Версія для друку

Мета угоди: наукові дослідження та дуальна освіта

Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара та Український науково-дослідний конструкторсько-технологічний інститут еластомерних матеріалів і виробів уклали угоду про співпрацю. Взаємодія буде спрямована на спільні наукові та прикладні розробки рецептур гум та сумішей, технологій виготовлення виробів різного призначення, у першу чергу для ракетної та оборонної техніки (теплозахисних покриттів, ущільнювальних виробів та іншого), літаків, наземних і морських транспортних засобів.


Ініціатором укладання угоди є кафедра технології виробництва фізико-технічного факультету, яка давно співпрацює з Інститутом. Завідувач кафедри професор Анатолій Санін упевнений, що від виконання угоди виграють і студенти та аспіранти університету. «Майбутні технологи, матеріалознавці, хіміки, конструктори отримають найсучасніші знання та навички, можливість виробничих та переддипломних практик у підрозділах провідного інституту, проведення досліджень безпосередньо на унікальному обладнанні, – наголошує Анатолій Федорович. – ДІНТЕМ зацікавлений у використанні наукових результатів досліджень, які проводяться в ДНУ при створенні нових зразків матеріалів та технологій».

Угоду підписали ректор ДНУ професор Сергій Оковитий та директор-головний конструктор ДП «УНДКТІ “ДІНТЕМ”» Андрій Удод. «Після формалізації угод ми зможемо проводити спільні наукові дослідження подвійного призначення: і для оборонної галузі, і для народного господарства. Також інститут зацікавлений у талановитих випускниках нашого університету, які будуть визначати майбутнє ДІНТЕМ», – зазначив ректор Сергій Оковитий.

«Співпраця між нашими установами, спрямована на створення нових виробів та забезпечення нових робочих місць, дозволить нам бути спокійними, що ми живемо в державі, яку є кому й чим обороняти, – підкреслив Андрій Удод. – Коли держава спроможна бути сильною, їй ніяка агресія не страшна».


Доцент кафедри технології виробництва Олексій Кулик як ментор багатьох студентських проєктів вважає, що підписання договору буде сприяти розвитку системи дуальної освіти. «Потенціал ДНУ – дуже великий, і хочеться, щоб такі договори реалізувалися як у науковій, так і в освітній співпраці. Адже студенти зацікавлені втілювати свої знання й ідеї в реальні вироби й технології, а ми прагнемо сприяти цьому. За подібними технологіями – майбутнє. Усі ці зв’язки підуть на користь університету, студентам та ДІНТЕМу. Упевнений, що така співпраця підвищить рейтинг університету».

ДП «УНДКТІ “ДІНТЕМ”» входить до складу Державного концерну «Укроборонопром» і є головною установою в Україні, яка здійснює для підприємств оборонної, ракетно-космічної, авіаційної та інших галузей науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи і розробки рецептур гум та гумотехнічних виробів на їхній основі для ракет-носіїв, космічних апаратів, виробів бронетехніки, авіації, суднобудування, залізничного транспорту. Створений 55 років тому, Інститут відомий видатними розробками, які протягом тривалого часу не змогли повторити у світі, – це вузли знаменитої «Сатани», унікальні вироби залізничного та авіаційного транспорту, конструкції для метро і мостів.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube