Версія для друку

Ми пам’ятаємо всіх поіменно…

Ми свято шануємо пам'ять усіх,
Хто власним життям нашу юність зберіг,
Хто впав за свободу у грізну годину,
За землю священну, за Україну!

74 паперові журавлики як символ миру та пам’яті злетіли у небо над меморіалом загиблим у Другій світовій війні студентам і працівникам Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара. 8 травня до Дня пам’яті та примирення в університеті провели урочистий мітинг-реквієм.

Вклонитися людям, які віддали своє життя за Батьківщину, і тим, хто, повернувшись з війни, відбудовував мирне життя, до меморіальної стели біля наукової бібліотеки прийшли десятки небайдужих членів університетської родини – від керівництва до викладачів, студентів та працівників різних служб ДНУ. День пам'яті та примирення на державному рівні наша країна вперше відзначила 8 травня 2015 року, тим самим долучившись до загальноєвропейської традиції. Тож і наша університетська громада вже вкотре разом з усім світом саме у цей день в пошані та скорботі схиляє голови за всіма полеглими на планеті в ті страшні роки воєнного лихоліття…

«Сьогодні ми стоїмо біля меморіалу, на якому золотими літерами викарбувано імена 160 полеглих воїнів – студентів, аспірантів і викладачів нашого університету, загиблих у роки Другої світової. Ми пам’ятаємо про кожного з них, адже їм завдячуємо самим своїм існуванням, успіхами, здобутками, планами на майбутнє. Так, найвищої відзнаки свого часу були удостоєні студенти Яків Вергун, Павло Риндін, працівники Олексій Колесніков, Степан Швець, Василь Юбкін – вони стали Героями Радянського Союзу. Гордістю нашого університету є і воїни, славетні письменники Олесь Гончар та Павло Загребельний… По закінченню війни наші випускники стали поетами, вченими, інженерами, педагогами, державними діячами. Усі вони натхненно будували мирну країну, дбаючи про її науково-технічний розвиток, обороноздатність, промислову і економічну міць, культуру і духовність», – відкриваючи урочистості наголосив ректор Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара Микола Поляков.

Про тих, хто пройшов крізь вогонь Другої світової, нагадав присутнім і голова ради ветеранів ДНУ Ігор Іщенко. «Живих свідків тих страшних подій стає все менше, і все масштабнішою з історичної відстані постає їх роль у поступі нашої країни та всього людства. Сьогодні на обліку ветеранської організації Дніпровського університету залишилося двоє безпосередніх учасників бойових дій – Веніамін Євгенович Давідсон і Микола Григорович Єрмакович. Звісно, вони дуже літні люди й не можуть бути присутніми тут, але ми обов’язково проінформуємо їх про наш пам’ятний захід. Вічна слава цим героям, які пройшли дорогами війни, і здобули перемогу для майбутніх поколінь!»

Зокрема, своїми спогадами про роки окупаційного лихоліття з присутніми на мітингу поділилася колишня співробітниця відділу стандартизації і метрології ДНУ, ветеран війни Світлана Рудич. «Та страшна війна і досі живе у кожній моїй клітині», – зі сльозами на очах сказала Світлана Олексіївна, пригадуючи 250-денну облогу її рідного Севастополя, героїчну загибель батька-моряка та евакуацію з родиною на Кавказ.

По гарячих і дуже болючих слідах спонукають писати нашу історію й новітні часи, адже із березня 2014 року на сході України триває й забирає людські життя гібридна війна. Відтоді, як і тисячі інших українських солдатів, на захист своєї родини, університету, України стали чимало студентів та співробітників Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара. Усі вони, представники різних факультетів і спеціальностей, відклавши свою професійну кар’єру й навчання, сьогодні несуть варту на фронтовому кордоні країни. На превеликий жаль, серед вихованців ДНУ є уже й загиблі воїни, які назавжди лишаться героями у нашій історії. Це – Роман Карась, Володимир Градиський, Дмитро Астапов, Павло Левчук, Олександр Черніков, Олексій Тищик, Сергій Петров, Денис Гаврюшин, Андрій Савчук, Вадим Ричков… Щодня пам’ятати про відважних воїнів-визволителів, хто тоді й зараз кували нашу перемогу і загинули, закликав усіх учасник АТО, доцент кафедри історії України Олег Репан. Їхній безсмертний подвиг присутні вшанували хвилиною мовчання.

Також за участі проректора з науково-педагогічної роботи у сфері гуманітарної освіти та виховання молоді Валентина Іваненка, голови ветеранської організації Ігоря Іщенка, голови профспілкового комітету Олега Тупиці та голови ради студентів ДНУ Тимура Бута квітами було вшановано пам'ять загиблих біля погруддя великого письменника і фронтовика Олеся Гончара, пам’ятників Почесному ректору ДНУ, фронтовику В.І. Моссаковському і викладачеві історії ДНУ, Герою Радянського Союзу В.П. Юбкіну та до меморіалу «Скорботна» біля Палацу студентів ДНУ.

Інформаційно-аналітичне агентство
Дніпровського національного університету


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram