнами, а й між регіонами. Ми будемо намагатися донести німецьку культуру до дніпропетровців і проводити різноманітні фестивалі, виставки, спільні проекти тощо". Він також докладно розповів про досить широке коло своїх професійних інтересів, куди входить релігія, мистецтво, культура.

А потім розпочався цікавий діалог між німецьким дипломатом і університетською молоддю, причому питання задавали не тільки студенти, а й гість. Перш за все він запитав, чому вони обрали для вивчення німецьку мову, що їх цікавить у Німеччині, творчість яких німецьких письменників вони знають, і у залі залунали імена Генріха і Томаса Маннів, Бьолля, Ремарка, Кафки... Але задавалися не тільки, так би мовити, загальні питання. Молодь цікавилася подальшим пропагуванням німецької мови і культури, зокрема можливим проведенням показів німецького кіно. Гість запевнив, що Гете-інститут планує провести кінофестиваль, і зараз для демонстрації вже відібрані дев'ять кінострічок, які незабаром побачать українські глядачі. Взагалі ж, Жан-П'єр Фрьолі залишився задоволений рівнем обізнаності університетської молоді у німецькій мові, літературі і культурі.

У заключному слові проректор ДНУ С.О.Чернецький зазначив, що Україна поступово і неухильно прямує до Європи. А значить, поширюється вивчення європейських мов, історії, культури. Тож, стосунки між народами стають міцнішими у будь-яких галузях - чи то економіка, промисловість або ж культура і мистецтво.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram