Версія для друку

Відкриття інтелектуальної вітальні в науковій бібліотеці

26 березня у науковій бібліотеці Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара відбулося відкриття інтелектуальної вітальні університету «Полемічні діалоги».

Мета започаткованого заходу полягає у створенні спільного неформального простору «викладач-студент», розширенні меж наукового та творчого спілкування. До бібліотеки завітали студенти та викладачі історичного, хімічного, юридичного, біологічного, філологічного, фізико-технічного факультетів, факультету фізики, електроніки та комп’ютерних систем та співробітники групи аналізу у сфері гуманітарної освіти та виховання молоді.

У вітальному слові проректор з науково-педагогічної роботи у сфері гуманітарної освіти та виховання молоді Валентин Іваненко підкреслив, що університет максимально сприяє зацікавленості студентів наукою та підтримує творчий підхід до навчального процесу. Проректор привернув увагу до актуальності тем зустрічей, які повинні викликати полемічні діалоги «науковець-слухач». Він зауважив, що інтелектуальна вітальня допоможе студентам відповідного фаху підвищити навчальний рівень, і, в той же час, студенти інших факультетів розширять коло своїх інтересів. Місцем проведення заходу було обрано саме наукову бібліотеку, тому що вона є об’єднуючою ланкою між знанням і творчістю, спілкуванням і обміном думками, зустрічами та обговоренням. Сучасна бібліотека – це не тільки джерело знань, а інформаційний центр, зона комфорту та інтелектуальне середовище.

Модератором став відомий своєю креативністю декан факультету фізики, електроніки та комп’ютерних систем Дмитро Свинаренко. Він зауважив, що випускник університету повинен спілкуватися на будь-яку тематику, та запропонував студентам самим обирати теми нових зустрічей. Наукову підтримку полемічним діалогам буде надавати декан історичного факультету Сергій Світленко. Першим доповідачем став доктор історичних наук, професор кафедри історії України Володимир Ващенко з темою обговорення «Микола Гоголь: український чи російський митець?». Напередодні 210-ї річниці письменника тема викликала жвавий інтерес у слухачів. Доповідач розглянув постать М.В. Гоголя через дві його ідентичності, проаналізував походження прізвища письменника та навів маловідомі факти з його біографії. Нестандартний виклад матеріалу та дружня атмосфера підштовхнули до активної полеміки. Запитання виникали не тільки у студентів, а й у викладачів.

Родзинкою заходу став виступ студентки біологічного факультету Тоні Місюри та студенток факультету української й іноземної філології та мистецтвознавства Карини Коденчук і Таїсії Берези, які прочитали уривки з творів Миколи Васильовича «Майская ночь или утопленница» та діалог з п’єси «Ревізор». Наочним доповненням до виступу стала підготовлена співробітниками бібліотеки книжкова виставка «Гоголь: дух і час», на якій було представлено понад 50 примірників творчого доробку та критичних матеріалів. Окреме місце посіли 7 унікальних видань, надрукованих у ХIХ – на початку ХХ ст.

Спілкування між присутніми та доповідачем продовжувалося навіть поза часовими межами заходу, що підтвердило актуальність теми та зацікавленість слухачів. Модератор проекту оголосив, що започаткована вітальня буде відкритою протягом навчального року. Заплановані зустрічі з викладачами різних факультетів будуть відбуватися останнього вівторка кожного місяця.

Сподіваємось, що інтелектуальна вітальня стане цікавим простором неформального нелекційного спілкування, дружньої полеміки та творчої взаємодії.

Заступник директора наукової бібліотеки ДНУ
Людмила Лучка


ГончарTV ГончарFM Газета Анонси Чому ДНУ Welcome to DNU Facebook Instagram Youtube Telegram